|
Қысқа мерзімді жоспар |
||||||
|
Пән :қазақ тілі мен әдебиеті |
Бөлім: 9- бөлім. Төрт түлік мал мен егіншілік-елдің берекесі. Ғ.Мұстафин «Шығанақ» романы |
|||||
|
Күні : 15.02 |
Педагогтің аты-жөні: Б.Оспанова |
|||||
|
Сынып: 7д |
Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар : |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: Жылқы-ер қанаты |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
7.2.5.1 диалогке қатысушылар коммуникативтік жағдаяттың талаптарына сай "сөйлеуші тыңдаушы" позицияларын еркін ауыстыру; 7.3.5.1 қосымша ақпарат көздерінен алынған мәліметтерді кесте, диаграмма, сызба, шартты белгілер түрінде ұсыну |
|||||
|
Сабақтың мақсаты : |
диалогке қатысушылар коммуникативтік жағдаяттың талаптарына сай "сөйлеуші тыңдаушы" позицияларын еркін ауыстырады,қосымша ақпарат көздерінен алынған мәліметтерді кесте, диаграмма, сызба, шартты белгілер түрінде ұсынады |
|||||
|
ЕБҚ үшін |
диалогке қатысушылар коммуникативтік жағдаяттың талаптарына сай "сөйлеуші тыңдаушы" позицияларын еркін ауыстырады,қосымша ақпарат көздерінен алынған мәліметтерді кесте, диаграмма, сызба, шартты белгілер түрінде ұсынады |
|||||
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
Жоғары деңгейі |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы |
«Психологиялық жағымды ахуал қалыптастыру: «Көңіл күй бағамы» тренингі Үй жұмысын тексеру:«Spin Well» платформасы арқылы «Егіннің бастары» өлеңі бойынша сұрақтар қойып, жауап бергізу Сабақтың тақырыбын, мазмұнын болжау мақсатында «Адай» күйі қойылып, сабақ тақырыбын анықталды. |
Қолпаштау |
Слайд |
|||
|
Сабақтың ортасы |
1.Сөздікпен жұмыс. Жылқы-лошадь Киелі жануар-святое животное Атбегі-специалист по тренировке лошадей Ел қорғаған-защитник страны Жан серігі-близкий друг,душевный спутник Реңк-оттенок Ажырату-разлучать Жүйрік-бегун, быстрый, скакун Жарыс-состязание Мықтылық-прочность, сильный Жаңа сөздермен таныстырады, оқушыларға қайталатады. 2. Тыңдалым материалы негізінде жаңа сабақ тақырыбы берілді, оқушылар мәтінді тыңдады, оқыды. Жаңа тақырып бойынша «Бір минут» әдісі ойыны «Галерияны шарлау» арқылы постер құру, Жұптық жұмыс ретінде мәтін мазмұнын ашатын сөздерді табу үшін «Дөңгелек үстелдегі әліпби» әдісі. ЕБҚ барлық оқушылармен топтасып, тапсырманы орындайды Айтылым 2-тапсырма Айтылым. 2-тапсырма. Түліктің төлін тап. Оларды ата.
ЕБҚ барлық оқушылармен топтасып, тапсырманы орындайды Жеке жұмыс Жазылым. 6-тапсырма. Көп нүктенің орнына қажетті сөздерді жаз. 1.Қазақ халқы жылқыны ................... деп есептейді. 2.Жылқының жасы мен денсаулығын атбегілер ........ қарап ажыратады. 3.Жылқының көру аумағы .............. градус. айтылым |
Тыңдалым,айтылым. Мәтінді тыңдайды Тыңдалым.Оқылым.Айтылым Жылқы туралы сөздер жазады Тақырып б-ша суреттер беріліп, постер құралып қорғалды Өлең бойынша осы дыбыстардан басталатын сөздер жазады. Жазылым 2-тапсырма «Сәйкестендіру әдісі» бойынша үй жануарла рын сәйкестендіреді, әңгімелейді Мәтінмен жұмыс 4-тапсырма. Мәтін бойынша сұрақтарға жауап бер. 3
Айтылым.Жазылым. 8-тапсырма.Мақал-мәтелді оқы. Жылқы бойындағы қасиеттерді теріп жаз.
