М.ТЫНЫШПАЕВ АТЫНДАҒЫ ҚАЗАҚ КӨЛІК ЖӘНЕ КОММУНИКАЦИЯЛАР АКАДЕМИЯСЫНЫҢ
ШЫМКЕНТ КӨЛІК КОЛЛЕДЖІ
2024-2025 оқу жылы
БЕКІТЕМІН
Колледж әдіскері
Утесинова Г.А
_______________
Оқу сабағының жоспары №
|
Курс |
1 |
|||||
|
Топ |
АТС-24-9 |
РЭТ-24-9 |
ОП-24-9-1 |
ОП-24-9-2 |
Л-24-9-1 |
Л-24-9-2 |
|
Күні |
|
|
|
|
|
|
|
Топ |
СЖД-24-9
|
В-24-9 |
ДС-24-9 |
ЭНС-24-9 |
ПМ-24-9-1 |
ПМ-24-9-2 |
|
Күні |
|
|
|
|
|
|
|
Модуль /пән атауы |
Графика мен жобалау |
|
Педагогтің Т.А.Ә. (бар болса) |
Құдабай А.Ә. |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Жұмыс орнын ұйымдастыру және сызу құралдарымен жұмыс істеудің тиімді әдістері |
|
1.Жалпы мәліметтер
|
Карандашпен,циркульмен,сызғышпен және т.б құралдармен жұмыс істеу тәсілдерін көрсетеді |
|
Сабақтың түрі |
Тәжірибелік сабақ |
|
2. Сабақтың мақсаттары, міндеттері: |
Студентті сызбаны рәсімдеудің жалпы ережесімен таныстыру және сызу аспаптары мен құралдарын тиімді пайдалануға дағдыландыру. Аспаптармен жұмыс істеп, үйрену, стандарттар туралы ұғым алып, масштабпен жұмыс істеп үйрену. |
|
3. Оқу процесінде білім алушылар меңгеретін, күтілетін нәтижелер |
Студенттер аспаптармен жұмыс істеп дағдыланады, стандарт және масштабты қолдана біледі. |
|
4. Қажетті ресурстар: |
Сызба құралдары |
|
5. Сабақтың барысы: |
|
|
Кезең |
Іс-ірекеттер мен тапсырмалар |
Ресурстар |
|
Жоспарлау кезеңі 20 мин.
(Функционалдық сауаттылықты дамытуды ескере отырып, ұлттық құндылықтарды дамыту)
|
1.Білім алушылармен амандасу, топ студенттерін түгендеу 2.Білім алушылардың өзара ынтымақтастығын және бірлесе жұмыс жасауына ықпал жасау үшін күндеріне сәттілік, бірлік, татулық тілеу,сабаққа белсенді қатысуға шақыру. «Адамға ең бірінші білім емес, тәрбие берілуі керек, тәрбиесіз берілген білім – адамзаттың қас жауы, ол келешекте оның барлық өміріне апат әкеледі», - деген Әл –Фараби бабамыз. Ұшқыр ойға серік болсын шеберлік, Өз кезегін сайыскерлерге берелік. |
Үлестірмелік тапсырма
|
|
Оқыту (ұйымдастыру, өткізу) 50 мин.
Жаңа материалды бекіту кезеңі. (Практикалық, зертханалық жұмысты тапсыру кезеңі)(20 минут) |
Жұмыс орнын жабдықтау. Сызбаның сапасы көбінесе жұмыс орнын дайындауға байланысты.Дұрысы- сызу үстелінде немесе сызба тақтасында жұмыс істеу. Сызу үстелдері құрылысына қарай әртүрлі болып келеді. Сызу үстелінің кең тараған түрі кульман.Ол қозғалмалы тақтамен жабдықталған.Оны биіктігі және көлбеулігі бойынша реттеуге болады.
|
Кульман Циркуль А3 Өшіргіш Ұштағыш 1 Сурет 2 Сурет
|
|
Бағалау кезеңі 10 мин.
