Дүниетану пәнінен қысқа мерзімді жоспар
|
Күні 23.10.2017ж Сыныбы 4 «Б» Пәні дүниетану |
Мұғалімі Тәттібай Э.К. Қатысқандар саны – Қатыспағандар саны – |
||
|
Сабақтың тақырыбы |
Кенді пайдалы қазбалар. Қара металл кендері |
||
|
Сабақтың мақсаты |
Кенді пайдалы қазбалардың түрлерімен таныстыру, олардың адамға тигізетін пайдасы мен зиянын түсіндіру. Пайдалы қазбалардың кен орындары, шартты белгілері, өндіру әдісі жайлы түсінік беру. Қазақстанда жер қойнауын зерттеген ғалым, академик Қ. И. Сәтбаев туралы әңгімелеу, Алматыдағы геологиялық мұражайлар туралы мағлұмат беру; |
||
|
Әдістері |
«Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер», «Талантты және дарынды балаларға білім беру», «Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау», «Оқушылардың жас ерекшелігіне сәйкес оқыту», «Білім берудегі басқару және көшбасшылық» |
||
|
Ресурстар |
Қазақстан картасы, интернет көздері, бағалау парақтары, стикер. Стратегиялық іс-әрекеттер: «Аквариум», «Миға шабуыл», «Постер», «Ойлау бутерброды». |
||
|
Сабақтың барысы |
|||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
|
|
Ұйымдастыру кезеңі |
Жер - Ана, кен - байлық,
табиғатты сүйетін |
Оқушылар шеңберде жиналып, бүгінгі сабаққа сәттілік тілейді. |
|
|
Миға шабуыл |
«Аквариум» ойыны арқылы өткен сабақты бекіту
|
«Аквариум» ойыны кезінде балық аулау арқылы сұрақтарға жауап береді. |
|
|
Жаңа сабақты меңгеру кезеңі |
Пайдалы қазбалардың
түрлерін бірнеше топқа бөле отырып, олар туралы білім
түсініктерімізді кеңейтеміз Пайдалы қазбалар қолдануына
қарай үшке бөлінеді |
Қазақстан жерінен табылатын қазба байлықтармен танысады.
Мәтін мазмұнымен танысады. |
|
|
Сергіту сәті |
Бір, екі, үш – бойға жинап күш, Төрт, бес, алты – отыр, тұр, шалқы, Жеті, сегіз, тоғыз, он – орныңа қон. |
Қимыл-қозғалыс жасайды |
|
|
Жаңа сабақты бекіту |
Дәптермен
жұмыс |
Пайдалы қазбалардың түрлерімен танысады. Тапсырмаларды орындайды. |
|
|
Үйге тапсырма |
Мәтінді оқу, мазмұндау. іздену. Қазақстанның физикалық картасынан пайдалы қазбалар өндірілетін жерлерді көрсетуге дайындалу. Шартты белгілерін жатқа жаза білуге дайындық жасау |
|
|
|
Рефлексия |
«Басбармақ» әдісі |
Сабақты түсінгендерін басбармақ арқылы көрсетеді |
|
|
Бағалау |
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Кенді пайдалы қазба
Кенді пайдалы қазба
Дүниетану пәнінен қысқа мерзімді жоспар
|
Күні 23.10.2017ж Сыныбы 4 «Б» Пәні дүниетану |
Мұғалімі Тәттібай Э.К. Қатысқандар саны – Қатыспағандар саны – |
||
|
Сабақтың тақырыбы |
Кенді пайдалы қазбалар. Қара металл кендері |
||
|
Сабақтың мақсаты |
Кенді пайдалы қазбалардың түрлерімен таныстыру, олардың адамға тигізетін пайдасы мен зиянын түсіндіру. Пайдалы қазбалардың кен орындары, шартты белгілері, өндіру әдісі жайлы түсінік беру. Қазақстанда жер қойнауын зерттеген ғалым, академик Қ. И. Сәтбаев туралы әңгімелеу, Алматыдағы геологиялық мұражайлар туралы мағлұмат беру; |
||
|
Әдістері |
«Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер», «Талантты және дарынды балаларға білім беру», «Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау», «Оқушылардың жас ерекшелігіне сәйкес оқыту», «Білім берудегі басқару және көшбасшылық» |
||
|
Ресурстар |
Қазақстан картасы, интернет көздері, бағалау парақтары, стикер. Стратегиялық іс-әрекеттер: «Аквариум», «Миға шабуыл», «Постер», «Ойлау бутерброды». |
||
|
Сабақтың барысы |
|||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
|
|
Ұйымдастыру кезеңі |
Жер - Ана, кен - байлық,
табиғатты сүйетін |
Оқушылар шеңберде жиналып, бүгінгі сабаққа сәттілік тілейді. |
|
|
Миға шабуыл |
«Аквариум» ойыны арқылы өткен сабақты бекіту
|
«Аквариум» ойыны кезінде балық аулау арқылы сұрақтарға жауап береді. |
|
|
Жаңа сабақты меңгеру кезеңі |
Пайдалы қазбалардың
түрлерін бірнеше топқа бөле отырып, олар туралы білім
түсініктерімізді кеңейтеміз Пайдалы қазбалар қолдануына
қарай үшке бөлінеді |
Қазақстан жерінен табылатын қазба байлықтармен танысады.
Мәтін мазмұнымен танысады. |
|
|
Сергіту сәті |
Бір, екі, үш – бойға жинап күш, Төрт, бес, алты – отыр, тұр, шалқы, Жеті, сегіз, тоғыз, он – орныңа қон. |
Қимыл-қозғалыс жасайды |
|
|
Жаңа сабақты бекіту |
Дәптермен
жұмыс |
Пайдалы қазбалардың түрлерімен танысады. Тапсырмаларды орындайды. |
|
|
Үйге тапсырма |
Мәтінді оқу, мазмұндау. іздену. Қазақстанның физикалық картасынан пайдалы қазбалар өндірілетін жерлерді көрсетуге дайындалу. Шартты белгілерін жатқа жаза білуге дайындық жасау |
|
|
|
Рефлексия |
«Басбармақ» әдісі |
Сабақты түсінгендерін басбармақ арқылы көрсетеді |
|
|
Бағалау |
|
|
|
шағым қалдыра аласыз















