|
Пән: әдебиеттік оқу |
Мектеп: № 86 жббом Мұғалімнің аты-жөні: Толендиева Г |
|||||
|
бөлімі: Уақыт |
|
|||||
|
Күні: 5.11.18ж Сынып: 3 «Ә» |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Жыл санау. Жыл басы |
|||||
|
Оқу мақсаттары |
3.1.1.1 шығарманың маңызды тұстарын анықтау үшін ашық сұрақтар қою және жауап беру; 3.2.8.2 мұғалімнің көмегімен көркем шығарма үзіндісін басқа үлгідегі (иллюстрация/ музыка(күй)/ мультфильм) нұсқасымен салыстыру |
|||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Мәтіннің мазмұнын түсінеді; -Сұрақтар құрастырады және оған жауап бере алады; -Мәтіннің маңызды тұстарын анықтай алады, ашық сұрақтар құрастырады; -Шығарманы басқа нұсқасыиллюстрациямен салыстырады, өз ойын дәлелдеп айтады. |
|||||
|
Бағалау критерийлері |
|
|||||
|
Тірек сөздер |
Мәтінмен танысу барысында оқушыларда мүшел, құл, көде, жабағымменен, құр қалдысөздерінің мағынасы жайлы сұрақтар туындау мүмкін. |
|||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Жануарлардыңадам өміріндегі маңызы мен оларға қамқорлық жасау құндылықтары дариды. |
|||||
|
Пәнаралықбайланыстар |
Уақыттың өлшем бірліктерін еске түсіргенде математика пәнімен байланысады. |
|||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Интербелсенді тақта |
|||||
|
Алдыңғы білімді игерулері |
Ертегі бойынша ашық сұрақтар құрастырып, оған жауап бере алады. Ертегіні сурет нұсқасымен салыстырып, өз ойларын айтады. |
|||||
|
Сабақ барысы |
||||||
|
жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
||||
|
Сабақтың басы 1-5 мин
|
Ширату тапсырмасы Тақтадағы суреттер ішінен мен өзімнің туған жылымды білдіретін жануардың суретін таңдап аламын және оқушылардан неліктен осы суретті таңдағанымды сұраймын? (таңдап алған жануарым сипаттап кетемін) Оқушылардың жауаптарын тыңдағаннан кейін сабақтың тақырыбы мен мақсатын айтамын. Өздерінің туған жылдарына байланысты жануарлардың суреттерін таңдап сипаттайды. Оқушылардың жауаптарын тыңдай отырып, кері байланыс беру. Топтастыру Оқушыларды «Жануарлар» әдісі бойынша 5 топқа бөлу. Оқушыларға жан-жануарлардың суреттері салынған карточкаларды таратып беріп, карточкадағы жануардың қылықтарын қайталап отырып, бірін-бірі тауып, топтарға бөлу. Бұл жерде дыбыс шығаруға болмайды. (жылқы, сиыр, қоян, жылан, тышқан суреттері). |
Жануарлар суреттері.
|
||||
|
|
Оқушылар шеңбер жасап тұрады, әр оқушы карточкадағы жануардың қимылын көрсетіп тұрады, ұқсас белгілері бар оқушылар топқа бірігеді. Мысалы, жылан- жорғалайды, жылқы-шабады, қоян-секіреді, сиыр- сүзеді, тышқан-кеміреді. Сабақтың тақырыбы мен мақсаты таныстыру. Бағалау критерийі оқушылармен бергі құрастыру. |
Оқулық, 74-76 беттер
|
||||
|
Сабақтың ортасы 8-14 мин
21-26 мин
32-36 мин
|
1-тапсырма «Жыл санау» ертегі Оқушылар мәтінді түсініп оқиды. Оқу барсыныда түсініксіз сөздерді түртіп, белгілеп отырады. Сөздіктен түсініксіз сөздердің мағынасын қарау, дәптерлеріне жаздыру. «Пікір алмасу» стратегиясы бойынша мәтінге 5 сұрақ құрастыруды ұсыну. Мәтін бойныша сұрақты жеке құрастырады, жұпта талқылайды, топта талқылайды.
(ҚБ) дескриптор бойынша бағалау.
