|
Бөлім |
Қоршаған орта |
||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу |
||||
|
Күні: |
|
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|||||
|
Сынып: 2 «» |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Кемпірқосақ М.Әлімбай «Кемпірқосақ» |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.2.2.1 – мұғалім көмегімен қарапайым және нақтылау сұрақтарын қою және оның жауабын шығармадан таба білу; 2.2.7.1 – мұғалімнің көмегімен шығарма- дағы көркемдегіш құралдарды (теңеу, кейіптеу) табу |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Сұрақтарға жауап беру Кемпірқосаққа қатысты көркемсөздермен танысу , қолдану
|
||||
|
Құндылық |
Тұратын үйін, ауласын, қаласын таза ұстау, қоғамдық орынға және қоршаған ортаға ұқыптылықпен қарау |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
|
Сабақтың басы 5 мин |
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал орнату. «Қалай сөйлейді?» ойыны Үй тапсырмасын тексеру Мәтінді мазмұнда «Ой қозғау» әдісі Жұмбақты шеш Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау Сұрақтарға жауап бересің Кемпірқосаққа қатысты көркемсөздерді білесің, қолданасың |
Оқушылар сабаққа назар аударады.
Жұмбақтың шешуін табады |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
Оқулық 1-тапсырма 90 -бет |
|
|
Сабақ тың ортасы 11 мин |
1-тапсырма ФС Ұжымдық жұмыс «Біліміңді қолдан» әдісі Автор туралы мәлімет ұсыну Өлеңді оқы. Суретке сай өлең жолдарын тап.Түсіндір «Дауыстап ойлау» әдісі -Өлең не туралы?
ЕББҚ Өлең не туралы? Талқылау сұрақтары: 1.Кемпірқосақ қай кезде көрінеді? 2.Оның неше түрлі түсі бар? |
1. автор туралы әңгімелейді 2.өлеңнің мазмұнын әңгімелейді 3. суретке сай өлең жолдарын табады
Сұрақтарға жауап береді |
Дескриптор: -автор туралы әңгімелейді(1б) -өлеңнің мазмұнын әңгімелейді(1б) -суретке сай өлең жолдарын табады(1б) ЕББҚ Дескриптор: -сұраққа жауап береді |
Автор туралы мәлімет А4 Оқулық 91- бет |
|
|
10 мин Сергіту сәті 2 минут |
2- тапсырма Жұптық жұмыс «Сәйкестендір» әдісі Өлеңнен кемпірқосаққа қатысты көркемсөздерді тауып жаз. ЕББҚ Көркемсөзді табуда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Кемпірқосақты нелерге теңеген? |
1. кемпірқосаққа қатысты көркемсөздерді тауып жазады 2.көркемсөздің мағынасын түсіндіреді Сұраққа жауап береді |
«Комментарий» арқылы Жұлдызшалар Дескриптор: - кемпірқосаққа қатысты көркемсөздерді тауып жазады(1б) -көркемсөздің мағынасын түсіндіреді(1б) ЕББҚ Дескриптор: -көркемсөзді табады Жарайсыңдар! Керемет! |
Оқулық 91-бет Таратпа қаламсап |
|
|
10 мин
|
3 – тапсырма Жеке жұмыс «Өз ойым» әдісі Үйренген сөздеріңді пайдаланып, «Кемпірқосақ» деген әңгіме жаз. ЕББҚ Қажет сөздерді жазуда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Кемпірқосақтың қай түсі ұнайды? |
1. әңгіме жазады 2.сөздерді орынды қолданады 3.тақырыптан ауытқымайды 4.сөйлемдер мағынасы жағынан бір-бірімен байланысады
Сұраққа жауап береді |
«Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау Дескриптор: -әңгіме жазады(1б) -сөздерді орынды қолданады(1б) -тақырыптан ауытқымайды(1б) -сөйлемдер мағынасы жағынан бір-бірімен байланысады(1б) ЕББҚ Дескриптор: -қажет сөздерді жазады |
Оқулық 5-тапсырма 92-бет Дәптер қаламсап |
|
|
Сабақ тың соңы 7 мин |
Рефлексия «Детальдарын қосу» әдісі Жеке жұмыс істеу кезінде мұғалімге алған білімдерін көрсету үшін әр оқушы сабаққа байланысты бір сөйлем айтып, келесі оқушы сөйлемді көбейтіп жеткізуі қажет. Сөйлемі барынша дұрыс және нақты болуы керек.
