Сабақтың тақырыбы: Кел, санайық!
Сабақтың мақсаты:
Білімділігі: Балалардың математикалық білімдерін тексеру.10 саны мен және цифрымен таныстыру.
Дамытушылық: Балалардың танымдық қабілетін,ойлау деңгейін және белсенділігін қызығушылығын арттыру.
Тәрбиелігі:Балаларды ұқыптылыққа,тапқырлыққа,шапшаңдыққа тәрбиелеу.
Сабақтың түрі: Жаңа сабақ
Сабақтың әдісі: Сұрақ-жауап, түсіндіру.
Көрнекілік құрал: Сандар,мультимедия.
Сабақ барысы:
1.Ұйымдастыру.
а) Үлкенге де сіз
Кішіге де сіз
Баршаңызды құрметтеп,
Сәлемдесеміз біз.
ә)Балалардың назарын сабаққа аудару.
2.Үй тапсырмасын сұрау.
Ендеше балалар өткен сабақтар бойынша қаншалықты білетінімізді еске түсірейік.
а)Біз қандай санмен таныстық?
ә)9-ға дейінгі сандарды тура және кері санау
б) Мына сандарды салыстыру
4*2, 3*9, 5*1
В) 5 Санының көршілерін атаңдар
2 санынан кейін тікелей қай сан келеді?
Жаңа сабақ
1)-Ендеше балалар көңілімізді мына себетке аударайық.
-Мына себетте не бар екен?
-Алма.
-Нешеу?
-9
Ал оған бір алманы қосқанда неше алма болады?
-10 алма болады.
Ендеше 9 санына 1 санын қоссақ 10 саны шығады
Сандар қатарына 9-дан кейін қандай сан келеді?
- 10 саны
А)10 санының баспа және жазба түрлерін көрсету
Ә) Тура және кері санау
2 тапсырма
"Көршісін тап"
5 санының көршілерін ата
9 санының көршілерін ата
2 санының көршілерін ата
Мен 7-ші үйде тұрамын көршілерімнің нөмірін ата?
А)10 санының баспа және жазба түрлерін көрсету
Ә) Тура және кері санау
2 тапсырма
"Көршісін тап"
5 санының көршілерін ата
9 санының көршілерін ата
2 санының көршілерін ата
Мен 7-ші үйде тұрамын көршілерімнің нөмірін ата?
3) Есеп шығару.
1)5 сәбізге 2 сәбізді қос
5+2=7
2) 3 машинаға 5 машинаны қос
3+5=8
4.Сергіту сәті
Оң қолымда 5 саусақ
Сол қолымда 5 саусақ
Қосып едим екеуін
Болып шықты 10 саусақ
Сабақты қорытындылау:
-Қандай санмен таныстық?
___ саны қай саннан кейін тұрады?
-Бүгінгі сабақ ұнады ма?
Үйге тапсырма:Есеп шығару
Оханова Багила Нускабеккызы Түркістан облысы, Түлкібас ауданы Психологиялық-педагогикалық
түзету кабинеті.Олигофрено-педагог
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Кел,санайық!
Кел,санайық!
Сабақтың тақырыбы: Кел, санайық!
Сабақтың мақсаты:
Білімділігі: Балалардың математикалық білімдерін тексеру.10 саны мен және цифрымен таныстыру.
Дамытушылық: Балалардың танымдық қабілетін,ойлау деңгейін және белсенділігін қызығушылығын арттыру.
Тәрбиелігі:Балаларды ұқыптылыққа,тапқырлыққа,шапшаңдыққа тәрбиелеу.
Сабақтың түрі: Жаңа сабақ
Сабақтың әдісі: Сұрақ-жауап, түсіндіру.
Көрнекілік құрал: Сандар,мультимедия.
Сабақ барысы:
1.Ұйымдастыру.
а) Үлкенге де сіз
Кішіге де сіз
Баршаңызды құрметтеп,
Сәлемдесеміз біз.
ә)Балалардың назарын сабаққа аудару.
2.Үй тапсырмасын сұрау.
Ендеше балалар өткен сабақтар бойынша қаншалықты білетінімізді еске түсірейік.
а)Біз қандай санмен таныстық?
ә)9-ға дейінгі сандарды тура және кері санау
б) Мына сандарды салыстыру
4*2, 3*9, 5*1
В) 5 Санының көршілерін атаңдар
2 санынан кейін тікелей қай сан келеді?
Жаңа сабақ
1)-Ендеше балалар көңілімізді мына себетке аударайық.
-Мына себетте не бар екен?
-Алма.
-Нешеу?
-9
Ал оған бір алманы қосқанда неше алма болады?
-10 алма болады.
Ендеше 9 санына 1 санын қоссақ 10 саны шығады
Сандар қатарына 9-дан кейін қандай сан келеді?
- 10 саны
А)10 санының баспа және жазба түрлерін көрсету
Ә) Тура және кері санау
2 тапсырма
"Көршісін тап"
5 санының көршілерін ата
9 санының көршілерін ата
2 санының көршілерін ата
Мен 7-ші үйде тұрамын көршілерімнің нөмірін ата?
А)10 санының баспа және жазба түрлерін көрсету
Ә) Тура және кері санау
2 тапсырма
"Көршісін тап"
5 санының көршілерін ата
9 санының көршілерін ата
2 санының көршілерін ата
Мен 7-ші үйде тұрамын көршілерімнің нөмірін ата?
3) Есеп шығару.
1)5 сәбізге 2 сәбізді қос
5+2=7
2) 3 машинаға 5 машинаны қос
3+5=8
4.Сергіту сәті
Оң қолымда 5 саусақ
Сол қолымда 5 саусақ
Қосып едим екеуін
Болып шықты 10 саусақ
Сабақты қорытындылау:
-Қандай санмен таныстық?
___ саны қай саннан кейін тұрады?
-Бүгінгі сабақ ұнады ма?
Үйге тапсырма:Есеп шығару
Оханова Багила Нускабеккызы Түркістан облысы, Түлкібас ауданы Психологиялық-педагогикалық
түзету кабинеті.Олигофрено-педагог
шағым қалдыра аласыз













