|
Бөлім: |
53 сабақ |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда) |
Чкалова Аяулым Талгатовна |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
1 |
Қатысқандар саны: 15 |
Қатыспағандар саны: 0 |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
К дыбысы мен әрпі |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
1.1.5.2 сөйлеу барысында дауыс ырғағын, екпін, әуен, қарқын, кідірісті сақтау, ойды ым-ишара, қимыл арқылы жеткізу; 1.2.1.2 оқу түрлерін (буындап, тұтас оқу, түсініп оқу) қолдану; 1.3.6.1 жазу жолын, жоларалықты, жолдың жоғары және төменгі сызықтарын сақтап, әріп элементтерін, әріптердің бір-бірімен байланысын көркем жазу; |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы (2 мин) (3 мин) (3 мин) Сабақтың ортасы (5 мин) (5 мин) (2 мин) (5 мин) (5 мин) (5 мин) Сабақтың соңы (5 мин Қорытынды (2 мин) Рефлексия (3 мин) |
Ұйымдастыру кезеңі 1.Сәлеметсіздер ме, оқушылар?І 2.Көңіл-күйлеріміз қалай? 3.Бүгінгі сабағымызда түгелміз бе? Психалогиялық ахуал Оқушылар барлығымыз бірге қайталайық. Бүгінгі күн терезеден, Бізге міне тұр қарап. Сондай жақсы көңіл-күймен, Басталады бұл сабақ. Жарайсыздар, оқушылар! Орнымызға отырайық. Өткенге шолу Көңілді доп (Сұрақ – жауап)
4. Біз қандай әріппен таныстық? 5. Й әрпі қандай дыбыс? 6.Қандай текшемен белгілейміз? 7. Й дыбысы сөздің қай жерлерінде кездеседі? Жаңа сабаққа ену Жұмбақ 1.үсті толы ине Бірақта, іс тігіп, Қадамайды ине. 2.Аспанда алып доп, Жарқырайды жарық боп. Осы сөздер қандай әріптен басталады? Бүгін қандай әріппен дыбыспен танысамыз?
Ермексазбен
жұмыс Мақсаты: Оқушылардың К әрпін өз қолдарымен жасап, еңбектенуге баулу. Әр оқушыға ермекса беріледі, сол ермексазбен к әрпін жасау. 1.1.5.2 сөйлеу барысында дауыс ырғағын, екпін, әуен, қарқын, кідірісті сақтау, ойды ым-ишара, қимыл арқылы жеткізу; Қызыл үй, көк үй (дауысты, дауыссыз)
Адасқан әріптер (топтық жұмыс) Мақсаты: Берілген суреттерге қарап,әріптердің орналасу ретін анықтайды. К әрпінің сөздің қай жерінде келгенін анықтайды. Дескриптор
К дыбысы сөздің қай жерінде кездеседі? Өмірмен байланыс:
(кітаптың маңызын түсіндіру)
( оқушыларға таныстырып, түсіндіру) Сергіту сәті Көңілді күн! 1.2.1.2 оқу түрлерін (буындап, тұтас оқу, түсініп оқу) қолдану; Машинамен серуен (жұптасып оқиды) Сөздер беріледі, сол сөздерді машинаның терезесімен оқиды. 1.3.6.1 жазу жолын, жоларалықты, жолдың жоғары және төменгі сызықтарын сақтап, әріп элементтерін, әріптердің бір-бірімен байланысын көркем жазу; Дәптермен жұмыс
( жазу ережесін еске салып, оқушыларды уақытында қадағалап,түзеу)
Саралау тапсырмасы Мақсаты: Әр оқушының өз деңгейіне сай сабақты қалай қабылдағанын анықтау. А деңгейі Берілген сөздерді буынға бөліп, К әрпі бар сөздерді анықта. В деңгейі Берілген суреттерде К дыбысының орналасу орнын анықтау. С деңгейі Берілген сөйлемді оқып, К дыбысы бар сөзді талдау. Сұрақтар әлемі 1.Бүгін сабақта қандай жаңалықпен таныстыңыз? 2.Қандай тапсырмалар көңіліңізден шықты? 3.Сабақ барысы сіздерге ұнадыма? 4. Келесі сабқта қай әдістерді қайталағыңыз келеді? Білімді үкі
|
1.Сәлеметсіз бе?! 2. Тамаша, жақсы 3.иә түгелміз
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||














