|
Білім беру ұйымының атауы |
|
||||||||||||||
|
Пәні: |
Математика шыңы |
||||||||||||||
|
Бөлім: |
|
||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||||||||||||
|
Күні: |
|
||||||||||||||
|
Сынып: |
4 |
|
|||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№ 23 сабақ Жұмбақ айтысы |
||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Математикалық жұмбақтар арқылы оқушылардың логикалық ойлау қабілетін арттыру. Жұмбақтарды шешу арқылы математикалық ұғымдарды терең меңгерту. |
||||||||||||||
|
Құндылық: (Негіздеме: Мемлекет басшысы Қ.Тоқаевтың Ұлттық құрылтайдың ІІ,ІІІ, ІV отырыстарында берген тапсырмасы, ҚР Оқу-ағарту министрлігінің №123 бұйрығы) |
"АДАЛ АЗАМАТ" ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ ОҚУ-АҒАРТУ МИНИСТРЛІГІ Астана, 2025 БАҒДАРЛАМАСЫ БІРТҰТАС ТӘРБИЕ Ақпан айы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: «Шығармашыл бала - ойлы бала» |
||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Қосымша жұмыс Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал.
Өткен сабақты пысықтау. «Лездеме» ойыны Жаңа тақырып. Жұмбақтар айтысы Жұмбақ 1: Тік төртбұрышты сүйкімді, Бүкіл әлемде танымал. Бейнесі ұқсас болады, Теңдеудің шешімі қандай? Жауап: квадрат Жұмбақ 2: Екі санына жақын тұрған, Оң жақта біреу тұр. Сандық жүйенің кіндігі, Оның шешімін табуға келдіңіздер! Жауап: 10 Жұмбақ 3: Екі цифрдан тұрады, Бірінші сан теңізге ұқсас. Оған қосылған екінші сан, Көкжиек сызығын көрсетеді. Жауап: 90 (пішіні мен мағынасы бойынша) Топпен жұмыс Жұмбақтарды талдау Оқушылар жұмбақтардың шешімдерін талдайды, есептердегі математикалық ұғымдарды және ережелерді қолдануды түсіндіреді. Қостық біз, көбейттік біз. Қатты шаршап кеттік біз. Қане, тұра қалайық Қимылдасын қол-аяқ, Кірпікті де қағайық, Терең демді алайық. Орнымызға отырып, Сабаққа назар салайық. 1 Үш ат 30 шақырымнан өтіп кетті. Әр ат неше шақырым жүгірді? 2. Алты дана картоп 30 минут ішінде кастрюльге пісірілді. Бір картоп неше минутта пісірілді? 3. Екі бала дойбы ойынын 2 сағат ойнады. Әрқайсысы неше сағат ойнады? 1 Екі аяғында тұрған әтештің салмағы 4 кг. Егер ол бір аяқпен тұрса, оның массасы қандай болады? 2. Қайсысы оңай: 1 кг мақта немесе 1 кг кірпіш? 3 Қоймада әрқайсысы 6 тоннадан жанатын 5 цистерна болды. Екі цистернаның жанармайы колхоздарға берілді. Неше цистерна қалды? 1.Күшіктер мен үйректер балапандарында 7 бас пен 20 аяқ бар. Қанша ит күшіктері мен үйрек балапандары бар? Жауабы: 3 күшік және 4 балапан 2. 3728954106 санының цифрларынан 3 цифрді өшіріп және қалған цифрлардың орнын сақтап, ең кіші санды табыңыз. Жауабы: 3, 7, 9 цифрларды алып тастасақ 2854106 шығады. 3. Он - оннан асығы бар үш бала өзара асық ойнады. Ойыннан соң біріншісі екіншісіне қарап: - Қанша асық ұттың? – дейді. Ол: - Онша көп ұтқыза коймаппын, сегіз асығым қалыпты, - дейді. – Онда сендегі барлық асық менің ұтып алған асығыма тең екен, дейді үшінші бала асықтарын түгендеп тұрып. – Ең көп асық ұтылғаны мен болдым, дейді мұңайып бірінші бала. Ойыннан соң кімде неше асық қалды? Жауабы: 2 бала 10 – 2 =8 асық: 3 бала 10+8=18 асық; 1 бала 30 - 8 - 18=4 асық Есептеулерді орындаңыз:
сандарды салыстыр , тиісті белгілерді қой (> және <) 450 070 405 070 25 390 25 309
Өрнекті жаз және есептеп
шығар. Кері байланыс. « Білім гүлі»
|
Сабаққа дайындық жасап, жақсы тілектер тілейді.
