
Ашық сабақ тақырыбы
Кел, танысайық!
1 «а»-сынып
Қазақ тілі мен әдебиеті пәнінің мұғалімі:
Тажитдинова Гулжахан Мейрамсағатовна
2017
|
Тақырыбы: Кел, қайталайық! |
Мектебі: Новоалександров ОМ |
||||
|
Күні,айы:27.10.2017ж |
Мұғалімнің аты-жөні: Тажитдинова Г.М. |
||||
|
1-сынып |
Сабаққа қатысқан оқушылар саны: |
Сабаққа қатыспаған оқушылар саны: |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
1.1.2.1. Модуль бойынша оқушылардың сөздік қорын қалыптастыруды жалғастыру.Күнделікті өмірде қолданатын таныс сөздерді қолдану. 1.1.3.1. Мағынасын түсінеді, байланыстырып сөйлеу тілін, ақыл-ойын дамытуға пайдаланады.Сұрақтарға жауап береді. 1.2.3.1.Сұхбаттасуының не туралы айтқанын түсіну және тілдік нормаларды сақтай отырып,түрлі тәсілдермен жауап беру |
||||
|
Сабақ мақсаты |
Барлық оқушылар:Оқылым, тыңдалым, айтылым, жазылым әрекеттерін жүйелі түрде қолданып, тілдесім әрекетіне жетелеуді жетілдіру |
||||
|
Оқушылардың басым бөлігі:Тақырыпты меңгереді анықтамаларды қолдану арқылы мәтінге арналған тапсырмаларды пайдаланады |
|||||
|
Кейбір оқушылар:Сабаққа қызығушылығы артып, өз ойын жүйелі түрде жеткізеді. Оқушылар сыни тұрғыдан ойлауға |
|||||
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңдері |
Жоспарланған жұмыс |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы (2-5 минут) |
(МК) Оқушылармен амандасу.Сыныпты түгендеу. Сабаққа дайындау, оқу құралдарын алу. Сыныпты түстер арқылы 3 топқа бөлу. |
|
|||
|
Сабақтың ортасы (6-40 минут) |
Үй тапсырмасын тексеру: –Үйге қандай тапсырама берілді? Өткенді қайталау. (МК,Ұ)Бұл сабақта оқушылар 2 –бөлім бойынша өткен тақырыптарды қайталайды,еске түсіреді.Мұнда өткен тақырыптармен байланысты 8 сюжет берілген.Оқушылар мұғалімнің көмегімен әр сюжет бойынша жұмыс жасайды. 1 Қандай оқу құралдарын білесіңдер? (кітап,дәптер,қалам, қарындаш,өшіргіш,ұштағыш,желім,сызғыш,қайшы) 2.Мынау не? (оқу құралдары болуы керек) (МК,Ұ) Айтылым.Сұраққа жауап бер. Сәйкестендір. Топқа сурет таратылады. (1) Оқу құралдарына байланысты сөздерді айт.
(1.2) Қаламмен жазамын. Айтылым жұмысы. Сен не істейсің?
Мен қиямын. Мен сызамын. Мен өшіремін. Мен жапсырамын. Мен бояймын. Мен жазамын. (1.3 .Оқу құралдары).Жазылым. Сен не істейсің? Сәйкестендір.
Сен немен жазасың? өшіргішпен Сен немен сызасың? сызғышпен Сен немен қиясың? қарындашпен Сен немен өшіресің? қаламмен 3 Сенің мектебің қандай? (үлкен,әдемі) 4 Сенің сыныбың қандай? (жарық) 5 Сыныптане бар?(парта,тақта,есік,орындық,үстел,терезе) 6.Сен неше жастасың?(өзінің жасын айта алу) 7.Сен нешінші сыныпта оқисың? (нешінші сыныпта оқитынын айта алу) 8.Сен мектепте не істейсің? ( өзінің мектепте не істейтінін айта алу,(Мен мектепте оқимын,жазамын,тыңдаймын,сөйлеймін) Мектепте не істейсің?
