|
Сыныбы: 8 |
Күні: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Жүректің құрылысы. Жүрекшелер мен қақпақшалардың рөлі. Жүрек қақпақшалары. Жүрек жұмысының кезеңдері. Қан тамырлары: артериялар, капиллярлар. Веналар. Веналық қақпақшалар |
||||
|
Мақсаты |
Жүректің құрылысы, жұмысы,қан тамырлары туралы түсінік беру |
||||
|
Күтілетін нәтижелел |
Жүрек және қан тамырларының құрылысы, жүректің жұмысы туралы біледі; тамырлардың құрылысын салыстыра алады; қанайналым мүшелерінің организм тіршілігіндегі маңызына баға береді. |
||||
|
Керекті жабдықтар
|
Флипчарт Оқыту әдістемесі, жұмыс дәптері, тест тапсырмалары |
||||
|
Қолданылатын әдістер |
Тестировщик арқылы үй тапсырмасын тексеру, қалыптастырушы тест өткізу, жаңа тақырыпты меңгеруде «Жеке ойлану-жұпта бөлісу-топта жинақтау-ұжымда ортаға шығару» әдісі бойынша «Жарнама» жасау, бекітуде жоғары және төменгі дәрежелі сұрақтар |
||||
|
Сабақ барысы: |
|||||
|
Сабақ кезең-дері |
Уақы-ты |
Мұғалім әрекеті |
Оқушы әрекеті |
||
|
Кіріспе |
2 мин
10 мин |
Сыныппен амандасу Топтарға бөлу (5 топ) |
Топтарға бөлініп отырады Топтық ережені еске түсіреді Тест тапсырмаларын өз беттерімен орындайды Қалыптастырушы тест арқылы өздерін-өздері баға-лайды. Оның нәтижесі өздерінде қалады, қай бағытта білімдерін жетілдіру қажеттігін білу үшін. Бағалау критерийлері арқылы өзін-өзі бағалайды. |
||
|
Тұсаукесер
|
2 мин |
- Балалар, біздер өткен сабақтарда организмнің ішкі ортасы туралы, қанның құрамы, қызметі туралы таныстық. Бірақ қанайналым мүшелері туралы таныспадық. Бүгінгі сабағымызда қанайналым мүшелерінің құрылысы туралы танысамыз. - Адам қандай класқа жатады? - Сүтқоректілер класының жүрегі неше бөлімді? Жаңа сабақ тақырыбы мен мақсатын айтады. |
Сабақ критерийлері:
|
||
|
Негізгі бөлім |
17 мин
10 мин |
Жаңа тақырыпты меңгерту үшін «Жарнама» әдісін қолданамын. Жаңа тақырып бойынша топтарға жүректің құрылысы, артериялар, веналар, капиллярлар абзацтары бойынша оқулықты оқуға , жұпта түсінгендерін бөлісіп, сосын топта талдауға тапсырма беремін. «Жеке ойлану-жұпта бөлісу-топта жинақтау-ұжымда ортаға шығару» әдісі бойынша «Жарнама» әдісі бойынша топ өздеріне берілген қанайналым мүшесін таныстырады. Түсіну деңгейлерін анықтау үшін және жаңа тақырыпты бекіту үшін жоғары және төмен дәрежелі сұрақтар сұрақтар қоямын. Білу, түсіну деңгейіндегі сұрақтар:
Қолдану, талдау деңгейіндегі сұрақтар:
Жинақтау, бағалау деңгейіндегі сұрақтар:
|
Топ мүшелері тақырыппен танысады, жұпта түсінгендерін бөліседі, топта талдайды. Өздеріне берілген қанайналым мүшесін таныстырады. Ең жақсы жарнама жасаған топ анықталады. Топтар бір-бірін «бір жұлдыз, бір ұсыныс бойынша» бағалайды |
||
|
Қоры тынды
|
2 мин
1 мин 1 мин |
Сабақ бойы жұмыстанулары бойынша оқушыларды бағалаймын , бағаға түсініктеме беремін. Үйге тапсырма: тақырыпты оқу, стикерлерге сұрақтар жазып келу Сабақ рефлексиясы. |
Бағалаларымен танысады Сабақ бойынша өз сезімдерімен бөліседі. |
||
|
Сабақтың өзіндік талдауы |
|||||
|
Сабақ бойынша өзгертулер
|
|
||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Жүрек қызметі, құрылысы
