Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
(білім беру ұйымының атауы)
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Кейіпкердің костюмін өзгерту.
(сабақтың тақырыбы)
|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
Программалау |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
|
|||
|
Күні |
|
|||
|
Сынып: 4 а,б |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Кейіпкердің костюмін өзгерту. 4-сабақ |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.4.1.1 кірістірілген циклды жүзеге асыру |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар: |
|||
|
Scratch программалау ортасын іске қосады. |
||||
|
Көптеген оқушылар: |
||||
|
кеіпкерді таңдайды, оған қозғалыс командаларын қолданады |
||||
|
Кейбір оқушылар: |
||||
|
жобаны өз ойыңмен жалғастырады |
||||
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Мұғалім әрекети |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру сәті |
Оқушылардың дайындығын тексеру, сабақ мақсатын қою. |
Сабаққа дайындалу. |
Бақылау. |
Тақта, маркер. |
|
Жаңа материалды меңгерту |
Анимация ұғымын түсіндіру, мысалдар көрсету. |
Олар тыңдап, сұрақтар қояды. |
Ауызша сауалнама. |
Презентация, бейнеролик. |
|
Практикалық жұмыс |
Тапсырма: пернені әр басқан сайын кейіпкердің костюмінің түсін өзгертетін бағдарлама жасаңыз. Scratch те жоба жасау тапсырмасы "Таға мен шие" Жобаның мақсаты: Бұл жобада без қазақ халқының мақаласына негiзделген интерактивтi әнгiме жазыламыз. Балалар өс жоба арқылы еңбектік қалам еңбекқорлық туралы түсінік алады. Спрайттар қажетті
Сценарий:
Қорытынды: Бұл жобаны орындау барысында балалар Scratch бағдарламасының негiзгi құралдарын үйренедi және қазақ халқының мақал-мәтелдерi арқылы тәрбие алады |
Олар компьютерде жұмыс істейді және тапсырмаларды орындайды. Оқушы жобаның программасын құрады. Код үзіндісі когда флажок нажат перейти к x: -180 y: 0 повторять всегда если нажат клавиша вправо то переместиться на 10 шагов конец если нажат клавиша влево то переместиться на -10 шагов конец если касается шие то изменить счетчик на 1 сказать Молодец! в течение 2 сек конец конец Кодты экранға шығарады. Scratch кодтары спрайттар: Код үзіндісі когда флажок нажат перейти к x: -200 y: 0 повторять всегда если нажат клавиша вправо то переместиться на 10 шагов конец если нажат клавиша влево то переместиться на -10 шагов конец конец Код ты пайдаланады.. Біздің спрайттар: Код үзіндісі когда флажок нажат повторять всегда если касается края то отскочить конец конец Кодты экранға шығарады. Негізгі көрсеткіш:
Біздің спрайттар: Код үзіндісі когда флажок нажат повторять всегда если касается края то отскочить конец конец Кодты құрады . |
Жеке тексеру. |
Компьютерлер, бағдарламалық қамтамасыз ету скратч программа . |
|
Қорытындылау |
Жұмыс нәтижесін талқылау, сұрақтарға жауап беру. |
Олар өз нәтижелерімен бөлісіп, сұрақтар қояды. |
Ауызша сауалнама. |
Тақта, маркер. |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Кейіпкердің костюмін өзгерту. 4-сабақ
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
(білім беру ұйымының атауы)
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Кейіпкердің костюмін өзгерту.
(сабақтың тақырыбы)
|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
Программалау |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
|
|||
|
Күні |
|
|||
|
Сынып: 4 а,б |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Кейіпкердің костюмін өзгерту. 4-сабақ |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.4.1.1 кірістірілген циклды жүзеге асыру |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар: |
|||
|
Scratch программалау ортасын іске қосады. |
||||
|
Көптеген оқушылар: |
||||
|
кеіпкерді таңдайды, оған қозғалыс командаларын қолданады |
||||
|
Кейбір оқушылар: |
||||
|
жобаны өз ойыңмен жалғастырады |
||||
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Мұғалім әрекети |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру сәті |
Оқушылардың дайындығын тексеру, сабақ мақсатын қою. |
Сабаққа дайындалу. |
Бақылау. |
Тақта, маркер. |
|
Жаңа материалды меңгерту |
Анимация ұғымын түсіндіру, мысалдар көрсету. |
Олар тыңдап, сұрақтар қояды. |
Ауызша сауалнама. |
Презентация, бейнеролик. |
|
Практикалық жұмыс |
Тапсырма: пернені әр басқан сайын кейіпкердің костюмінің түсін өзгертетін бағдарлама жасаңыз. Scratch те жоба жасау тапсырмасы "Таға мен шие" Жобаның мақсаты: Бұл жобада без қазақ халқының мақаласына негiзделген интерактивтi әнгiме жазыламыз. Балалар өс жоба арқылы еңбектік қалам еңбекқорлық туралы түсінік алады. Спрайттар қажетті
Сценарий:
Қорытынды: Бұл жобаны орындау барысында балалар Scratch бағдарламасының негiзгi құралдарын үйренедi және қазақ халқының мақал-мәтелдерi арқылы тәрбие алады |
Олар компьютерде жұмыс істейді және тапсырмаларды орындайды. Оқушы жобаның программасын құрады. Код үзіндісі когда флажок нажат перейти к x: -180 y: 0 повторять всегда если нажат клавиша вправо то переместиться на 10 шагов конец если нажат клавиша влево то переместиться на -10 шагов конец если касается шие то изменить счетчик на 1 сказать Молодец! в течение 2 сек конец конец Кодты экранға шығарады. Scratch кодтары спрайттар: Код үзіндісі когда флажок нажат перейти к x: -200 y: 0 повторять всегда если нажат клавиша вправо то переместиться на 10 шагов конец если нажат клавиша влево то переместиться на -10 шагов конец конец Код ты пайдаланады.. Біздің спрайттар: Код үзіндісі когда флажок нажат повторять всегда если касается края то отскочить конец конец Кодты экранға шығарады. Негізгі көрсеткіш:
Біздің спрайттар: Код үзіндісі когда флажок нажат повторять всегда если касается края то отскочить конец конец Кодты құрады . |
Жеке тексеру. |
Компьютерлер, бағдарламалық қамтамасыз ету скратч программа . |
|
Қорытындылау |
Жұмыс нәтижесін талқылау, сұрақтарға жауап беру. |
Олар өз нәтижелерімен бөлісіп, сұрақтар қояды. |
Ауызша сауалнама. |
Тақта, маркер. |
шағым қалдыра аласыз