9.Сенде неше қарындаш бар?(санап айту) Оқушылар өз қалауымен жеке жауап береді. |
Оқулық кітап,дәптер,қалам,қарындаш.
Аудидиск: 2.8.1;
2.8.2;
2.8.3;
2.8.4 |
|||
|
|
(МК,Ұ)Дәптердегі тапсырмаларды орындау арқылы оқушылар оқулықпен жұмыс барысында алған білімдерін бекіте түседі. |
№1Жұмыс дәптері |
|||
|
Сергіту сәті |
Оң қолымда бес саусақ Сол қолымда бес саусақ Алақанды ашайық Бесті беске қосайық Нешеу болды барлығы (10) |
|
|||
|
Сабақтың соңы ( 41-45мин) |
1. тапсырма Сөздерді аудар. Переведи слова. Тетрадь-- Книга-- Линейка-- Карандаш— 2 тапсырма Сөздерді аудар: Переведи слова. Клей- Ножница- Ручка-- Ластик- (Қ)Сабақты қортындылау мақсатында мұғалім оқушылармен кері байланыс орнатады.Оқушылар сабақ барысында нені білгенін, қалай жұмыс істегенін ,не қызықты әрі жеңіл болғанын, не киындық туғызғаны туралы ой-пікірлерін білдір алады. |
|
|||
|
Қосымша ақпарат |
|||||
|
Қорытындылау |
Төмендегі бөлікті сабағыңыз туралы өз ойыңызды жазуға қолданыңыз.Өз сабағыңыз бойынша сол жақ бағандағы сұрақтарға жауап беріңіз. |
||||
|
1.Сабақ барысында өзгертулер енгіздіңіз бе? 2.Жүргізген жұмыс түрлері қаншалықты тиімді болды? |
|
||||
|
Қорытынды бағалау Ең жақсы өткен екі нәрсе? 1. 2. Қандай екі нәрсе сабақты жақсартар еді? 1. 2. |
|||||







жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
"Кел,қайталайық" ашық сабақ
"Кел,қайталайық" ашық сабақ

Ашық сабақ тақырыбы
Кел, танысайық!
1 «а»-сынып
Қазақ тілі мен әдебиеті пәнінің мұғалімі:
Тажитдинова Гулжахан Мейрамсағатовна
2017
|
Тақырыбы: Кел, қайталайық! |
Мектебі: Новоалександров ОМ |
||||
|
Күні,айы:27.10.2017ж |
Мұғалімнің аты-жөні: Тажитдинова Г.М. |
||||
|
1-сынып |
Сабаққа қатысқан оқушылар саны: |
Сабаққа қатыспаған оқушылар саны: |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
1.1.2.1. Модуль бойынша оқушылардың сөздік қорын қалыптастыруды жалғастыру.Күнделікті өмірде қолданатын таныс сөздерді қолдану. 1.1.3.1. Мағынасын түсінеді, байланыстырып сөйлеу тілін, ақыл-ойын дамытуға пайдаланады.Сұрақтарға жауап береді. 1.2.3.1.Сұхбаттасуының не туралы айтқанын түсіну және тілдік нормаларды сақтай отырып,түрлі тәсілдермен жауап беру |
||||
|
Сабақ мақсаты |
Барлық оқушылар:Оқылым, тыңдалым, айтылым, жазылым әрекеттерін жүйелі түрде қолданып, тілдесім әрекетіне жетелеуді жетілдіру |
||||
|
Оқушылардың басым бөлігі:Тақырыпты меңгереді анықтамаларды қолдану арқылы мәтінге арналған тапсырмаларды пайдаланады |
|||||
|
Кейбір оқушылар:Сабаққа қызығушылығы артып, өз ойын жүйелі түрде жеткізеді. Оқушылар сыни тұрғыдан ойлауға |
|||||
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңдері |
Жоспарланған жұмыс |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы (2-5 минут) |
(МК) Оқушылармен амандасу.Сыныпты түгендеу. Сабаққа дайындау, оқу құралдарын алу. Сыныпты түстер арқылы 3 топқа бөлу. |
|
|||
|
Сабақтың ортасы (6-40 минут) |
Үй тапсырмасын тексеру: –Үйге қандай тапсырама берілді? Өткенді қайталау. (МК,Ұ)Бұл сабақта оқушылар 2 –бөлім бойынша өткен тақырыптарды қайталайды,еске түсіреді.Мұнда өткен тақырыптармен байланысты 8 сюжет берілген.Оқушылар мұғалімнің көмегімен әр сюжет бойынша жұмыс жасайды. 1 Қандай оқу құралдарын білесіңдер? (кітап,дәптер,қалам, қарындаш,өшіргіш,ұштағыш,желім,сызғыш,қайшы) 2.Мынау не? (оқу құралдары болуы керек) (МК,Ұ) Айтылым.Сұраққа жауап бер. Сәйкестендір. Топқа сурет таратылады. (1) Оқу құралдарына байланысты сөздерді айт.
