|
Тақырыбы |
Жыл құстары |
|||||||||||||||||||||
|
Оқу мақсаты |
Қыстайтын және жыл құстары туралы жалпы түсініктерін қалыптастыру,оларды елеулі белгілері бойынша ажыратуға үйрету.Құстарға сүйіспеншілікке тәрбиелеу.Оларға қыс мезгілінде қамқорлық жасауға баулу. |
|||||||||||||||||||||
|
ҰОҚ мақсаты |
Балалар қыстайтын құстар мен жыл құстарын ажырата алады. Қыс мезгілінде қыстап қалатын құстарға қамқорлық жасай алады.
|
|||||||||||||||||||||
|
Қолданылған әдіc - тәсілдер |
4К моделі, сыни ойлау,топен жұмыс, жұппен жұмыс |
|||||||||||||||||||||
|
Ресурстар,дамыта оқыту |
Құстар суреті, ұя,ағаш,қыс суреті |
|||||||||||||||||||||
|
ҰОҚ жоспарлау |
||||||||||||||||||||||
|
ҰОҚ жоспарын жүзеге асыру кезеңдері/ уақыт
|
Педагог әрекеті |
Балалардың әрекеті |
||||||||||||||||||||
|
Басталуы 3 минут |
Құстың жаураған,тоңған суретін көрсету
|
Балалар жауап береді
|
||||||||||||||||||||
|
Негізгі бөлім 17 минут |
1 –тапсырма «Мекенін тап» ойыны (құстар сурет) Ұйымдастыру формасы: 4К моделі Сыни ойлау: 3 минут Күз мезгілінде құстар неліктен жылы жаққа ұшады? Қыстап қалатын құстарды неге мықты, шыдамды деп атайды? Командалық жұмыс: 6 минут 3 топқа бөлу әр топтың алдына жылы жаққа ұшатын және қыстап қалатын құстардың және орман құстарының суреттерін қою. Балаларға ұя жапсырылған ағаштың суретін ұсыну. 1- топ қыстап қалатын құстарды ұяға жапсырады. 2- топ жылы жаққа ұшып кететін құстарды ағаш басына орналастырады. 3-топ қыстап қалатын құстардың тамақтарын тауып беру сурет арқылы. Коммуникация: 6 минут Жұптық жұмыс. Жұбыңмен бірге қыстап қалатын құстардың ерекшелігін анықта. Креативтілік: Сен егер құс болсаң, қандай құс болар едің? Саралау тәсілдері: Диалог тәсілі: Қыстап қалатын құстар мен жылы жаққа ұшатын құстардың тапсырмасында тапсырманы жай орындайтын балалармен бір -біріне сұрақ қою арқылы мақсатқа жетеміз. Қарқын, Ресурстық тәсіл. Жұптық жұмыс барысында тез орындаған балаларға құстардың суреттерін қиюға беру. Бақылау әдісі: Құрымдалған, шінара,тікелей, қысқа мерзімді бақылау жүреді
Шартты белгі:«Формативті бағалау»
Белсене белсенділік қатынасу қатыстым танытым белсенділігім төмен
ҚБ Кері байланыс Өздерінің тапсырмаларды орындау деңгейлеріне сәйкес «Бағалау ағашына» стикерлерді орналастырады. Ол үшін балаларға алдын ала стикерлер беріледі. Кейбір балаларға бүгінгі жасаған жұмысы туралы сұрақтар арқылы өзің бағалатамыз. Бағалау
. |
Өз мекендерін табады.
Күн суытқан соң құстарға жейтін азық қалмайды.Себебі, күзде көптеген жәндіктер жоғалып кетеді:біреулері тіршілігін тоқтатса, енді біреулері ұясына жасырынып қалады. Сондықтан жәндіктермен қоректенетін құстардың жейтін тамағы болмай қалады. Қыстап қалатын құстар суыққа шыдамды, тамақтарын өткір тырнақтарымен тауып жейді, олар қыс мезгілінде ауыл маңында жүреді.
Балалар тапсырмаларды орындайды.
Қауырсындары қалыңдай түседі сондықтан қысқы суыққа шыдамды.балалар бір –біріне сұрақтар қою арқылы
Мен егер құс болсам, көгершін болар едім,себебі құстар биікте ұшып жүреді,адамның досы,барлық елдерді аралайды.
