Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Жұмыс. Қуат. Энергия. | Мектеп: Тілеубай негізгі мектебі |
Күні: | Мұғалімнің аты – жөні: Адельбаева А. |
Сынып: 7 | Қатысқандар саны: |
|
| Қатыспағандар саны: | 0 |
Сабақтың тақырыбы: | Дененің қозғалу бағытында әрекет ететін күштің жұмысы. Қуат.
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | Күштің жұмысы және қуат ұғымына түсінік беру;Тақырып бойынша алған білімін көрсету;Өмірмен байланыстыра отырып, мысалдар келтіру; |
Сабақтың мақсаттары | Күштің жұмысының және қуат ұғымының сипаттамаларын біледі, мағынасын түсінедіДененің қозғалу бағытында әрекет ететін күштің механикалық жұмысы мен қуатты өрнектей аладыA=F∙S және өрнектерін қолдана алады |
Жетістіктер критерийлеріБілу және түсінуҚолдануТалдау | Күш жұмысын және қуат ұғымын түсінедіӨмірмен байланыстыра отырып мысалдар көрсетедіӨрнектерді пайдалана отырып, есептейдіТақырып бойынша алған білімін ашып көрсетеді |
Пәнаралық байланыстар | Математика |
АКТ қолдану дағдылары | презентация |
Бастапқы білім | Қарапайым жұмыс деген ұғымға мысалдар беру (өмірден алынған мысалдар) |
Сабақтың барысы |
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | Стратегиялар |
Сабақтың басы 1-3 мин | Оқушыларды сабаққа белсендіру. Өткен сабақ бойынша қысқаша шолу жасау: Үй тапсырмасын тексеру: «Тақырыптық теннис» тәсілін қолдану/ кезекпен берілген тақырыпқа қатысы бар сөздерді айта бастайды және біреулері тоқтағанға дейін жалғаса береді. Әрбір аталған сөзге 1 балл беріледі / |
| АКТ,
диалогты оқыту
|
Сабақтың ортасы
– 5 мин
5-10 мин
10-20 мин
20-35 мин |
«Шаттық шеңбері» сергіту сәті. /бір–біріне қарама– қарсы отырып, көршің өткен күнгі жақсы жаңалықтары туралы сұрайды/Ой қозғауТақырыпқа шығу: «Кім жылдам?» әдісі бойынша ребустар шешу « ЖҰМЫС», «ҚУАТ»Мағынаны ашу /рөлдерге бөлу : спикер,таймскипер,бағалаушы/«Көршіңе әңгімелеп бер» стратегиясы бойынша алдымен оқушылар жеке-жеке кітаппен жұмыс істеп (1-оқушы «Жұмыс»; 2-оқушы «Қуат» туралы оқып), тақырыпты меңгеріп, сосон өзара сұрақ қою арқылы өз ойларымен бөліседі. «Әр адам әр қайсысын оқытады» стратегиясы әртүрлі фактілерге/деректерге қатысты өздерінің реакциясымен бөлісуі мүмкін. Оларды не таң қалдырды? Оларды не абыржытты? Қандай да бір тұжырым оларды мұңға батырды ма немесе бақытты етті ме? Немесе қандай тұжырым оларды қызықтырды? Олар қандай ақпаратты есте жеңіл сақтайды? Олар үшін ең маңыздысы не? Сұрақтар бойынша кластер салу, қорғау.Шығармашылық жұмыс: «Білімді мыңды жығар!» есептер шығару. |
ПрезентацияPowerPoint
А4, маркер
|
Психологиялық ахуал
АКТ, диалогты оқыту
диалогты оқыту, жас ерекшелігіне байланысты оқыту, СТО, көшбасшылық, оқудағы жаңа тәсілдер, АКТ, бағалау, талантты және дарында балаларды оқыту |
Сабақтың соңы35-43 мин
43-45 мин | Рефлексия Кері байланыс «серпілген сауал» стратегиясы бойынша жазылған сұрақтарға жауап береді, талқылайды.Үй тапсырмасы: бет 182-184 оқу, 27 жаттығу №1,2 | Жәшік, А4
| диалогты оқыту, ЖАДА, бағалау, СТО |