Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
"Атырау облысы Білім беру басқармасының Атырау қаласы білім бөлімінің "Жалпы білім беретін М.Өтемісов атындағы орта мектеп" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
(білім беру ұйымының атауы)
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Кейіпкердің қозғалысы
(сабақтың тақырыбы)
,
|
Бөлім |
Компьютер және программалар |
|
|
Педагогтың аты-жөні |
Кожантаева А.Г |
|
|
Күні |
26.09.24 |
|
|
Сынып: 3 А, Ә, Б |
Қатысушылар саны |
Қатыспағандар саны |
|
Сабақтың тақырыбы: |
||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.4.2.4. программалау
ойын |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушы үшін: Кейіпкерді қозғалтуда координаталарды қолданудың тимділігін біледі. Оқушылардың көбі үшін: Кейіпкер қозғалысын іске қосатын командалар туралы түсіндіре алады. Кейбір оқушылар үшін: Scratch ортасында кейіпкерлердің қозғалысын ұйымдастыруды үйренеді. |
|
|
|
||
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқүшының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру кезеңі (2 мин) |
Сабаққа дайындықты тексеру, оқушылардың назарын сабаққа аудару, олардың көңіл-күйін көтеру. |
Оқу құралдарын дайындайды, мұғалімнің нұсқауларын тыңдайды. |
Мұғалім бақылайды. |
- |
|
Өткен сабақты қайталау (5 мин) |
Өткен сабақта қарастырылған негізгі ұғымдарды қысқаша қайталау, оқушылардың білімін тексеру үшін сұрақтар қою. |
Өткен тақырып бойынша сұрақтарға жауап береді. |
Ауызша жауаптарды бағалау. |
Электронды оқулық, презентация |
|
Жаңа сабақ (25 мин) |
1. Кіріспе: Ойындардағы қозғалыс туралы түсінік беру, циклдік алгоритмдердің маңыздылығын атап өту. <br> 2. Негізгі бөлім: Циклдік алгоритмдердің жұмыс принципін мысалдар арқылы түсіндіру, ойын жасаудағы қолданылуын көрсету. Желідегі ақпарат алмасудың негізгі түсініктерін беру, ойындардағы қолданылуын түсіндіру. <br> 3. Бекіту: Оқушыларға тапсырма беру, олардың өз бетінше жұмыс жасауын қадағалау. |
Мұғалімнің түсіндіруін тыңдайды, сұрақтар қояды, тапсырманы орындайды. |
Тапсырманы орындау барысындағы белсенділік, дұрыс жауаптар. Дискрипторлар:
|
Мұғалімнің бақылауы, оқушылардың өзара тексеруі. Ресурстар: Компьютер Оқулық Презентация Программалар (Scratch.) Интернет ресурстары |
|
|
Практикалық тапсырмалар Топтық жұмыс 1-бөлім: Бақылау және талдау
2-тапсырма жұптық: Анимация жасау
3-бөлім: жеке жұмыс Жобаның тұсаукесері
Анимация мысалдары:
Шынайы өмірлік байланыс:
Бұл тапсырма балаларға бағдарламалау негіздерін меңгеріп қана қоймай, олардың шығармашылығын, логикалық ойлауын және топта жұмыс істеу дағдыларын дамытуға көмектеседі. |
Мұғалім нұсқауы бойынша дискрипторларға сәйкес тапсырмалард орындайды. 2-Сипаттама: оқушы тиісті бағдарламалау құралдарын пайдаланып объект немесе кейіпкер қимылдар тізбегін орындайтын анимация жасайды . |
Бағалау критерийлері:
|
|
|
Сергіту сәті (2 мин) |
Көзге арналған жаттығулар, физикалық белсенділік. |
Жаттығуларды орындайды. |
- |
- |
|
Бағалау (3 мин) |
Оқушылардың сабақтағы жұмысын қорытындылау, жетістіктері мен кемшіліктерін атап өту. |
Өздерін бағалайды, мұғалімнің бағасын тыңдайды. |
Ауызша бағалау, бағалау парағы. |
- |
|
Үйге тапсырма (3 мин) |
Келесі сабаққа дайындық туралы нұсқау беру, үй тапсырмасын түсіндіру. |
Үй тапсырмасын жазып алады, сұрақтар қояды. |
- |
Оқулық |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Кейіпкердің қозғалысы ҚМЖ жаңа
