Тексерілді:
Мектеп дир. оқу ісі жөн орынбасары:
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
Сабақтың тақырыбы:Жұмыртқа салушы ілкіаңдар. Қалталы және ұрықжолдасты сүтқоректілер. Биологиялық ерекшеліктері. Таралу аймақтары және алуантүрлілігі. |
Мұғалімнің аты-жөні: Сыдықова А Күні: 29.04.17ж. Пәні: Биология |
|||||
|
Сынып: 7б |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспаған оқушылар саны: |
||||
|
Сабақ негізделген оқу мақсаттары: |
Жұмыртқа салушы ілкіаңдар, қалталы және ұрықжолдасты сүтқоректілер, биологиялық ерекшеліктері, таралу аймақтары және алуантүрлілігін білу. |
|||||
|
Сабақтан күтілетін нәтиже: 1-деңгей (білу, түсіну): |
Оқушылардың барлығы мынаны орындай алады: қалталы және жұмыртқа салушы жанураларды біледі |
|||||
|
2-деңгей (қолдану, талдау): |
Оқушылардың көбісі мынаны орындай алады:жануарлардың сыртқы құрылысын, тіршілік әрекетін сипаттай алады |
|||||
|
3-деңгей (жинақтау, бағалау): |
Оқушылардың кейбіреулері мынаны орындай алады: қалталы және жұмыртқа салушы жануарлардың ұқсастықтары мен ерекшеліктерін талдай алады |
|||||
|
Тілдік мақсат: |
Термин сөздердің мағынасын дұрыс түсініп, айтылуы мен жазылуын дұрыс орындай алуын қадағалау. |
|||||
|
Ресурстар: |
Бейнежазба, слайд, балықтың макеті, әртүрлі әдістер |
|||||
|
Пәнаралық байланыс: |
Жануартану,география,жануарлар әлемі атласы,география және табиғат журналы |
|||||
|
Алдыңғы оқу: (өткен сабақ) |
Сүтқоректілердің ертедегі жорғалаушылардан пайда болуы. Сүтқоректілердің көптүрлілігі |
|||||
|
САБАҚ ЖОСПАРЫ |
||||||
|
Сабақ барысы және жоспарланған уақыт |
Берілетін тапсырмалар және қолданылатын әдістер |
Бағалау критерийлері және жұмыс түрлері |
||||
|
ҰЙЫМДАСТЫРУ КЕЗЕҢІ |
Сыныпта ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру мақсатында тренинг ұйымдастыру. |
|
||||
|
ҮЙ ТАПСЫРМАСЫН СҰРАУ 1-деңгей (білу, түсіну): |
Жануарларды тіршілік ету ортасына қарай бөлу. Құрлықта Жер астында Суда Ауада 1.Жарғанат. 2.Сарышұнақ. 3.Сілеусін. 4. Итбалық. 5. Ақбөкен. 6. Соқыртышқан. 7. Түлен. 8. Көртышқан. 9. Жұпартышқан. 10. Киттер. 11. Қалталы көртышқандар. |
Ауызша Әр дұрыс жауап 1 ұпай |
||||
|
2-деңгей (қолдану, талдау): |
1.Қазіргі кездесүтқоректілерді неше класс тармағына жіктейді? 2) 1. Ілкіаңдар: жұмыртқа салады 2.Қазіргі аңдар:ТСА немесе «қалталылар» және ЖСА (тірідей туатындар) 2.Қалталы сүтқоректілер қашан пайда болған? 140 млн жыл бұрын 3. Сүтқоректілер мен жорғалаушылардың туыстық жақындығын дәлелдейтін қандай белгілері бар? 4.Қазіргі сүтқоректілер мен аңтісті сүтқоректінің қандай ұқсастығы бар? 5.Ең алғаш қаңқасы табылған сүтқоректі? 6. Ұшатын сүтқоректілердің қандай ерекшеліктері бар? 7. Суда тіршілік ететін сүтқоректілердің қандай ерекшеліктері бар? 8. Құрлықта мекендейтіндердің қандай ерекшеліктері бар? 9.Жерастында тіршілік ететіндердің қандай ерекшеліктері бар? |
ауызша Дұрыс жауап 2 ұпай |
||||
|
3-деңгей (жинақтау, бағалау): |
