|
Білім беру ұйымының атауы |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
Қатысқандардың саны |
Қатыспағандардың саны: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Жуан және жіңішке дауыстылар. Бәрінен де жақсы. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
1.2.5.1. мұғалімнің қолдауымен мәтіннің, сюжетті суреттің мазмұны бойынша сұрақ қою, сұраққа жауап беру; 1.2.8.2. дауысты және дауыссыз дыбыстарды ажырату,дауысты дыбыстардың жуан және жіңішке болып бөлінетінін түсіну; |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтар |
ҰЛТТЫҚ МҮДДЕ:Қазақ тілінің қолдану аясын кеңейту |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8мин Кері байланыс 5 минут |
Амандасады; Сабаққа дайындығын
тексереді; Балалар, өткен сабақта біз қандай тақырыпты өттік? Жарайсыңдар! Ендеше,өткен сабақ бойынша сендерге қызықты ойын дайындап келдім. Сұрақтарға жауап беруге дайынсыңдар ма? «Батыр бала» әдісі (жеке жұмыс)
Жарайсыңдар!
Балалар, бүгін біз жуан және жіңішке дауыстыларды зерттеуді жалғастырамыз. Дайынбыз ба?
Сабақтың мақсаты: мұғалімнің қолдауымен мәтіннің, сюжетті суреттің мазмұны бойынша сұрақ қою, сұраққа жауап беретін боламыз;
дауысты және дауыссыз дыбыстарды ажырату,дауысты дыбыстардың жуан және жіңішке болып бөлінетінін түсінетін боламыз;
1 – тапсырма (жеке жұмыс) Балалар, біздің өміріміздегі бізге қамқор, бізді жақсы көретін адам кім?
Балалар, мына суретке назар
аударайықшы. Суретте не көріп тұрсыңдар? Кішкентай қыз неліктен жылады?
«Бәрінен де жақсы» әңгімесін оқу
Мәтін мазмұны бойынша сұрақтар:
ЕББҚ тапсырмасы: «Лл» және «Әә» әірптері қандай дыбыстар? Ұяшыққа апарып орналастыр; Саралау: жеке қолдау; 2 – тапсырма Саралау – диалог құру Тақтаға ілінген суреттерді ала отырып, өз отбасы туралы әңгімедейді; 1 – сурет «Анасы» 2 – сурет «Әкесі» 3 – сурет «Ата – әжесі» 4 – сурет «Аға – інісі» 5 – сурет «Әпке – сіңілісі» Мұғалім тарапынан қойылатын сұрақтар:
3 – тапсырма (жеке жұмыс) «Планшет» әдісі Берілген мақалды көркем жаз; Күннің шуағы - жылы, Ананың құшағы – жылы. СЕРГІТУ СӘТІ 4 – тапсырма (жұптық жұмыс) «Киіз үй» әдісі Жуан және жіңішке дыбыстарды өз киіз үйіне орналастырады; Оқушылар жұптық жұмыста жуан дауыстыларды және жіңішке дауыстыларды өз орындарына орналастыруы керек: 5 –тапсырма (топтық жұмыс) «Бауырсақ пен түлкі» әдісі (ертегі желісі бойынша) Берліген сөздерге дыбыстық талдау жаса: 1) Күз (к – дауыссыз,ү – дауысты жіңішке,з – дауыссыз) 2) Қыс (қ – дауыссыз,ы – дауысты,жуан с- дауыссыз) 3) Аспан (а – дауысты жуан,с – дауыссыз, п – дауыссыз, н – дауыссыз) 4) Қар (қ – дауыссыз, а – дауысты,жуан р – дауыссыз) 5) Ұстаз ( ұ – дауысты, жуан,с – дауыссыз,т – дауыссыз, а – дауысты,жуан. з – дауыссыз) 6) Өзен ( ө – дауысты,жіңішке з – дауыссыз, е – дауысты,жіңішке , н - дауыссыз) 7) Түлкі (т – дауыссыз, ү – дауысты,жіңішке л – дауыссыз, к – дауыссыз, і – дауысты,жіңішке) 8) Ағаш - (а – дауысты,дауысты, ғ – дауыссыз, ш – дауыссыз)
Додекаэдр әдісі бойынша кері байланыс береді |
Амандасады Кері байланыс береді Өткен тақырыпты пысықтайды Сабақ мақсатынмен танысады Суретпен жұмыс істейді Мәтінмен жұмыс істейді Еббқ тапсырмасы Суреттер бойынша әңгімейді Отбасы туралы сұрақтарға жауап береді Мақалды көркемдеп жазады Сергіту сәтіне қатысады Жуан және жіңішке дыбыстарды ажыратады Ертегі желісі бойынша дыбыстарды талдайды
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Бесір Назерке БауыржанқызыШағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз Жуан және жіңішке дауыстылар. Бәрінен де жақсы. 1 -сынып 12 сабақ
Тақырып бойынша 11 материал табылды
Жуан және жіңішке дауыстылар. Бәрінен де жақсы. 1 -сынып 12 сабақМатериал туралы қысқаша түсінік
Жуан және жіңішке дауыстылар. Бәрінен де жақсы. жоғары сапада жасалған ашық сабақ
Материалдың қысқаша нұсқасы
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||














