|
Қысқа мерзімді жоспар |
||||||||||
|
Пән: Қазақ тілі Т2 |
9-бөлім. Төрт түлік мал мен егіншілік — ел берекесі |
|||||||||
|
Күні : 15.02.2024 |
Педагогтің аты-жөні:Сакенова М.К. |
|||||||||
|
Сынып: 7 |
Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар : |
|||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: Жылқы – ер қанаты |
||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
7.1.2.1 тыңдалған мәтіннің негізгі мазмұнын түсіну, ақпараттың өзектілігін анықтау. 7.2.5.1 диалогке қатысушылар коммуникативтік жағдаяттың талаптарына сай «сөйлеуші тыңдаушы» позицияларын еркін ауыстыру; |
|||||||||
|
Сабақтың мақсаты : |
- мəтіннің негізгі мазмұнын
түсінеді,ақпараттың өзектілігін анықтайды; |
|||||||||
|
Құндылыққа баулу |
Киелі жануарды қастерлеу керек.Жылдам,шапшаң бол. |
|||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||
|
Сабақтың басы |
«Психологиялық жағымды ахуал қалыптастыру: Шаттық шеңбері «Өрмекші торы» әдісі. Үй тапсырмасын сұрау |
Дескриптор 2 балл -мақал-мәтел айтып береді |
Слайд Өрмекші торына араналған жіп |
|||||||
|
Сабақтың ортасы |
Айтылым. Суретке қарап жаңа тақырыпты болжау. Ой қозғау сұрақтар,суреттер. 1-тапсырма. Сұрақтарға жауап бер. Мәтінады жұмыс. Сөздікпен жұмыс. Жаңа сөздермен таныстырады, оқушыларға қайталатады,мағынамсын ашады. Quіzlet.com платформасы арқылы жаңа сөздерді мағынасына қарай сәйкестендіру. Мәтінмен жұмыс. Тыңдалым.Оқылым Мәтінді тыңда. Мәтіндегі негізгі ақпараттың өзектілігін анықта. wordwall.net/ru платформасы арқылы сұрақтарға жауап бер. Сергіту сәті Көңіл күйлерін көтеру мақсатында «Додакедр» әдісін қолдану. Жазылым Мәтіндегі негізгі ақпарат пен өзектілігін екі бағанға жаз.
Мәтін соңды жұмыс Өз ойыңды айт. |
Айтылым Суреттерге қарап, сабақта қандай мәселелер туралы айтылатынын болжап айтады. 1.Төрт түлік деп нені атайды? 2.Төрт түлікке қандай жануарлар жатады? 3.Не себебті олар төрт түлік деп атайды? Жаңа сөздермен танысады.Мағынасын оқып,түсінеді. Реңк-түс Ажырату-арашалау,айыру Жүйрік-жылдам Жарыс-сайыс Мықтылық-күштілік, ептілік Ер қорғаған – халқын сақтаған Жан серігі –досы Мәтінді мұқият тыңдап. Мәтіндегі негізгі ақпараттың өзектілігін анықтайды. Сұрақтарға жауап береді.
Додакедрді айналдыру арқылы берілген іс-әректті орындайды.
Мәтіндегі негізгі ақпарат пен өзектілігін екі бағанға жазады. Өз ойын айтады. |
Дескриптор: - суреттер арқылы сабақтың тақырыбын анықтайды. «Өзін өзі бағалау» парағы
Дескриптор 1 балл - жаңа сөздердің мағынансын түсінеді, сәйкестендіреді.
«Шапалақтау»
Дескриптор 3 балл - мәтіннің мазмұнын түсінеді, - мәтін бойынша жетекші сұрақтарға жауап береді;
«Қолпаштау»
Дескриптор -мәтіндегі негізгі ақпараттың өзектілігін анықтайды. – 2 балл «Өзін өзі бағалау» парағы Дескриптор - Берілген сұрақ бойынша өз ойын айтады.-2 балл |
Слайд
«Өзін өзі бағалау» парағы
Слайд Оқулық Quіzlet.com платформасы Оқулық слайд D-ID жасанды интелект платформасы арқылы жасалған аудио. wordwall.net/ru платформасы
Үлестірмелі таратпалар
|
||||||
|
Сабақтың соңы
|
Үй тапсырмасын беру : 10-тапсырма.
