|
Мектебі |
№5 мектеп-лицейі |
|
Бөлім: |
11.1 Карбонилді қосылыстар |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Шайнова Динара Курметкалиевна |
|
Күні: |
|
|
Сыныбы: 11 химия |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Карбон қышқылдарының қасиеттері |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
|
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
Қолдану |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 6 мин. |
(Ұ). Ұйымдастыру кезеңі: Оқушырмен сәлемдесу, оқушыларды түгендеу. Психологиялық жағымды климат тудыру және өткен сабақтағы үй тапсырмасын еске алу үшін: LearningApp платформасында арқылы жеке тапсырма орындауды ұсынады Оқыту түрі:Жеке жұмыс Оқыту әдіс-тәсіл: Кім жылдам Дағды:Шешім қабылдау,шешімін ұсыну |
Сәлемдеседі Оқушылар өткен сабақтағы алған біліміне сүйене отырып тапсырмаларды орындайды
|
Бағалау: ҚБ «мадақтау» Түрі: өзін-өзі бағалайды Дағды: алған білімін қолдану
|
ДК экраны Презентация
https://learningapps.org/watch?v=pu742rkft23 |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Топқа біріктіру |
Топтастыру: Оқушыларды үш топқа «Random group generation» бағдарламасы арқылы топтастыру. |
Арнайы бағдарламада оқушыларды топтарға біріктіреді. |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 10 мин. |
Оқушыларға оқулықтағы мәтінді оқуға береді және Борт журналы әдісімен мәтінді оқи отырып, білетін немесе білмейтін, жаңа ақпарат және таңғалдырған ақпаратты түртіп жазады. «Борт журналы» - тақырыпты оқып үйренуде өз ойларын жазуға үйретудің әртүрлі әдіс-тәсілдерін қамтитын жалпылама атауы. «Борт журналы» қарапайым түрде мәтінді оқу алдында және оқу материалымен танысқан соң қолданылады. Оқушылар келесі сұрақтарға жауап жазады:
Мұғалім оқушылардың толық түсінбеген тақырыптарын түсіндіріп береді және қосымша материялдар көрсетеді |
Оқушылар оқулықтағы мәтінді оқи отырып келесі кестені толтырады
Оқушылар мәтінді оқып болған соң сұрақтарға жауап береді
|
Дағды: есте сақтау, ақпараттарды өңдеу және жүйелеу
«Көршіңмен бөліс» әдісімен оқушылар мәтіннен меңгерген мәліметтермен пікір алмасады. Оқушылар бір-бірінен меңгерген жаңа ақпараттар туралы пікір алмасады.
|
Презентация Жұмыс дәптерлері |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
7мин. |
Оқыту түрі: Жұптық жұмыс Оқыту әдіс-тәсіл: «Ойлан, жұптас, бөліс!» Дағды: Алған білімді қолдану, ғылыми ойлау, қарым-қатынас №1 тапсырма Мына кестедегі реакцияларды орындауға мүмкіндік беретін химиялық реакция теңдеулерін жазыңыздар:
|
Оқушылар берілген кестеге сүйене отырып реакция теңдеулерін жазады
|
Дескриптор:
Бaғaлaу түрi: бірін-бірі бағалау Бaғaлaу әдic-тәciлi: Дecкрипторлар aрқылы бaғaлaу Дaғды:Шешім қабылдау |
Сынып жұмыс дәптері ДК экраны
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
6 мин.