«Миға шабуыл» әдісі |
Ауызша 3 ұпай |
||||
|
ЖАҢА САБАҚ |
1.Топтық жұмыс. Оқушыларға жаңа тақырыпты бөліп беру 1-топ. Жұмыртқалаушы сүтқоректілер немесе ілкіаңдар отряды 2-топ. Қалталы сүтқоректілер отряды 3-топ.Ұрықжолдасты сүтқоректілер |
Формативті бағалау Жазбаша және ауызша |
||||
|
САБАҚТЫ БЕКІТУ 1-деңгей (білу, түсіну): |
|
жазбаша Әр дұрыс жауап 1 ұпай |
||||
|
2-деңгей (қолдану, талдау): |
|
Ауызша 2 ұпай |
||||
|
3-деңгей (жинақтау, бағалау): |
|
жазбаша деңгейіне қарай 3 ұпай |
||||
|
ҮЙГЕ ТАПСЫРМА 1-деңгей (білу, түсіну): |
Глоссария жазу. |
Әрбір дұрыс жазылған анықтама 1 ұпай |
||||
|
2-деңгей (қолдану, талдау): |
Жабық және ашық сұрақтар құрастыру |
Жазбаша Әр дұрыс сұрақ және жауап 4 ұпай |
||||
|
3-деңгей |
Сүтқоректілер туралы қызықты мәліметтер жинау: ертегілер, жұмбақтар, мақал-мәтелдер |
Әрбір ақпарат 5 ұпай |
||||
|
БАҒАЛАУ |
Бағалау критерийіне сүйене отырып бағалау. |
Бағалау критерииі |
||||
|
КЕРІ БАЙЛАНЫС |
“Аяқталмаған сөйлем” Бүгін мен мынаны білдім ... Қызықты болғаны ... Қиын болғаны ... Мен осыны түсіндім |
Кері байланыс береді |
||||
|
Рефлексия |
||||||
|
Сабақтың мақсаты мен сабақта жоспарланған іс-әрекеттерді орындауда не тиімді болды? |
|
|||||
|
Сабақтың мақсаты мен сабақта жоспарланған іс-әрекеттерді орындауда не тиімсіз болды? |
|
|||||
|
Келесі сабақта өз жоспарыңызға қандай өзгерістер енгізген болар едіңіз? |
|
|||||
Тәлімгер:
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Жұмыртқа салушылар
Жұмыртқа салушылар
Тексерілді:
Мектеп дир. оқу ісі жөн орынбасары:
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
Сабақтың тақырыбы:Жұмыртқа салушы ілкіаңдар. Қалталы және ұрықжолдасты сүтқоректілер. Биологиялық ерекшеліктері. Таралу аймақтары және алуантүрлілігі. |
Мұғалімнің аты-жөні: Сыдықова А Күні: 29.04.17ж. Пәні: Биология |
|||||
|
Сынып: 7б |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспаған оқушылар саны: |
||||
|
Сабақ негізделген оқу мақсаттары: |
Жұмыртқа салушы ілкіаңдар, қалталы және ұрықжолдасты сүтқоректілер, биологиялық ерекшеліктері, таралу аймақтары және алуантүрлілігін білу. |
|||||
|
Сабақтан күтілетін нәтиже: 1-деңгей (білу, түсіну): |
Оқушылардың барлығы мынаны орындай алады: қалталы және жұмыртқа салушы жанураларды біледі |
|||||
|
2-деңгей (қолдану, талдау): |
Оқушылардың көбісі мынаны орындай алады:жануарлардың сыртқы құрылысын, тіршілік әрекетін сипаттай алады |
|||||
|
3-деңгей (жинақтау, бағалау): |
Оқушылардың кейбіреулері мынаны орындай алады: қалталы және жұмыртқа салушы жануарлардың ұқсастықтары мен ерекшеліктерін талдай алады |
|||||
|
Тілдік мақсат: |
Термин сөздердің мағынасын дұрыс түсініп, айтылуы мен жазылуын дұрыс орындай алуын қадағалау. |
|||||
|
Ресурстар: |
Бейнежазба, слайд, балықтың макеті, әртүрлі әдістер |
|||||
|
Пәнаралық байланыс: |
Жануартану,география,жануарлар әлемі атласы,география және табиғат журналы |
|||||
|
Алдыңғы оқу: (өткен сабақ) |