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
"Атырау облысы Білім беру басқармасының Атырау қаласы білім бөлімінің "Жалпы білім беретін М.Өтемісов атындағы орта мектеп" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
(білім беру ұйымының атауы)
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Кейіпкердің қозғалысы
(сабақтың тақырыбы)
,
|
Бөлім |
Компьютер және программалар |
|
|
Педагогтың аты-жөні |
Кожантаева А.Г |
|
|
Күні |
26.09.24 |
|
|
Сынып: 3 А, Ә, Б |
Қатысушылар саны |
Қатыспағандар саны |
|
Сабақтың тақырыбы: |
||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.4.2.4. программалау
ойын |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушы үшін: Кейіпкерді қозғалтуда координаталарды қолданудың тимділігін біледі. Оқушылардың көбі үшін: Кейіпкер қозғалысын іске қосатын командалар туралы түсіндіре алады. Кейбір оқушылар үшін: Scratch ортасында кейіпкерлердің қозғалысын ұйымдастыруды үйренеді. |
|
|
|
||
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқүшының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру кезеңі (2 мин) |
Сабаққа дайындықты тексеру, оқушылардың назарын сабаққа аудару, олардың көңіл-күйін көтеру. |
Оқу құралдарын дайындайды, мұғалімнің нұсқауларын тыңдайды. |
Мұғалім бақылайды. |
- |
|
Өткен сабақты қайталау (5 мин) |
Өткен сабақта қарастырылған негізгі ұғымдарды қысқаша қайталау, оқушылардың білімін тексеру үшін сұрақтар қою. |
Өткен тақырып бойынша сұрақтарға жауап береді. |
Ауызша жауаптарды бағалау. |
Электронды оқулық, презентация |
|
Жаңа сабақ (25 мин) |
1. Кіріспе: Ойындардағы қозғалыс туралы түсінік беру, циклдік алгоритмдердің маңыздылығын атап өту. <br> 2. Негізгі бөлім: Циклдік алгоритмдердің жұмыс принципін мысалдар арқылы түсіндіру, ойын жасаудағы қолданылуын көрсету. Желідегі ақпарат алмасудың негізгі түсініктерін беру, ойындардағы қолданылуын түсіндіру. <br> 3. Бекіту: Оқушыларға тапсырма беру, олардың өз бетінше жұмыс жасауын қадағалау. |
Мұғалімнің түсіндіруін тыңдайды, сұрақтар қояды, тапсырманы орындайды. |
Тапсырманы орындау барысындағы белсенділік, дұрыс жауаптар. Дискрипторлар:
|
Мұғалімнің бақылауы, оқушылардың өзара тексеруі. Ресурстар: Компьютер Оқулық Презентация Программалар (Scratch.) Интернет ресурстары |
|
|
Практикалық тапсырмалар Топтық жұмыс 1-бөлім: Бақылау және талдау
2-тапсырма жұптық: Анимация жасау
3-бөлім: жеке жұмыс Жобаның тұсаукесері
Анимация мысалдары:
Шынайы өмірлік байланыс:
Бұл тапсырма балаларға бағдарламалау негіздерін меңгеріп қана қоймай, олардың шығармашылығын, логикалық ойлауын және топта жұмыс істеу дағдыларын дамытуға көмектеседі. |
Мұғалім нұсқауы бойынша дискрипторларға сәйкес тапсырмалард орындайды. 2-Сипаттама: оқушы тиісті бағдарламалау құралдарын пайдаланып объект немесе кейіпкер қимылдар тізбегін орындайтын анимация жасайды . |
Бағалау критерийлері:
|
|
|
Сергіту сәті (2 мин) |
Көзге арналған жаттығулар, физикалық белсенділік. |
Жаттығуларды орындайды. |
- |
- |
|
Бағалау (3 мин) |
Оқушылардың сабақтағы жұмысын қорытындылау, жетістіктері мен кемшіліктерін атап өту. |
Өздерін бағалайды, мұғалімнің бағасын тыңдайды. |
Ауызша бағалау, бағалау парағы. |
- |
|
Үйге тапсырма (3 мин) |
Келесі сабаққа дайындық туралы нұсқау беру, үй тапсырмасын түсіндіру. |
Үй тапсырмасын жазып алады, сұрақтар қояды. |
- |
Оқулық |
шағым қалдыра аласыз


