|
Мектеп: |
№41 мектеп-гимназия |
|
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
Арыстанова Айсауле Саматовна |
|
|
Күні: |
25 қыркүйек 2023 жыл |
|
|
Сынып: |
6 А оқушылар |
Қатыспағандар саны |
|
Сабақ тақырыбы: |
«Жолда жүру ережелерін білесің бе?» |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
1.Көшелер мен жолдарда жүру кезінде оқушылардың жол қозғалысы қауіпсіздігі туралы түсініктерін қалыптастыру. 2.Балалардың жол-көлік жарақаттануының алдын алу мақсатында көшеде, жолда оқушылардың мінез-құлқының негізгі ережелерін орындау дағдыларын тәрбиелеу. |
|
|
Құндылық: |
Талап құндылығы: Білуге, жаңаны тануғақұштар болу |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 5 минут |
Кіріспе сөз: - Сәлеметсіздер ме балалар! Бүгін біздің сынып сағатымыз жол қозғалысы ережелеріне арналады. - Ал жол ережесін не үшін білу керек? Жол ережелерін зерттеу және білу Сіздің және басқа адамдардың өміріне қауіп төндірмеу үшін қажет. |
|
қолдау |
суреттер |
|
Сабақтың ортасы 15 минут |
– Қазір барлық қалалар мен қалаларда, ауылдарда тротуарлар бар. Бұл көшенің бір бөлігі адамдарға тиесілі. Бос емес көшелерде тротуарлар жолдан жарқын қоршаулармен бөлінеді. – Тротуарда қалай жүру керек? (Оң жақтағы қозғалыс). - Тротуарлар не үшін жүріс бөлігінен жоғары орналасады? (Жаңбырда олардан су тезірек ағып кетуі үшін, көліктер кездейсоқ тротуарға кіріп кетпеуі және жаяу жүргіншілерді қауіпсіздендіру, оларды көліктен қорғау үшін өтіп бара жатқан адамдарға тиіп кетпеуі үшін). – Қазіргі уақытта тротуарсыз не істеуге болатынын елестету қиын. Көлік қозғалысының айқын дүрбелеңінде белгілі бір тәртіп бар. Барлық көлік "жол ережелері"деп аталатын қатаң заңға бағынады. |
Оқушылар тақырып бойынша өз ойларымен бөліседі.
|
Мадақтау және қолдау көрсету. Смайликтер тарату
|
Слайд |
|
15 минут |
-"Бұзушылықтарды тап" байқауы. Командаларға бұзушылықтары бар сурет беріледі. - "Белгілерді тап" байқауы Бұл жол белгісі қалай аталады және нені білдіреді? Жол белгілері көрсетіледі:
- "Жол жағдайы" байқауы
Командаларға жолдарда жиі кездесетін жағдайлары бар карталар ұсынылады. Үш минуттық дайындықтан кейін оқушылар нақты жағдайға байланысты өз іс-әрекеттерінің жоспарын ұсынуы керек. Жағдайлар: 1. Сіз жолаушылар көлігінің артқы орындығында жүрдіңіз. Автокөлік жолға тоқтағаннан кейін сіз салоннан шығуыңыз керек. Сіз қалай әрекет етесіз? 2. Сіз аялдамада тұрып, автобус күтесіз. Автобус кешіктіріліп, аялдамадағы жолаушылар саны артып келеді. Міне, автобус келеді. Бұл жағдайда сіз қалай әрекет етесіз? 3. Автобуста көлік жүргізген кезде кенеттен өрт басталды. Сіз не істейсіз? |
Оқушылар оларды табуы керек. |
Мадақтау және қолдау көрсету.
|
Стикер маркер |
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Рефлексия: «5 саусақ» әдісі Қорытындылау |
Оқушылар «5 саусақ» әдісімен сұрақтарға жауап береді. |
Мадақтау және қолдау көрсету. |
Стикерлер қалам |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
«Жолда жүру ережелерін білесің бе?»
