|
Бөлім: |
Экономикалық құбылыс ретіндегі кәсіпкерлік |
|||||
|
Педагогтың аты-жөні: |
Зарком А Е |
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Кәсіпкерлікке кіріспе |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
10.1.1.1 «жеке кәсіпкер», «бизнесмен», «қажеттілік», «игілік» түсініктерін түсінеді;
|
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
|
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі /уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушылардың әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы |
Жалғыз ағаш жапырақтармен жамылды, сіздердің арқаларыңызда әр түрлі түске боялды. Ағаштың әдемі безендірілуі сіздердің күтулеріңіз және ұмтылыстарыңызға байланысты болды. Осылайша, сабақтың жақсы өтуі және тапсырмалардың жақсы орындалуы да сіздерге байланысты болады ма? Бүгінгі сабақта барысында сіздер табандылық, белсенділік танытып, бір – біріңізбен жақсы қарым-қатынаста болсаңыздар, сабақ табысты деңгейде өтеді деп үміттенемін! |
«Жетістіктер ағашы» ойыны. Саламатсыздар ма оқушылар! Сіздердің жақсы көңіл күймен келгендеріңізге қуаныштымын! Балалар, мына жалғыз тұрған ағашқа көңіл аударсаңыздар (тақтада жапырақтарысыз ағаш бейнеленген ватман ілінген). Әрқайсыңызда әр түрлі түстегі жапырақтар бар (парталарының үстінде). Сіздер осы жапырақтарды алып, біздің жалғыз тұрған ағашты түрті-түсті жапырақтармен толтырсаңыздар (әр оқушы өзіне ұнаған түстегі жапырақты таңдап, ағашқа бекітеді). |
Оқушылар жапырақтарды бекіткеннен кейін: - жасыл түсті жапырақтарды таңдағандарыңызға, бүгінгі сабақ табысты болады деп күтеміз. Кызыл түсті жапырақ таңдағандар – қарым-қатынас орнатқысы келеді. Сары түсті жапырақ таңдағандар – белсенділік танытады деп күтеміз. Көк түсті жапырақ таңдағандар – табандылық танытады деп күтеміз |
«Жетістіктер ағашы» ойыны. Флипчарт немесе ватман (Жапырақтарысыз ағаш суретін салыңыз). Әр түрлі түстегі жапырақтар. Сабақ презентациясы |
||
|
Сабақтың ортасы |
Сабақ басында 2)
тоқсанды ұйымдастыру: қандай
Кәсіпкерлік және бизнес
негіздері бойынша алғашқы сабағымызға қош
келдіңіздер! Сіздердің жаңа пәннен қандай да бір нәтижелер
күтетініңіз белгілі, яғни кәсіпкер болу үшін не Келесі сұрақтарды қоя отырып, сыныпта оқушылармен талқылаңыздар: Кәсіпкер деген кім? Бизнесмен деген кім? Кәсіпкер болуы үшін не қажет? Олардың басқа адамдардан қандай айырмашылығы бар? Олар өз алдына қандай мақсаттар қояды? Біз бүгінгі сабақты ең қарапайым Біз пәнімізді кәсіпкердің сөздікте берілген
Содан кейін мұғалім сыныпқа
кәсіпкерлік |
1 -Тапсырма, оқулықтың 8,9 беті Өз елді елді мекеніңізден шыққан кәсіпкерге мысал келтіріңіз. Қазақстанда ең беделді кәсіпкер ретінде кімді санауға болады? Неге олай санайтыңызды түсіндіріңіз. Табысты кәсіпкердің, бизнесменнің ерекше сипаттарын келтіріңіз. 2 -Тапсырма, оқулықтың 9 беті Кәсіпкерлік қызметпен айналысудың 5 артықшылығы мен кемшіліктерін көрсетіңіз. Артықшылықтар (мысалы: шығармашылық еркіндігі); Кемшіліктер (мысалы, мөлшерленбейтін жұмыс кестесі): 1 және 2-тапсырмаларды
орындау кезінде |
Бағалау формасы «Лайк» (
Өзін-өзі бағалау, өзара бағалау, ұжымдық бағалау |
10 сыныпқа арналған «Кәсіпкерлік және бизнес негіздері» оқулығы. Авторлары; Е.С. Дуйсеханов, С.А. Щеглов, Д.Ханин, А.А. Сейтенова. 1-бөлім |
||
|
Сабақтың соңы |
Өткен тақырыпты бекіту мақсатында оқушыларға «Кәсіпкерлік ойлау қабілеті дегініміз не?» тақырыбына викторина сабағын немесе сынақ сабағын өткізіп жіберуге болады |
4 тапсырма, оқулықтың 9 беті. Өзіңіздің және өз достарыңыздың бизнес әлемі туралы көзқарасыңызды салыстырыңыз. Ұқсастықтар мен айырмашылықтарды көрсетіңіз. 5 тапсырма, оқулықтың 9 беті. Кәсіпкерлік қызметпен айналысу арқылы өз мақсатыңызға қалай жетуге болатынын көрсетіңіз. 4 және 5-тапсырмалардың
материалдары қиын ситуацияларды шешу дағдыларын |
Көңіл-күй және эмоциональды жағдайдың рефлексиясы: Парталас көршіңізге арналған үш сөйлемнің біреуін таңдаңыз: -Жарайсың, -Бүгінгі сабақтағы жұмысың мені қанағаттандырады, -Өзіңді бүгінгі сабақта жақсы көрсетуіңе болар еді |
https://4brain.ru/blog/пирамида-франклина/) |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Кәсіпкерлік және бизнес негіздері