2- тапсырма Жыл он екі айдың қазақша атауларын суретпен меңзер арқылы сәйкестендіріп, сипаттап айту. (Б) «Отшашу» әдісі арқылы бағалау. Топтық жұмыс 3-тапсырма Мәтіннің негізгі ойына сәйкес келетін нақыл сөздерді, мақал –мәтелдірді табу. Үлгі: Алуан – алуан жүйрік бар, өз әлінше шабады. Түйенің бурасы жақсы, Сөздің турасы жақсы. Саралау.Уақыт бойынша саралау жүргізіледі. Кейбір оқушыларға қосымша уақыт беріледі. (Б) Топтардың бірін –бірі бағалауы. 4- тапсырма (дәптермен жұмыс) Өзіндік жұмыс Сөздер қатарын толықтыр. Жыл, ай, күн .... Саралау. Тапсырма бойынша саралау жүргізіледі. Қабілетті оқушылар мен қабілеті төмен оқушылар бірлесе жұмыс жасайды. (Б) «Басбармақ» әдісі арқылы бағалау. |
|
||||
|
Сабақтың соңы
37-40 мин |
«Рефлексиялық шеңбер» Оқушылар шеңберге тұрып, төмендегі сұрақтарға жауап береді.
Сабақ аяқталғанда көңіл-күйіңіз қандай? Неліктен? |
|
||||
|
|
||||||
|
Саралау - оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау - оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы. |
||||
|
1,2,4 - тапсырмалар «Тапсырма бойынша саралау» жүргізіледі. Тапсырма барлық оқушыларға ұсынылады, бірақ әртүрлі нәтиже күтіледі. 3- тапсырма «Уақыт бойынша саралау» жүргізіледі. Қабілеті төмен оқушыларға қосымша уақыт беріледі, мұғалім қолдау көрсетеді.
|
Өзін –өзі бағалау, мұғалімнің бағалауы, «Бақылаушы», «Бас бармақ», «Баспалдақ» әдісі
Дескриптор:
|
|
||||
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақтың мақсаттары / оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Сабақтың уақыттың кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
|
|||||
Директордың оқу жұмысы
жөніндегі орынбасары: Сейтмағамбетова А.С.



жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Жыл санау. Жыл басы.
|
Пән: әдебиеттік оқу |
Мектеп: № 86 жббом Мұғалімнің аты-жөні: Толендиева Г |
|||||
|
бөлімі: Уақыт |
|
|||||
|
Күні: 5.11.18ж Сынып: 3 «Ә» |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Жыл санау. Жыл басы |
|||||
|
Оқу мақсаттары |
3.1.1.1 шығарманың маңызды тұстарын анықтау үшін ашық сұрақтар қою және жауап беру; 3.2.8.2 мұғалімнің көмегімен көркем шығарма үзіндісін басқа үлгідегі (иллюстрация/ музыка(күй)/ мультфильм) нұсқасымен салыстыру |
|||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Мәтіннің мазмұнын түсінеді; -Сұрақтар құрастырады және оған жауап бере алады; -Мәтіннің маңызды тұстарын анықтай алады, ашық сұрақтар құрастырады; -Шығарманы басқа нұсқасыиллюстрациямен салыстырады, өз ойын дәлелдеп айтады. |
|||||
|
Бағалау критерийлері |
|
|||||
|
Тірек сөздер |
Мәтінмен танысу барысында оқушыларда мүшел, құл, көде, жабағымменен, құр қалдысөздерінің мағынасы жайлы сұрақтар туындау мүмкін. |
|||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Жануарлардыңадам өміріндегі маңызы мен оларға қамқорлық жасау құндылықтары дариды. |
|||||
|
Пәнаралықбайланыстар |
Уақыттың өлшем бірліктерін еске түсіргенде математика пәнімен байланысады. |
|||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Интербелсенді тақта |
|||||
|
Алдыңғы білімді игерулері |
Ертегі бойынша ашық сұрақтар құрастырып, оған жауап бере алады. Ертегіні сурет нұсқасымен салыстырып, өз ойларын айтады. |
|||||
|
Сабақ барысы |
||||||
|
жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
||||
|
Сабақтың басы 1-5 мин
|
Ширату тапсырмасы Тақтадағы суреттер ішінен мен өзімнің туған жылымды білдіретін жануардың суретін таңдап аламын және оқушылардан неліктен осы суретті таңдағанымды сұраймын? (таңдап алған жануарым сипаттап кетемін) Оқушылардың жауаптарын тыңдағаннан кейін сабақтың тақырыбы мен мақсатын айтамын. Өздерінің туған жылдарына байланысты жануарлардың суреттерін таңдап сипаттайды. Оқушылардың жауаптарын тыңдай отырып, кері байланыс беру. Топтастыру Оқушыларды «Жануарлар» әдісі бойынша 5 топқа бөлу. Оқушыларға жан-жануарлардың суреттері салынған карточкаларды таратып беріп, карточкадағы жануардың қылықтарын қайталап отырып, бірін-бірі тауып, топтарға бөлу. Бұл жерде дыбыс шығаруға болмайды. (жылқы, сиыр, қоян, жылан, тышқан суреттері). |
Жануарлар суреттері.