Жүрек қызметі, құрылысы
|
Сыныбы: 8 |
Күні: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Жүректің құрылысы. Жүрекшелер мен қақпақшалардың рөлі. Жүрек қақпақшалары. Жүрек жұмысының кезеңдері. Қан тамырлары: артериялар, капиллярлар. Веналар. Веналық қақпақшалар |
||||
|
Мақсаты |
Жүректің құрылысы, жұмысы,қан тамырлары туралы түсінік беру |
||||
|
Күтілетін нәтижелел |
Жүрек және қан тамырларының құрылысы, жүректің жұмысы туралы біледі; тамырлардың құрылысын салыстыра алады; қанайналым мүшелерінің организм тіршілігіндегі маңызына баға береді. |
||||
|
Керекті жабдықтар
|
Флипчарт Оқыту әдістемесі, жұмыс дәптері, тест тапсырмалары |
||||
|
Қолданылатын әдістер |
Тестировщик арқылы үй тапсырмасын тексеру, қалыптастырушы тест өткізу, жаңа тақырыпты меңгеруде «Жеке ойлану-жұпта бөлісу-топта жинақтау-ұжымда ортаға шығару» әдісі бойынша «Жарнама» жасау, бекітуде жоғары және төменгі дәрежелі сұрақтар |
||||
|
Сабақ барысы: |
|||||
|
Сабақ кезең-дері |
Уақы-ты |
Мұғалім әрекеті |
Оқушы әрекеті |
||
|
Кіріспе |
2 мин
10 мин |
Сыныппен амандасу Топтарға бөлу (5 топ) |
Топтарға бөлініп отырады Топтық ережені еске түсіреді Тест тапсырмаларын өз беттерімен орындайды Қалыптастырушы тест арқылы өздерін-өздері баға-лайды. Оның нәтижесі өздерінде қалады, қай бағытта білімдерін жетілдіру қажеттігін білу үшін. Бағалау критерийлері арқылы өзін-өзі бағалайды. |
||
|
Тұсаукесер
|
2 мин |
- Балалар, біздер өткен сабақтарда организмнің ішкі ортасы туралы, қанның құрамы, қызметі туралы таныстық. Бірақ қанайналым мүшелері туралы таныспадық. Бүгінгі сабағымызда қанайналым мүшелерінің құрылысы туралы танысамыз. - Адам қандай класқа жатады? - Сүтқоректілер класының жүрегі неше бөлімді? Жаңа сабақ тақырыбы мен мақсатын айтады. |
Сабақ критерийлері:
|
||
|
Негізгі бөлім |
17 мин
10 мин |
Жаңа тақырыпты меңгерту үшін «Жарнама» әдісін қолданамын. Жаңа тақырып бойынша топтарға жүректің құрылысы, артериялар, веналар, капиллярлар абзацтары бойынша оқулықты оқуға , жұпта түсінгендерін бөлісіп, сосын топта талдауға тапсырма беремін. «Жеке ойлану-жұпта бөлісу-топта жинақтау-ұжымда ортаға шығару» әдісі бойынша «Жарнама» әдісі бойынша топ өздеріне берілген қанайналым мүшесін таныстырады. Түсіну деңгейлерін анықтау үшін және жаңа тақырыпты бекіту үшін жоғары және төмен дәрежелі сұрақтар сұрақтар қоямын. Білу, түсіну деңгейіндегі сұрақтар:
Қолдану, талдау деңгейіндегі сұрақтар:
Жинақтау, бағалау деңгейіндегі сұрақтар:
|
Топ мүшелері тақырыппен танысады, жұпта түсінгендерін бөліседі, топта талдайды. Өздеріне берілген қанайналым мүшесін таныстырады. Ең жақсы жарнама жасаған топ анықталады. Топтар бір-бірін «бір жұлдыз, бір ұсыныс бойынша» бағалайды |
||
|
Қоры тынды
|
2 мин
1 мин 1 мин |
Сабақ бойы жұмыстанулары бойынша оқушыларды бағалаймын , бағаға түсініктеме беремін. Үйге тапсырма: тақырыпты оқу, стикерлерге сұрақтар жазып келу Сабақ рефлексиясы. |
Бағалаларымен танысады Сабақ бойынша өз сезімдерімен бөліседі. |
||
|
Сабақтың өзіндік талдауы |
|||||
|
Сабақ бойынша өзгертулер
|
|
||||
шағым қалдыра аласыз