Өткенді пысықтайды
Жаңа тақырыпты түсініп алады
Тапсырманы орындайды..
Жаттығу жасайды
Есептерді шығарады.
Тапсырмалар ды орындайды.
Өрнектердің мәнін табады.
Кері байланыс береді |
Мақтап, мадақтап отыру
«Шапалақ» әдісі
Дескриптор: Сұрақтарға жауап береді.
Дескриптор: Берілген өлшем бірліктерін өрнектейді.
Дескриптор: Кестемен жұмыс жасайды.есепті шығарады.
Тамаша орындау!
Жарайсыңдар!
Дескриптор: Есепті талдайды.шығару жолдарын жоспарлайды.
Дескриптор: Өрнектердің мәнін табады.
Дескриптор: Логикалық есептерді ойланып,шығарады
Дескриптор: Өрнектерді жазып,есептеп шығарады
Кері байланыс
« Білім гүлі» әдісі |
Суреттер
Оқулық
оқулық
ережелер
Суреттер
суреттер
Оқулық
Суреттер
Жұмыс дәптері
Қима қағаздар
Үлгілер
Кері байланыс тақтасы |
|||||||||||
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Математика шыңы |
|||||
|
Бөлім: |
|
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
4 |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№ 24 сабақ Жүз көлемді есептерді шешудің тиімді тәсілдері |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Математикалық жұмбақтар арқылы оқушылардың логикалық ойлау қабілетін арттыру. Жұмбақтарды шешу арқылы математикалық ұғымдарды терең меңгерту. |
|||||
|
Құндылық: (Негіздеме: Мемлекет басшысы Қ.Тоқаевтың Ұлттық құрылтайдың ІІ,ІІІ, ІV отырыстарында берген тапсырмасы, ҚР Оқу-ағарту министрлігінің №123 бұйрығы) |
"АДАЛ АЗАМАТ" ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ ОҚУ-АҒАРТУ МИНИСТРЛІГІ Астана, 2025 БАҒДАРЛАМАСЫ БІРТҰТАС ТӘРБИЕ Ақпан айы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: «Шығармашыл бала - ойлы бала» |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Қосымша жұмыс Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал.
Өткен сабақты пысықтау. «Лездеме» ойыны Жаңа тақырып. 1. Түсіндіру: 100 көлеміндегі сандарды қосу, азайту, көбейту, бөлу тәсілдері түсіндіріледі. Қосу мен азайту: Ондықтар мен бірліктерді бөлек қосу. Мысал: 56 + 24 → (50 + 20) + (6 + 4) = 80. Кері амалмен азайту. Көбейту мен бөлу: Көбейту кестесін қолдану. Мысал: 8 × 9 = 72. Бөлудің кері амал екенін түсіндіру. Қостық біз, көбейттік біз. Қатты шаршап кеттік біз. Қане, тұра қалайық Қимылдасын қол-аяқ, Кірпікті де қағайық, Терең демді алайық. Орнымызға отырып, Сабаққа назар салайық. 2000/100*1=20тг 2000/100*3=60тг 2000/100*5=100тг 3600/100*1=36км 3600/100*3=36*3=108км 3600/100*5=36*5=180км Көрсетілген өлшем бірліктеріне өрнекте смин 246 с = тәул4 ай 12 тәул = кг ц 54210 кг= мкм 4560 км = мм²20см²= Салыстыр 45ц 20кг *5480кг 4 тәул 24сағ * 54сағ 85т 05кг *8542 кг 5сағ 46 с * 8456 с Теңдеу құр және оны шеш. а) Белгісіз сан мен 101-дің қосындысы 12 мен 48-дің көбейтіндісінің мәніне тең. б) Мен бір сан ойладым.Одан 85-ті азайтып едім, 327 мен 198-дің айырмасының мәніне тең сан шықты. Тест тапсырмалары Кері байланыс. « Білім гүлі»
|
Сабаққа дайындық жасап, жақсы тілектер тілейді.
