Бекітілді ___________
Тәрбие сағаты бойынша қысқа мерзімді жоспар
|
Күні |
9.09 |
|
|
Сынып жетекші: |
|
|
|
Класс: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: Эпиграфтар (тақырып мазмұнын ашатын) |
|
|
|
Сабақтың мақсаты: |
Жолда жүру
ережесін дұрыс түсініп оны
пайдалана білуге үйрету. |
|
|
Көрнекілігі: |
Интербелсенді тақта, бағдаршамның суреті, әр түрлі жол белгілерінің суреттері |
|
|
Сабақтың барысы |
||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Мұғалім әрекеті |
Оқушы әрекеті |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру кезеңі (7 мин) |
Көзін ашып жұмады
Топпен
жұмыс. Әр топқа сұрақтар беріледі. сол
сұрақтарға дұрыс жауап беру. |
Оқушылар жұмбақтың жауабын шешкеннен соң
бағдаршам туралы өлеңдері оқылады.
Оқушылар сұрақтарға жауап
береді. |
Интербелсенді тақта
|
|
Сабақ басы (13 мин)
|
Жолда жүру ережесі туралы ережелерді еске түсіреміз. |
Бағдаршам ойыны:
Барлық оқушы айнала
билеп жүреді. Қызыл жанғанда тоқтап қалады. Жасыл жанғанда билеп
жүреді. Сары жанғанда 1 аяғын көтеріп, екі қолын жайып тұра қалады.
Шартты бұзғандар ойыннан шығып қалады. |
бағдаршамның суреті, әр түрлі жол белгілерінің суреттері |
|
Ортасы (20 мин) |
|
Әр топ өздеріне
берілген мәтінмен танысып, әуелі жұпта, содан соң топта талқылап,
бір-біріне түсіндіреді. Жол белгілерінің суреттерін
көрсету.
Тротуарда жүру тәртібі. Жеке
жүрсең: |
Мәтіндер |
|
Соңы
|
Қорытынды:
1.Жүргіншілер деген кім?
2. Көлік жүріп келе жатқанда жолаушыға жүргізушімен сөйлесуге бола ма?
3.Жолаушылар таситын қоғамдық көлікті қай
жерден күтіп,міну керек?
4. Қала көшелерінде жаяу
адамдар қандай жолмен жүруге тиіс
5. Қала көшелерінде велосипедпен жүруге неше
жастан бастап рұқсат етіледі?
6. Дөңгелек шеңбер түрінде қызыл түспен белгіленген белгілер қандай ұғымды білдіреді?
7. Қай түс
жанғанда машиналар жүреді? |
Интербелсенді тақта,
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
«Жол тәртібін жадыңда ұста»
Бекітілді ___________
Тәрбие сағаты бойынша қысқа мерзімді жоспар
|
Күні |
9.09 |
|
|
Сынып жетекші: |
|
|
|
Класс: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: Эпиграфтар (тақырып мазмұнын ашатын) |
|
|
|
Сабақтың мақсаты: |
Жолда жүру
ережесін дұрыс түсініп оны
пайдалана білуге үйрету. |
|
|
Көрнекілігі: |
Интербелсенді тақта, бағдаршамның суреті, әр түрлі жол белгілерінің суреттері |
|
|
Сабақтың барысы |
||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Мұғалім әрекеті |
Оқушы әрекеті |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру кезеңі (7 мин) |
Көзін ашып жұмады
Топпен
жұмыс. Әр топқа сұрақтар беріледі. сол
сұрақтарға дұрыс жауап беру. |
Оқушылар жұмбақтың жауабын шешкеннен соң
бағдаршам туралы өлеңдері оқылады.
Оқушылар сұрақтарға жауап
береді. |
Интербелсенді тақта
|
|
Сабақ басы (13 мин)
|
Жолда жүру ережесі туралы ережелерді еске түсіреміз. |
Бағдаршам ойыны:
Барлық оқушы айнала
билеп жүреді. Қызыл жанғанда тоқтап қалады. Жасыл жанғанда билеп
жүреді. Сары жанғанда 1 аяғын көтеріп, екі қолын жайып тұра қалады.
Шартты бұзғандар ойыннан шығып қалады. |
бағдаршамның суреті, әр түрлі жол белгілерінің суреттері |
|
Ортасы (20 мин) |
|
Әр топ өздеріне
берілген мәтінмен танысып, әуелі жұпта, содан соң топта талқылап,
бір-біріне түсіндіреді. Жол белгілерінің суреттерін
көрсету.
Тротуарда жүру тәртібі. Жеке
жүрсең: |
Мәтіндер |
|
Соңы
|
Қорытынды:
1.Жүргіншілер деген кім?
2. Көлік жүріп келе жатқанда жолаушыға жүргізушімен сөйлесуге бола ма?
3.Жолаушылар таситын қоғамдық көлікті қай
жерден күтіп,міну керек?
4. Қала көшелерінде жаяу
адамдар қандай жолмен жүруге тиіс
5. Қала көшелерінде велосипедпен жүруге неше
жастан бастап рұқсат етіледі?
6. Дөңгелек шеңбер түрінде қызыл түспен белгіленген белгілер қандай ұғымды білдіреді?
7. Қай түс
жанғанда машиналар жүреді? |
Интербелсенді тақта,
|
|
шағым қалдыра аласыз


