ҚМЖ 3
|
Білім беу ұйымының атауы: |
«Ю.Гагарин атындағы орта мектебі» КММ |
||||
|
Пәні : |
Әдебиеттік оқу |
||||
|
Бөлімі : |
|
||||
|
Педагогтың аты-жөні : |
Дүйсембаева Дидар |
||||
|
Күні : |
03.03.2025 ж |
||||
|
Сыныбы : |
3 сынып |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Кейіпкерлер бейнесін ашу |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты : |
Кейіпкерлердің негізгі қасиеттерін сипаттау |
||||
|
Сабақытың мақсаты : |
Әдеби шығармалардағы кейіпкерлердің бейнесін ашу, мінез-құлқын талдау. Кейіпкерлердің іс-әрекеттері арқылы олардың ерекшеліктерін анықтау. Оқушылардың сөйлеу, қимыл, дауыс ырғағы арқылы кейіпкер бейнесін сахнада көрсету дағдыларын дамыту. |
||||
|
Бағалау критерийлері: |
Кейіпкерлердің іс-әрекеттерін сипаттайды. Мінез-құлқын талдап, сипаттама береді. Сахналық көрініс арқылы кейіпкер бейнесін ашады. |
||||
|
Құндылықтар: Ақпан айы: Жасампаздық пен жаңашылдық |
Сабақ құндылығы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ПЕН ЖАҢАШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Өнерлі бала өрге жүзер |
||||
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақ тың басы Сабақ тың ортасы Қорытындылау |
Сабақтың кезеңдері: 1. Ұйымдастыру кезеңі Оқушылармен сәлемдесу, сабақтың мақсатын түсіндіру.Сабаққа дайындалады, белсенділік танытады.«Шаттық шеңбері» әдісі(3 мин) 2. Қызығушылықты ояту «Кімнің дауысы?» ойыны: белгілі бір кейіпкердің дауысын салып, оны кім екенін тапқызу.Кейіпкерлерді дауыс ырғағы арқылы анықтайды. «Кімнің дауысы?» әдісі(5 мин) 3. Негізгі бөлім Мұғалім белгілі бір шығармадан үзінді оқиды (мысалы, «Ер Төстік», «Алдар Көсе», «Қаңбақ шал»). Тыңдайды, кейіпкерлердің мінезін анықтайды.Мәнерлеп оқу, сұрақ-жауап (10 мин) Кейіпкерлердің іс-әрекеттерін талқылау. «Бұл кейіпкер қандай?» деген сұраққа жауап беру. Мінездеме береді, дәлелдер келтіреді. «Кейіпкерге сипаттама» әдісі (5 мин) Кейіпкерлердің қимыл-қозғалысын көрсету (ым-ишара арқылы). Кейіпкердің қимылын сахналап көрсетеді. «Кейіпкердің қимылын тап» ойыны(5 мин) 4. Практикалық жұмыс Оқушылар топқа бөлініп, кейіпкерлердің бейнесін сахналау үшін дайындалады. Топпен жұмыс жасайды, рөлдерді бөледі. «Рөлдік ойын» әдісі (5 мин) 5. Шығармашылық сахналау Топтар сахналық көрініс көрсетеді. Әр топ өз кейіпкерін сахнада сомдайды. «Театрландырылған қойылым» әдісі 10 мин 6. Қорытынды Сабақты қорытындылау. Оқушылар өз кейіпкерлерінің ерекшеліктері туралы айтып береді. Өзін-өзі бағалау, рефлексия жасайды. «Бес саусақ» әдісі 5 мин Күтілетін нәтиже: •Оқушылар кейіпкер бейнесін талдайды. •Мінез-құлқын сипаттайды, қимыл мен дауыс ырғағы арқылы жеткізеді. •Сахналық қойылым арқылы шығармашылық қабілеттерін дамытады. |
Оқушылар бармақтарымен көңіл-күйлерін көрсетеді. Ертегінің мазмұнын тізбектей әңгімелейді Сұраққа жауап береді Аудиодан тыңдайды. Жеке жұмыс жасайды Жаңа сөзбен танысады Автормен танысады. Тізбектей оқиды. Ақпаратпен танысады. Сурет бойынша сұрақтарға жауап береді. Тапсырманы орындайды |
Матап,мадақтап отыру ҚБ: «Лифт»әдісі Дескриптор: Оқылған ертегісін әңгімелейді-1б
Тамаша! Дескриптор: Ертеіні мәнерлеп оқып, әнімен айтады-1б ҚБ: «Жарайсыңдар»
Дескриптор: Ертегідегі кейіпкері сахыналайды- 2б Ертегідегі негізгі ойды анықтап, өз сөзімен айтып жеткізеді-1б
Дескрипторы: Ертегіден қажетті ақпаратты тауып оқиды-2б Кестені толтырады-1б Дескриптор: Ертегіден үзінді жаттап келеді-1б Дескритпор: 5 жолды өлең жазады-1Б |
Сызба Оқулық Оқулық Сызба |
|
|
Сабақты қорыту |
Рефлексия
|
Кері байланыс береді |
«Білім қоржыны» әдісі |
кері байланыс парағы |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Кейіпкерлер бейнесін ашу
ҚМЖ 3
|
Білім беу ұйымының атауы: |
«Ю.Гагарин атындағы орта мектебі» КММ |
||||
|
Пәні : |
Әдебиеттік оқу |
||||
|
Бөлімі : |
|
||||
|
Педагогтың аты-жөні : |
Дүйсембаева Дидар |
||||
|
Күні : |
03.03.2025 ж |
||||
|
Сыныбы : |
3 сынып |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Кейіпкерлер бейнесін ашу |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты : |
Кейіпкерлердің негізгі қасиеттерін сипаттау |
||||
|
Сабақытың мақсаты : |
Әдеби шығармалардағы кейіпкерлердің бейнесін ашу, мінез-құлқын талдау. Кейіпкерлердің іс-әрекеттері арқылы олардың ерекшеліктерін анықтау. Оқушылардың сөйлеу, қимыл, дауыс ырғағы арқылы кейіпкер бейнесін сахнада көрсету дағдыларын дамыту. |
||||
|
Бағалау критерийлері: |
Кейіпкерлердің іс-әрекеттерін сипаттайды. Мінез-құлқын талдап, сипаттама береді. Сахналық көрініс арқылы кейіпкер бейнесін ашады. |
||||
|
Құндылықтар: Ақпан айы: Жасампаздық пен жаңашылдық |
Сабақ құндылығы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ПЕН ЖАҢАШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Өнерлі бала өрге жүзер |
||||
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақ тың басы Сабақ тың ортасы Қорытындылау |
Сабақтың кезеңдері: 1. Ұйымдастыру кезеңі Оқушылармен сәлемдесу, сабақтың мақсатын түсіндіру.Сабаққа дайындалады, белсенділік танытады.«Шаттық шеңбері» әдісі(3 мин) 2. Қызығушылықты ояту «Кімнің дауысы?» ойыны: белгілі бір кейіпкердің дауысын салып, оны кім екенін тапқызу.Кейіпкерлерді дауыс ырғағы арқылы анықтайды. «Кімнің дауысы?» әдісі(5 мин) 3. Негізгі бөлім Мұғалім белгілі бір шығармадан үзінді оқиды (мысалы, «Ер Төстік», «Алдар Көсе», «Қаңбақ шал»). Тыңдайды, кейіпкерлердің мінезін анықтайды.Мәнерлеп оқу, сұрақ-жауап (10 мин) Кейіпкерлердің іс-әрекеттерін талқылау. «Бұл кейіпкер қандай?» деген сұраққа жауап беру. Мінездеме береді, дәлелдер келтіреді. «Кейіпкерге сипаттама» әдісі (5 мин) Кейіпкерлердің қимыл-қозғалысын көрсету (ым-ишара арқылы). Кейіпкердің қимылын сахналап көрсетеді. «Кейіпкердің қимылын тап» ойыны(5 мин) 4. Практикалық жұмыс Оқушылар топқа бөлініп, кейіпкерлердің бейнесін сахналау үшін дайындалады. Топпен жұмыс жасайды, рөлдерді бөледі. «Рөлдік ойын» әдісі (5 мин) 5. Шығармашылық сахналау Топтар сахналық көрініс көрсетеді. Әр топ өз кейіпкерін сахнада сомдайды. «Театрландырылған қойылым» әдісі 10 мин 6. Қорытынды Сабақты қорытындылау. Оқушылар өз кейіпкерлерінің ерекшеліктері туралы айтып береді. Өзін-өзі бағалау, рефлексия жасайды. «Бес саусақ» әдісі 5 мин Күтілетін нәтиже: •Оқушылар кейіпкер бейнесін талдайды. •Мінез-құлқын сипаттайды, қимыл мен дауыс ырғағы арқылы жеткізеді. •Сахналық қойылым арқылы шығармашылық қабілеттерін дамытады. |
Оқушылар бармақтарымен көңіл-күйлерін көрсетеді. Ертегінің мазмұнын тізбектей әңгімелейді Сұраққа жауап береді Аудиодан тыңдайды. Жеке жұмыс жасайды Жаңа сөзбен танысады Автормен танысады. Тізбектей оқиды. Ақпаратпен танысады. Сурет бойынша сұрақтарға жауап береді. Тапсырманы орындайды |
Матап,мадақтап отыру ҚБ: «Лифт»әдісі Дескриптор: Оқылған ертегісін әңгімелейді-1б
Тамаша! Дескриптор: Ертеіні мәнерлеп оқып, әнімен айтады-1б ҚБ: «Жарайсыңдар»
Дескриптор: Ертегідегі кейіпкері сахыналайды- 2б Ертегідегі негізгі ойды анықтап, өз сөзімен айтып жеткізеді-1б
Дескрипторы: Ертегіден қажетті ақпаратты тауып оқиды-2б Кестені толтырады-1б Дескриптор: Ертегіден үзінді жаттап келеді-1б Дескритпор: 5 жолды өлең жазады-1Б |
Сызба Оқулық Оқулық Сызба |
|
|
Сабақты қорыту |
Рефлексия
|
Кері байланыс береді |
«Білім қоржыны» әдісі |
кері байланыс парағы |
|
шағым қалдыра аласыз




