Астана қаласы әкімдігінің «№1 Арнайы мектеп-интернаты» КММ
Ашық сабақ жоспары математика пәнінен
9 «Ә» сынып
Сабақтың тақырыбы: Калькулятор көмегімен есептер шығару (2-сағат, 2-сабақ)
Дайындап өткізген
математика және информатика
пәнінің мұғалімі: Османова М.Х.
Астана қаласы 2022 ж.
Астана қаласы әкімдігінің «№1 Арнайы мектеп-интернаты» КММ
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
Бөлім: |
Сандар және шамалар |
||||
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
Османова М.Х. |
||||
|
Күні: |
22.12.2022 |
||||
|
Сынып: 9 «Ә» бөлімшесі:2 |
Қатысушылар саны: 7 |
Қатыспағандар саны: |
|||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Калькулятор көмегімен есептер шығару (2-сағат, 2-сабақ) |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
9.2.2 мұғалімнің көмегімен санау заттарын, калькуляторды, шотты пайдалана отырып есептер шығару; 2.Қайталау |
||||
|
Сабақтың мақсаты: |
калькуляторды, шотты пайдалана отырып есептер шығарады |
||||
|
Бағалау критерийлері |
Білім алушы: - калькуляторды, шотты пайдалана отырып есептер шығарады |
||||
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
Қолдану |
||||
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы 3 мин 3 минут Сабақтың ортасы: 16 минут 2 минут 16 минут Сабақтың аяқталуы: 5 минут. |
Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылармен сәлемдеседі, сабаққа қатасуын тексереді. Оқушылардан өткен тақырыпты «Сұрақ-жауап» (әдісі) арқылы пысықтайды.
Сабақ мақсатымен таныстыру. Калькулятор(лат. calculator – есептеуіш) – шағын есептеуіш құрылғы. Адамның араласуы арқылы цифрлар мен командаларды қолдан енгізу жолымен қарапайым арифметикалық амалдарды және кейбір математикалық функцияларды есептеуге арналған.Мұғалім калькулятор және шотты пайдаланып оқушыларға есеп шығарып көрсетеді. Оқулықпен жұмыс. Мұғалім жұптарға бөліп жұмыс жасатады. Калькуляторды қолдарында ұстай отырып, есептерді шығарады, барлығы бірге талдайды. 16 бет №51 17 бет №55
Оқушылар көздерін жұмады және оларға әр турлі геометриялық фигуралар беріледі, қандай фигура екенін тауып айту керек. Оқулықпен жұмыс. 42 бет №43,44
Жаңа материал бойынша білімдерін тексеру. 1. Калькулятор, шот деген не? 2. Біз калькулятор, шоттарды қалай қолданамыз? «Смайлик» әдісін пайдаланамын. Өздеріне ұнаған смайликті тақтаға жабыстырады. |
Оқушылар мұғаліммен амандасады. Оқушылар мұғалімнің қойған сұрақтарына жауап береді. Шот, калькуляторды қолдарында ұстай отырып, есептерді шығарады. Оқушылар көздерін жұмады және оларға әр турлі геометриялық фигуралар беріледі, қандай фигура екенің тауып айту керек. Шот, калькуляторды қолдарында ұстай отырып, есептерді шығарады. Оқушылар қойылған сұрақтарға жауап береді. Оқушылар өздеріне ұнаған смайликті алып, тақтаға жабыстырады. |
Тамаша! Жарайсың! Жақсы! Тамаша! Жарайсың! Жақсы! Тамаша! Жарайсың! Жақсы! Тамаша! Жарайсың! Жақсы! Тамаша! Жарайсың! Жақсы! Тамаша! Жарайсың! Жақсы! |
интерактивті тақта, слайд. Калькулятор, шот, оқулық, дәптерлері. Оқулық, оқушы дәптерлері Оқулық: Арнайы мектептердің (сыныптардың) зерде бұзылыстары бар 3- сынып оқушыларына арналған оқулық / Р. А. Сүлейменова, И. Г. Елисеева смайликтер |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Калькулятор көмегімен есептер шығару
Калькулятор көмегімен есептер шығару
Астана қаласы әкімдігінің «№1 Арнайы мектеп-интернаты» КММ
Ашық сабақ жоспары математика пәнінен
9 «Ә» сынып
Сабақтың тақырыбы: Калькулятор көмегімен есептер шығару (2-сағат, 2-сабақ)
Дайындап өткізген
математика және информатика
пәнінің мұғалімі: Османова М.Х.
