___________________________________________
(білім беру ұйымның атауы)
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Кегль-ринг
|
Бөлім: |
Робототехника. Лабиринт және кегль-ринг (ортақ тақырыптары: ("Мәдени мұра", "Мамандықтар әлемі") |
|
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) |
||
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 4 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Кегль-ринг (1 сабақ) |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.5.3.1 түс датчигін қолдану; 4.5.3.2 ультрадыбыс датчигін қолдану |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Дыбыс датчигін және ультрадыбыс датчигін программа құруда қолдануын меңгеру |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың барысы 0-9мин |
Ұймдастыру кезеңі. Оқушылармен сәлемдесі. Сыныпта психологиялық атмосфераның қалыптасуы. "Көтеріңкі көңіл-күй" тренингі. Оқушылар әр партада отырған көршісіне, бір-біріне жақсы тілектер айтады. Үй тапсырмасын тексеру. Өткен сабақты қайталау. "Мозаика" стратегиясы бойынша 3 топқа бөліну: Осылайша, сабақтың тақырыбын сипаттайтын топтар құрылады. 1 топ - түс және ультрадыбыстық датчиктер, 2 топ - кегль-рингтен жарыс ережелері, 3 топ - роботтың мінез-құлық моделі. Қажет болса, мұғалім топтар құруға көмектеседі. Біз қандай топтарды алдық? Біздің сабағымыздың тақырыбы қандай деп ойлайсыз? Оның мақсаттары қандай?
Жаңа тақырыпты меңгеру Топтық жұмыс. 1-тапсырма: "қараңыз, ойланыңыз, айтыңыз" әдісін қолдана отырып, кегль-ринг жарыстарын өткізу ережелерімен танысу. Мұғалім тапсырманы айтады. 1 қадам. Бейнені қарау https://youtu.be/95F_Rem4Ybc 2 қадам. Топта көргендерін талқылау 3 қадам. Кегельринг жарыстарын өткізу ережелерін арнайы бланкке тұжырымдау және жазу 4 қадам. Топ өкілдерінің ережелерді таныстыруы (қайталаусыз). Топ осы тақырыптан бастайды. |
Сабаққа дайындалады, бір-біріне жақсы тілектер айтады. Сұрақтарға жауап береді Мұғалімнің ақпаратын тыңдайды, сұрақтар қояды Дәптерге анықтамаларды жазады |
Белсенділігі бойынша «Мақтау» әдісімен бағалау Белсенділігі бойынша ауызша бағалайды: «Жарайсың», «Жақсы!», «Талпын!» |
Оқулық, презентация |
|
Сабақтың ортасы 10-40 |
Білімді бекіту
Сергіту сәті. Көз жаттығулары
|
- датчиктерді таңдайды - жауапты жазады Көз жаттығуларын орындайды
- алгоритмді дұрыс тәртіпке келтіреді
- интерактивті тапсырманы орындайды
- тәжірибелік жұмысты орындайды |
Белсенділігі бойынша ауызша бағалайды: «Жарайсың», «Жақсы!», «Талпын!» |
Оқулық Жұмыс парағы https://wordwall.net/ru/resource/82938761 |
|
Сабақтын соңы 41-45 мин |
Үй жұмысы: Роботтардың көмегімен қандай мамандықтардың мамандарының функцияларын жүзеге асыруға болады? Кез-келген маманның функцияларын орындайтын робот үшін ауызша алгоритм жазыңыз Сабақ қорытындысы. Рефлексия.
|
Үй тапсырмасын жазады Өз жұмысын бағалайды
|
Стикермен жұмыс |
|
Informatica_didactics
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Кегль-ринг (1 сабақ)
Кегль-ринг (1 сабақ)
___________________________________________
(білім беру ұйымның атауы)
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Кегль-ринг
|
Бөлім: |
Робототехника. Лабиринт және кегль-ринг (ортақ тақырыптары: ("Мәдени мұра", "Мамандықтар әлемі") |
|
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) |
||
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 4 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Кегль-ринг (1 сабақ) |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.5.3.1 түс датчигін қолдану; 4.5.3.2 ультрадыбыс датчигін қолдану |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Дыбыс датчигін және ультрадыбыс датчигін программа құруда қолдануын меңгеру |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың барысы 0-9мин |
Ұймдастыру кезеңі. Оқушылармен сәлемдесі. Сыныпта психологиялық атмосфераның қалыптасуы. "Көтеріңкі көңіл-күй" тренингі. Оқушылар әр партада отырған көршісіне, бір-біріне жақсы тілектер айтады. Үй тапсырмасын тексеру. Өткен сабақты қайталау. "Мозаика" стратегиясы бойынша 3 топқа бөліну: Осылайша, сабақтың тақырыбын сипаттайтын топтар құрылады. 1 топ - түс және ультрадыбыстық датчиктер, 2 топ - кегль-рингтен жарыс ережелері, 3 топ - роботтың мінез-құлық моделі. Қажет болса, мұғалім топтар құруға көмектеседі. Біз қандай топтарды алдық? Біздің сабағымыздың тақырыбы қандай деп ойлайсыз? Оның мақсаттары қандай?
Жаңа тақырыпты меңгеру Топтық жұмыс. 1-тапсырма: "қараңыз, ойланыңыз, айтыңыз" әдісін қолдана отырып, кегль-ринг жарыстарын өткізу ережелерімен танысу. Мұғалім тапсырманы айтады. 1 қадам. Бейнені қарау https://youtu.be/95F_Rem4Ybc 2 қадам. Топта көргендерін талқылау 3 қадам. Кегельринг жарыстарын өткізу ережелерін арнайы бланкке тұжырымдау және жазу 4 қадам. Топ өкілдерінің ережелерді таныстыруы (қайталаусыз). Топ осы тақырыптан бастайды. |
Сабаққа дайындалады, бір-біріне жақсы тілектер айтады. Сұрақтарға жауап береді Мұғалімнің ақпаратын тыңдайды, сұрақтар қояды Дәптерге анықтамаларды жазады |
Белсенділігі бойынша «Мақтау» әдісімен бағалау Белсенділігі бойынша ауызша бағалайды: «Жарайсың», «Жақсы!», «Талпын!» |
Оқулық, презентация |
|
Сабақтың ортасы 10-40 |
Білімді бекіту
Сергіту сәті. Көз жаттығулары
|
- датчиктерді таңдайды - жауапты жазады Көз жаттығуларын орындайды
- алгоритмді дұрыс тәртіпке келтіреді
- интерактивті тапсырманы орындайды
- тәжірибелік жұмысты орындайды |
Белсенділігі бойынша ауызша бағалайды: «Жарайсың», «Жақсы!», «Талпын!» |
Оқулық Жұмыс парағы https://wordwall.net/ru/resource/82938761 |
|
Сабақтын соңы 41-45 мин |
Үй жұмысы: Роботтардың көмегімен қандай мамандықтардың мамандарының функцияларын жүзеге асыруға болады? Кез-келген маманның функцияларын орындайтын робот үшін ауызша алгоритм жазыңыз Сабақ қорытындысы. Рефлексия.
|
Үй тапсырмасын жазады Өз жұмысын бағалайды
|
Стикермен жұмыс |
|
Informatica_didactics
шағым қалдыра аласыз


