|
|
||||||||
|
Кері байланыс Рефлексия «Білім қоржыны» әдісі |
Бүгін сабақта не туралы айттық? Ол қандай жануар? Қандай тапсырмалар орындадық? Не қиын болды? |
|
||||||||
|
Бағалау |
Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды. Смайликтер арқылы формативті бағалау жүргізіледі. |
|||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
"Жылқы – ер қанаты" сабақ 7 сынып
"Жылқы – ер қанаты" сабақ 7 сынып
|
Қысқа мерзімді жоспар |
||||||||||
|
Пән: Қазақ тілі Т2 |
9-бөлім. Төрт түлік мал мен егіншілік — ел берекесі |
|||||||||
|
Күні : 15.02.2024 |
Педагогтің аты-жөні:Сакенова М.К. |
|||||||||
|
Сынып: 7 |
Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар : |
|||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: Жылқы – ер қанаты |
||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
7.1.2.1 тыңдалған мәтіннің негізгі мазмұнын түсіну, ақпараттың өзектілігін анықтау. 7.2.5.1 диалогке қатысушылар коммуникативтік жағдаяттың талаптарына сай «сөйлеуші тыңдаушы» позицияларын еркін ауыстыру; |
|||||||||
|
Сабақтың мақсаты : |
- мəтіннің негізгі мазмұнын
түсінеді,ақпараттың өзектілігін анықтайды; |
|||||||||
|
Құндылыққа баулу |
Киелі жануарды қастерлеу керек.Жылдам,шапшаң бол. |
|||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||
|
Сабақтың басы |
«Психологиялық жағымды ахуал қалыптастыру: Шаттық шеңбері «Өрмекші торы» әдісі. Үй тапсырмасын сұрау |
Дескриптор 2 балл -мақал-мәтел айтып береді |
Слайд Өрмекші торына араналған жіп |
|||||||
|
Сабақтың ортасы |
Айтылым. Суретке қарап жаңа тақырыпты болжау. Ой қозғау сұрақтар,суреттер. 1-тапсырма. Сұрақтарға жауап бер. Мәтінады жұмыс. Сөздікпен жұмыс. Жаңа сөздермен таныстырады, оқушыларға қайталатады,мағынамсын ашады. Quіzlet.com платформасы арқылы жаңа сөздерді мағынасына қарай сәйкестендіру. Мәтінмен жұмыс. Тыңдалым.Оқылым Мәтінді тыңда. Мәтіндегі негізгі ақпараттың өзектілігін анықта. wordwall.net/ru платформасы арқылы сұрақтарға жауап бер. Сергіту сәті Көңіл күйлерін көтеру мақсатында «Додакедр» әдісін қолдану. Жазылым Мәтіндегі негізгі ақпарат пен өзектілігін екі бағанға жаз.
Мәтін соңды жұмыс Өз ойыңды айт. |
Айтылым Суреттерге қарап, сабақта қандай мәселелер туралы айтылатынын болжап айтады. 1.Төрт түлік деп нені атайды? 2.Төрт түлікке қандай жануарлар жатады? 3.Не себебті олар төрт түлік деп атайды? Жаңа сөздермен танысады.Мағынасын оқып,түсінеді. Реңк-түс Ажырату-арашалау,айыру Жүйрік-жылдам Жарыс-сайыс Мықтылық-күштілік, ептілік Ер қорғаған – халқын сақтаған Жан серігі –досы Мәтінді мұқият тыңдап. Мәтіндегі негізгі ақпараттың өзектілігін анықтайды. Сұрақтарға жауап береді.
Додакедрді айналдыру арқылы берілген іс-әректті орындайды.
Мәтіндегі негізгі ақпарат пен өзектілігін екі бағанға жазады. Өз ойын айтады. |
Дескриптор: - суреттер арқылы сабақтың тақырыбын анықтайды. «Өзін өзі бағалау» парағы
Дескриптор 1 балл - жаңа сөздердің мағынансын түсінеді, сәйкестендіреді.
«Шапалақтау»
Дескриптор 3 балл - мәтіннің мазмұнын түсінеді, - мәтін бойынша жетекші сұрақтарға жауап береді;
«Қолпаштау»
Дескриптор -мәтіндегі негізгі ақпараттың өзектілігін анықтайды. – 2 балл «Өзін өзі бағалау» парағы Дескриптор - Берілген сұрақ бойынша өз ойын айтады.-2 балл |
Слайд
«Өзін өзі бағалау» парағы
Слайд Оқулық Quіzlet.com платформасы Оқулық слайд D-ID жасанды интелект платформасы арқылы жасалған аудио. wordwall.net/ru платформасы
Үлестірмелі таратпалар
|
||||||
|
Сабақтың соңы
|
Үй тапсырмасын беру : 10-тапсырма.
|
|
||||||||
|
Кері байланыс Рефлексия «Білім қоржыны» әдісі |
Бүгін сабақта не туралы айттық? Ол қандай жануар? Қандай тапсырмалар орындадық? Не қиын болды? |
|
||||||||
|
Бағалау |
Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды. Смайликтер арқылы формативті бағалау жүргізіледі. |
|||||||||
шағым қалдыра аласыз















