|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
|
|||||
|
Бөлім: |
|
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
Қатысқандардың саны |
Қатыспағандардың саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Жүсіпбек Аймауытов «Туған жер» |
|||||
|
Оқу жоспарына сай оқу мақсаты: |
2.2.2.1. мұғалімнің көмегімен қарапайым және нақтылау сұрақтарын қою және оның жауабын шығармадан таба білу 2.2.8.2. мұғалімнің көмегімен көркем шығарма үлгісін басқа үлгідегі (иллюстарция, мультфильм) нұсқасымен салыстыру |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Сурет бойынша әңгіме құрау,оны салыстыру; мұғалімнің көмегімен көркем шығарма үлгісін басқа үлгідегі (иллюстарция, мультфильм) нұсқасымен салыстыру |
|||||
|
Құндылықтар және оның мақсаттары |
|
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткен сабақты пысықтау 5 минут Сабақтың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8мин Кері байланыс 5 минут |
Амандасады «Біз қандаймыз» әдісі бойынша психолгиялық ахуал қалыптастырады ТОПТАР: 1 -топ «Туған жер» 2 – топ «Атамекен» 3 – топ «Туған ел» Үй тапсырмасын пысықтау: («Ақ алтын мекені»)
Жарайсыңдар! 1 – тапсырма (топтық жұмыс) Функционалдық сауаттылыққа берілген тапсырма Саралу - диалог Балалар, берілген суреттер бойынша қысқаша әңгіме құрастырыңдар: 1 – топ
2 – топ
3 – топ
Сабақтың мақсаты: Сурет бойынша әңгіме құрау,оны салыстыру; мұғалімнің көмегімен көркем шығарма үлгісін басқа үлгідегі (иллюстарция, мультфильм) нұсқасымен салыстыру Бүгін біз Жүсіпбек Аймауытовтың «Туған жер» деп аталатын шығармасымен танысамыз. Алдымен автормен танысып алайық: Жүсіпбек Аймауытов (1889–1931) — қазақтың көрнекті жазушысы, драматург, публицист, қазақ әдебиетін қалыптастырушылардың бірі. (жасанды интеллект) https://youtu.be/gk_gOB6WiLM?si=3aCkSq_3z2W3YyWy 2 – тапсырма Оқулықпен жұмыс
Мәтіннен тауып оқы;
3 – тапсырма Жазба жұмысы «Сағыныш» деген не? Ойыңда жаз СЕРГІТУ СӘТІ 4 – тапсырма (жұптық жұмыс) «Қыз қуу» ойыны Бұл ойында сынып ұлдар мен қыздар болып екі топқа бөлінеді. Берілген мақалдардың жартысын тауып мақалдарды толықтырады;
Қысылғанда панаң екен.
Адам туған жерін аңсайды.
Ер туған жеріне.
Күлі де ыстық.
Туған жердің тікені артық.
Өз еліңді сағынарсың.
5 – тапсырма
Жарайсыңдар! Үйге: Мәтін мазмұнын әңгімелеу «Білім шыңы» әдісі арқылы кері байланыс береді |
Амандасады Психологиялық ахуалға қатысады Топ аттары таныстырылады Үй тапсырмасн пысықтайды Сурет бойынша ауызша әңгіме құрайды Сабақ мақсатымен танысады Автормен танысу Оқулықпен жұмыс Әңгімені тізбектеп түсініп оқиды Сағныш дегенді қалай түсінеді жауап жазады Туған жер туралы мақал мәтелдер айтып жарысады Қортынды сұрақтарға жауап береді Үйге тапсырма алады Кері байланыс береді |
Алған ұпайларын өзін – өзі бағалау парағына жазады Дескриптор: Сұрақтарға дұрыс жауап береді; ҚБ: Тамаша! Дескриптор: Суреттер бойынша қысқаша әңгіме құрастырады – 1 б Суреттерді талдайды, негізгі ойын анықтайды – 1 б Жалпы – 2 б ҚБ: Тамаша! Дескриптор: Әңгімені түсініп оқиды – 1 б Қартқожаның сағынышы туралы тауып оқиды – 1 б Сурет бойынша құраған әңгімесі мен мәтін мазмұнын салыстырады – 1 б Жалпы – 3 б ҚБ: керемет! Дескриптор: Сағыныш сөзіне анықтама береді – 1 б Қатесіз жазады – 1 б Жалпы – 2 б ҚБ: жарайсың! Дескриптор: Мақалдардың жалғасын табады – 1 б Мағынасын түсіндіреді – 1 б Жалпы – 2 б ҚБ: Тамаша! Дескриптор: Сұрақтарға дұрыс жауап береді – 1 б ҚБ: тамаша! |
Слайд Топ аттаары Презентациялық ойын Суреттер Жасанды интеллект https://youtu.be/gk_gOB6WiLM?si=3aCkSq_3z2W3YyWy
Ойын Суреттер
Презентациялық ойын
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Жүсіпбек Аймауытов «Туған жер» 2 сынып
Жүсіпбек Аймауытов «Туған жер» 2 сынып
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
|
|||||
|
Бөлім: |
|
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
Қатысқандардың саны |
Қатыспағандардың саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Жүсіпбек Аймауытов «Туған жер» |
|||||
|
Оқу жоспарына сай оқу мақсаты: |
2.2.2.1. мұғалімнің көмегімен қарапайым және нақтылау сұрақтарын қою және оның жауабын шығармадан таба білу 2.2.8.2. мұғалімнің көмегімен көркем шығарма үлгісін басқа үлгідегі (иллюстарция, мультфильм) нұсқасымен салыстыру |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Сурет бойынша әңгіме құрау,оны салыстыру; мұғалімнің көмегімен көркем шығарма үлгісін басқа үлгідегі (иллюстарция, мультфильм) нұсқасымен салыстыру |
|||||
|
Құндылықтар және оның мақсаттары |
|
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткен сабақты пысықтау 5 минут Сабақтың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8мин Кері байланыс 5 минут |
Амандасады «Біз қандаймыз» әдісі бойынша психолгиялық ахуал қалыптастырады ТОПТАР: 1 -топ «Туған жер» 2 – топ «Атамекен» 3 – топ «Туған ел» Үй тапсырмасын пысықтау: («Ақ алтын мекені»)
Жарайсыңдар! 1 – тапсырма (топтық жұмыс) Функционалдық сауаттылыққа берілген тапсырма Саралу - диалог Балалар, берілген суреттер бойынша қысқаша әңгіме құрастырыңдар: 1 – топ
2 – топ
3 – топ
Сабақтың мақсаты: Сурет бойынша әңгіме құрау,оны салыстыру; мұғалімнің көмегімен көркем шығарма үлгісін басқа үлгідегі (иллюстарция, мультфильм) нұсқасымен салыстыру Бүгін біз Жүсіпбек Аймауытовтың «Туған жер» деп аталатын шығармасымен танысамыз. Алдымен автормен танысып алайық: Жүсіпбек Аймауытов (1889–1931) — қазақтың көрнекті жазушысы, драматург, публицист, қазақ әдебиетін қалыптастырушылардың бірі. (жасанды интеллект) https://youtu.be/gk_gOB6WiLM?si=3aCkSq_3z2W3YyWy 2 – тапсырма Оқулықпен жұмыс
Мәтіннен тауып оқы;
3 – тапсырма Жазба жұмысы «Сағыныш» деген не? Ойыңда жаз СЕРГІТУ СӘТІ 4 – тапсырма (жұптық жұмыс) «Қыз қуу» ойыны Бұл ойында сынып ұлдар мен қыздар болып екі топқа бөлінеді. Берілген мақалдардың жартысын тауып мақалдарды толықтырады;
Қысылғанда панаң екен.
Адам туған жерін аңсайды.
Ер туған жеріне.
Күлі де ыстық.
Туған жердің тікені артық.
Өз еліңді сағынарсың.
5 – тапсырма
Жарайсыңдар! Үйге: Мәтін мазмұнын әңгімелеу «Білім шыңы» әдісі арқылы кері байланыс береді |
Амандасады Психологиялық ахуалға қатысады Топ аттары таныстырылады Үй тапсырмасн пысықтайды Сурет бойынша ауызша әңгіме құрайды Сабақ мақсатымен танысады Автормен танысу Оқулықпен жұмыс Әңгімені тізбектеп түсініп оқиды Сағныш дегенді қалай түсінеді жауап жазады Туған жер туралы мақал мәтелдер айтып жарысады Қортынды сұрақтарға жауап береді Үйге тапсырма алады Кері байланыс береді |
Алған ұпайларын өзін – өзі бағалау парағына жазады Дескриптор: Сұрақтарға дұрыс жауап береді; ҚБ: Тамаша! Дескриптор: Суреттер бойынша қысқаша әңгіме құрастырады – 1 б Суреттерді талдайды, негізгі ойын анықтайды – 1 б Жалпы – 2 б ҚБ: Тамаша! Дескриптор: Әңгімені түсініп оқиды – 1 б Қартқожаның сағынышы туралы тауып оқиды – 1 б Сурет бойынша құраған әңгімесі мен мәтін мазмұнын салыстырады – 1 б Жалпы – 3 б ҚБ: керемет! Дескриптор: Сағыныш сөзіне анықтама береді – 1 б Қатесіз жазады – 1 б Жалпы – 2 б ҚБ: жарайсың! Дескриптор: Мақалдардың жалғасын табады – 1 б Мағынасын түсіндіреді – 1 б Жалпы – 2 б ҚБ: Тамаша! Дескриптор: Сұрақтарға дұрыс жауап береді – 1 б ҚБ: тамаша! |
Слайд Топ аттаары Презентациялық ойын Суреттер Жасанды интеллект https://youtu.be/gk_gOB6WiLM?si=3aCkSq_3z2W3YyWy
Ойын Суреттер
Презентациялық ойын
|
||
шағым қалдыра аласыз



















