|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|
|||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу Алматыкітап |
|
|||||
|
Бөлім: |
Салт-дәстүр және ауыз әдебиеті |
|
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
|||||
|
Күні: |
|
|
|||||
|
Сынып: 2 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№72 сабақ. Ертегі айтамыз. Жыл басына таласқан жануарлар. |
|
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.1.4.1 - сөйлеу барысында мақал-мәтелдерді, вербалды емес тілдік құралдарды қолдану |
|
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Ертегі мазмұны бойынша сахналық көрініс қою Сөйлеу барысында мақал-мәтелді қолдану |
|
|||||
|
Құндылықтар |
Ұлттық мүдде: Ұлттық мұраны қастерлеу |
|
|||||
|
Сабақтың барысы |
|
||||||
|
Сабақтың кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
||
|
Сабақтың басы 10 мин Сабақтың ортасы 25мин Сабақтың соңы 10 мин |
Ұйымдастыру кезеңі Мейірімді жүрекпен Ақ пейілді тілекпен Амандасып алайық Бір жадырап қалайық Үй тапсырмасын сұрау. Жұмбақ жаттап,айтысады. Жаңа сабақ 1-тапсырма «Мозайка» әдісі Ертегінің түрлерін есіңе түсір. 1.Тұрмыс-салт ертегісі 2. жан-жануарлар ертегісі 3. қиял-ғажайып ертегісі 2-тапсырма Ертегіні рөлге бөліп оқыңдар. Жыл басына таласқан жануарлар Ерте заманда жыл басына таласыпты. Жылқы айтыпты: Мен алысты жақыын қыламын.жыл басы мен боламын. Сонда түйе айтады: -мен ауырды көтеріп,неше апарамын. Шөлге де шыдап жүре беремін,жыл басы болуға мен лайықпын. Сиыр айтады: Адам егінді менімен егеді. Мен лайықпын жыл басы болуға. Қой айтады: Мен болмасам қазақ үйін немен жабар еді. Мен жыл басы болуға лайықпын. Болжам жасайды. ... Соңында тышқан жыл басы болады. ЕБҚ 3-тапсырма Мұғалімнің көмегімен ертегі түрін анықта Жан –жауарлар ертегісі. Бағала 4-тапсырма ФС тапсырма Саған қай жануардың сөзі ұнайды? 5-тапсырма. Сағат тіліне қарай жыл атауына ие болған жануар атын жаз. ЕҚБ 6-тапсырма Ертегінің соңғы бөлімін оқы.Түйе неліктен жыл басы бола алмады. Себебі түйе бойына сеніп қалды.тышқан ішіндегі ең кішкентай боланығын болжа Үй тапсырмасы Ертегінің мазмұны бойынша,сахналық көрініске дайындал. |
Оқушылардың назарын сабаққа аудару Үй тапсырмасын Оқиды Ертегінің түрлерін есіне түсіреді Ертегіні рөлге бөліп оқиды Ертегіні болжайды Жеке жұмыс жасайды Сұраққа жауап береді Сағат тіліне қарсы жыл мезгілдерін табады |
Дескриптор: Жұмбақ жаттайды-1б Жұмбақ айтысқа қатысады-1б Дескриптор: Сұраққа жауап береді-1б Ертегінің түрлерін айтады-1б Дескриптор Ертегіні рөлге бөліп оқиды-1б Мәтінді болжайды-2б Дескриптор: Мұғалімнің көмегімен ертегінің түрін анықтайды-1б Дескриптор: Сұраққа жауап береді-1б Дескриптор: Сағат тіліне қарай жыл атауына ие болған жануар атын жазады-1б Дескриптор Сұраққа жауап береді-1б Дескриптор: Ертегінің мазмұны бойынша,сахналық көрініске қатысады-1б |
|
|
||
|
Суреттер Оқулық Суреттер
|
|
||||||
|
Кері байланыс |
Кері байланыс
|
Үй тапсырмасын алады |
«Білім заряды |
Кері байланыс парақтары |
|
||



жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Жыл басына таласқан жануарлар.
Жыл басына таласқан жануарлар.