«Жолда жүру ережелерін білесің бе?»
|
Мектеп: |
№41 мектеп-гимназия |
|
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
Арыстанова Айсауле Саматовна |
|
|
Күні: |
25 қыркүйек 2023 жыл |
|
|
Сынып: |
6 А оқушылар |
Қатыспағандар саны |
|
Сабақ тақырыбы: |
«Жолда жүру ережелерін білесің бе?» |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
1.Көшелер мен жолдарда жүру кезінде оқушылардың жол қозғалысы қауіпсіздігі туралы түсініктерін қалыптастыру. 2.Балалардың жол-көлік жарақаттануының алдын алу мақсатында көшеде, жолда оқушылардың мінез-құлқының негізгі ережелерін орындау дағдыларын тәрбиелеу. |
|
|
Құндылық: |
Талап құндылығы: Білуге, жаңаны тануғақұштар болу |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 5 минут |
Кіріспе сөз: - Сәлеметсіздер ме балалар! Бүгін біздің сынып сағатымыз жол қозғалысы ережелеріне арналады. - Ал жол ережесін не үшін білу керек? Жол ережелерін зерттеу және білу Сіздің және басқа адамдардың өміріне қауіп төндірмеу үшін қажет. |
|
қолдау |
суреттер |
|
Сабақтың ортасы 15 минут |
– Қазір барлық қалалар мен қалаларда, ауылдарда тротуарлар бар. Бұл көшенің бір бөлігі адамдарға тиесілі. Бос емес көшелерде тротуарлар жолдан жарқын қоршаулармен бөлінеді. – Тротуарда қалай жүру керек? (Оң жақтағы қозғалыс). - Тротуарлар не үшін жүріс бөлігінен жоғары орналасады? (Жаңбырда олардан су тезірек ағып кетуі үшін, көліктер кездейсоқ тротуарға кіріп кетпеуі және жаяу жүргіншілерді қауіпсіздендіру, оларды көліктен қорғау үшін өтіп бара жатқан адамдарға тиіп кетпеуі үшін). – Қазіргі уақытта тротуарсыз не істеуге болатынын елестету қиын. Көлік қозғалысының айқын дүрбелеңінде белгілі бір тәртіп бар. Барлық көлік "жол ережелері"деп аталатын қатаң заңға бағынады. |
Оқушылар тақырып бойынша өз ойларымен бөліседі.
|
Мадақтау және қолдау көрсету. Смайликтер тарату
|
Слайд |
|
15 минут |
-"Бұзушылықтарды тап" байқауы. Командаларға бұзушылықтары бар сурет беріледі. - "Белгілерді тап" байқауы Бұл жол белгісі қалай аталады және нені білдіреді? Жол белгілері көрсетіледі:
- "Жол жағдайы" байқауы
Командаларға жолдарда жиі кездесетін жағдайлары бар карталар ұсынылады. Үш минуттық дайындықтан кейін оқушылар нақты жағдайға байланысты өз іс-әрекеттерінің жоспарын ұсынуы керек. Жағдайлар: 1. Сіз жолаушылар көлігінің артқы орындығында жүрдіңіз. Автокөлік жолға тоқтағаннан кейін сіз салоннан шығуыңыз керек. Сіз қалай әрекет етесіз? 2. Сіз аялдамада тұрып, автобус күтесіз. Автобус кешіктіріліп, аялдамадағы жолаушылар саны артып келеді. Міне, автобус келеді. Бұл жағдайда сіз қалай әрекет етесіз? 3. Автобуста көлік жүргізген кезде кенеттен өрт басталды. Сіз не істейсіз? |
Оқушылар оларды табуы керек. |
Мадақтау және қолдау көрсету.
|
Стикер маркер |
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Рефлексия: «5 саусақ» әдісі Қорытындылау |
Оқушылар «5 саусақ» әдісімен сұрақтарға жауап береді. |
Мадақтау және қолдау көрсету. |
Стикерлер қалам |
шағым қалдыра аласыз