Үйге тапсырма Өлеңді жаттап ал |
Оқушылар «Детальдарын қосу» әдісінде бүгінгі өткен сабақ жайлы өз ойларын қысқа және кеңейтілген түрде айтады
|
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
|
|
|
|
|
|
|
|

жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Кемпірқосақ ҚМЖ 2 сынып Әдебиет
Кемпірқосақ ҚМЖ 2 сынып Әдебиет
|
Бөлім |
Қоршаған орта |
||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу |
||||
|
Күні: |
|
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|||||
|
Сынып: 2 «» |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Кемпірқосақ М.Әлімбай «Кемпірқосақ» |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.2.2.1 – мұғалім көмегімен қарапайым және нақтылау сұрақтарын қою және оның жауабын шығармадан таба білу; 2.2.7.1 – мұғалімнің көмегімен шығарма- дағы көркемдегіш құралдарды (теңеу, кейіптеу) табу |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Сұрақтарға жауап беру Кемпірқосаққа қатысты көркемсөздермен танысу , қолдану
|
||||
|
Құндылық |
Тұратын үйін, ауласын, қаласын таза ұстау, қоғамдық орынға және қоршаған ортаға ұқыптылықпен қарау |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
|
Сабақтың басы 5 мин |
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал орнату. «Қалай сөйлейді?» ойыны Үй тапсырмасын тексеру Мәтінді мазмұнда «Ой қозғау» әдісі Жұмбақты шеш Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау Сұрақтарға жауап бересің Кемпірқосаққа қатысты көркемсөздерді білесің, қолданасың |
Оқушылар сабаққа назар аударады.
Жұмбақтың шешуін табады |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
Оқулық 1-тапсырма 90 -бет |
|
|
Сабақ тың ортасы 11 мин |
1-тапсырма ФС Ұжымдық жұмыс «Біліміңді қолдан» әдісі Автор туралы мәлімет ұсыну Өлеңді оқы. Суретке сай өлең жолдарын тап.Түсіндір «Дауыстап ойлау» әдісі -Өлең не туралы?
ЕББҚ Өлең не туралы? Талқылау сұрақтары: 1.Кемпірқосақ қай кезде көрінеді? 2.Оның неше түрлі түсі бар? |
1. автор туралы әңгімелейді 2.өлеңнің мазмұнын әңгімелейді 3. суретке сай өлең жолдарын табады
Сұрақтарға жауап береді |
Дескриптор: -автор туралы әңгімелейді(1б) -өлеңнің мазмұнын әңгімелейді(1б) -суретке сай өлең жолдарын табады(1б) ЕББҚ Дескриптор: -сұраққа жауап береді |
Автор туралы мәлімет А4 Оқулық 91- бет |
|
|
10 мин Сергіту сәті 2 минут |
2- тапсырма Жұптық жұмыс «Сәйкестендір» әдісі Өлеңнен кемпірқосаққа қатысты көркемсөздерді тауып жаз. ЕББҚ Көркемсөзді табуда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Кемпірқосақты нелерге теңеген? |
1. кемпірқосаққа қатысты көркемсөздерді тауып жазады 2.көркемсөздің мағынасын түсіндіреді Сұраққа жауап береді |
«Комментарий» арқылы Жұлдызшалар Дескриптор: - кемпірқосаққа қатысты көркемсөздерді тауып жазады(1б) -көркемсөздің мағынасын түсіндіреді(1б) ЕББҚ Дескриптор: -көркемсөзді табады Жарайсыңдар! Керемет! |
Оқулық 91-бет Таратпа қаламсап |
|
|
10 мин
|
3 – тапсырма Жеке жұмыс «Өз ойым» әдісі Үйренген сөздеріңді пайдаланып, «Кемпірқосақ» деген әңгіме жаз. ЕББҚ Қажет сөздерді жазуда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Кемпірқосақтың қай түсі ұнайды? |
1. әңгіме жазады 2.сөздерді орынды қолданады 3.тақырыптан ауытқымайды 4.сөйлемдер мағынасы жағынан бір-бірімен байланысады
Сұраққа жауап береді |
«Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау Дескриптор: -әңгіме жазады(1б) -сөздерді орынды қолданады(1б) -тақырыптан ауытқымайды(1б) -сөйлемдер мағынасы жағынан бір-бірімен байланысады(1б) ЕББҚ Дескриптор: -қажет сөздерді жазады |
Оқулық 5-тапсырма 92-бет Дәптер қаламсап |
|
|
Сабақ тың соңы 7 мин |
Рефлексия «Детальдарын қосу» әдісі Жеке жұмыс істеу кезінде мұғалімге алған білімдерін көрсету үшін әр оқушы сабаққа байланысты бір сөйлем айтып, келесі оқушы сөйлемді көбейтіп жеткізуі қажет. Сөйлемі барынша дұрыс және нақты болуы керек.
Үйге тапсырма Өлеңді жаттап ал |
Оқушылар «Детальдарын қосу» әдісінде бүгінгі өткен сабақ жайлы өз ойларын қысқа және кеңейтілген түрде айтады
|
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
|
|
|
|
|
|
|
|

шағым қалдыра аласыз














