Қазақ тілі мен әдебиет пәні бойынша қысқа мерзімді жоспар
|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: «Уақыт-ұлы күш» |
Мектеп: ЖОББМ № 16 |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты- жөні: Темиржанова А.Н. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 7 |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: - 0 |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Жылқы-ер қанаты |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу мақсаты: |
7.2.3.1 - ауызша мәтіндер құрауда екпін түрлерін сөз және сөйлем ішінде орын-ды қолданып айту |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
ЕҚББ оқушы: ребус шешеді ЕҚББ оқушы: ойтүрткі сұрақтарға жауап береді. ЕБҚББ оқушы орындай алады: Жылқының адамға қандай пайдасы бар?Пікірің дәлелдейді. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийі: |
Білім алушы
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар: |
Негізгі сөздер мен сөз тіркестері: қайрат-жігер, қалтқысыз, игілік, құн, зымырау |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарды дамыту |
пырақтарды ҚР Елтаңбасынан көруге болады. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пән аралық байланыс: |
биология |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тақырып бойынша алдыңғы білім: |
«Бір минут бір кісінің өмірі» |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері: |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы: 2 мин
1 мин
5 мин
3 мин |
1.Сәлемдесу. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастырку--- Психологиялық ахуал. Шеңбер құрып, «Жүрек жылуы» арқылы, бір-біріне тілек айтады./мұғалім-оқушы/ 2.Тақырыпты ашу мақсатында ребусты шешеді.
Ойтүрткі сұрақтар -Жылқы туралы не білеміз?
ІІ. Мағынаны тану - Бүгінгі өтілетін тақырыбымыз төрт түліктің бірі «Жылқы»
3. Сөздік жұмысы: киелі жануар - святое животное атбегі - конный всадник ел қорғаған - страны защищал жан серігі – душевный спутник реңк - оттенок ажырату - разлечит жүйрік – быстрый 4.Жеке жұмыс: Жылқының адамға қандай пайдасы бар? Пікіріңді дәлелде Терісінің иісіне жылан жоламайды және түрлі бұйымдар жасайды (торсық, саба – қымыз сапыратын, тарақ, тұяқтан жасалған музыкалық аспап, қож- күрекше, терісінен тон тіккен). Жылқыға байланысты ұлттық ойындар қалай аталады? Бәйге, аударыспақ, қыз қуу, көкпар, теңге алу. Еті - өте жоғары сапалы тамақ. Қазысының тағамдық та, емдік те қасиеті бар. Қымызы - өте құнды, шипалы, табиғи сусын. Жылқы – киелі көк пырақ. Көне түсініктерге қарағанда жылқы - киелі көк пырақ. Ол пырақтарды ҚР Елтаңбасынан көруге болады. |
Оқушы ребусты шешеді
Оқушы жауап береді: - Тақ тұяқты. Сүтқоректі. Күйіс қайырмайды. Өт жоқ. Жеті қазынаның бірі. Ер қанаты.
Сөздік жұмысын орындайды.
Жеке жұмыс Жылқының адамға қандай пайдасы бар?Пікіріңді дәлелде.
Оқушыда құндылықтарды дамыту. |
Қалыптастырушы бағалау. «Бас бармақ» әдісі арқылы бағалау
|
ребус
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы:
10 мин
2 мин
Сабақтың соңы: 2 мин |
Мәтінмен жұмыс: 1.Мәтіннен жалқы есімдерді табады 2. Мәтіндегі мына сөздердің синонимдік қатарын табады. Ажыратады, ең алдымен, ел 3.Мәтін бойынша сұрақтар құрастыру. «Жылқы» сөзіне Синквейн Топтық жұмыс. 1. «Шабандоз» сөзін септеу 2. «Қамбар ата» сөзіне фонетикалық талдау 3. «Жылқы» сөзін тәуелдеу Қалыптастырушы бағалау. «Екі жұлдыз бір тілек» әдісі арқылы бағалаймын.
Сергіту сәті. 2-тапсырма. «Уақыттың қадірі» атты бейнебаян көрсетіледі. «Сағаттың тілімен» әдісі арқылы жаңа берілген ақпаратты қабылдаймыз. 1- - жаңа сөздер мен сөз тіркестерді дұрыс пайдаланып, сөйлем құрастыра алу; 2- Мәліметтерді жинақтап, жаңа тақырып бойынша презентация жасау; 3- - Ұсынған презентацияны қорғай алу және дәлелдеу;
Рефлексия
Қ
|
4 тапсырманы тыңдайды. 6. Дәптермен жұмыс.
Бейнебаян көреді
Берілген тақырыпты қабылдайды |
Қалыптастырушы бағалау. «Екі жұлдыз бір тілек» әдісі арқылы бағалаймын.
Қ
Қ
|
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Темиржанова Армангуль НасыровнаШағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз Жылқы -ер қанаты./ЕҚББ/
Тақырып бойынша 11 материал табылды
Жылқы -ер қанаты./ЕҚББ/Материал туралы қысқаша түсінік
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы:
«Уақыт-ұлы күш»
Мектеп: ЖОББМ № 16
Күні: Мұғалімнің аты- жөні: Темиржанова А.Н.
Сынып: 7 Қатысқандар: Қатыспағандар: - 0
Сабақтың тақырыбы: Жылқы-ер қанаты
Оқу мақсаты:
7.2.3.1 - ауызша мәтіндер құрауда екпін түрлерін сөз және сөйлем ішінде орын-ды қолданып айту
Сабақтың мақсаты: ЕҚББ оқушы: ребус шешеді
ЕҚББ оқушы: ойтүрткі сұрақтарға жауап береді.
ЕБҚББ оқушы орындай алады: Жылқының адамға қандай пайдасы бар?Пікірің дәлелдейді.
Бағалау критерийі: Білім алушы
Ойтүрткі сұрақтарға жауап береді.
ойтүрткі сұрақтарға жауап береді.
Жылқының адамға қандай пайдасы бар?Пікірің дәлелдейді.
Тілдік мақсаттар: Негізгі сөздер мен сөз тіркестері: қайрат-жігер, қалтқысыз, игілік, құн, зымырау
Құндылықтарды дамыту пырақтарды ҚР Елтаңбасынан көруге болады.
Пән аралық байланыс: биология
Тақырып бойынша алдыңғы білім: «Бір минут бір кісінің өмірі»
Сабақ барысы:
Сабақтың жоспарланған кезеңдері: Педагогтің іс-әрекеті Оқушының іс-әрекет
Материалдың қысқаша нұсқасы Қазақ тілі мен әдебиет пәні бойынша қысқа мерзімді жоспар
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||