Құстардың суреттерін балаларға үйлестіру |
||||||||||||||||||||
|
Қорытынды бөлім 5 минут |
|
Балалар жауап береді |
||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Жыл құстары
Жыл құстары
|
Тақырыбы |
Жыл құстары |
|||||||||||||||||||||
|
Оқу мақсаты |
Қыстайтын және жыл құстары туралы жалпы түсініктерін қалыптастыру,оларды елеулі белгілері бойынша ажыратуға үйрету.Құстарға сүйіспеншілікке тәрбиелеу.Оларға қыс мезгілінде қамқорлық жасауға баулу. |
|||||||||||||||||||||
|
ҰОҚ мақсаты |
Балалар қыстайтын құстар мен жыл құстарын ажырата алады. Қыс мезгілінде қыстап қалатын құстарға қамқорлық жасай алады.
|
|||||||||||||||||||||
|
Қолданылған әдіc - тәсілдер |
4К моделі, сыни ойлау,топен жұмыс, жұппен жұмыс |
|||||||||||||||||||||
|
Ресурстар,дамыта оқыту |
Құстар суреті, ұя,ағаш,қыс суреті |
|||||||||||||||||||||
|
ҰОҚ жоспарлау |
||||||||||||||||||||||
|
ҰОҚ жоспарын жүзеге асыру кезеңдері/ уақыт
|
Педагог әрекеті |
Балалардың әрекеті |
||||||||||||||||||||
|
Басталуы 3 минут |
Құстың жаураған,тоңған суретін көрсету
|
Балалар жауап береді
|
||||||||||||||||||||
|
Негізгі бөлім 17 минут |
1 –тапсырма «Мекенін тап» ойыны (құстар сурет) Ұйымдастыру формасы: 4К моделі Сыни ойлау: 3 минут Күз мезгілінде құстар неліктен жылы жаққа ұшады? Қыстап қалатын құстарды неге мықты, шыдамды деп атайды? Командалық жұмыс: 6 минут 3 топқа бөлу әр топтың алдына жылы жаққа ұшатын және қыстап қалатын құстардың және орман құстарының суреттерін қою. Балаларға ұя жапсырылған ағаштың суретін ұсыну. 1- топ қыстап қалатын құстарды ұяға жапсырады. 2- топ жылы жаққа ұшып кететін құстарды ағаш басына орналастырады. 3-топ қыстап қалатын құстардың тамақтарын тауып беру сурет арқылы. Коммуникация: 6 минут Жұптық жұмыс. Жұбыңмен бірге қыстап қалатын құстардың ерекшелігін анықта. Креативтілік: Сен егер құс болсаң, қандай құс болар едің? Саралау тәсілдері: Диалог тәсілі: Қыстап қалатын құстар мен жылы жаққа ұшатын құстардың тапсырмасында тапсырманы жай орындайтын балалармен бір -біріне сұрақ қою арқылы мақсатқа жетеміз. Қарқын, Ресурстық тәсіл. Жұптық жұмыс барысында тез орындаған балаларға құстардың суреттерін қиюға беру. Бақылау әдісі: Құрымдалған, шінара,тікелей, қысқа мерзімді бақылау жүреді
Шартты белгі:«Формативті бағалау»
Белсене белсенділік қатынасу қатыстым танытым белсенділігім төмен
ҚБ Кері байланыс Өздерінің тапсырмаларды орындау деңгейлеріне сәйкес «Бағалау ағашына» стикерлерді орналастырады. Ол үшін балаларға алдын ала стикерлер беріледі. Кейбір балаларға бүгінгі жасаған жұмысы туралы сұрақтар арқылы өзің бағалатамыз. Бағалау
. |
Өз мекендерін табады.
Күн суытқан соң құстарға жейтін азық қалмайды.Себебі, күзде көптеген жәндіктер жоғалып кетеді:біреулері тіршілігін тоқтатса, енді біреулері ұясына жасырынып қалады. Сондықтан жәндіктермен қоректенетін құстардың жейтін тамағы болмай қалады. Қыстап қалатын құстар суыққа шыдамды, тамақтарын өткір тырнақтарымен тауып жейді, олар қыс мезгілінде ауыл маңында жүреді.
Балалар тапсырмаларды орындайды.
Қауырсындары қалыңдай түседі сондықтан қысқы суыққа шыдамды.балалар бір –біріне сұрақтар қою арқылы
Мен егер құс болсам, көгершін болар едім,себебі құстар биікте ұшып жүреді,адамның досы,барлық елдерді аралайды.
Құстардың суреттерін балаларға үйлестіру |
||||||||||||||||||||
|
Қорытынды бөлім 5 минут |
|
Балалар жауап береді |
||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз















