М.Мәметова атындағы ЖОББМ
(білім беру ұйымның атауы)
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Кейіпкерлер (1 сабақ)
|
Бөлім: |
Ойын құру |
|
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) |
Қонақбаева Б.С |
|
|
Күні: |
21.11.2025 |
|
|
Сынып: 3 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Кейіпкерлер (1 сабақ) |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.4.2.3 Scratch (скретч) программалау ортасында бірнеше кейіпкерлер құру; 3.4.2.4 Scratch (скретч) программалау ортасында ойындарды құру кезінде қайталау алгоритмін іске асыру |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Scratch (скретч) программалау ортасында бірнеше кейіпкерлер құруды үйренеді; Scratch (скретч) программалау ортасында ойындарды құру кезінде қайталау алгоритмін іске асырады |
|
|
Құндылықтарға баулу |
Әділдік пен жауапкершілік құндылығы Scratch-та кейіпкерлер мен алгоритмдерді құру кезінде қалыптасады. Оқушылар үйлесімді жұмыс істеуді, ойын құру кезінде рөлдерді бөлуді, әр қатысушының үлесін құрметтеуді және жобаның жалпы нәтижесіне жауап беруді үйренеді |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың барысы 0-9мин |
Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылармен сәлемдесу Сабаққа ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру.
"Миға шабуыл" әдісі. Фон мен спрайттың қандай айырмашылығы бар? Жобаға спрайт қосудың қандай тәсілдерін білесің? Олардың бір-бірінен қандай айырмашылығы бар? Мұғалім сабақ тақырыбын айтады, мақсатымен таныстырады. |
Сабаққа дайындалады, жұмыс орындарын тексереді "Кейіпкерлер" ойнына қатысады Сұрақтарға жауап береді |
Мақтау Мұғалім оқушыларды сабаққа қатысу белсендігі бойынша «Жарайсың!» «Жақсы!» «Талпын!» әдісімен бағалайды. |
Оқулық, презентация |
|
Сабақтың ортасы 10-40 |
Scratch бағдарламасын түсіндіру
Білімді бекіту, интерактивті тақтамен тапсырма орындайды 1 команда тапсырмасы
2 команда тапсырмасы
3 команда тапсырмасы
4 команда тапсырмасы
Сергіту сәті
Scratch бағдарламасының блоктарынан тапсырмақұрау
Scratch бағдарламасында сахна құрып жүргізу.
Көз жаттығу
|
Әр оқушы топта оқыған мәтінін талқылайды. Олар бір-біріне және мұғалімге сұрақтар қою арқылы білімдерін толықтырады. - жауапты таңдайды - көріністер мен кейіпкерлерді ажыратады - интерактивті тапсырманы орындайды Жаттығулар орындайды Берілген көрнекілік арқылы блоктардан пазл ұүрайды. спрайттарды қосады. спрайттарға скирпт құрастырады Көз жаттығуын орындайды |
Мақтау |
Интерактивті тақта https://wordwall.net/ru/resource/102535537/%D0%B8%D0%BD%D1%84%D0%BE%D1%80%D0%BC%D0%B0%D1%82%D0%B8%D0%BA%D0%B0/%D0%BA%D0%B5%D0%B9%D1%96%D0%BF%D0%BA%D0%B5%D1%80%D0%BB%D0%B5%D1%80 Көрнекілік тапсырма Компьютер |
|
Сабақтын соңы 41-45 мин |
Үй жұмысы: Фон мен спрайттың (кейіпкердің) ұқсастықтары мен айырмашылығын жаз Рефлексия.
|
Үй тапсырмасын жазады Өз жұмысын бағалайды |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Кейіпкерлер. ( Scratch (скретч) программалау ортасында бірнеше кейіпкерлер құру)
Кейіпкерлер. ( Scratch (скретч) программалау ортасында бірнеше кейіпкерлер құру)
М.Мәметова атындағы ЖОББМ
(білім беру ұйымның атауы)
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Кейіпкерлер (1 сабақ)
|
Бөлім: |
Ойын құру |
|
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) |
Қонақбаева Б.С |
|
|
Күні: |
21.11.2025 |
|
|
Сынып: 3 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Кейіпкерлер (1 сабақ) |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.4.2.3 Scratch (скретч) программалау ортасында бірнеше кейіпкерлер құру; 3.4.2.4 Scratch (скретч) программалау ортасында ойындарды құру кезінде қайталау алгоритмін іске асыру |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Scratch (скретч) программалау ортасында бірнеше кейіпкерлер құруды үйренеді; Scratch (скретч) программалау ортасында ойындарды құру кезінде қайталау алгоритмін іске асырады |
|
|
Құндылықтарға баулу |
Әділдік пен жауапкершілік құндылығы Scratch-та кейіпкерлер мен алгоритмдерді құру кезінде қалыптасады. Оқушылар үйлесімді жұмыс істеуді, ойын құру кезінде рөлдерді бөлуді, әр қатысушының үлесін құрметтеуді және жобаның жалпы нәтижесіне жауап беруді үйренеді |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың барысы 0-9мин |
Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылармен сәлемдесу Сабаққа ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру.
"Миға шабуыл" әдісі. Фон мен спрайттың қандай айырмашылығы бар? Жобаға спрайт қосудың қандай тәсілдерін білесің? Олардың бір-бірінен қандай айырмашылығы бар? Мұғалім сабақ тақырыбын айтады, мақсатымен таныстырады. |
Сабаққа дайындалады, жұмыс орындарын тексереді "Кейіпкерлер" ойнына қатысады Сұрақтарға жауап береді |
Мақтау Мұғалім оқушыларды сабаққа қатысу белсендігі бойынша «Жарайсың!» «Жақсы!» «Талпын!» әдісімен бағалайды. |
Оқулық, презентация |
|
Сабақтың ортасы 10-40 |
Scratch бағдарламасын түсіндіру
Білімді бекіту, интерактивті тақтамен тапсырма орындайды 1 команда тапсырмасы
2 команда тапсырмасы
3 команда тапсырмасы
4 команда тапсырмасы
Сергіту сәті
Scratch бағдарламасының блоктарынан тапсырмақұрау
Scratch бағдарламасында сахна құрып жүргізу.
Көз жаттығу
|
Әр оқушы топта оқыған мәтінін талқылайды. Олар бір-біріне және мұғалімге сұрақтар қою арқылы білімдерін толықтырады. - жауапты таңдайды - көріністер мен кейіпкерлерді ажыратады - интерактивті тапсырманы орындайды Жаттығулар орындайды Берілген көрнекілік арқылы блоктардан пазл ұүрайды. спрайттарды қосады. спрайттарға скирпт құрастырады Көз жаттығуын орындайды |
Мақтау |
Интерактивті тақта https://wordwall.net/ru/resource/102535537/%D0%B8%D0%BD%D1%84%D0%BE%D1%80%D0%BC%D0%B0%D1%82%D0%B8%D0%BA%D0%B0/%D0%BA%D0%B5%D0%B9%D1%96%D0%BF%D0%BA%D0%B5%D1%80%D0%BB%D0%B5%D1%80 Көрнекілік тапсырма Компьютер |
|
Сабақтын соңы 41-45 мин |
Үй жұмысы: Фон мен спрайттың (кейіпкердің) ұқсастықтары мен айырмашылығын жаз Рефлексия.
|
Үй тапсырмасын жазады Өз жұмысын бағалайды |
|
шағым қалдыра аласыз






