Өткенді пысықтайды Жаңа тақырыпты түсініп алады Тапсырманы орындайды.. Жаттығу жасайды Есептерді шығарады. Тапсырмалар ды орындайды. Өрнектердің мәнін табады. Кері байланыс береді |
Мақтап, мадақтап отыру «Шапалақ» әдісі
Дескриптор: Сұрақтарға жауап береді. Дескриптор: Берілген өлшем бірліктерін өрнектейді. Дескриптор: Кестемен жұмыс жасайды.есепті шығарады. Жарайсыңдар! Дескриптор: Есепті талдайды.шығару жолдарын жоспарлайды. Дескриптор: Өрнектердің мәнін табады. Дескриптор: Логикалық есептерді ойланып,шығарады Дескриптор: Өрнектерді жазып,есептеп шығарады « Білім гүлі» әдісі |
Суреттер Оқулық оқулық ережелер Суреттер суреттер Оқулық Суреттер Жұмыс дәптері Қима қағаздар Үлгілер Кері байланыс тақтасы |
||
Математикадан тест тапсырмалары (4
сынып) 1-тоқсан
1. Бірінші кластың 14 бірлігі мен екінші кластың 14 бірлігі бар
санды тап
А) 101441 Б) 140014 С)
14014 Д) 104014
2. 75 394 санындағы 5 цифры нені білдіреді?
А. жүздік В. ондық
мың С. ондық Д. бірлік
мың
3.
Амалдарды орында: (842+19)+910
А) 1011 Б) 1771 С) 1010 Д) 991
4. Амалды орында: 2мин 30сек - 56 сек
А) 1мин
34с Б)
1мин 36с С) 1мин 44с Д) 2 мин 30с
5. Сағатпен өрнекте: 4 тәул. 18 сағ
А)
114сағ Б)
73сағ С) 96сағ Д) 22сағ
6. (548+452)- 100
А) 700 Б) 900 С) 600 Д) 800
7. Теңдеуді шеш: 450: х=9
А) 50 Б) 405 С) 459 Д) 441
8. Жүк машинасы70км/сағ жылдамдықпен 280 км жүрді. Ол жолда неше
сағат болды?
А) 4сағ Б) 3сағ С) 2сағ Д)
1сағ
9. 6
бірдей жейдеге 36 м мата жұмсалды. Осындай 9 жейдеге неше м мата
жұмсалды?
А) 48м Б) 28м С)
65м Д)
54м
10. Перимерті 230см болатын тіктөртбұрыштың ені 2 см. Ұзындығын
тап.
А) 10см Б) 8см С) 6см Д)
4см
11. Алпыс
жеті мың 435 санын белгіле
А)
67435 Б)
67400 С) 60740 Д)
67040
12. (А-1000): 4 =50
А)
1200 Б)
1300 С) 1250 Д)
1350
13.
а*7=3360
А) 450 Б) 460 С)
480 Д)
470
14. Автомобиль
160км қашықтықты 2 сағ. жүрді. Жылдамдығы нешеге
тең?
А)
90км/сағ Б)
80км/сағ С)
70км/сағ Д) 60км/сағ
15.
Тіктөртбұрыштың ұзындығы 20дм, ал ені 7 дм. Тіктөртбұрыштың ауданын
тап.
А)
140дм2 Б)
140дм С) 54дм2 Д)
414дм2
16. Цифрмен
жаз: жетінші разрядтың жеті бірлігі, екінші разрядтың бес бірлігі
бар сан.
А)
70050 Б) 7050 С)
70005 Д)
7000050
17. Ойлаған
саннан 27 - ні азайтып, оның айырмасын 2 - ге көбейткенде 144
шықты. Ойлаған санды тап.
А. 261 В.
72 С. 45 Д.
