Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
(білім беру ұйымының атауы)
Қысқа мерзімді (сабақ)
жоспары
Кегль-ринг
(сабақтың тақырыбы)
|
Бөлім: |
|
|
|
|
Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда) |
|
|
|
|
Күні: |
27.12 |
|
|
|
Сынып: 4 а,б |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
|
Сабақтың тақырыбы |
Кегль-ринг |
|
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
|
|
|
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру кезеңі (5 мин) |
* Оқушылармен сәлемдесу. * Сабаққа дайындығын тексеру. * “Сағат тілі” әдісі. Оқушылар бір-біріне кезекпен бүгінгі сабаққа сәттілік тілейді. |
* Мұғаліммен сәлемдеседі. * Сабаққа дайындықтарын көрсетеді. * Бір-біріне тілектер айтады. |
* Мадақтау, қолдау көрсету |
* Интерактивті тақта |
|
Жаңа сабаққа кіріспе (10 мин) |
* Кегль-ринг жарысы туралы қысқаша түсіндіру. * LEGO Mindstorms роботтарының құрылымымен таныстыру (қысқаша). * Түс датчигінің жұмыс істеу қағидасын түсіндіру (түстерді тану, бағдарламалауда қолдану). * Ультрадыбыс датчигінің жұмыс істеу қағидасын түсіндіру (қашықтықты анықтау, бағдарламалауда қолдану). * Бүгінгі сабақтың мақсатын хабарлау. |
* Мұғалімнің сұрақтарына жауап береді. * Датчиктердің жұмыс істеу қағидаларын түсінеді. * Сабақтың мақсатын түсінеді. |
* Ауызша кері байланыс. |
* Интерактивті тақта, презентация |
|
Практикалық жұмыс (25 мин) |
* LEGO Mindstorms EV3 бағдарламалық жасақтамасын ашу. * Түс датчигін бағдарламалауды көрсету (белгілі бір түске жеткенде қозғалысты тоқтату немесе өзгерту). * Ультрадыбыс датчигін бағдарламалауды көрсету (белгілі бір қашықтыққа жеткенде әрекет жасау). * Кегль-ринг үшін қарапайым бағдарлама құруды түсіндіру: Роботты рингке қою, қозғалысын бағдарламалау, кегльдерді құлату үшін бағдарламалау. * Оқушыларға топтарға бөлініп жұмыс істеуді ұсыну (әр топ өз роботын бағдарламалайды). * Мұғалім оқушыларға көмектеседі, бағыттайды. |
* LEGO Mindstorms EV3 бағдарламалық жасақтамасын ашады. * Түс және ультрадыбыс датчиктерін бағдарламалайды. * Кегль-ринг үшін бағдарлама құру қадамдарын орындайды. * Топтарда жұмыс істеп, роботты жарысқа дайындайды. |
* Оқушылардың жұмысын бақылау. * Кері байланыс беру. * Жеке көмек көрсету. |
* Компьютерлер, * LEGO Mindstorms EV3 жиынтықтары, * EV3 бағдарламалық жасақтамасы, * Кегль-ринг алаңы (немесе оның макеті), * Кегльдер |
|
Қорытынды (5 мин) |
* Сабақты қорытындылау. * Бүгін не үйренгендерін сұрау. * Оқушылардың жұмысын талқылау, роботтардың жұмысын көрсету (қысқаша жарыс). |
* Сабақтан алған білімдерімен бөліседі. * Өз роботтарының жұмысын көрсетеді. * Сұрақтарға жауап береді. |
* Мадақтау, қолдау көрсету. |
* Интерактивті тақта |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Кегль-ринг
Кегль-ринг
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
(білім беру ұйымының атауы)
Қысқа мерзімді (сабақ)
жоспары
Кегль-ринг
(сабақтың тақырыбы)
|
Бөлім: |
|
|
|
|
Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда) |
|
|
|
|
Күні: |
27.12 |
|
|
|
Сынып: 4 а,б |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
|
Сабақтың тақырыбы |
Кегль-ринг |
|
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
|
|
|
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру кезеңі (5 мин) |
* Оқушылармен сәлемдесу. * Сабаққа дайындығын тексеру. * “Сағат тілі” әдісі. Оқушылар бір-біріне кезекпен бүгінгі сабаққа сәттілік тілейді. |
* Мұғаліммен сәлемдеседі. * Сабаққа дайындықтарын көрсетеді. * Бір-біріне тілектер айтады. |
* Мадақтау, қолдау көрсету |
* Интерактивті тақта |
|
Жаңа сабаққа кіріспе (10 мин) |
* Кегль-ринг жарысы туралы қысқаша түсіндіру. * LEGO Mindstorms роботтарының құрылымымен таныстыру (қысқаша). * Түс датчигінің жұмыс істеу қағидасын түсіндіру (түстерді тану, бағдарламалауда қолдану). * Ультрадыбыс датчигінің жұмыс істеу қағидасын түсіндіру (қашықтықты анықтау, бағдарламалауда қолдану). * Бүгінгі сабақтың мақсатын хабарлау. |
* Мұғалімнің сұрақтарына жауап береді. * Датчиктердің жұмыс істеу қағидаларын түсінеді. * Сабақтың мақсатын түсінеді. |
* Ауызша кері байланыс. |
* Интерактивті тақта, презентация |
|
Практикалық жұмыс (25 мин) |
* LEGO Mindstorms EV3 бағдарламалық жасақтамасын ашу. * Түс датчигін бағдарламалауды көрсету (белгілі бір түске жеткенде қозғалысты тоқтату немесе өзгерту). * Ультрадыбыс датчигін бағдарламалауды көрсету (белгілі бір қашықтыққа жеткенде әрекет жасау). * Кегль-ринг үшін қарапайым бағдарлама құруды түсіндіру: Роботты рингке қою, қозғалысын бағдарламалау, кегльдерді құлату үшін бағдарламалау. * Оқушыларға топтарға бөлініп жұмыс істеуді ұсыну (әр топ өз роботын бағдарламалайды). * Мұғалім оқушыларға көмектеседі, бағыттайды. |
* LEGO Mindstorms EV3 бағдарламалық жасақтамасын ашады. * Түс және ультрадыбыс датчиктерін бағдарламалайды. * Кегль-ринг үшін бағдарлама құру қадамдарын орындайды. * Топтарда жұмыс істеп, роботты жарысқа дайындайды. |
* Оқушылардың жұмысын бақылау. * Кері байланыс беру. * Жеке көмек көрсету. |
* Компьютерлер, * LEGO Mindstorms EV3 жиынтықтары, * EV3 бағдарламалық жасақтамасы, * Кегль-ринг алаңы (немесе оның макеті), * Кегльдер |
|
Қорытынды (5 мин) |
* Сабақты қорытындылау. * Бүгін не үйренгендерін сұрау. * Оқушылардың жұмысын талқылау, роботтардың жұмысын көрсету (қысқаша жарыс). |
* Сабақтан алған білімдерімен бөліседі. * Өз роботтарының жұмысын көрсетеді. * Сұрақтарға жауап береді. |
* Мадақтау, қолдау көрсету. |
* Интерактивті тақта |
шағым қалдыра аласыз