|
||||
|
|
Оқушылар шеңбер жасап тұрады, әр оқушы карточкадағы жануардың қимылын көрсетіп тұрады, ұқсас белгілері бар оқушылар топқа бірігеді. Мысалы, жылан- жорғалайды, жылқы-шабады, қоян-секіреді, сиыр- сүзеді, тышқан-кеміреді. Сабақтың тақырыбы мен мақсаты таныстыру. Бағалау критерийі оқушылармен бергі құрастыру. |
Оқулық, 74-76 беттер
|
||||
|
Сабақтың ортасы 8-14 мин
21-26 мин
32-36 мин
|
1-тапсырма «Жыл санау» ертегі Оқушылар мәтінді түсініп оқиды. Оқу барсыныда түсініксіз сөздерді түртіп, белгілеп отырады. Сөздіктен түсініксіз сөздердің мағынасын қарау, дәптерлеріне жаздыру. «Пікір алмасу» стратегиясы бойынша мәтінге 5 сұрақ құрастыруды ұсыну. Мәтін бойныша сұрақты жеке құрастырады, жұпта талқылайды, топта талқылайды.
(ҚБ) дескриптор бойынша бағалау.
2- тапсырма Жыл он екі айдың қазақша атауларын суретпен меңзер арқылы сәйкестендіріп, сипаттап айту. (Б) «Отшашу» әдісі арқылы бағалау. Топтық жұмыс 3-тапсырма Мәтіннің негізгі ойына сәйкес келетін нақыл сөздерді, мақал –мәтелдірді табу. Үлгі: Алуан – алуан жүйрік бар, өз әлінше шабады. Түйенің бурасы жақсы, Сөздің турасы жақсы. Саралау.Уақыт бойынша саралау жүргізіледі. Кейбір оқушыларға қосымша уақыт беріледі. (Б) Топтардың бірін –бірі бағалауы. 4- тапсырма (дәптермен жұмыс) Өзіндік жұмыс Сөздер қатарын толықтыр. Жыл, ай, күн .... Саралау. Тапсырма бойынша саралау жүргізіледі. Қабілетті оқушылар мен қабілеті төмен оқушылар бірлесе жұмыс жасайды. (Б) «Басбармақ» әдісі арқылы бағалау. |
|
||||
|
Сабақтың соңы
37-40 мин |
«Рефлексиялық шеңбер» Оқушылар шеңберге тұрып, төмендегі сұрақтарға жауап береді.
Сабақ аяқталғанда көңіл-күйіңіз қандай? Неліктен? |
|
||||
|
|
||||||
|
Саралау - оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау - оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы. |
||||
|
1,2,4 - тапсырмалар «Тапсырма бойынша саралау» жүргізіледі. Тапсырма барлық оқушыларға ұсынылады, бірақ әртүрлі нәтиже күтіледі. 3- тапсырма «Уақыт бойынша саралау» жүргізіледі. Қабілеті төмен оқушыларға қосымша уақыт беріледі, мұғалім қолдау көрсетеді.
|
Өзін –өзі бағалау, мұғалімнің бағалауы, «Бақылаушы», «Бас бармақ», «Баспалдақ» әдісі
Дескриптор:
|
|
||||
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақтың мақсаттары / оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Сабақтың уақыттың кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
|
|||||
Директордың оқу жұмысы
жөніндегі орынбасары: Сейтмағамбетова А.С.



шағым қалдыра аласыз