99
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Жұмбақ айтысы
Жұмбақ айтысы
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
||||||||||||||
|
Пәні: |
Математика шыңы |
||||||||||||||
|
Бөлім: |
|
||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||||||||||||
|
Күні: |
|
||||||||||||||
|
Сынып: |
4 |
|
|||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№ 23 сабақ Жұмбақ айтысы |
||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Математикалық жұмбақтар арқылы оқушылардың логикалық ойлау қабілетін арттыру. Жұмбақтарды шешу арқылы математикалық ұғымдарды терең меңгерту. |
||||||||||||||
|
Құндылық: (Негіздеме: Мемлекет басшысы Қ.Тоқаевтың Ұлттық құрылтайдың ІІ,ІІІ, ІV отырыстарында берген тапсырмасы, ҚР Оқу-ағарту министрлігінің №123 бұйрығы) |
"АДАЛ АЗАМАТ" ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ ОҚУ-АҒАРТУ МИНИСТРЛІГІ Астана, 2025 БАҒДАРЛАМАСЫ БІРТҰТАС ТӘРБИЕ Ақпан айы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: «Шығармашыл бала - ойлы бала» |
||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Қосымша жұмыс Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал.
Өткен сабақты пысықтау. «Лездеме» ойыны Жаңа тақырып. Жұмбақтар айтысы Жұмбақ 1: Тік төртбұрышты сүйкімді, Бүкіл әлемде танымал. Бейнесі ұқсас болады, Теңдеудің шешімі қандай? Жауап: квадрат Жұмбақ 2: Екі санына жақын тұрған, Оң жақта біреу тұр. Сандық жүйенің кіндігі, Оның шешімін табуға келдіңіздер! Жауап: 10 Жұмбақ 3: Екі цифрдан тұрады, Бірінші сан теңізге ұқсас. Оған қосылған екінші сан, Көкжиек сызығын көрсетеді. Жауап: 90 (пішіні мен мағынасы бойынша) Топпен жұмыс Жұмбақтарды талдау Оқушылар жұмбақтардың шешімдерін талдайды, есептердегі математикалық ұғымдарды және ережелерді қолдануды түсіндіреді. Қостық біз, көбейттік біз. Қатты шаршап кеттік біз. Қане, тұра қалайық Қимылдасын қол-аяқ, Кірпікті де қағайық, Терең демді алайық. Орнымызға отырып, Сабаққа назар салайық. 1 Үш ат 30 шақырымнан өтіп кетті. Әр ат неше шақырым жүгірді? 2. Алты дана картоп 30 минут ішінде кастрюльге пісірілді. Бір картоп неше минутта пісірілді? 3. Екі бала дойбы ойынын 2 сағат ойнады. Әрқайсысы неше сағат ойнады? 1 Екі аяғында тұрған әтештің салмағы 4 кг. Егер ол бір аяқпен тұрса, оның массасы қандай болады? 2. Қайсысы оңай: 1 кг мақта немесе 1 кг кірпіш? 3 Қоймада әрқайсысы 6 тоннадан жанатын 5 цистерна болды. Екі цистернаның жанармайы колхоздарға берілді. Неше цистерна қалды? 1.Күшіктер мен үйректер балапандарында 7 бас пен 20 аяқ бар. Қанша ит күшіктері мен үйрек балапандары бар? Жауабы: 3 күшік және 4 балапан 2. 3728954106 санының цифрларынан 3 цифрді өшіріп және қалған цифрлардың орнын сақтап, ең кіші санды табыңыз. Жауабы: 3, 7, 9 цифрларды алып тастасақ 2854106 шығады. 3. Он - оннан асығы бар үш бала өзара асық ойнады. Ойыннан соң біріншісі екіншісіне қарап: - Қанша асық ұттың? – дейді. Ол: - Онша көп ұтқыза коймаппын, сегіз асығым қалыпты, - дейді. – Онда сендегі барлық асық менің ұтып алған асығыма тең екен, дейді үшінші бала асықтарын түгендеп тұрып. – Ең көп асық ұтылғаны мен болдым, дейді мұңайып бірінші бала. Ойыннан соң кімде неше асық қалды? Жауабы: 2 бала 10 – 2 =8 асық: 3 бала 10+8=18 асық; 1 бала 30 - 8 - 18=4 асық Есептеулерді орындаңыз:
сандарды салыстыр , тиісті белгілерді қой (> және <) 450 070 405 070 25 390 25 309
Өрнекті жаз және есептеп
шығар. Кері байланыс. « Білім гүлі»
|
Сабаққа дайындық жасап, жақсы тілектер тілейді.
Өткенді пысықтайды
Жаңа тақырыпты түсініп алады
Тапсырманы орындайды..
Жаттығу жасайды
Есептерді шығарады.
Тапсырмалар ды орындайды.
Өрнектердің мәнін табады.
Кері байланыс береді |
Мақтап, мадақтап отыру
«Шапалақ» әдісі
Дескриптор: Сұрақтарға жауап береді.
Дескриптор: Берілген өлшем бірліктерін өрнектейді.
Дескриптор: Кестемен жұмыс жасайды.есепті шығарады.
Тамаша орындау!
Жарайсыңдар!
Дескриптор: Есепті талдайды.шығару жолдарын жоспарлайды.
Дескриптор: Өрнектердің мәнін табады.
Дескриптор: Логикалық есептерді ойланып,шығарады
Дескриптор: Өрнектерді жазып,есептеп шығарады
Кері байланыс
« Білім гүлі» әдісі |
Суреттер
Оқулық
оқулық
ережелер
Суреттер
суреттер
Оқулық
Суреттер
Жұмыс дәптері
Қима қағаздар
Үлгілер
Кері байланыс тақтасы |
|||||||||||
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Математика шыңы |
|||||
|
Бөлім: |
|
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
4 |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№ 24 сабақ Жүз көлемді есептерді шешудің тиімді тәсілдері |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Математикалық жұмбақтар арқылы оқушылардың логикалық ойлау қабілетін арттыру. Жұмбақтарды шешу арқылы математикалық ұғымдарды терең меңгерту. |
|||||
|
Құндылық: (Негіздеме: Мемлекет басшысы Қ.Тоқаевтың Ұлттық құрылтайдың ІІ,ІІІ, ІV отырыстарында берген тапсырмасы, ҚР Оқу-ағарту министрлігінің №123 бұйрығы) |
"АДАЛ АЗАМАТ" ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ ОҚУ-АҒАРТУ МИНИСТРЛІГІ Астана, 2025 БАҒДАРЛАМАСЫ БІРТҰТАС ТӘРБИЕ Ақпан айы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: «Шығармашыл бала - ойлы бала» |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Қосымша жұмыс Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал.
Өткен сабақты пысықтау. «Лездеме» ойыны Жаңа тақырып. 1. Түсіндіру: 100 көлеміндегі сандарды қосу, азайту, көбейту, бөлу тәсілдері түсіндіріледі. Қосу мен азайту: Ондықтар мен бірліктерді бөлек қосу. Мысал: 56 + 24 → (50 + 20) + (6 + 4) = 80. Кері амалмен азайту. Көбейту мен бөлу: Көбейту кестесін қолдану. Мысал: 8 × 9 = 72. Бөлудің кері амал екенін түсіндіру. Қостық біз, көбейттік біз. Қатты шаршап кеттік біз. Қане, тұра қалайық Қимылдасын қол-аяқ, Кірпікті де қағайық, Терең демді алайық. Орнымызға отырып, Сабаққа назар салайық. 2000/100*1=20тг 2000/100*3=60тг 2000/100*5=100тг 3600/100*1=36км 3600/100*3=36*3=108км 3600/100*5=36*5=180км Көрсетілген өлшем бірліктеріне өрнекте смин 246 с = тәул4 ай 12 тәул = кг ц 54210 кг= мкм 4560 км = мм²20см²= Салыстыр 45ц 20кг *5480кг 4 тәул 24сағ * 54сағ 85т 05кг *8542 кг 5сағ 46 с * 8456 с Теңдеу құр және оны шеш. а) Белгісіз сан мен 101-дің қосындысы 12 мен 48-дің көбейтіндісінің мәніне тең. б) Мен бір сан ойладым.Одан 85-ті азайтып едім, 327 мен 198-дің айырмасының мәніне тең сан шықты. Тест тапсырмалары Кері байланыс. « Білім гүлі»
|
Сабаққа дайындық жасап, жақсы тілектер тілейді.