|
1.Негізгі сызба құралдарын атаңдар. 2.Қарындашқа қандай талаптар қойылады?Қарындаштар қалай таңбаланады? 3.Шеңберсызарды жұмысқа қалай әзірлейді? |
|
|
Рефлексия
|
1.Таңбасына қарай жұмысқа қажетті қарындаштарды іріктеп алып, оларды ұштаңдар 2.Шеңберсызарға қажетті қаттылығы әртүрлі өзекшелер дайындаңдар |
А3 қағаз |
|
Үй тапсырмасы |
Сызғыш пен бұрыштықты немесе екібұрыштықты , шеңберсызарды пайдаланып, 30,45,60,120,135,150 градус бұрыштар салыңдар |
Үлестірмелік тапсырма |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Жұмыс орнын ұйымдастыру және сызу құралдарымен жұмыс істеудің тиімді әдістері
Жұмыс орнын ұйымдастыру және сызу құралдарымен жұмыс істеудің тиімді әдістері
М.ТЫНЫШПАЕВ АТЫНДАҒЫ ҚАЗАҚ КӨЛІК ЖӘНЕ КОММУНИКАЦИЯЛАР АКАДЕМИЯСЫНЫҢ
ШЫМКЕНТ КӨЛІК КОЛЛЕДЖІ
2024-2025 оқу жылы
БЕКІТЕМІН
Колледж әдіскері
Утесинова Г.А
_______________
Оқу сабағының жоспары №
|
Курс |
1 |
|||||
|
Топ |
АТС-24-9 |
РЭТ-24-9 |
ОП-24-9-1 |
ОП-24-9-2 |
Л-24-9-1 |
Л-24-9-2 |
|
Күні |
|
|
|
|
|
|
|
Топ |
СЖД-24-9
|
В-24-9 |
ДС-24-9 |
ЭНС-24-9 |
ПМ-24-9-1 |
ПМ-24-9-2 |
|
Күні |
|
|
|
|
|
|
|
Модуль /пән атауы |
Графика мен жобалау |
|
Педагогтің Т.А.Ә. (бар болса) |
Құдабай А.Ә. |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Жұмыс орнын ұйымдастыру және сызу құралдарымен жұмыс істеудің тиімді әдістері |
|
1.Жалпы мәліметтер
|
Карандашпен,циркульмен,сызғышпен және т.б құралдармен жұмыс істеу тәсілдерін көрсетеді |
|
Сабақтың түрі |
Тәжірибелік сабақ |
|
2. Сабақтың мақсаттары, міндеттері: |
Студентті сызбаны рәсімдеудің жалпы ережесімен таныстыру және сызу аспаптары мен құралдарын тиімді пайдалануға дағдыландыру. Аспаптармен жұмыс істеп, үйрену, стандарттар туралы ұғым алып, масштабпен жұмыс істеп үйрену. |
|
3. Оқу процесінде білім алушылар меңгеретін, күтілетін нәтижелер |
Студенттер аспаптармен жұмыс істеп дағдыланады, стандарт және масштабты қолдана біледі. |
|
4. Қажетті ресурстар: |
Сызба құралдары |
|
5. Сабақтың барысы: |
|
|
Кезең |
Іс-ірекеттер мен тапсырмалар |
Ресурстар |
|
Жоспарлау кезеңі 20 мин.
(Функционалдық сауаттылықты дамытуды ескере отырып, ұлттық құндылықтарды дамыту)
|
1.Білім алушылармен амандасу, топ студенттерін түгендеу 2.Білім алушылардың өзара ынтымақтастығын және бірлесе жұмыс жасауына ықпал жасау үшін күндеріне сәттілік, бірлік, татулық тілеу,сабаққа белсенді қатысуға шақыру. «Адамға ең бірінші білім емес, тәрбие берілуі керек, тәрбиесіз берілген білім – адамзаттың қас жауы, ол келешекте оның барлық өміріне апат әкеледі», - деген Әл –Фараби бабамыз. Ұшқыр ойға серік болсын шеберлік, Өз кезегін сайыскерлерге берелік. |
Үлестірмелік тапсырма
|
|
Оқыту (ұйымдастыру, өткізу) 50 мин.
Жаңа материалды бекіту кезеңі. (Практикалық, зертханалық жұмысты тапсыру кезеңі)(20 минут) |
Жұмыс орнын жабдықтау. Сызбаның сапасы көбінесе жұмыс орнын дайындауға байланысты.Дұрысы- сызу үстелінде немесе сызба тақтасында жұмыс істеу. Сызу үстелдері құрылысына қарай әртүрлі болып келеді. Сызу үстелінің кең тараған түрі кульман.Ол қозғалмалы тақтамен жабдықталған.Оны биіктігі және көлбеулігі бойынша реттеуге болады.
|
Кульман Циркуль А3 Өшіргіш Ұштағыш 1 Сурет 2 Сурет
|
|
Бағалау кезеңі 10 мин.
|
1.Негізгі сызба құралдарын атаңдар. 2.Қарындашқа қандай талаптар қойылады?Қарындаштар қалай таңбаланады? 3.Шеңберсызарды жұмысқа қалай әзірлейді? |
|
|
Рефлексия
|
1.Таңбасына қарай жұмысқа қажетті қарындаштарды іріктеп алып, оларды ұштаңдар 2.Шеңберсызарға қажетті қаттылығы әртүрлі өзекшелер дайындаңдар |
А3 қағаз |
|
Үй тапсырмасы |
Сызғыш пен бұрыштықты немесе екібұрыштықты , шеңберсызарды пайдаланып, 30,45,60,120,135,150 градус бұрыштар салыңдар |
Үлестірмелік тапсырма |
шағым қалдыра аласыз
















