Жолын болсын,жолаушы!

Тақырып бойынша 11 материал табылды

Жолын болсын,жолаушы!

Материал туралы қысқаша түсінік
Бұл қысқа мерзімді жоспар Жолын болсын,жолаушы тақырыбы бойынша нәтиже сабақ.Сонымен қатар ББЖБ алынып,ЕБҚБ арналған жеке БЖБ кіріктірілген.
Материалдың қысқаша нұсқасы

Пән: Қазақ тілі Мектеп: №16 ЖОББМ №16

ҰМЖ бөлімі: 2-бөлім.Жолын болсын,жолаушы! Мұғалімнің аты-жөні:Темиржанова А.Н.

Сабақ тақырыбы:Нәтиже сабақ.БЖБ.

Күні:10.10.2023 г.

Сынып:

Қатыспаған оқушылар саны:14

Қатысқан оқушылар саны:0


Сабақ тақырыбы

Нәтиже сабақ.Мен не үйрендім?БЖБ №2

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына қол сілтеме)

9.4.1.1.Мәтіндердің жанрлық және стильдікерекшелігін сақтап ,нұсқаулық жазу.

9.3.4.1.мәтіндердің стилін,жанрлық ерекшеліктерін салыстырып,талдау жасау.

9.4.3.1 жазба жұмыстарында афоризмдерді тиімді қолданып жазу.

Сабақ мақсаттары

Жолын болсын, жолаушы! Тақырыбын қортындылап,жолушының негізгі міндеттерін түйіндеу.Бөлім бойынша жиынтық бағалауда стиль мен жанр түрлері бойынша ойды түйіндеу тапсырмалар арқылы.

Бағалау критерийлері

  1. Ойтүрткі сұраққа жауап береді.

  2. -тақырып бойынша диалог құрастырады

3. «Әуежайда» - сахналық көрініс көрсетеді


4. БЖБ орындайды.

-ЕБҚБ жеке БЖБ орындайды

Тілдік мақсаттар

Тілдік дағдылар: тақырып бойынша мәліметтерді бүгінгі өмірмен байланыстырып, мысалдар келтіреді

Пәнге тән лексика мен терминология:сауда орны, қарым-қатынас , этикет

Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен сөз тіркестері

жолаушы көлігі,орны, жолдағы қарым-қатынас этикеті

Пәнаралық байланыс

География

Құндылықтарды дарыту

Өзін-өзі және өзара бағалау арқылы жауапкершілік сезімін қалыптастыру

Бастапқы білім

Жолдың адам өміріндегі маңызын, жолда жүру қауіпсіздігін біледі.Мұғалім оқушының бастапқы білімін жетекші сұрақтар қою арқылы біле алады.

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Жоспарланған жаттығу түрлері

Ресурстар

Мұғалімнің іс- әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Сабақтың басы


Психологиялық ахуал қалыптастыру

Ойтүрткі сұраққа жауап беру.

Жолаушы деген кім?

Ол қайда жүреді?

Жол қандай болады?

Жолда жүретін көлік түрлері қандай?



2-тапсырма.Топқа бөлініп «Жолың болсын,жолаушы!»тақырыбына диалог ұйымдастырыңдар.






Ойтүрткі сұраққа жауап береді.







Дескриптор: 2-тапсырма.

-тақырып бойынша диалог құрастырады









Жолаушы суреті. Оқулық,

Сабақтың ортасы

3-тапсырма.

Ізденуге арналған жұмыс.Әуежайларда жолаушыларға жасалатын қызметтер туралы қызықты деректер келтіріп,сахнада көрсет.

БЖБ

Стиль және жанр жанр дегеніміз не?

БЖБ орындау

1.Мәтінді оқып,стилін,жанрын салыстырыңыз.

2.Берілген кестені толтырыңыз.

3.Үш күніңізді сипаттайтын күнделік жазыңыз.

ЕБҚБ жеке БЖБ





3-тапсырма

Дескриптор:

- сахналық көрініс көрсетеді




Дискриптор

-БЖБ орындайды.

-ЕБҚБ жеке БЖБ орындайды

БЖБ дискриптор

1.Мәтінді оқып,стилін,жанрын салыстырады

2.Берілген кестені толтырады

3.Үш күніңізді сипаттайтын күнделік жазады.


-оқулық,сахналық қойылым көру.







А4 қағаздар БЖБ таратылады

Сабақтың соңы


Бағалау Бағалау


Бағдаршам

Қызыл- сабақтың кез келген кезіне қатысып үлгере алмады.


Сары-Сұрақтарға ғана жауап беру.Жартылай жауап беру.




Жасыл түс-2,3 тапсырманы орындау.









Үйге тапсырма

Үй тапсырмасы ретінде оқулықтағы5 -тапсырманы орындау беріледі. Тапсырманың шарты, қандай орындалу қажеттілігі түсіндіріледі.

Бағалау Бағалау «Бағдаршам» тәсілі бағалай алады.


Бағдаршам

Қызыл-ешқайда қытысып үлгермедім


Сары-Сұрақтарға ғана жауап бердім.Жартылай жауап бердім.




Жасыл түс-2,3 тапсырманы орындадым.






Үйге тапсырма Үй тапсырмасы ретінде оқулықтағы 5-тапсырманы орындайды.

Бағдаршам қиығы






Қосымша ақпарат

Рефлексия

Сабақ барысында оқу мақсатына қол жеткізілді ме? Оқу мақсатына қол жетпеудің себебі неде?Бүгін оқушылар не біліп, не үйренді?Сыныптағы психологиялық ахуал қандай болды?Жоспардан ауытқу болды ма? Себебі неде? Өзім жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма?Уақыт тиімді пайдаланылды ма?Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім?неліктен?


Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз, сұрақтарға жауап беріңіз (сабақ жүйелі жоспарланғандықтан, сабақтың мақсаты мен оқу міндеттері орындалады. Оқушылар мәтін мазмұнын түсінеді, сұрақтарға жауап береді, сөздікпен жұмыс жасайды. Сабақ жоғары деңгейде өтеді, өйткені оқу мақсаттары дұрыс таңдалды, уақытты тиімді пайдалану барысында саралау жұмыстары да орындалады)


Қорытынды бағалау

Қандай екі нәрсе (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз) табысты болды?

1.

2.

Қандай екі нәрсе сабақты (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз) жақсарта алады?

1.

2.

Сабақ барысында өзіңіздің көңіліңіз толмаған екі әрекетті (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз) атаңыз

1.

2.

Осы сабақ барысында келесі сабағымда сынып не жекелеген оқушының сапалы білім алуы үшін нені жетілдіруге болатынын білдім

















Бағдаршам


Қызыл-ешқайда қытысып үлгермедім



Сары-Сұрақтарға ғана жауап бердім.Жартылай жауап бердім.




Жасыл түс-2,3 тапсырманы орындадым.








Бағдаршам


Қызыл-ешқайда қытысып үлгермедім



Сары-Сұрақтарға ғана жауап бердім.Жартылай жауап бердім.




Жасыл түс-2,3 тапсырманы орындадым.









Бағдаршам


Қызыл-ешқайда қытысып үлгермедім



Сары-Сұрақтарға ғана жауап бердім.Жартылай жауап бердім.




Жасыл түс-2,3 тапсырманы орындадым.













Бағдаршам


Қызыл-ешқайда қытысып үлгермедім



Сары-Сұрақтарға ғана жауап бердім.Жартылай жауап бердім.




Жасыл түс-2,3 тапсырманы орындадым.





Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
10.10.2023
527
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі