|
Білім беру ұйымының атауы |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
Қатысқандардың саны |
Қатыспағандардың саны: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Жуан және жіңішке дауыстылар. Әже |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
1.4.1.1. айтылуы және жазылуы бірдей сөздерді көшіріп жазу және есту,есте сақтау арқылы жазу; 1.2.8.2. дауысты және дауыссыз дыбыстарды ажырату; дауысты дыбыстардың жуан және жіңішке болып бөлінетінін түсіну; |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Жуан жіне жіңішке дауысты ждыбыстарды ажыратады; |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтар |
ҰЛТТЫҚ МҮДДЕ:Қазақ тілінің қолдану аясын кеңейту |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8мин Кері байланыс 5 минут |
Амандасады; Сабаққа дайындығын
тексереді; Балалар, өткен сабақта біз қандай тақырыпты өттік? Жарайсыңдар! Ендеше,өткен сабақ бойынша сендерге қызықты ойын дайындап келдім. Сұрақтарға жауап беруге дайынсыңдар ма? «Батыр бала» әдісі (жеке жұмыс) «Батыр бала» әдісі (жеке жұмыс) 1) «Әже»сөзіндегі дауысты дыбыстар қайсысы? («ә» «е») 2) Қай дыбыс жуан дауысты? «Аа» әлде «Ее» ? (Аа) 3) «Бала» сөзінде неше дауыссыз дыбыстар бар? (2 «б» «л») 4) Өзің білетін жуан дауысты дыбыстарды айт; 5) «Өзен» сөзіндегі дауысты дыбыстарға талдау жаса ( ө – дауысты, жіңішке, е - дауысты,жіңішке) 6) Ж...к жіңішке дауысты дыбыс қойып сөз құрастыр; (жүк,жік) 7) «Аналар» сөзінде неше дауысты дыбыс бар, ол қандай дыбыс? (1 «а» жуан) 8) «Бала» сөзінде неше дауыссыз дыбыстар бар? (2 «б» «л») Жарайсыңдар! Балалар, бүгін біз жуан және жіңішке дауыстыларды зерттеуді жалғастырамыз. Дайынбыз ба? Сабақтың мақсаты: Айтылуы және жазылуы бірдей сөздерді көшіріп жазу және есту,есте сақтау арқылы жазамыз; Дауысты және дауыссыз дыбыстарды ажырату; дауысты дыбыстардың жуан және жіңішке болып бөлінетінін түсінеміз; 1 – тапсырма (жеке жұмыс) Балалар, суретте кімді көріп тұрсыңдар? Ал, әжелерің туралы не айтасыңдар? Әжелеріңнің есімі кім? Әже бізге кім болып келеді?
Әже Мейірімі жібектей, Күндей ыстық құшағы, Ет жүрегі елжіреп, Құлыным деп құшады. Жан жуытпай маңына, Ас сақтайды кәрі әжем. «Бес» алып келсем, алдына Биіктейді дәрежем. Сұрақтар:
Балалар, біз кеше жуан дауысты дыбыстарды үйрендік; Бүгінгі сабақта жіңішке дауысты дыбыстады көріп,жаттап, үйренеміз: Қане бірге айтайық; Ә,е,ө,і ЕББҚ тапсырмасы: «Лл» және «Әә» әірптері қандай дыбыстар? Ұяшыққа апарып орналастыр; Саралау: жеке қолдау; 3 – тапсырма (жеке жұмыс) Таратпа материал Нүктелердің орнына тиісті әріптерді қойып көшіріп жаз:
Сөздердің айтылуы мен жазылуын
салыстырыңдар СЕРГІТУ СӘТІ 4 – тапсырма Планшет әдісі Берілген сөздерді әдемілеп, көркем жазыңдар; Әкешім Аналар Есіктер Ұстаз Берліген сөздердегі дауысты дыбыстардың астын сызу,жуан немесе жіңішке екенін айту; 5 – тапсырма Жұптық жұмыс < Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Білім беру
ұйымының атауы
Пәні:
Бөлім:
Педагогтің
аты-жөні:
Күні:
Сынып:
Қатысқандардың
саны
Қатыспағандардың
саны:
Сабақтың
тақырыбы:
Жуан және жіңішке
дауыстылар. Әже
Оқу
бағдарламасына сәйкес оқыту
мақсаты: 1.4.1.1. айтылуы және жазылуы
бірдей сөздерді көшіріп жазу және есту,есте сақтау арқылы
жазу;
1.2.8.2. дауысты
және дауыссыз дыбыстарды ажырату; дауысты дыбыстардың жуан және
жіңішке болып бөлінетінін
түсіну;
Сабақтың
мақсаты
Жуан жіне жіңішке
дауысты ждыбыстарды
ажыратады;
Құндылықтар
ҰЛТТЫҚ МҮДДЕ:Қазақ
тілінің қолдану аясын
кеңейту
Сабақтың
барысы Сабақтың
кезеңі//
уақыты
Педагогтің
әрекеті
Оқушының
әрекеті
Бағалау
Ресурстар Сабақ тың
басы 5
минут Өткенді
пысықтау 5
минут Сабақ тың
ортасы 20
минут Сергіту
сәті 2
минут Сабақты
қорыту 8мин Кері
байланыс 5
минут Амандасады; Сабаққа дайындығын
тексереді; Балалар, өткен сабақта біз
қандай тақырыпты өттік? Жарайсыңдар! Ендеше,өткен сабақ бойынша
сендерге қызықты ойын дайындап келдім. Сұрақтарға жауап беруге
дайынсыңдар ма? «Батыр бала» әдісі (жеке
жұмыс) «Батыр бала» әдісі (жеке
жұмыс) 1) «Әже»сөзіндегі дауысты
дыбыстар қайсысы? («ә» «е») 2) Қай дыбыс жуан дауысты?
«Аа» әлде «Ее» ? (Аа) 3) «Бала» сөзінде неше
дауыссыз дыбыстар бар? (2 «б»
«л») 4) Өзің білетін жуан дауысты
дыбыстарды айт; 5) «Өзен» сөзіндегі дауысты
дыбыстарға талдау жаса ( ө – дауысты, жіңішке, е -
дауысты,жіңішке) 6) Ж...к жіңішке дауысты дыбыс
қойып сөз құрастыр;
(жүк,жік) 7) «Аналар» сөзінде неше
дауысты дыбыс бар, ол қандай дыбыс? (1 «а»
жуан) 8) «Бала» сөзінде неше
дауыссыз дыбыстар бар? (2 «б»
«л») Жарайсыңдар! Балалар, бүгін біз жуан және
жіңішке дауыстыларды зерттеуді
жалғастырамыз. Дайынбыз
ба? Сабақтың
мақсаты: Айтылуы және жазылуы бірдей
сөздерді көшіріп жазу және есту,есте сақтау арқылы
жазамыз; Дауысты және дауыссыз
дыбыстарды ажырату; дауысты дыбыстардың жуан және жіңішке болып
бөлінетінін түсінеміз; 1 – тапсырма (жеке
жұмыс) Балалар, суретте кімді көріп
тұрсыңдар? Ал, әжелерің туралы не
айтасыңдар? Әжелеріңнің есімі
кім? Әже бізге кім болып
келеді?
Өлеңді мәнерлеп, түсініп
оқиды;
Әже Мейірімі
жібектей, Күндей ыстық
құшағы, Ет жүрегі
елжіреп, Құлыным деп
құшады. Жан жуытпай
маңына, Ас сақтайды кәрі
әжем. «Бес» алып келсем,
алдына Биіктейді
дәрежем. Сұрақтар: Әженің құшағын неге күнге
теңеген? Өлеңдегі сөздерден жіңішке
дауысты дыбыстарды тап; Балалар, біз кеше жуан дауысты
дыбыстарды үйрендік; Бүгінгі сабақта жіңішке
дауысты дыбыстады көріп,жаттап,
үйренеміз: Қане бірге
айтайық; Ә,е,ө,і ЕББҚ
тапсырмасы: «Лл» және «Әә» әірптері қандай
дыбыстар? Ұяшыққа апарып
орналастыр; Саралау: жеке
қолдау; 3 – тапсырма (жеке
жұмыс) Таратпа
материал Нүктелердің орнына тиісті
әріптерді қойып көшіріп жаз: Сөздердің айтылуы мен жазылуын
салыстырыңдар СЕРГІТУ
СӘТІ 4 –
тапсырма Планшет
әдісі Берілген сөздерді әдемілеп,
көркем жазыңдар; Әкешім Аналар Есіктер Ұстаз Берліген сөздердегі дауысты
дыбыстардың астын сызу,жуан немесе жіңішке екенін
айту; 5 –
тапсырма Жұптық
жұмыс < | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||