Кәсіпкерлік және бизнес негіздері
|
Бөлім: |
Экономикалық құбылыс ретіндегі кәсіпкерлік |
|||||
|
Педагогтың аты-жөні: |
Зарком А Е |
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Кәсіпкерлікке кіріспе |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
10.1.1.1 «жеке кәсіпкер», «бизнесмен», «қажеттілік», «игілік» түсініктерін түсінеді;
|
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
|
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі /уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушылардың әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы |
Жалғыз ағаш жапырақтармен жамылды, сіздердің арқаларыңызда әр түрлі түске боялды. Ағаштың әдемі безендірілуі сіздердің күтулеріңіз және ұмтылыстарыңызға байланысты болды. Осылайша, сабақтың жақсы өтуі және тапсырмалардың жақсы орындалуы да сіздерге байланысты болады ма? Бүгінгі сабақта барысында сіздер табандылық, белсенділік танытып, бір – біріңізбен жақсы қарым-қатынаста болсаңыздар, сабақ табысты деңгейде өтеді деп үміттенемін! |
«Жетістіктер ағашы» ойыны. Саламатсыздар ма оқушылар! Сіздердің жақсы көңіл күймен келгендеріңізге қуаныштымын! Балалар, мына жалғыз тұрған ағашқа көңіл аударсаңыздар (тақтада жапырақтарысыз ағаш бейнеленген ватман ілінген). Әрқайсыңызда әр түрлі түстегі жапырақтар бар (парталарының үстінде). Сіздер осы жапырақтарды алып, біздің жалғыз тұрған ағашты түрті-түсті жапырақтармен толтырсаңыздар (әр оқушы өзіне ұнаған түстегі жапырақты таңдап, ағашқа бекітеді). |
Оқушылар жапырақтарды бекіткеннен кейін: - жасыл түсті жапырақтарды таңдағандарыңызға, бүгінгі сабақ табысты болады деп күтеміз. Кызыл түсті жапырақ таңдағандар – қарым-қатынас орнатқысы келеді. Сары түсті жапырақ таңдағандар – белсенділік танытады деп күтеміз. Көк түсті жапырақ таңдағандар – табандылық танытады деп күтеміз |
«Жетістіктер ағашы» ойыны. Флипчарт немесе ватман (Жапырақтарысыз ағаш суретін салыңыз). Әр түрлі түстегі жапырақтар. Сабақ презентациясы |
||
|
Сабақтың ортасы |
Сабақ басында 2)
тоқсанды ұйымдастыру: қандай
Кәсіпкерлік және бизнес
негіздері бойынша алғашқы сабағымызға қош
келдіңіздер! Сіздердің жаңа пәннен қандай да бір нәтижелер
күтетініңіз белгілі, яғни кәсіпкер болу үшін не Келесі сұрақтарды қоя отырып, сыныпта оқушылармен талқылаңыздар: Кәсіпкер деген кім? Бизнесмен деген кім? Кәсіпкер болуы үшін не қажет? Олардың басқа адамдардан қандай айырмашылығы бар? Олар өз алдына қандай мақсаттар қояды? Біз бүгінгі сабақты ең қарапайым Біз пәнімізді кәсіпкердің сөздікте берілген
Содан кейін мұғалім сыныпқа
кәсіпкерлік |
1 -Тапсырма, оқулықтың 8,9 беті Өз елді елді мекеніңізден шыққан кәсіпкерге мысал келтіріңіз. Қазақстанда ең беделді кәсіпкер ретінде кімді санауға болады? Неге олай санайтыңызды түсіндіріңіз. Табысты кәсіпкердің, бизнесменнің ерекше сипаттарын келтіріңіз. 2 -Тапсырма, оқулықтың 9 беті Кәсіпкерлік қызметпен айналысудың 5 артықшылығы мен кемшіліктерін көрсетіңіз. Артықшылықтар (мысалы: шығармашылық еркіндігі); Кемшіліктер (мысалы, мөлшерленбейтін жұмыс кестесі): 1 және 2-тапсырмаларды
орындау кезінде |
Бағалау формасы «Лайк» (
Өзін-өзі бағалау, өзара бағалау, ұжымдық бағалау |
10 сыныпқа арналған «Кәсіпкерлік және бизнес негіздері» оқулығы. Авторлары; Е.С. Дуйсеханов, С.А. Щеглов, Д.Ханин, А.А. Сейтенова. 1-бөлім |
||
|
Сабақтың соңы |
Өткен тақырыпты бекіту мақсатында оқушыларға «Кәсіпкерлік ойлау қабілеті дегініміз не?» тақырыбына викторина сабағын немесе сынақ сабағын өткізіп жіберуге болады |
4 тапсырма, оқулықтың 9 беті. Өзіңіздің және өз достарыңыздың бизнес әлемі туралы көзқарасыңызды салыстырыңыз. Ұқсастықтар мен айырмашылықтарды көрсетіңіз. 5 тапсырма, оқулықтың 9 беті. Кәсіпкерлік қызметпен айналысу арқылы өз мақсатыңызға қалай жетуге болатынын көрсетіңіз. 4 және 5-тапсырмалардың
материалдары қиын ситуацияларды шешу дағдыларын |
Көңіл-күй және эмоциональды жағдайдың рефлексиясы: Парталас көршіңізге арналған үш сөйлемнің біреуін таңдаңыз: -Жарайсың, -Бүгінгі сабақтағы жұмысың мені қанағаттандырады, -Өзіңді бүгінгі сабақта жақсы көрсетуіңе болар еді |
https://4brain.ru/blog/пирамида-франклина/) |
||
шағым қалдыра аласыз













