|
Сабақтың тақырыбы
Мақсаты :
|
Сағат
|
Оқытуда қолданыла-тын
әдіс-тәсілдер
|
Сабақта 7 модульдің
кіріктірілуі
|
Күтілетін нәтиже
|
Үйрену мақсатында бағаны қоса,
бағалау
|
Барлық оқушыларды сабаққа тарту
жұмысы
|
Негізгі дереккөздер немесе
ресурстар
|
Мерзімі
|
1
|
Кіріспе
Оқушыларға оқытудың жаңа
әдіс-тәсілдерін үйретіп, өз бетінше және топпен
жұмыс істеу дағдыларын қалыптастырып дамыту
|
1
|
Топтық жұмысты сабақ барысында
тиімді пайдалану
|
Оқытудағы жаңа тәсілдер, СТО, Көшбасшылық, жас
ерекшеліктеріне сәйкес оқыту, Талантты және
дарынды балаларды оқыту, ОүБ және оқуды
бағалау,
|
Оқушылар Ежелгі Қазақстан тарихы не
оқытатынын біліп түсінеді. Топпен жұмыс жасауға дағдыланады.
.
|
Критерийлер бойынша топтық және
өзін-өзі бағалау. Сонымен қатар жиынтық бағалау.
Рефлексия арқылы білімдерін
тексеру.
|
Оқушылардың жеке қабілеттеріне қарай
тапсырмалар және сұрақтар беру
арқылы.
|
Оқулық, суреттер, интернет материалдары және
кеспе қағаздар
|
|
2
|
Алғашқы адамдардың пайда болуы
Адам баласының пайда болуы туралы, оларда қандай
еңбек құралдары болғаны, олар қалай аталған және тас дәуірінің үшке
бөлінгендігі туралы түсінік беру
|
1
|
Cыни тұрғыдан ойлауды сабақ барысында
тиімді пайдалану
Галереяны шарлау.
|
Оқытудағы жаңа тәсілдер, СТО, Көшбасшылық, жас
ерекшеліктеріне сәйкес оқыту, Талантты және
дарынды балаларды оқыту, ОүБ және оқуды
бағалау,
|
Оқушылар адамдардың пайда болуы туралы
түсініктерін дамытып, оқып үйренеді.
|
Оқушылардың өзін-өзі бағалауы
және топтағы мүшелерді бағалау. Рефлексия арқылы
білімдеріне талдау жасау.
|
Дарынды және үлгерімі төмен оқушыларды
сабаққа тарту. Топтық тапсырмалар беру арқылы.
|
Оқулық, суреттер, интернет материалдары және
кеспе қағаздар
|
|
3
|
Қазақстанда алғашқы адамдардың пайда
болуы
Ежелгі адамдардың іс әрекеттері қандай еңбек
құралдары болғаны, туралы түсінік беру
|
1
|
Топтық жұмыс және СТО сабақ барысында
тиімді пайдалану. Джигсо стратегиясын пайдалану
|
Оқытудағы жаңа тәсілдер, СТО, Көшбасшылық, жас
ерекшеліктеріне сәйкес оқыту, Талантты және
дарынды балаларды оқыту, ОүБ және оқуды
бағалау,
|
Оқушылар ежелгі адамдардың іс-әрекеттері
туралы мәлімет алады
|
Критерийлер бойынша топтар бір-бірін бағалайды
және өзін-өзі бағалайды.
|
Топтарда рөлдерді ауыстыру арқылы, түрлі
деңгейлік тапсырмалар арқылы.
|
Оқулық, суреттер, интернет материалдары және
кеспе қағаздар
|
|
4
|
Алғашқы адамдардың
іс-әрекеттері
Қазақстанда ежелгі
адамдардың
іздері.
Қазақстанда адамдардың пайда болуы туралы, оларда
қандай еңбек құралдары болғаны туралы түсінік
беру
|
1
|
Сыни тұрғыдан ойлауды, топтық
жұмыстар.
Постер
|
Оқытудағы жаңа тәсілдер, СТО, Көшбасшылық, жас
ерекшеліктеріне сәйкес оқыту, Талантты және
дарынды балаларды оқыту, ОүБ және оқуды
бағалау,
|
Оқушылаар Қазақстандағы алғашқы адамдардың пайда
болуымен танысады..
|
Критерийлер бойынша бағалау және өзін-өзі
бағалайды.
|
Оқушылардың жеке қабілеттеріне қарай
тапсырмалар және сұрақтар беру
арқылы.
|
Оқулық, суреттер, интернет материалдары және
кеспе қағаздар
|
|
5
|
Алғашқы адамдардың өмірі, еңбек құралдарын
жетілдіру
Ерте палеолиттің мустье кезеңінің тұрғындары мен
оттың пайда болуы, еңбек құралдарымен таныстыру
|
|
Топтық жұмысты сабақ барысында
тиімді пайдалану
Кластер
|
Оқытудағы жаңа тәсілдер, СТО, Көшбасшылық, жас
ерекшеліктеріне сәйкес оқыту, Талантты және
дарынды балаларды оқыту, ОүБ және оқуды
бағалау,
|
Ерте палеолиттің мустье кезеңімен
танысады..
|
Критерийлер бойынша топтық және
өзін-өзі бағалау. Сонымен қатар жиынтық бағалау.
Рефлексия арқылы білімдерін
тексеру.
|
Оқушылардың жеке қабілеттеріне қарай
тапсырмалар және сұрақтар беру
арқылы.
|
Оқулық, суреттер, интернет материалдары және
кеспе қағаздар
|
|
6
|
Қазақстан территориясы ерте тас
дәуірінде(полеолит)
Кейінгі палеолит.
Кейінгі тас дәуірінің ерекшеліктерімен саналы
адам туралы түсініктер беру.
|
1
|
Cыни тұрғыдан ойлауды сабақ барысында
тиімді пайдалану
Атаулар кестесі
|
Оқытудағы жаңа тәсілдер, СТО, Көшбасшылық, жас
ерекшеліктеріне сәйкес оқыту, Талантты және
дарынды балаларды оқыту, ОүБ және оқуды
бағалау,
|
Оқушылар кейінгі палеолиттің ерекшеліктері
туралы оқып үйренеді.
|
Оқушылардың өзін-өзі бағалауы
және топтағы мүшелерді бағалау. Рефлексия арқылы
білімдеріне талдау жасау.
|
Оқушылардың жеке қабілеттеріне қарай
тапсырмалар және сұрақтар беру арқылы
|
Оқулық, суреттер, интернет материалдары және
кеспе қағаздар
|
|