Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
Өскемен қаласы әкімдігінің «Шәкәрім атындағы № 1 орта мектебі» КММ
«Жан қорғаны-дәрігер»
кәсіби сынып сағаты әзірлемесі
Бастауыш сынып мұғалімі
Ерболат Гүлдәуреш
Өскемен қаласы
2020-2021 оқу жылы
|
Жұмыс түрі: Мектеп: «Шәкәрім атындағы №1 орта мектебі»КММ
Кәсіби сынып
сағаты Мұғалімнің
аты-жөні: Ерболат
Гүлдәуреш Сынып: 3 «Б» Қатыспағандар саны: 0 |
|
|
Сабақ
тақырыбы |
«Жан қорғаны – дәрігер» |
|
Сабақ мақсаттары |
Медициналық мамандықтардың құндылықтарын дәріптеу, маңыздылығын ұғындыру. Оқушыларға мамандықтардың пайдалы жақтарын, олардың бәрі адам мүддесі, қоғам мен халыққа қызмет етуші екендігін түсіндіріп, жалпы мамандыққа, маман адамдарға деген құрметтеу, ардақтау және оларды мақтан ету сезіміне баулу. |
|
Сабақтың әдіс-тәсілдері: |
Сюжетті-рөлдік ойын, көрнекілік әдісі, сұрақ-жауап, әңгімелеу, топтық жұмыс, СТО, шығармашылық жұмыс. |
|
Қажетті ресурстар мен көрнекіліктер: |
Дәрігерлікке қатысты суреттер, бейнематериал, плакаттар, тапсырмалар жазылған карточкалар, сиқырлы сандықша, медициналық заттар. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы Психологиялық ахуал Тақырыпты анықтау |
«Сізде тек 40 секунд уақыт бар!» ойыны Оқушыларды шеңберге тұрғызу. Балалар төмендегі әрекеттерді 40 секундта бірге орындайды:
Сұрақ-жауап. -Сендердің ата-аналарың қандай маман иелері? (дәрігер,инженер, сатушы, ...) -Мамандық дегеніміз не? (-мамандық деген жұмыс атқару...) -Суреттегі заттар қай мамандыққа қатысты деп ойлайсыңдар?
-Дұрыс айтасыңдар, дәрігер мамандығына қатысты. Ендеше бүгінгі тақырыбымыз-«Жан қорғаны-дәрігер» туралы болмақ. |
Қима қағаздар Медициналық заттар суреті |
|
Сабақтың ортасы МК Ой қозғау Ұ Шығармашылық жұмыс Топтық жұмыс Шығармашылық жұмыс |
Бейнефильммен жұмыс. « Жан қорғаны-дәрігер»
Жалпы әлемде 50 мыңға жуық мамандық бар екен
және жыл сайын оған 500-ге тарта жаңа түрі қосылып отырады
екен. Талдау. Сұрақтары қою арқылы оқушыларды сөйлету. «Сиқырлы сандық» ойыны. Оқушы сандықтан қарамай қолына түскен медициналық затты алып, оны сипаттап, не үшін, қалай қолданылатынын көрсетеді: Бинт, шприц, градусник, мақта, қайшы, дәрі, маска. Сюжеттік-рөлдік ойын. «Дәрігер мен емделуші» 3 оқушы дәрігер мен емделушінің әрекеттеріне көрсетіп, диалог жасайды. Емделуші: -Сәлеметсіз бе! Кіруге бола ма? Тіркеуші: -Сәлеметсіз бе! Кіріңіз, қандай шағымыңыз бар? Емделуші: -Менің ішім бүріп ауырып тұр. Оған не істеуге болады? Тіркеуші: -Жақсы, шағымыңызды өзіме тіркеп алдым. Қазір дәрігеріміз сізді қарайды. Дәрігер: -Жарайды, мен қазр сізге дәрі жазып берейін. -Міне алыңыз, осы қағазда жазылған дәрілерді алып, күніне екі рет қабылдаңыз. Көмектеседі деген ойдамын. Емделуші: -Рақмет сізге! Сау болыңыз! Дәрігер: -Сау болыңыз 1-топ. «Синквейн» әдісі. Кім?............ Не үшін?........... Қандай?............. Не істейді?........... Синоним: .............. 2-топ. Ассоцация жасау.
Дәрігер қандай болу керек?
3-топ. Сызбаны толтыру.
«Өскенде кім болғым келеді?» тақырыбына эссе жазу, немесе сурет салу. Әр оқушы өзіне ұнайтын мамандық туралы ой қозғайды. Немесе сол мамандыққа қатысты сурет салып, оны қорғайды. |
Интербелсенді тақта, бейнефильм Сандықша, медициналық заттар Дәрігер киімі, парақтар Тапсырмалар жазылған парақтар Сызбалар Суреттер, эсселер |
|
Сабақтың соңы Қорытынды |
Қорытынды рефлексиялық сұрақтар: -Бүгінгі сабағымыздың мақсаты не еді? -Осы тақырыпты меңгеру үшін қандай тапсырмалар орындадық? - Осы сабақтың біздің өмірімізге қажеті бар ма? - Не үшін қажет деп ойлайсыңдар?
