«Жолда жүру ережесін сақтаймыз!»

Тақырып бойынша 31 материал табылды

«Жолда жүру ережесін сақтаймыз!»

Материал туралы қысқаша түсінік
Тәрбие сағаты
Материалдың қысқаша нұсқасы

«Х.Әлімжан атындағы №12 жалпы білім беретің мектеп»

коммуналдық мемлекеттік мекемесі





Тәрбие сағаты



«Жолда жүру ережесін сақтаймыз!»

 



Сынып жетекші: Худайкулова Н.







Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда)

Худайкулова Нилфар Умирзаковна

Күні:


Сынып: 2

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Тәрбие тақырыбы

«Жолда жүру ережесін сақтаймыз!»  

Құндылық

Еңбекқорлық және кәсіби біліктілік

Әділдік және жауапкершілік

Мақсаттары

Жолда жүру ережесін есте сақтауға, оқушыларға жол белгілерінің неше түрі бар, оны білу не үшін қажет екенін, бағдаршамның, жол белгілерінің атқаратын қызметінің қандай екенін үйрету. Жол ережесін, есте сақтау қабілетін, қызығушылығын арттыру. Тәртіптілікке, сақ болуға,көшеде өздерін дұрыс ұсатап жүруге тәрбиелеу


Сабақтың барысы:


Сабақтың кезені/ уақыт

Педагогтың әрекеті

Оқушының әрекеті


Ресурстар


Сабақтың басы

Сабақтың ортасы

Сабақтың соңы

І. Ұйымдастыру кезеңі ( 2 мин)

Оқушылардың көңіл - күйлеріне назар аудару.

- Сәлеметсіздер ме балалар.

Оқушыларды шаттық шеңберіне шақырады.

Шаттық шеңберіне тұру.

Сынып сағатының мақсаты мен міндеттерін хабарлайды

   Бағдаршам түстеріне байланысты топтарға бірігу

Сынып белсенділерінің апталық есебімен танысу.Жіберілген кемшіліктер мен жетістіктерді,оқушылардың кітап,дәптерлері,күнделік тің толтырылуын тексерудің қорытындысы

Видео көрсетіледі

Сұрақ-жауап

- Балалар, бүгінгі тәрбие сағатымыз не туралы болады деп ойлайсыңдар? Дұрыс айтасыңдар, жолда жүру ережелеріне байланысты болмақ.

Олай болса,  «Жолда жүру ережесін сақтаймыз!»  атты тәрбие сағатын бастаймыз.

Балалар, Жол заңы дұрыс жүріп, абай болуды талап етеді.

- Қалай ойлайсыңдар, жолда жүру ережесі деген не?
- Жолда жүру ережесі қайткенде бұзылады?
- Жол тәртібі бұзылса не болатыны туралы білесіңдер ме?
- Ол үшін не істеуіміз керек?

Жұмбақтар шешу:

1. Ала таяқ ұстаған,
Жол тәртібін нұсқаған.
Өміріңді  күзеткен,  
Ысқырықпен түзеткен.  (Милиционер)

2. Көше бойлап аяңдайды,
Адам тасып аялайды. (Автобус)               

3. Көліктің қаншасын үстінен өткізген,
Іргеден басталып, алысқа жеткізген. (Жол)

4. Жоқ өзінде бас та, ауызда  да, құлақ та,
Бақырайған үш көзі бар бірақ та. (Бағдаршам)

5. Арқаным бар тым ұзын,
Ала-алмайсың бір үзім.
Табыңдаршы, балалар,
Бұл жұмбақтың шешуін.  (Жол)

6. Өзі сөйлей білмейді,
Бірақ «Тоқта, жүр!» дейді. (Бағдаршам)  

Сергіту әтін жасайық

«Бағдаршам» ойыны

Бағдаршамның қызыл түсін көрсету

Оқушылар орындарынан тұрады

Тоқта!

Бағдаршамның сары түсі түсін көрсету

Оқушылар екі жаққа кезек –кезек қарап дайындалады

Дайындал!

Жасыл түс

Аяқтарын топ-топ басады.


  1. Топтық тапсырма: Бағдаршамның әр көзінен сұрақтар алып жауап беру.

  Ал енді сендер көшеде жүру ережесін  білесіңдер ме екен, көрейік.

  - Жиек жол (тротуар) деген не? (Адамдар жаяу жүретін көше жиегіндегі тар жол)

  - Жаяу адамға қай жермен  жүруге болмайды? (Көлік жүретін көшенің  ортасымен жүруге рұқсат етілмейді.)

  - Көшенің келесі бетіне қай жерден өту керек? (Жаяулар өтетінжолмен /пешеход/ өту керек)

VI. Сурт салу

2. Топтық тапсырма: Балалар, бүгінгі сабақтан не ұқтық, алдарыңдағы параққа жазып не сурет салуға болады.



VII.Қортындылау

Қауіпсіздік ережесі:

1.Өзіңді біреудің кемсітуіне жол берме!

2.Бейтаныс адамдармен сөйлеспе!

3.Бөтен көлікке мінбе!

4.Жол ережесін үнемі есте сақта!


Хормен:

Жол тәртібін білейік,

Аман-есен жүрейік.

Қазақ атты елімде,

Бақытты өмір сүрейік!





Кері байланыс

Оқушылардың сабақтан алған әсерін бағдаршамды бояу арқылы білдіруі.






Сәлемдесу








Апталық есеппен таныстыру





Жолда жүру ережесі көрсетіледі

Оқушылар мұғалімнің қойған сұрақтарына жауап береді




Берілген сауалдарға оқушылар өз пікірлерін жеткізеді.







Бағдаршам ойыны










































Бұл тапсырма арқылы оқушылардың тәрбие сағаты барысында алған білімдерін пысықтап, қорытындылаймыз

































Талдау

Ой бөлісейік:

Неліктен?








Оқушылардың сабақтан алған әсерін бағдаршамды бояу арқылы білдіруі.

Бейне таспа


Слайд











Сурет










Жол ережесі

Додекаэдр













































































Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
18.00.2024
392
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі