Материалдар / Кейіпкерді пернетақтамен басқару

Кейіпкерді пернетақтамен басқару

Материал туралы қысқаша түсінік
Кейіпкерді пернетақтамен басқару ҚМЖ
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
14 Қазан 2024
67
0 рет жүктелген
450 ₸
Бүгін алсаңыз
+23 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +23 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады


Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі


(білім беру ұйымының атауы)

Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары

Кейіпкерді пернетақтамен басқару

(сабақтың тақырыбы)



Бөлім

III бөлім. Сөзбе- сөз (ортақ тақырыптар: «Менің мектебім», «Менің туған жерім»)

Педагогтің аты-жөні


Күні:


Сынып:


Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Кейіпкерді пернетақтамен басқару

Оқу бағдарламасына сəйкес  оқу мақсаттары

2.4.2.2 ойын бағдарламалау ортасында (Scratch (скретч)) пернетақтадан спрайтты басқаруды ұйымдастыру;

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушы үшін:

Оқушылар пернетақтадан спрайтты басқарады


Құндылықтарға баулу

«Біртұтас тәрбие бағдарламасының» мақсаты: Жалпы адамзаттық және ұлттық құндылықтарды бойына сіңірген еңбекқор, адал, саналы, жасампаз азаматты тәрбиелеу.

Ата-ананың өсиетін тыңдауға, отбасы татулығы мен берекесін қадірлеуге, перзенттік парызын өтеуге тәрбиелеу.

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/уақыты

Педагогтің əрекеті

Оқушының əрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы


1.Оқушылармен амандасу.

2. Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру.

Мұғалім төмендегі сұрақтарды оқушыларға қойып, суреттерді интерактивті тақтадан көрсетеді.

Өзің оқитын

мектептің қандай

ерекшелігін атай аласың?

Құрастырған сөйлеміңді компьютерде қалай теріп сақтауға болады?

Компьютерде мəтін теруге арналған қандай программаларды білесің?

3.Жаңа тақырыпқа шолу.

1.Мұғаліммен амандасады.

2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады.

3.Сабақтың мақсаттарымен танысады.

Оқушылар ұжымдық үлгіде білгендері бойынша өз ойларын айтып,

жауап береді.



Сабақтың ортасы


Жаңа тақырыпты түсіндіру.

Мұғалімді тыңдайды

Тақырып бойынша бейнебаянмен танысады.

  • Жаңа тақырыптың мəтінін оқып, танысады.

Пернетақта ұғымы туралы анықтамасын жұмыс дәптерге жазады.

Жұмыс дәптеріндегі тапсырмаларды орындайды.



























Интербелсенді тақта


Жұмыс дәптері


Презентация


Практикалық жұмыс

ЕКҚБ тапсырма


1-Тапсырма. Оқулық 45-бет, «Практикалық жұмыс» тапсырмасы.

  1. Компьютерді іске қос.

Практикалық жұмыс

  1. Оқулықта берілген практикалық тапсырмаларды мұғалімнің көмегімен компьютерде орындауға болады

ҚБ: «Смайлик» әдісі

Барлық оқушыға тапсырма беріледі.

Дескриптор:

Компьютерде мәтіндік редакторды іске қосады.

Тақырыптьы жазады.

Файлға атау береді.

Файлды сақтайды.


Компьютерде тапсырмаларды орындайды.


Дескриптор:

Компьютерде мәтіндік редакторды іске қосады.

Тақырыптьы жазады.

Файлға атау береді.

Файлды сақтайды.

Жарайсың!

Керемет!

Талпын!






Дербес компьютер кітап карточкасы


Орында.


Мəтін тергенде қазақ алфавитінің ə, ө, ұ, ү, і, ғ, қ, ң, һ əріптерінің орналасуын білу керек.

  • Бұл əріптердің пернетақтада орналасу орнын анықтаңдар. Мысалы, ң =>4

  1. тапсырма. Пернетақтада мына сөздерді тер.

  2. тапсырма. Алдымен қате сөздерді тер, содан кейін оларды түзе.

  3. тапсырма.

Пернетақтадан мына символдарды

  • тер.

Дескриптор

  • Оқулықтағы мəтінді оқиды.

  • Топта өзара талдап, талқылайды.

  • Бір-біріне сұрақтар қойып, түсінбеген жерлерінп толықтырады.

Оқулықта берілген практикалық жұмысты орындайды.

  • Дескриптор.

  • Мәтін тергенде қазақ алфавитінің əріптерін дұрыс орнаалстырады.

  • Пернатақтадағы орнын анықтайды.











(Ө) 2-тапсырма.

Жұмыс дəптері

Электронды оқулықтағы тапсырмаларды орындау жолын түсіндіреді.


  • Тапсырмамен танысады.

  • Перненің атауы мен қызметін сəйкестендіреді.

  • Қазақ əліппесінің пернетақтадағы орналасуын

  • анықтайды.

  • Электронды оқулықтағы тапсырмаларды орындайды.



Интерактивті тақта

Электронды карта флешка

Сабақты бекіту

Вен диагррамасын орындау жолын айтады.

Сұрақтарға жауап береді.

Мұғалім оқушылардың белсенділігіне қарай «Мадақтау сөз» əдісі бойынша бағалайды: Жарайсың!

Жақсы! Талпын!



Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Осы аптаның ең үздік материалдары
Педагогтардың біліктілігін арттыру курстары
Аттестацияда (ПББ) 100% келетін
тақырыптармен дайындаймыз
Аттестацияда (ПББ) келетін тақырыптар бойынша жасалған тесттермен дайындалып, бізбен бірге тестілеуден оңай өтесіз
Өткен жылы бізбен дайындалған ұстаздар 50/50 жинап рекорд жасады
Толығырақ