Мәтін соңы жеке жұмыс |
Дескриптор: - сұрақтарға жауап береді Дескрипторы: Мәтінді түсініп оқиды; 1б Жылқыға қатысты мәліметті анықтайды -1б Мәтіннің өзектілігін анықтайды; 1б ҚБ: 3 балл Өзара бағалау: «Өте жақсы», «Жақсы», «Талпын» .-1балл Сөздерді қатесіз , сауатты жазады-1балл Дескриптор: - үй жануарла рын сәйкестендіреді, әңгімелейді Өзара бағалау
Дескриптор:
Дескриптор:
Дескриптор: Мақал-мәтелді оқып, жылқы бойындағы қасиеттерді атап,теріп жазады
Көп нүктенің орнына қажетті сөздерді жазады |
Оқулық сөздік слайд аудиоматериал суреттер |
||
|
Сабақтың соңы |
Үй тапсырмасын беру : 59 -бет 10 -тапсырма мазмұндау |
|
||||
|
Кері байланыс «Микрофон» әдісі бойынша сұрақтарға жауапберді. |
|
|||||
|
Бағалау |
Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды. |
|||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
"Жылқы-ер қанаты" , 7-сынып ,
"Жылқы-ер қанаты" , 7-сынып ,
|
Қысқа мерзімді жоспар |
||||||
|
Пән :қазақ тілі мен әдебиеті |
Бөлім: 9- бөлім. Төрт түлік мал мен егіншілік-елдің берекесі. Ғ.Мұстафин «Шығанақ» романы |
|||||
|
Күні : 15.02 |
Педагогтің аты-жөні: Б.Оспанова |
|||||
|
Сынып: 7д |
Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар : |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: Жылқы-ер қанаты |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
7.2.5.1 диалогке қатысушылар коммуникативтік жағдаяттың талаптарына сай "сөйлеуші тыңдаушы" позицияларын еркін ауыстыру; 7.3.5.1 қосымша ақпарат көздерінен алынған мәліметтерді кесте, диаграмма, сызба, шартты белгілер түрінде ұсыну |
|||||
|
Сабақтың мақсаты : |
диалогке қатысушылар коммуникативтік жағдаяттың талаптарына сай "сөйлеуші тыңдаушы" позицияларын еркін ауыстырады,қосымша ақпарат көздерінен алынған мәліметтерді кесте, диаграмма, сызба, шартты белгілер түрінде ұсынады |
|||||
|
ЕБҚ үшін |
диалогке қатысушылар коммуникативтік жағдаяттың талаптарына сай "сөйлеуші тыңдаушы" позицияларын еркін ауыстырады,қосымша ақпарат көздерінен алынған мәліметтерді кесте, диаграмма, сызба, шартты белгілер түрінде ұсынады |
|||||
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
Жоғары деңгейі |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы |
«Психологиялық жағымды ахуал қалыптастыру: «Көңіл күй бағамы» тренингі Үй жұмысын тексеру:«Spin Well» платформасы арқылы «Егіннің бастары» өлеңі бойынша сұрақтар қойып, жауап бергізу Сабақтың тақырыбын, мазмұнын болжау мақсатында «Адай» күйі қойылып, сабақ тақырыбын анықталды. |
Қолпаштау |
Слайд |
|||
|
Сабақтың ортасы |
1.Сөздікпен жұмыс. Жылқы-лошадь Киелі жануар-святое животное Атбегі-специалист по тренировке лошадей Ел қорғаған-защитник страны Жан серігі-близкий друг,душевный спутник Реңк-оттенок Ажырату-разлучать Жүйрік-бегун, быстрый, скакун Жарыс-состязание Мықтылық-прочность, сильный Жаңа сөздермен таныстырады, оқушыларға қайталатады. 2. Тыңдалым материалы негізінде жаңа сабақ тақырыбы берілді, оқушылар мәтінді тыңдады, оқыды. Жаңа тақырып бойынша «Бір минут» әдісі ойыны «Галерияны шарлау» арқылы постер құру, Жұптық жұмыс ретінде мәтін мазмұнын ашатын сөздерді табу үшін «Дөңгелек үстелдегі әліпби» әдісі. ЕБҚ барлық оқушылармен топтасып, тапсырманы орындайды Айтылым 2-тапсырма Айтылым. 2-тапсырма. Түліктің төлін тап. Оларды ата.
ЕБҚ барлық оқушылармен топтасып, тапсырманы орындайды Жеке жұмыс Жазылым. 6-тапсырма. Көп нүктенің орнына қажетті сөздерді жаз. 1.Қазақ халқы жылқыны ................... деп есептейді. 2.Жылқының жасы мен денсаулығын атбегілер ........ қарап ажыратады. 3.Жылқының көру аумағы .............. градус. айтылым |
Тыңдалым,айтылым. Мәтінді тыңдайды Тыңдалым.Оқылым.Айтылым Жылқы туралы сөздер жазады Тақырып б-ша суреттер беріліп, постер құралып қорғалды Өлең бойынша осы дыбыстардан басталатын сөздер жазады. Жазылым 2-тапсырма «Сәйкестендіру әдісі» бойынша үй жануарла рын сәйкестендіреді, әңгімелейді Мәтінмен жұмыс 4-тапсырма. Мәтін бойынша сұрақтарға жауап бер. 3
Айтылым.Жазылым. 8-тапсырма.Мақал-мәтелді оқы. Жылқы бойындағы қасиеттерді теріп жаз.
Мәтін соңы жеке жұмыс |
Дескриптор: - сұрақтарға жауап береді Дескрипторы: Мәтінді түсініп оқиды; 1б Жылқыға қатысты мәліметті анықтайды -1б Мәтіннің өзектілігін анықтайды; 1б ҚБ: 3 балл Өзара бағалау: «Өте жақсы», «Жақсы», «Талпын» .-1балл Сөздерді қатесіз , сауатты жазады-1балл Дескриптор: - үй жануарла рын сәйкестендіреді, әңгімелейді Өзара бағалау
Дескриптор:
Дескриптор:
Дескриптор: Мақал-мәтелді оқып, жылқы бойындағы қасиеттерді атап,теріп жазады
Көп нүктенің орнына қажетті сөздерді жазады |
Оқулық сөздік слайд аудиоматериал суреттер |
||
|
Сабақтың соңы |
Үй тапсырмасын беру : 59 -бет 10 -тапсырма мазмұндау |
|
||||
|
Кері байланыс «Микрофон» әдісі бойынша сұрақтарға жауапберді. |
|
|||||
|
Бағалау |
Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды. |
|||||
шағым қалдыра аласыз














