|
Білім беру ұйымының атауы |
Д. Қонаев атындағы BINOM SCHOOL мектеп-лицейі |
||||||||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу |
||||||||||
|
Бөлім: |
Өнер. |
||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Әбжетова А.А. |
||||||||||
|
Күні: |
05.03.2025 |
||||||||||
|
Сынып: |
3 |
|
|||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Кейіпкер портреті |
||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.2.6.1
кейіпкерлердің портретін сипаттау, оның іс-әрекеті, мінез-құлқының
өзгеру себептерін мәтіннен дәлелдер келтіріп бағалау |
||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
-Кейіпкердің портретін
сипаттайды; |
||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||
|
Сабақтың басы |
Психологиялық
ахуал: Өткен сабақты
қорытындалау:
Миға
шабуыл: Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлап, талдау. |
Психологиялық жағымды көңіл-күй орнатады.
Үй тапсырмасын айтады
Сұраққа жауап береді
|
Жарайсыздар
Қошеметтеу |
слайд |
|||||||
|
Сабақтың ортасы |
Оқылым. «Аяулы Жақаң» мәтінін оқы. Нақты ақпаратты
табу. А)А.Байтұрсынұлы Міржақып туралы ақпаратпен таныстыру Кестені толтыр.
Жұптық жұмыс: «МИКС-ФРИЗ-ГРУП» әдісі арқылы жұптасады. Тікелей қорытындыларды
тұжырымдау. Жалқау Міржақыптың мінезі мен іс-әрекетіне қатысты сөйлемдерді тауып, қорытынды жаса. Білімге
құштар: «Әкеміз Міржақыпты жастайынан
оқуға берді. Оның алғаш сауатын ашқан кісі – Мұқан
Тоқтыбаев.» Топтық жұмыс Идея мен ақпаратты түсіндіру және біріктіру. 1А: Міржақыптың оқуды жақсы көретінін дәлелдейтін екі мысал келтір. 2Б: Міржақып не үшін А.Байтұрсынұлы мен Ә.Бөкейханға қызықты? 3А. Міржақыптың балалық шағы
мен болашақтағы жетістіктерін салыстыр. 4Б. «Оян, қазақ!» кітабы халыққа не үшін ұнады деп ойлайсың? Мәтіндегі ақпаратты пайдаланып, бұл кітаптың маңыздылығын түсіндір. Мәтін мазмұны мен элементтерін бағалау және сыни тұрғыдан қарау Міржақыптың білімге деген ұмтылысына баға бер. Ойыңды көркем-бейнелі сөздерді қолдану арқылы жеткіз. Көркем-бейнелі сөздер: білімге шөлдеген саяхатшыдай, ғылымға құмартқан балапандай, жарық іздеген жан |
Мәтінді оқиды
Мәтін кейіпкерін анықтайды Міржақыптың өмірбаянымен танысады
Кестені толтырады
Кейіпкердің мінезін сипаттайтын сөздерді анықтайды
Жұптық жұмысты орындайды
Топтық жұмысты орындайды
Жұптық жұмысты орындайды
|
Дескриптор:
Дескриптор:
Дескриптор:
Дескриптор:
Дескриптор:
|
Оқулық
Музыка
Кесте
Слайд
|
|||||||
|
Сабақтың соңы |
Рефлексия -Біз бүгінгі сабақтағы
мақсатымызға жеттік пе? Кері байланыс:
|
Сабақ бойынша рефлексия жасайды
Кері байланыс береді
|
Жарайсыздар
Қошеметтеу |
слайд |
|||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Кейіпкер портреті
Кейіпкер портреті
|
Білім беру ұйымының атауы |
Д. Қонаев атындағы BINOM SCHOOL мектеп-лицейі |
||||||||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу |
||||||||||
|
Бөлім: |
Өнер. |
||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Әбжетова А.А. |
||||||||||
|
Күні: |
05.03.2025 |
||||||||||
|
Сынып: |
3 |
|
|||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Кейіпкер портреті |
||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.2.6.1
кейіпкерлердің портретін сипаттау, оның іс-әрекеті, мінез-құлқының
өзгеру себептерін мәтіннен дәлелдер келтіріп бағалау |
||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
-Кейіпкердің портретін
сипаттайды; |
||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||
|
Сабақтың басы |
Психологиялық
ахуал: Өткен сабақты
қорытындалау:
Миға
шабуыл: Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлап, талдау. |
Психологиялық жағымды көңіл-күй орнатады.
Үй тапсырмасын айтады
Сұраққа жауап береді
|
Жарайсыздар
Қошеметтеу |
слайд |
|||||||
|
Сабақтың ортасы |
Оқылым. «Аяулы Жақаң» мәтінін оқы. Нақты ақпаратты
табу. А)А.Байтұрсынұлы Міржақып туралы ақпаратпен таныстыру Кестені толтыр.
Жұптық жұмыс: «МИКС-ФРИЗ-ГРУП» әдісі арқылы жұптасады. Тікелей қорытындыларды
тұжырымдау. Жалқау Міржақыптың мінезі мен іс-әрекетіне қатысты сөйлемдерді тауып, қорытынды жаса. Білімге
құштар: «Әкеміз Міржақыпты жастайынан
оқуға берді. Оның алғаш сауатын ашқан кісі – Мұқан
Тоқтыбаев.» Топтық жұмыс Идея мен ақпаратты түсіндіру және біріктіру. 1А: Міржақыптың оқуды жақсы көретінін дәлелдейтін екі мысал келтір. 2Б: Міржақып не үшін А.Байтұрсынұлы мен Ә.Бөкейханға қызықты? 3А. Міржақыптың балалық шағы
мен болашақтағы жетістіктерін салыстыр. 4Б. «Оян, қазақ!» кітабы халыққа не үшін ұнады деп ойлайсың? Мәтіндегі ақпаратты пайдаланып, бұл кітаптың маңыздылығын түсіндір. Мәтін мазмұны мен элементтерін бағалау және сыни тұрғыдан қарау Міржақыптың білімге деген ұмтылысына баға бер. Ойыңды көркем-бейнелі сөздерді қолдану арқылы жеткіз. Көркем-бейнелі сөздер: білімге шөлдеген саяхатшыдай, ғылымға құмартқан балапандай, жарық іздеген жан |
Мәтінді оқиды
Мәтін кейіпкерін анықтайды Міржақыптың өмірбаянымен танысады
Кестені толтырады
Кейіпкердің мінезін сипаттайтын сөздерді анықтайды
Жұптық жұмысты орындайды
Топтық жұмысты орындайды
Жұптық жұмысты орындайды
|
Дескриптор:
Дескриптор:
Дескриптор:
Дескриптор:
Дескриптор:
|
Оқулық
Музыка
Кесте
Слайд
|
|||||||
|
Сабақтың соңы |
Рефлексия -Біз бүгінгі сабақтағы
мақсатымызға жеттік пе? Кері байланыс:
|
Сабақ бойынша рефлексия жасайды
Кері байланыс береді
|
Жарайсыздар
Қошеметтеу |
слайд |
|||||||
шағым қалдыра аласыз