|
Оқыту түрі: жеке жұмыс Оқыту әдіс-тәсіл: Тест тапсырмасы
|
Оқушылар тапсырмаларды QUIZIZZ платформасында орындайды
Мақсатқа оралу:
|
Дескриптор:
Бaғaлaу түрi: Өзін-өзі бағалау Бaғaлaу әдic-тәciлi: Дecкриптор aрқылы бaғaлaу Дaғды: Өзінің қателіктерін қабылдау және түзету |
Телефон ДК экраны
Сілтеме: https://quizizz.com/admin/quiz/64ae4d45713ece001d76b5ce?source=quiz_share
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
10мин. №2 зертхана-лық жұмыс |
Оқыту түрi: Топтық (№2 зертхана) Оқыту әдic-тәciлi: Джонсон үшбұрыш Дaғды: aқпaрaтты cыни бaғaлaу; шeшiм қaбылдaу, шeшiмiн ұcыну; Тапсырма №3 №2 зертханалық жұмысты бақылау барысында байқалған құбылыстарды Джонсон үшбұрышы арқылы жинақтаңыздар және қортындылаңыздар Оқушыларға дайын видеоны көрсетеді және үш топта келесі зертханаларды орындауды тапсырмаға береді: №1 Сірке қышқылының кейбір металдармен әрекеттесуі №2 Сірке қышқылының негіздермен әрекеттесуі №3 Сірке қышқылының спирттермен әрекеттесуі |
Тапсырманы орындау шарты: оқушылар топпен бірге берілген кестіні толтырады, Джонсон үшбұрыш әдісін пайдаланып алған білімдерін макро, микро және символ түрінде жіктеп орындайды. Оқушылар соңында бірінің толық емес жауаптарын бірі толтырады және бір-бірін бағалайды .
|
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Мектебі №5
мектеп-лицейі
Бөлім: 11.1 Карбонилді
қосылыстар
Педагогтің
аты-жөні:
Шайнова Динара
Курметкалиевна
Күні:
Сыныбы: 11
химия
Қатысушылар саны:
Қатыспағандар саны:
Сабақтың
тақырыбы: Карбон қышқылдарының
қасиеттері
Оқу бағдарламасына
сәйкес оқу мақсаты 11.4.2.8 Карбон
қышқылдарының
химиялық
қасиеттерін
сипаттайтын реакция
теңдеулерін
құрастыру
Сабақтың
мақсаты:
Карбон қышқылдарының
химиялық қасиеттерін реакция теңдеулерін құрастыру арқылы
сипаттайды
Тақырыпқа сай
есептерді шығару жолдарын көрсете алады және олардың химиялық
қасиеттерін қолданылу аясымен
байланыстырады
Ойлау дағдыларының
деңгейі
Қолдану Сабақтың
барысы:
Сабақ
кезеңі/Уақыты
Педагогтің
іс-әрекеті
Оқушының
іс-әрекеті
Бағалау
Ресурстар Сабақтың
басы
6
мин. (Ұ). Ұйымдастыру
кезеңі: Оқушырмен сәлемдесу,
оқушыларды түгендеу. Психологиялық
жағымды климат тудыру және өткен сабақтағы үй тапсырмасын еске алу
үшін: LearningApp платформасында арқылы жеке тапсырма орындауды
ұсынады Оқыту
түрі:Жеке
жұмыс Оқыту
әдіс-тәсіл: Кім
жылдам
Дағды:Шешім қабылдау,шешімін
ұсыну Сәлемдеседі Оқушылар өткен
сабақтағы алған біліміне сүйене отырып тапсырмаларды
орындайды
Бағалау: ҚБ
«мадақтау» Түрі: өзін-өзі
бағалайды Дағды: алған білімін
қолдану ДК
экраны Презентация https://learningapps.org/watch?v=pu742rkft23
Топқа
біріктіру
Топтастыру:
Оқушыларды үш топқа «Random group generation» бағдарламасы арқылы
топтастыру. Арнайы бағдарламада
оқушыларды топтарға біріктіреді.
Сабақтың
ортасы
10
мин. Оқушыларға
оқулықтағы мәтінді оқуға береді және Борт журналы әдісімен мәтінді
оқи отырып, білетін немесе білмейтін, жаңа ақпарат және
таңғалдырған ақпаратты түртіп
жазады. «Борт журналы» -
тақырыпты оқып үйренуде өз ойларын жазуға үйретудің әртүрлі
әдіс-тәсілдерін қамтитын жалпылама атауы. «Борт журналы» қарапайым
түрде мәтінді оқу алдында және оқу материалымен танысқан соң
қолданылады. Оқушылар келесі сұрақтарға жауап
жазады: Карбон қышқылдарында қандай
химиялық қасиеттері бар? Олардың минералды қышқылдармен
айырмашылығы неде?