Астана қаласы 2022 ж.
Астана қаласы әкімдігінің «№1 Арнайы мектеп-интернаты» КММ
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
Бөлім: |
Сандар және шамалар |
||||
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
Османова М.Х. |
||||
|
Күні: |
22.12.2022 |
||||
|
Сынып: 9 «Ә» бөлімшесі:2 |
Қатысушылар саны: 7 |
Қатыспағандар саны: |
|||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Калькулятор көмегімен есептер шығару (2-сағат, 2-сабақ) |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
9.2.2 мұғалімнің көмегімен санау заттарын, калькуляторды, шотты пайдалана отырып есептер шығару; 2.Қайталау |
||||
|
Сабақтың мақсаты: |
калькуляторды, шотты пайдалана отырып есептер шығарады |
||||
|
Бағалау критерийлері |
Білім алушы: - калькуляторды, шотты пайдалана отырып есептер шығарады |
||||
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
Қолдану |
||||
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы 3 мин 3 минут Сабақтың ортасы: 16 минут 2 минут 16 минут Сабақтың аяқталуы: 5 минут. |
Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылармен сәлемдеседі, сабаққа қатасуын тексереді. Оқушылардан өткен тақырыпты «Сұрақ-жауап» (әдісі) арқылы пысықтайды.
Сабақ мақсатымен таныстыру. Калькулятор(лат. calculator – есептеуіш) – шағын есептеуіш құрылғы. Адамның араласуы арқылы цифрлар мен командаларды қолдан енгізу жолымен қарапайым арифметикалық амалдарды және кейбір математикалық функцияларды есептеуге арналған.Мұғалім калькулятор және шотты пайдаланып оқушыларға есеп шығарып көрсетеді. Оқулықпен жұмыс. Мұғалім жұптарға бөліп жұмыс жасатады. Калькуляторды қолдарында ұстай отырып, есептерді шығарады, барлығы бірге талдайды. 16 бет №51 17 бет №55
Оқушылар көздерін жұмады және оларға әр турлі геометриялық фигуралар беріледі, қандай фигура екенін тауып айту керек. Оқулықпен жұмыс. 42 бет №43,44
Жаңа материал бойынша білімдерін тексеру. 1. Калькулятор, шот деген не? 2. Біз калькулятор, шоттарды қалай қолданамыз? «Смайлик» әдісін пайдаланамын. Өздеріне ұнаған смайликті тақтаға жабыстырады. |
Оқушылар мұғаліммен амандасады. Оқушылар мұғалімнің қойған сұрақтарына жауап береді. Шот, калькуляторды қолдарында ұстай отырып, есептерді шығарады. Оқушылар көздерін жұмады және оларға әр турлі геометриялық фигуралар беріледі, қандай фигура екенің тауып айту керек. Шот, калькуляторды қолдарында ұстай отырып, есептерді шығарады. Оқушылар қойылған сұрақтарға жауап береді. Оқушылар өздеріне ұнаған смайликті алып, тақтаға жабыстырады. |
Тамаша! Жарайсың! Жақсы! Тамаша! Жарайсың! Жақсы! Тамаша! Жарайсың! Жақсы! Тамаша! Жарайсың! Жақсы! Тамаша! Жарайсың! Жақсы! Тамаша! Жарайсың! Жақсы! |
интерактивті тақта, слайд. Калькулятор, шот, оқулық, дәптерлері. Оқулық, оқушы дәптерлері Оқулық: Арнайы мектептердің (сыныптардың) зерде бұзылыстары бар 3- сынып оқушыларына арналған оқулық / Р. А. Сүлейменова, И. Г. Елисеева смайликтер |
|
шағым қалдыра аласыз