(1.2) Қаламмен жазамын. Айтылым жұмысы. Сен не істейсің?
Мен қиямын. Мен сызамын. Мен өшіремін. Мен жапсырамын. Мен бояймын. Мен жазамын. (1.3 .Оқу құралдары).Жазылым. Сен не істейсің? Сәйкестендір.
Сен немен жазасың? өшіргішпен Сен немен сызасың? сызғышпен Сен немен қиясың? қарындашпен Сен немен өшіресің? қаламмен 3 Сенің мектебің қандай? (үлкен,әдемі) 4 Сенің сыныбың қандай? (жарық) 5 Сыныптане бар?(парта,тақта,есік,орындық,үстел,терезе) 6.Сен неше жастасың?(өзінің жасын айта алу) 7.Сен нешінші сыныпта оқисың? (нешінші сыныпта оқитынын айта алу) 8.Сен мектепте не істейсің? ( өзінің мектепте не істейтінін айта алу,(Мен мектепте оқимын,жазамын,тыңдаймын,сөйлеймін) Мектепте не істейсің?
9.Сенде неше қарындаш бар?(санап айту) Оқушылар өз қалауымен жеке жауап береді. |
Оқулық кітап,дәптер,қалам,қарындаш.
Аудидиск: 2.8.1;
2.8.2;
2.8.3;
2.8.4 |
|||
|
|
(МК,Ұ)Дәптердегі тапсырмаларды орындау арқылы оқушылар оқулықпен жұмыс барысында алған білімдерін бекіте түседі. |
№1Жұмыс дәптері |
|||
|
Сергіту сәті |
Оң қолымда бес саусақ Сол қолымда бес саусақ Алақанды ашайық Бесті беске қосайық Нешеу болды барлығы (10) |
|
|||
|
Сабақтың соңы ( 41-45мин) |
1. тапсырма Сөздерді аудар. Переведи слова. Тетрадь-- Книга-- Линейка-- Карандаш— 2 тапсырма Сөздерді аудар: Переведи слова. Клей- Ножница- Ручка-- Ластик- (Қ)Сабақты қортындылау мақсатында мұғалім оқушылармен кері байланыс орнатады.Оқушылар сабақ барысында нені білгенін, қалай жұмыс істегенін ,не қызықты әрі жеңіл болғанын, не киындық туғызғаны туралы ой-пікірлерін білдір алады. |
|
|||
|
Қосымша ақпарат |
|||||
|
Қорытындылау |
Төмендегі бөлікті сабағыңыз туралы өз ойыңызды жазуға қолданыңыз.Өз сабағыңыз бойынша сол жақ бағандағы сұрақтарға жауап беріңіз. |
||||
|
1.Сабақ барысында өзгертулер енгіздіңіз бе? 2.Жүргізген жұмыс түрлері қаншалықты тиімді болды? |
|
||||
|
Қорытынды бағалау Ең жақсы өткен екі нәрсе? 1. 2. Қандай екі нәрсе сабақты жақсартар еді? 1. 2. |
|||||







шағым қалдыра аласыз

