-Өте
жақсы балалар, ер жеткен соң ата – аналарың мақтан ететін, өзгелер
құрметтейтін, сыйлайтын, ең бастысы елің мақтан тұтатын азамат,
маман иесі болыңдар! Бірінші байлық – денсаулық. Деніміз сау
болсын.. Бағалау. Белсенді қатысқан оқушыларды смайликтер арқылы мадақтау. |
Смайликтер |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
КӘСІБИ СЫНЫП САҒАТЫ «Жан қорғаны – дәрігер»
КӘСІБИ СЫНЫП САҒАТЫ «Жан қорғаны – дәрігер»
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
Өскемен қаласы әкімдігінің «Шәкәрім атындағы № 1 орта мектебі» КММ
«Жан қорғаны-дәрігер»
кәсіби сынып сағаты әзірлемесі
Бастауыш сынып мұғалімі
Ерболат Гүлдәуреш
Өскемен қаласы
2020-2021 оқу жылы
|
Жұмыс түрі: Мектеп: «Шәкәрім атындағы №1 орта мектебі»КММ
Кәсіби сынып
сағаты Мұғалімнің
аты-жөні: Ерболат
Гүлдәуреш Сынып: 3 «Б» Қатыспағандар саны: 0 |
|
|
Сабақ
тақырыбы |
«Жан қорғаны – дәрігер» |
|
Сабақ мақсаттары |
Медициналық мамандықтардың құндылықтарын дәріптеу, маңыздылығын ұғындыру. Оқушыларға мамандықтардың пайдалы жақтарын, олардың бәрі адам мүддесі, қоғам мен халыққа қызмет етуші екендігін түсіндіріп, жалпы мамандыққа, маман адамдарға деген құрметтеу, ардақтау және оларды мақтан ету сезіміне баулу. |
|
Сабақтың әдіс-тәсілдері: |
Сюжетті-рөлдік ойын, көрнекілік әдісі, сұрақ-жауап, әңгімелеу, топтық жұмыс, СТО, шығармашылық жұмыс. |
|
Қажетті ресурстар мен көрнекіліктер: |
Дәрігерлікке қатысты суреттер, бейнематериал, плакаттар, тапсырмалар жазылған карточкалар, сиқырлы сандықша, медициналық заттар. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы Психологиялық ахуал Тақырыпты анықтау |
«Сізде тек 40 секунд уақыт бар!» ойыны Оқушыларды шеңберге тұрғызу. Балалар төмендегі әрекеттерді 40 секундта бірге орындайды:
Сұрақ-жауап. -Сендердің ата-аналарың қандай маман иелері? (дәрігер,инженер, сатушы, ...) -Мамандық дегеніміз не? (-мамандық деген жұмыс атқару...) -Суреттегі заттар қай мамандыққа қатысты деп ойлайсыңдар?
-Дұрыс айтасыңдар, дәрігер мамандығына қатысты. Ендеше бүгінгі тақырыбымыз-«Жан қорғаны-дәрігер» туралы болмақ. |
Қима қағаздар Медициналық заттар суреті |
|
Сабақтың ортасы МК Ой қозғау Ұ Шығармашылық жұмыс Топтық жұмыс Шығармашылық жұмыс |
Бейнефильммен жұмыс. « Жан қорғаны-дәрігер»
Жалпы әлемде 50 мыңға жуық мамандық бар екен
және жыл сайын оған 500-ге тарта жаңа түрі қосылып отырады
екен. Талдау. Сұрақтары қою арқылы оқушыларды сөйлету. «Сиқырлы сандық» ойыны. Оқушы сандықтан қарамай қолына түскен медициналық затты алып, оны сипаттап, не үшін, қалай қолданылатынын көрсетеді: Бинт, шприц, градусник, мақта, қайшы, дәрі, маска. Сюжеттік-рөлдік ойын. «Дәрігер мен емделуші» 3 оқушы дәрігер мен емделушінің әрекеттеріне көрсетіп, диалог жасайды. Емделуші: -Сәлеметсіз бе! Кіруге бола ма? Тіркеуші: -Сәлеметсіз бе! Кіріңіз, қандай шағымыңыз бар? Емделуші: -Менің ішім бүріп ауырып тұр. Оған не істеуге болады? Тіркеуші: -Жақсы, шағымыңызды өзіме тіркеп алдым. Қазір дәрігеріміз сізді қарайды. Дәрігер: -Жарайды, мен қазр сізге дәрі жазып берейін. -Міне алыңыз, осы қағазда жазылған дәрілерді алып, күніне екі рет қабылдаңыз. Көмектеседі деген ойдамын. Емделуші: -Рақмет сізге! Сау болыңыз! Дәрігер: -Сау болыңыз 1-топ. «Синквейн» әдісі. Кім?............ Не үшін?........... Қандай?............. Не істейді?........... Синоним: .............. 2-топ. Ассоцация жасау.
Дәрігер қандай болу керек?
3-топ. Сызбаны толтыру.
«Өскенде кім болғым келеді?» тақырыбына эссе жазу, немесе сурет салу. Әр оқушы өзіне ұнайтын мамандық туралы ой қозғайды. Немесе сол мамандыққа қатысты сурет салып, оны қорғайды. |
Интербелсенді тақта, бейнефильм Сандықша, медициналық заттар Дәрігер киімі, парақтар Тапсырмалар жазылған парақтар Сызбалар Суреттер, эсселер |
|
Сабақтың соңы Қорытынды |
Қорытынды рефлексиялық сұрақтар: -Бүгінгі сабағымыздың мақсаты не еді? -Осы тақырыпты меңгеру үшін қандай тапсырмалар орындадық? - Осы сабақтың біздің өмірімізге қажеті бар ма? - Не үшін қажет деп ойлайсыңдар?
-Өте
жақсы балалар, ер жеткен соң ата – аналарың мақтан ететін, өзгелер
құрметтейтін, сыйлайтын, ең бастысы елің мақтан тұтатын азамат,
маман иесі болыңдар! Бірінші байлық – денсаулық. Деніміз сау
болсын.. Бағалау. Белсенді қатысқан оқушыларды смайликтер арқылы мадақтау. |
Смайликтер |
шағым қалдыра аласыз














