Материалдар / "Жүрек жылуы -достықта ,мейірімділікте және сыйластықта"
2023-2024 оқу жылына арналған

қысқа мерзімді сабақ жоспарларын

жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған

"Жүрек жылуы -достықта ,мейірімділікте және сыйластықта"

Материал туралы қысқаша түсінік
Оқушылардың жаңа ортаға бейімделуі , бір-бірімен өзара қарым-қатынас жасауға көмектесу,жағымды хал-ахуал қалыптастыру. Балалардың өзін-өзі танудыдамытуға жағдай жасау,бағалаужәне өз-өзіне сенімділіктерін арттыру,топты ынтымақтастыру,біріктіру бағытында жұмыстану
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады.
Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
15 Наурыз 2018
542
0 рет жүктелген
Бүгін алсаңыз 25% жеңілдік
беріледі
770 тг 578 тг
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Тақырыбы: Жүрек жылуы- достықта, мейірімділікте және
сыйластықта.
Мақсаты: Оқушылардың жаңа ортаға бейімделуі, бір-бірімен өзара қарым-қатынас жасауға көмектесу, жағымды хал-ахуал қалыптастыру. Балалардың өзін-өзі тануды дамытуға жағдай жасау, бағалау және өз-өзіне сенімділіктерін арттыру, топты ынтымақтастыру, біріктіру бағытында жұмыстану.
Түрі: Тренинг сабақ
Құрал-жабдықтар: Ватман қағазы, қайшы, маркер, түрлі-түсті қағаз, желім, интерактивті тақта.
Топтық қатысушылар ережесі:
Топтың толық қатысуы.
Қатысушылардың жақсы, тату қарым-қатынастары.
Қатысушылардың ашық, әділ болуы.
Белсенді, өз ойларын еркін айту.
Жоспар:
Жылулықты сезіну жаттығу.
Мектеп жолдары жаттығу.
Кім нені жақсы көреді? жаттығу.
Менің ең жақсы қасиеттерім жаттығу.
Айсберг жаттығу.
Біздің топ жүрегі жаттығу.

Сабақтың барысы:
1.Жылулық сезіну жаттығуы.
Тренингке қатысушы оқушылар шеңбер құрып тұрады да, жұмсақ ойыншықты жылжыту арқылы көршісіне жылы лебіз, тілек білдіру ұсынылады, нәтижесінде тыңдаушы алғысын білдіреді. Бәрі қолдарынан ұстап жылулық сыйлайды.

2.Мектеп жолдары жаттығуы.
Тақтада немесе шеңбердің ортасында Мектеп жолдары суреті жапсырылады. Оқушыларға сөйлемді аяқтау ұсынылады: Бастауыш сыныпта менің есімде қалған..........., Бесінші сыныпта маған........ Барлығы шеңбер бойымен бір-біріне доп немесе жұмсақ ойыншықты кезекпен беру арқылы пікірлесіп айтады. Жүргізуші қызықты пікірлерге мән беріп, барлық оқушылардың мектептегі тәжірибесіне көңіл аударады. Жүргізуші оқушылардан 5-ші сыныпқа ауысқанда мектеп өмірінде қандай жаңа өзгерістер кездескені жөнінде әңгімелеп беруді ұсынады.





3.Кім нені жақсы көреді? жаттығуы.
Тәттіні жақсы көретіндер бір қадам алға, мысықтары барлар оң қолдарын көтереді, футболды жақсы көретіндер тізерлеп отырады, сурет салғанды ұнататындар шапалақ ұрады, т.б. Жаттығу соңында кім 5 сынып оқушылары солар қолдарынан ұстасады. Жүргізуші оқушыларды біріктіретін нәрселер көп екінін айтып түсіндіреді.


4.Менің ең жақсы қасиеттерім жаттығуы.


Менің ең жақсы нышандарым
Менің қабілеттерім мен таланттарым
Менің жетістіктерім


Нұсқау:
1. Бұл бағанға өз мінезіңіздің ең жақсы ерекшеліктерін айту.
2. Мақтан ететін әр түрлі қабілеттері мен таланттары туралы айту.
3. Бұл бағанға өмірдің әр саласында жеткен жетістіктері туралы айту.

5. Айсберг жаттығуы.
Оқушылар өздерін мұздың үстінде тұрғандай сезінулері керек. Мұз еріген сайын бір-бірін құлатпай, сол кішкентай мұзға барлығы сыйысып тұрулары керек.
Талдау:
Қандай сезімде болдыңдар?
Кімге ыңғайсыз, қолайсыз болды?

6.Біздің топ жүрегі жаттығуы.
Оқушылар жаңа бүршік жарған ағашымызға өзіміздің жүрек жылуымызды бере отырып, оның жайқалып, құлпырып өсуіне көмек берейік. Осы тренингте алған әсерлерімізді ортаға салып, өз жылы лебіз, тілектеріңізді жазып ілейік.
Талдау:
Тренинг кезінде алған әсеріңіз?
Мектепке, сыныпқа деген көзқарасыңыз қандай?

7.Сен, мен және бәріміз әнімен аяқтау.
Қорытынды. Бүгінгі тренингке белсенділікпен жақсы қатыстыңыздар.
Алдағы уақытта сіздерге жақсы оқу, шығармашылық табыс тілеймін.
Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!