|
Білім беру ұйымының атауы |
Достық ЖОББМ |
|||||
|
Пәні: |
Дүниетану |
|||||
|
Бөлім: |
Табиғат құбылыстары |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Бисенова А Т |
|||||
|
Күні: |
27-28.01.26ж |
|||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№19 сабақ. Катаклизм кезіндегі менің қауіпсіздігім. |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.2.3.2 зерттеулер негізінде өз өңірінде туындауы мүмкін табиғи апаттарға болжам жасау |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Катаклизм кезіндегі қауіпсіздіктермен танысады |
|||||
|
Құндылықтар: Қаңтар айы: Заң және тәртіп |
Сабақ құндылығы: ӘДІЛДІК ЖӘНЕ ЖАУАПКЕРШІЛІК Апта дәйексөзі: Әділ заң- аспан тірегі |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру Жаңа білім Бекіту Кері байланыс |
Психологиялық ахуалды орнату. Сабаққа дайындық жүргізу. Үй тапсырмасы «Тізімдеме» әдісі Біздің жерімізде болуы ықтимал катаклизмдер тізімін жасап, одан қорғану жолдарын жазып келу Құндылық мақсаты: Адамның қоғамдағы құқықтары мен жауапкершілігі туралы алғашқы көзқарастың болуы Жаңа тақырып «Топтастыру» әдісі Бізде болуы мүмкін катаклизмдер
Сел Дауыл Жер сілкінісі Су тасқыны Жаңа сөз «Тасқын»-су қоймалары мен өзен-иеңіздердің суы ернеуінен шығып, тасу арқылы, жауын-шашынның көп мөлшерде түсуі салдарынан елді басып қалуы ФС тапсырмасы Су басу кезіндегі қауіпсіздік туралы түсіндіру Оқулықтағы және қосымша мөліметтермен таныстыру Қауіпсіздік ережелерін құрастыр. Жаңа білімді бекіту сұрақтары: 1.Су тасқыны кезінде не істеу керек? 2.Төтенше жағдай орын алғанда өзіңді қалай ұстайсың? 3.Жер сілкінісі болса, не шара қолданасың? ЕБҚ: Қысқы боранда қандай қауіпсіздік шараларын қолданасың? ЕҚБ: Қатты нөсерден болған су басу кезінде адамдарға қандай көмек бере аласың! ФС тапсырмсы «Жағдаяттан шығу» әдісі Айналаны су басқанда не істеу керек? 1.Биік әрі пана жерге тығылып, жауынның тоқтауын күтеміз. Үлгергенше керек заттарды жинап,ала кетеміз. 2. Су басқан аймақтағы адамдарды көшіру керек. Оларға азық-түлік, киім-кешек апару қажет. Жатын орын мен төсек-орын дайындау қажет. Оларға сәлемдеме ішіне киім,тамақ, төсек саламыз. Үй тапсырмасы Шағын жоба құрастырып келу. Зерттелетін зат: су тасқыны Зерттеу нысаны: су басқан аймақ Болжам: Су тасқынына ұшыраған ауыл адамдарын құтқару мүмкіндігі Мақсаты: Су тасқынының зардабын анықтау Өз мүмкіндігіңді жаз
|
Шаттық шеңберін жасайды Ықтимал катаклизмдер тізімі: Жер сілкінісі Су басу Сел Дауыл Тақырып бойынша әңгімелейді Жаңа ұғыммен танысады Қауіпсіздік шараларымен танысады Сұрақтарға жауап береді Өз ойларын айтады Жағдаяттан шығу тапсырмаларын орындайды Үй тапсырмасын мұғлімнің көмегімен түсініп алады Кері байланыс жасайды |
Оқушыларды мадақтау арқылы бағалау. ҚБ.
Дескриптор: Өз жерінде болуы мүмкін катаклизмдерді біледі-1Б Олар туралы мәліметтер қоса алады-1Б ҚБ:
Дескриптор: Су басу кезіндегі қауіпсіздік туралы біледі-1б Қауіпсіздік ережелерін құрастырды-1б Дескриптор: Сұрақтарға жауап береді-1Б Төтенше жағдайда өзін қалай ұстауды біледі-1Б Мықты қорғаныс!