Мұғалім оқушылардың
толық түсінбеген тақырыптарын түсіндіріп береді және қосымша
материялдар көрсетеді Оқушылар оқулықтағы
мәтінді оқи отырып келесі кестені
толтырады
Берілген тақырып
бойынша маған не белгілі? Мен не
білемін?
Мәтіннен қандай
жаңалық туралы білдім?
Оқушылар мәтінді
оқып болған соң сұрақтарға жауап
береді
Дағды: есте сақтау, ақпараттарды
өңдеу және жүйелеу
«Көршіңмен бөліс»
әдісімен оқушылар мәтіннен меңгерген мәліметтермен пікір алмасады.
Оқушылар бір-бірінен меңгерген жаңа ақпараттар туралы пікір
алмасады.
Презентация
Жұмыс
дәптерлері
7мин.
Оқыту
түрі: Жұптық
жұмыс
Оқыту әдіс-тәсіл:
«Ойлан, жұптас,
бөліс!»
Дағды: Алған білімді қолдану, ғылыми
ойлау, қарым-қатынас
№1
тапсырма
Мына кестедегі
реакцияларды орындауға мүмкіндік беретін химиялық реакция
теңдеулерін жазыңыздар:
Оқушылар берілген кестеге сүйене отырып реакция теңдеулерін
жазады
Дескриптор:
реакция атауын
жазады;
реакция
теңдеуін
құрады;
карбон
қышқылдарының химиялық қасиеттерін
реакция теңдеулерінің көмегімен
сипаттайды.
Бaғaлaу
түрi:
бірін-бірі бағалау
Бaғaлaу
әдic-тәciлi:
Дecкрипторлар
aрқылы
бaғaлaу
Дaғды:Шешім
қабылдау
Сынып
жұмыс
дәптері
ДК
экраны
6
мин.
Оқыту
түрі: жеке
жұмыс
Оқыту
әдіс-тәсіл: Тест
тапсырмасы
Оқушылар
тапсырмаларды QUIZIZZ
платформасында орындайды
Мақсатқа
оралу:
Карбон қышқылдарының химиялық
қасиеттерін реакция
теңдеулерін құрастыру арқылы
сипаттайды
Дескриптор:
Карбон қышқылдарының химиялық
қасиеттерін біледі
Карбон қышқылдардың тұздарын
атайды
Карбон қышқылдардың реакция
теңдеулерін көрсетеді
Бaғaлaу
түрi: Өзін-өзі
бағалау
Бaғaлaу
әдic-тәciлi: Дecкриптор aрқылы
бaғaлaу
Дaғды: Өзінің қателіктерін қабылдау
және түзету
Телефон
ДК
экраны
Сілтеме:
https://quizizz.com/admin/quiz/64ae4d45713ece001d76b5ce?source=quiz_share
10мин.
№2
зертхана-лық
жұмыс
Оқыту
түрi: Топтық (№2
зертхана)
Оқыту
әдic-тәciлi: Джонсон
үшбұрыш
Дaғды: aқпaрaтты cыни бaғaлaу; шeшiм
қaбылдaу, шeшiмiн ұcыну;
Тапсырма
№3
№2 зертханалық
жұмысты бақылау барысында байқалған құбылыстарды Джонсон үшбұрышы
арқылы жинақтаңыздар және
қортындылаңыздар
Оқушыларға дайын
видеоны көрсетеді және үш топта келесі зертханаларды орындауды
тапсырмаға береді:
№1 Сірке
қышқылының кейбір металдармен
әрекеттесуі
№2 Сірке
қышқылының негіздермен
әрекеттесуі
№3 Сірке
қышқылының спирттермен
әрекеттесуі
Тапсырманы орындау
шарты:
оқушылар топпен бірге берілген
кестіні толтырады, Джонсон үшбұрыш әдісін пайдаланып алған
білімдерін макро, микро және символ түрінде жіктеп орындайды.
Оқушылар соңында бірінің толық емес жауаптарын бірі толтырады және
бір-бірін бағалайды .
Макро
Микро
Символ
|

