Өткенді пысықтайды Жаңа тақырыпты түсініп алады Тапсырманы орындайды.. Жаттығу жасайды Есептерді шығарады. Тапсырмалар ды орындайды. Өрнектердің мәнін табады. Кері байланыс береді |
Мақтап, мадақтап отыру «Шапалақ» әдісі
Дескриптор: Сұрақтарға жауап береді. Дескриптор: Берілген өлшем бірліктерін өрнектейді. Дескриптор: Кестемен жұмыс жасайды.есепті шығарады. Жарайсыңдар! Дескриптор: Есепті талдайды.шығару жолдарын жоспарлайды. Дескриптор: Өрнектердің мәнін табады. Дескриптор: Логикалық есептерді ойланып,шығарады Дескриптор: Өрнектерді жазып,есептеп шығарады « Білім гүлі» әдісі |
Суреттер Оқулық оқулық ережелер Суреттер суреттер Оқулық Суреттер Жұмыс дәптері Қима қағаздар Үлгілер Кері байланыс тақтасы |
||
Математикадан тест тапсырмалары (4
сынып) 1-тоқсан
1. Бірінші кластың 14 бірлігі мен екінші кластың 14 бірлігі бар
санды тап
А) 101441 Б) 140014 С)
14014 Д) 104014
2. 75 394 санындағы 5 цифры нені білдіреді?
А. жүздік В. ондық
мың С. ондық Д. бірлік
мың
3.
Амалдарды орында: (842+19)+910
А) 1011 Б) 1771 С) 1010 Д) 991
4. Амалды орында: 2мин 30сек - 56 сек
А) 1мин
34с Б)
1мин 36с С) 1мин 44с Д) 2 мин 30с
5. Сағатпен өрнекте: 4 тәул. 18 сағ
А)
114сағ Б)
73сағ С) 96сағ Д) 22сағ
6. (548+452)- 100
А) 700 Б) 900 С) 600 Д) 800
7. Теңдеуді шеш: 450: х=9
А) 50 Б) 405 С) 459 Д) 441
8. Жүк машинасы70км/сағ жылдамдықпен 280 км жүрді. Ол жолда неше
сағат болды?
А) 4сағ Б) 3сағ С) 2сағ Д)
1сағ
9. 6
бірдей жейдеге 36 м мата жұмсалды. Осындай 9 жейдеге неше м мата
жұмсалды?
А) 48м Б) 28м С)
65м Д)
54м
10. Перимерті 230см болатын тіктөртбұрыштың ені 2 см. Ұзындығын
тап.
А) 10см Б) 8см С) 6см Д)
4см
11. Алпыс
жеті мың 435 санын белгіле
А)
67435 Б)
67400 С) 60740 Д)
67040
12. (А-1000): 4 =50
А)
1200 Б)
1300 С) 1250 Д)
1350
13.
а*7=3360
А) 450 Б) 460 С)
480 Д)
470
14. Автомобиль
160км қашықтықты 2 сағ. жүрді. Жылдамдығы нешеге
тең?
А)
90км/сағ Б)
80км/сағ С)
70км/сағ Д) 60км/сағ
15.
Тіктөртбұрыштың ұзындығы 20дм, ал ені 7 дм. Тіктөртбұрыштың ауданын
тап.
А)
140дм2 Б)
140дм С) 54дм2 Д)
414дм2
16. Цифрмен
жаз: жетінші разрядтың жеті бірлігі, екінші разрядтың бес бірлігі
бар сан.
А)
70050 Б) 7050 С)
70005 Д)
7000050
17. Ойлаған
саннан 27 - ні азайтып, оның айырмасын 2 - ге көбейткенде 144
шықты. Ойлаған санды тап.
А. 261 В.
72 С. 45 Д.
99
шағым қалдыра аласыз


















