|
Бөлім: |
11.2 Карбонилді қосылыстар |
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
|
Күн: |
Сыныбы : 11 ЖМБ |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Тақырыбы: |
Карбонильді қосылыстардың құрылысы және номенклатурасы |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
11.4.2.7- альдегидтер және кетондардың функциональды топтарының құрылысын білу; 11.4.2.8 - альдегидтер және кетондардың құрылымдық формулаларын құрастыру және оларды теориялық және қолданбалы химияның халықаралық одағы бойынша атау |
|
|
Сабақтың
мақсаты: |
|
|
|
Құндылықтар |
|
|
|
Сабақ барысы |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
5 мин |
Ұйымдастыру кезеңі: Сәлемдесу Оқушыларды түгелдеу Қызығушылықты ояту «Күн шуағындағы менің қасиеттерім» тренингі арқылы психологиялық ахуал орнатылады. ) «Бүркіт» суреті арқылы топқа бірігуге нұсқау береді |
Мұғаліммен сәлемдеседі.
«Күн шуағындағы менің қасиеттерім». Әр оқушы өз бойындағы жақсы қасиеттерін күн шуақтарына жазады «Бүркіт» суреті арқылы оқушылар топтарға бірігеді.
1 топ. 2 топ. 3 топ. |
Білім алушыларды мадақтау. ҚБ: Керемет! Өте жақсы! Жақсы! Сендер үшін қуаныштымын |
|
|
5 мин |
Өткенді қайталау. Тотық жұмыс Берілген реакция теңдеулерін аяқтап, түзілген заттарды атауға арналған тапсырма үлестіріледі |
Тапсырма №1: Бензол және оның гомологтарының алыну реакция теңдеулерін аяқтап, реакция өнімдерін атайды
|
Кері байланыс: Мадақтау арқылы бағаланады. «Жарайсың!» «Тамаша жауап»т .б Дескриптор: -реакция теңдеулерін аяқтайды; -түзілген өнімдерді атайды. |
Үлестірме қағаздары Қосымша 1 |
|
10 мин |
Жаңа сабақ. «Топтық зерттеу» әдісі қолданылады. Бейнеролик көрсетіледі.
|
Тапсырма №2 Оқушылар топпен берілген бейне роликті көріп, топта талқылайды. Тапсырманы орындайды. ЕБҚ оқушы үшін
|
Кері байланыс: Мадақтау арқылы бағаланады. «Жарайсың!» «Тамаша жауап»т .б |
Интерактивті тақта Маркер флипчарт Окулык Химия 11-сынып Қосымша 2 |
|
15 мин |
ЕБҚ үшін. Тапсырма. Үлестірме қағаздары беріледі
|
Тапсырма №3
Тапсырма №3 Мына заттардың формуласын құрастырыңыз:
|
Дескриптор: -берілген қосылыстарды жүйелеу номнклатурасы бойынша атайды - альдегид, кетон, карбон қышқылдарының құрылымдық формулаларын құрастырады; |
А4 парағы Маркер флипчарт Қосымша 3 |
|
7 мин |
Сабақты бекіту тапсырмалары. «Теңдеуді аяқта» тәсілі арқылы жұптық жұмыс ұйымдастырады, бақылау жасайды, ЕБҚ оқушыға қолдау көрсетеді. Жаңа сабақты бекіту тапсырмасын орындау. «Миллионер» әдісі |
Оқушыларға тақырыпты бекіту үшін мұғалімнің нұсқауымен тапсырмалар орындайды. 1-тапсырма. Жұптық жұмыс. Белгісіз заттарды анықтап, өзгерістер тізбегін жүзеге асыруға болатын реакция теңдеулерін жазады:
Оқушылар«Миллионер» әдісі арқылы тапсырмаларды орындайды.
|
Дескриптор - реакция теңдеулерін дұрыс жазады; -реакция өнімдерін атайды; |
Қосымша 4 Тапсырма жазылған парақтар |
|
3 мин |
«Айфон» әдісі. Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, кері байланысын тыңдайды. Мақсаты: Оқушы алған білімін саралай білуге дағдыланады. Тиімділігі: Тақырып бойынша оқушылардың пікірін анықтайды. Жинақталған деректердің құнды болуын қадағалайды. |
Оқушылар бүгінгі сабақтың мақсатына жеткізетін тапсырмалар орындауына қарай, өз түсінгенін, пікірін, өз ойын айту арқылы сабаққа қорытынды жасайды.