Сүтқоректілердің ертедегі жорғалаушылардан пайда болуы. Сүтқоректілердің көптүрлілігі |
|||||
|
САБАҚ ЖОСПАРЫ |
||||||
|
Сабақ барысы және жоспарланған уақыт |
Берілетін тапсырмалар және қолданылатын әдістер |
Бағалау критерийлері және жұмыс түрлері |
||||
|
ҰЙЫМДАСТЫРУ КЕЗЕҢІ |
Сыныпта ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру мақсатында тренинг ұйымдастыру. |
|
||||
|
ҮЙ ТАПСЫРМАСЫН СҰРАУ 1-деңгей (білу, түсіну): |
Жануарларды тіршілік ету ортасына қарай бөлу. Құрлықта Жер астында Суда Ауада 1.Жарғанат. 2.Сарышұнақ. 3.Сілеусін. 4. Итбалық. 5. Ақбөкен. 6. Соқыртышқан. 7. Түлен. 8. Көртышқан. 9. Жұпартышқан. 10. Киттер. 11. Қалталы көртышқандар. |
Ауызша Әр дұрыс жауап 1 ұпай |
||||
|
2-деңгей (қолдану, талдау): |
1.Қазіргі кездесүтқоректілерді неше класс тармағына жіктейді? 2) 1. Ілкіаңдар: жұмыртқа салады 2.Қазіргі аңдар:ТСА немесе «қалталылар» және ЖСА (тірідей туатындар) 2.Қалталы сүтқоректілер қашан пайда болған? 140 млн жыл бұрын 3. Сүтқоректілер мен жорғалаушылардың туыстық жақындығын дәлелдейтін қандай белгілері бар? 4.Қазіргі сүтқоректілер мен аңтісті сүтқоректінің қандай ұқсастығы бар? 5.Ең алғаш қаңқасы табылған сүтқоректі? 6. Ұшатын сүтқоректілердің қандай ерекшеліктері бар? 7. Суда тіршілік ететін сүтқоректілердің қандай ерекшеліктері бар? 8. Құрлықта мекендейтіндердің қандай ерекшеліктері бар? 9.Жерастында тіршілік ететіндердің қандай ерекшеліктері бар? |
ауызша Дұрыс жауап 2 ұпай |
||||
|
3-деңгей (жинақтау, бағалау): |
«Миға шабуыл» әдісі |
Ауызша 3 ұпай |
||||
|
ЖАҢА САБАҚ |
1.Топтық жұмыс. Оқушыларға жаңа тақырыпты бөліп беру 1-топ. Жұмыртқалаушы сүтқоректілер немесе ілкіаңдар отряды 2-топ. Қалталы сүтқоректілер отряды 3-топ.Ұрықжолдасты сүтқоректілер |
Формативті бағалау Жазбаша және ауызша |
||||
|
САБАҚТЫ БЕКІТУ 1-деңгей (білу, түсіну): |
|
жазбаша Әр дұрыс жауап 1 ұпай |
||||
|
2-деңгей (қолдану, талдау): |
|
Ауызша 2 ұпай |
||||
|
3-деңгей (жинақтау, бағалау): |
|
жазбаша деңгейіне қарай 3 ұпай |
||||
|
ҮЙГЕ ТАПСЫРМА 1-деңгей (білу, түсіну): |
Глоссария жазу. |
Әрбір дұрыс жазылған анықтама 1 ұпай |
||||
|
2-деңгей (қолдану, талдау): |
Жабық және ашық сұрақтар құрастыру |
Жазбаша Әр дұрыс сұрақ және жауап 4 ұпай |
||||
|
3-деңгей |
Сүтқоректілер туралы қызықты мәліметтер жинау: ертегілер, жұмбақтар, мақал-мәтелдер |
Әрбір ақпарат 5 ұпай |
||||
|
БАҒАЛАУ |
Бағалау критерийіне сүйене отырып бағалау. |
Бағалау критерииі |
||||
|
КЕРІ БАЙЛАНЫС |
“Аяқталмаған сөйлем” Бүгін мен мынаны білдім ... Қызықты болғаны ... Қиын болғаны ... Мен осыны түсіндім |
Кері байланыс береді |
||||
|
Рефлексия |
||||||
|
Сабақтың мақсаты мен сабақта жоспарланған іс-әрекеттерді орындауда не тиімді болды? |
|
|||||
|
Сабақтың мақсаты мен сабақта жоспарланған іс-әрекеттерді орындауда не тиімсіз болды? |
|
|||||
|
Келесі сабақта өз жоспарыңызға қандай өзгерістер енгізген болар едіңіз? |
|
|||||
Тәлімгер:
шағым қалдыра аласыз