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|
|||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу Алматыкітап |
|
|||||
|
Бөлім: |
Салт-дәстүр және ауыз әдебиеті |
|
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
|||||
|
Күні: |
|
|
|||||
|
Сынып: 2 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№72 сабақ. Ертегі айтамыз. Жыл басына таласқан жануарлар. |
|
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.1.4.1 - сөйлеу барысында мақал-мәтелдерді, вербалды емес тілдік құралдарды қолдану |
|
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Ертегі мазмұны бойынша сахналық көрініс қою Сөйлеу барысында мақал-мәтелді қолдану |
|
|||||
|
Құндылықтар |
Ұлттық мүдде: Ұлттық мұраны қастерлеу |
|
|||||
|
Сабақтың барысы |
|
||||||
|
Сабақтың кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
||
|
Сабақтың басы 10 мин Сабақтың ортасы 25мин Сабақтың соңы 10 мин |
Ұйымдастыру кезеңі Мейірімді жүрекпен Ақ пейілді тілекпен Амандасып алайық Бір жадырап қалайық Үй тапсырмасын сұрау. Жұмбақ жаттап,айтысады. Жаңа сабақ 1-тапсырма «Мозайка» әдісі Ертегінің түрлерін есіңе түсір. 1.Тұрмыс-салт ертегісі 2. жан-жануарлар ертегісі 3. қиял-ғажайып ертегісі 2-тапсырма Ертегіні рөлге бөліп оқыңдар. Жыл басына таласқан жануарлар Ерте заманда жыл басына таласыпты. Жылқы айтыпты: Мен алысты жақыын қыламын.жыл басы мен боламын. Сонда түйе айтады: -мен ауырды көтеріп,неше апарамын. Шөлге де шыдап жүре беремін,жыл басы болуға мен лайықпын. Сиыр айтады: Адам егінді менімен егеді. Мен лайықпын жыл басы болуға. Қой айтады: Мен болмасам қазақ үйін немен жабар еді. Мен жыл басы болуға лайықпын. Болжам жасайды. ... Соңында тышқан жыл басы болады. ЕБҚ 3-тапсырма Мұғалімнің көмегімен ертегі түрін анықта Жан –жауарлар ертегісі. Бағала 4-тапсырма ФС тапсырма Саған қай жануардың сөзі ұнайды? 5-тапсырма. Сағат тіліне қарай жыл атауына ие болған жануар атын жаз. ЕҚБ 6-тапсырма Ертегінің соңғы бөлімін оқы.Түйе неліктен жыл басы бола алмады. Себебі түйе бойына сеніп қалды.тышқан ішіндегі ең кішкентай боланығын болжа Үй тапсырмасы Ертегінің мазмұны бойынша,сахналық көрініске дайындал. |
Оқушылардың назарын сабаққа аудару Үй тапсырмасын Оқиды Ертегінің түрлерін есіне түсіреді Ертегіні рөлге бөліп оқиды Ертегіні болжайды Жеке жұмыс жасайды Сұраққа жауап береді Сағат тіліне қарсы жыл мезгілдерін табады |
Дескриптор: Жұмбақ жаттайды-1б Жұмбақ айтысқа қатысады-1б Дескриптор: Сұраққа жауап береді-1б Ертегінің түрлерін айтады-1б Дескриптор Ертегіні рөлге бөліп оқиды-1б Мәтінді болжайды-2б Дескриптор: Мұғалімнің көмегімен ертегінің түрін анықтайды-1б Дескриптор: Сұраққа жауап береді-1б Дескриптор: Сағат тіліне қарай жыл атауына ие болған жануар атын жазады-1б Дескриптор Сұраққа жауап береді-1б Дескриптор: Ертегінің мазмұны бойынша,сахналық көрініске қатысады-1б |
|
|
||
|
Суреттер Оқулық Суреттер
|
|
||||||
|
Кері байланыс |
Кері байланыс
|
Үй тапсырмасын алады |
«Білім заряды |
Кері байланыс парақтары |
|
||



шағым қалдыра аласыз