Дескриптор: Болған жағдайдан шығу жолын қарастыра алады-1Б Қиын жағдайда қалғандарға көмек қолын созуға әзір-1Б ҚБ:
«Жұлдыздар шеруі» әдісі |
Бағалау смайликтері
Оқулық
Жұмыс дәптері
Суреттер Сызба Жоба Жұлдызша стикерлер |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Катаклизм кезіндегі менің қауіпсіздігім
Катаклизм кезіндегі менің қауіпсіздігім
|
Білім беру ұйымының атауы |
Достық ЖОББМ |
|||||
|
Пәні: |
Дүниетану |
|||||
|
Бөлім: |
Табиғат құбылыстары |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Бисенова А Т |
|||||
|
Күні: |
27-28.01.26ж |
|||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№19 сабақ. Катаклизм кезіндегі менің қауіпсіздігім. |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.2.3.2 зерттеулер негізінде өз өңірінде туындауы мүмкін табиғи апаттарға болжам жасау |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Катаклизм кезіндегі қауіпсіздіктермен танысады |
|||||
|
Құндылықтар: Қаңтар айы: Заң және тәртіп |
Сабақ құндылығы: ӘДІЛДІК ЖӘНЕ ЖАУАПКЕРШІЛІК Апта дәйексөзі: Әділ заң- аспан тірегі |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру Жаңа білім Бекіту Кері байланыс |
Психологиялық ахуалды орнату. Сабаққа дайындық жүргізу. Үй тапсырмасы «Тізімдеме» әдісі Біздің жерімізде болуы ықтимал катаклизмдер тізімін жасап, одан қорғану жолдарын жазып келу Құндылық мақсаты: Адамның қоғамдағы құқықтары мен жауапкершілігі туралы алғашқы көзқарастың болуы Жаңа тақырып «Топтастыру» әдісі Бізде болуы мүмкін катаклизмдер
Сел Дауыл Жер сілкінісі Су тасқыны Жаңа сөз «Тасқын»-су қоймалары мен өзен-иеңіздердің суы ернеуінен шығып, тасу арқылы, жауын-шашынның көп мөлшерде түсуі салдарынан елді басып қалуы ФС тапсырмасы Су басу кезіндегі қауіпсіздік туралы түсіндіру Оқулықтағы және қосымша мөліметтермен таныстыру Қауіпсіздік ережелерін құрастыр. Жаңа білімді бекіту сұрақтары: 1.Су тасқыны кезінде не істеу керек? 2.Төтенше жағдай орын алғанда өзіңді қалай ұстайсың? 3.Жер сілкінісі болса, не шара қолданасың? ЕБҚ: Қысқы боранда қандай қауіпсіздік шараларын қолданасың? ЕҚБ: Қатты нөсерден болған су басу кезінде адамдарға қандай көмек бере аласың! ФС тапсырмсы «Жағдаяттан шығу» әдісі Айналаны су басқанда не істеу керек? 1.Биік әрі пана жерге тығылып, жауынның тоқтауын күтеміз. Үлгергенше керек заттарды жинап,ала кетеміз. 2. Су басқан аймақтағы адамдарды көшіру керек. Оларға азық-түлік, киім-кешек апару қажет. Жатын орын мен төсек-орын дайындау қажет. Оларға сәлемдеме ішіне киім,тамақ, төсек саламыз. Үй тапсырмасы Шағын жоба құрастырып келу. Зерттелетін зат: су тасқыны Зерттеу нысаны: су басқан аймақ Болжам: Су тасқынына ұшыраған ауыл адамдарын құтқару мүмкіндігі Мақсаты: Су тасқынының зардабын анықтау Өз мүмкіндігіңді жаз
|
Шаттық шеңберін жасайды Ықтимал катаклизмдер тізімі: Жер сілкінісі Су басу Сел Дауыл Тақырып бойынша әңгімелейді Жаңа ұғыммен танысады Қауіпсіздік шараларымен танысады Сұрақтарға жауап береді Өз ойларын айтады Жағдаяттан шығу тапсырмаларын орындайды Үй тапсырмасын мұғлімнің көмегімен түсініп алады Кері байланыс жасайды |
Оқушыларды мадақтау арқылы бағалау. ҚБ.
Дескриптор: Өз жерінде болуы мүмкін катаклизмдерді біледі-1Б Олар туралы мәліметтер қоса алады-1Б ҚБ:
Дескриптор: Су басу кезіндегі қауіпсіздік туралы біледі-1б Қауіпсіздік ережелерін құрастырды-1б Дескриптор: Сұрақтарға жауап береді-1Б Төтенше жағдайда өзін қалай ұстауды біледі-1Б Мықты қорғаныс!
Дескриптор: Болған жағдайдан шығу жолын қарастыра алады-1Б Қиын жағдайда қалғандарға көмек қолын созуға әзір-1Б ҚБ:
«Жұлдыздар шеруі» әдісі |
Бағалау смайликтері
Оқулық
Жұмыс дәптері
Суреттер Сызба Жоба Жұлдызша стикерлер |
||
шағым қалдыра аласыз