|
Кері байланыс: «Айфон» тәсілі арқылы |
Кесте |
|
2 мин |
Үй тапсырмасы §4 |
|
|
|
Қосымша 1
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Карбонильді қосылыстардың құрылысы және номенклатурасы
Карбонильді қосылыстардың құрылысы және номенклатурасы
|
Бөлім: |
11.2 Карбонилді қосылыстар |
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
|
Күн: |
Сыныбы : 11 ЖМБ |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Тақырыбы: |
Карбонильді қосылыстардың құрылысы және номенклатурасы |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
11.4.2.7- альдегидтер және кетондардың функциональды топтарының құрылысын білу; 11.4.2.8 - альдегидтер және кетондардың құрылымдық формулаларын құрастыру және оларды теориялық және қолданбалы химияның халықаралық одағы бойынша атау |
|
|
Сабақтың
мақсаты: |
|
|
|
Құндылықтар |
|
|
|
Сабақ барысы |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
5 мин |
Ұйымдастыру кезеңі: Сәлемдесу Оқушыларды түгелдеу Қызығушылықты ояту «Күн шуағындағы менің қасиеттерім» тренингі арқылы психологиялық ахуал орнатылады. ) «Бүркіт» суреті арқылы топқа бірігуге нұсқау береді |
Мұғаліммен сәлемдеседі.
«Күн шуағындағы менің қасиеттерім». Әр оқушы өз бойындағы жақсы қасиеттерін күн шуақтарына жазады «Бүркіт» суреті арқылы оқушылар топтарға бірігеді.
1 топ. 2 топ. 3 топ. |
Білім алушыларды мадақтау. ҚБ: Керемет! Өте жақсы! Жақсы! Сендер үшін қуаныштымын |
|
|
5 мин |
Өткенді қайталау. Тотық жұмыс Берілген реакция теңдеулерін аяқтап, түзілген заттарды атауға арналған тапсырма үлестіріледі |
Тапсырма №1: Бензол және оның гомологтарының алыну реакция теңдеулерін аяқтап, реакция өнімдерін атайды
|
Кері байланыс: Мадақтау арқылы бағаланады. «Жарайсың!» «Тамаша жауап»т .б Дескриптор: -реакция теңдеулерін аяқтайды; -түзілген өнімдерді атайды. |
Үлестірме қағаздары Қосымша 1 |
|
10 мин |
Жаңа сабақ. «Топтық зерттеу» әдісі қолданылады. Бейнеролик көрсетіледі.
|
Тапсырма №2 Оқушылар топпен берілген бейне роликті көріп, топта талқылайды. Тапсырманы орындайды. ЕБҚ оқушы үшін
|
Кері байланыс: Мадақтау арқылы бағаланады. «Жарайсың!» «Тамаша жауап»т .б |
Интерактивті тақта Маркер флипчарт Окулык Химия 11-сынып Қосымша 2 |
|
15 мин |
ЕБҚ үшін. Тапсырма. Үлестірме қағаздары беріледі
|
Тапсырма №3
Тапсырма №3 Мына заттардың формуласын құрастырыңыз:
|
Дескриптор: -берілген қосылыстарды жүйелеу номнклатурасы бойынша атайды - альдегид, кетон, карбон қышқылдарының құрылымдық формулаларын құрастырады; |
А4 парағы Маркер флипчарт Қосымша 3 |
|
7 мин |
Сабақты бекіту тапсырмалары. «Теңдеуді аяқта» тәсілі арқылы жұптық жұмыс ұйымдастырады, бақылау жасайды, ЕБҚ оқушыға қолдау көрсетеді. Жаңа сабақты бекіту тапсырмасын орындау. «Миллионер» әдісі |
Оқушыларға тақырыпты бекіту үшін мұғалімнің нұсқауымен тапсырмалар орындайды. 1-тапсырма. Жұптық жұмыс. Белгісіз заттарды анықтап, өзгерістер тізбегін жүзеге асыруға болатын реакция теңдеулерін жазады:
Оқушылар«Миллионер» әдісі арқылы тапсырмаларды орындайды.
|
Дескриптор - реакция теңдеулерін дұрыс жазады; -реакция өнімдерін атайды; |
Қосымша 4 Тапсырма жазылған парақтар |
|
3 мин |
«Айфон» әдісі. Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, кері байланысын тыңдайды. Мақсаты: Оқушы алған білімін саралай білуге дағдыланады. Тиімділігі: Тақырып бойынша оқушылардың пікірін анықтайды. Жинақталған деректердің құнды болуын қадағалайды. |
Оқушылар бүгінгі сабақтың мақсатына жеткізетін тапсырмалар орындауына қарай, өз түсінгенін, пікірін, өз ойын айту арқылы сабаққа қорытынды жасайды.
|
Кері байланыс: «Айфон» тәсілі арқылы |
Кесте |
|
2 мин |
Үй тапсырмасы §4 |
|
|
|
Қосымша 1
шағым қалдыра аласыз






















