Осы сабақта қол жеткізілетін оқу
мақсаттары
|
9.3.3.1 түрлі
дене жаттығуларын іс жүзінде орындау, олардың ағзаға тигізетін
әсері мен энергетикалық жүйемен байланысын түсіндіру және
сипаттау
|
Сабақтың мақсаты
|
Барлық оқушы міндетті
түрде кедергілерден өтудегі арнайы
спецификалық жаттығуларды жасайды,
қауіпсіздік ережесін, тақырыпты түсінеді. Қауіпсіздік ережесін
сақтай біледі. Жаттығуларды орындай алады, сабаққа белсене толық
қатысады.
Сабаққа қатысқан
оқушылардың көбі жаттығуларды жетік меңгереді, түсінеді, әдісін
жасай біледі. Жаттығуға белсене қатысады. Жаттығуға деген
қызығушылықтары артады
Спецификалық
жаттығуларын толық орындайды. Икемділіктері жақсы
дамиды
|
Сабақтың басы
|
Ұйымдастыру
Оқушылар сапқа
тұрады. Мұғалім сабақ тақырыбымен
таныстырады.
Жалпы даму жаттығулары.
Дене қыздыру жаттығуларын жасайды.
І. Оқушыларды спорт
алаңды айналдыра жүгірту.
ІІ. Оқушыларды айнала
шеңберге тұрғызып жалпы дене жаттығуларын
жасату.
1. Бастапқы қалып
негізгі тұрыс, мойынды айналдыру 1-4 оңға, 5-8
солға.
2. Б.Қ негізгі тұрыс,
қолды иыққа қоямыз, айналдыру жаттығулары. 1-4 алға, 5-8
артқа.
3. Б.Қ негізгі тұрыс
қолды кеуденің тұсына ұстап 1-4 қолды бүгіп артқа сермейміз, 5-8
тіке қолды артқа сермейміз.
4.Б.Қ негізгі тұрыс.
Алдыға еңкею жаттығулары 1-4 сол аяққа 5-8 оң
аяққа.
5.Б.Қ негізгі тұрыс
отырып-тұру жаттығулары. 1-отыру, қолды алдыға созамыз; 2-қолды
төмен түсіреміз.
6. Секіру жаттығулары.
1-2-3-4
7. Терең дем алу. Демін қалпына келтіру
жаттығулары.
Оқушыларды спортық жаттығу тәсілдерімен
таныстыру.
Оқушыларды сапқа тұрғызып,1 және 2 сандарымен
санау арқылы 2 топқа бөлу
|
Оқушы сапқа тұрады.
Әдістер арқылы дене қыздыру жаттығуларын
орындайды
Алдыңғы, кейінгі келе
жатқан әріптесіңе кедергі жасама.
Қолды түзу
ұста.
Денені барынша артқа
бұр.
Тізені бүкпеу
керек.
Тарсылдатпай жасау
керек
Уақытқа
жүгіру
|
Қол шапалақ
|
Спорт
киімдерінің дұрыстығына, икемділігіне назар
аудару
Үлкен бос кеңістік.
Үлкен бос кеңістік
|
Сабақтың ортасы
|
Ойыншылар 2 топқа(командаға) бөлінеді. Олар бір-бірінен бір
адым арақашықтықта сап түзейді.
Эстафеталық жүгіріс туралы түсіндіру. Ойын
кезіндегі Қауіпсіздік ережелерін түсіндіру..
(Командалар эстафетада жарысады.
Ойын түрлері:
1-ші ойын Қатысушылар лекке тұрып бір-бірден жүгіреді.
Ойыншы айналу белгісіне дейін жүгіріп, кейін келеді, кейін келесі
ойыншы жүгіреді.
2-ші ойын Қатысушылар бір қатарға тұрады. Мәре сызығына
қарай кедергілер арқылы секіргіш арқан(скакалка) жүгіріп, кері
қайтып келеді.
3-ші ойын Бір
команданың екі ойыншысы бір-біріне қарама-қарсы лекке тұрады.Екі
ойыншы бір-біріне кезек-кезек доп беру арқылы кедергісіз айналу
белгісіне дейін барып, сол бағытпен кері мәреге дейін қайтып
келеді.
4-ші ойын Қатысушылар құрсау (обруч) арқылы бел айналдырып,
кедергілер арқылы жүріп өтіп, кері қайтып, келесі ойыншыға
үлестіреді.
Бағалау
дескрипторлары:
-
Өз жолымен жүгіреді.
-
Ережені бұзбай жылдам жүгіріп өтеді.
-
Жарыс кезінде жылдам қозғалады
Қалыптастырушы бағалау:
10 баллдық жүйемен бағаланады.
|
1-«Кім
жылдам?»
2-«Кім
шапшаң?»
3-«Кім
епті?»
4-«Кім
мықты?»
|
Қол шапалақ
1-ші келген топқа 10 балл
2-ші келген топ 5 балл
|
.
Құрал-жабдықтар: волейбол добы, секіргіш,
кеглилер, скакалка,секундомер,
ысқырық
|
Сабақтың соңы
|
Жеңген топты
марапаттау.
Демалу тынысын қалпына түсіру жаттығулары.
Қатарға тұрғызу Сабаққа қорытынды жасау . Үйге тапсырма беру .Таңғы
жалпы дамытатын жаттығу жасау
Рефлексия:
Сабақта нені үйрендік?
Сабақта ұнаған 3 нәрсе?
Қандай жұмысты жалғастыру
қажет?
Сабақтын басында аталған мақсаттарға қол
жеткіздім бе?
|
Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына
байланысты кері байланыс жасайды.
|
Топтардың жұмысын жалпы балды қосу арқылы
бағалау
|
Рефлексия
|