Қысқа мерзімді жоспар
|
Педагогтің аты-жөні: |
Касымбекова Жанар Жакыпбековна |
|
|
Сынып: |
3 |
Пәні: Әдебиеттік оқу |
|
Ортақ тақырып: Бөлім/сөйлеу әрекетінің түрі Бөлімше. (Түйінді дағдылар)
|
Сәулет өнері Оқылым, жазылым.
2.3 Шығарманың тақырыбы мен негізгі ойды анықтау 3.1 Шығарманың жоспарын құру 2.9 Түрлі дереккөздерден ақпарат алу |
|
|
Сабақтың тақырыбы |
Керемет күмбез |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.2.3.1 шығарманың тақырыбын анықтау және негізгі ойды білдіріп тұрған мәтін бөлігін, сөйлемді табу 3.3.1.1 мұғалім көмегімен оқылған шығарманы логикалық бөліктерге бөліп, әр бөлікке ат қойып, жоспар құру 3.2.9.1 шығарманың мазмұнына сәйкес түрлі дереккөздерден: иллюстрация, әдеби кітаптар, мультфильмнен нақты ақпаратты табу және ақпаратты сызба түрінде беру |
|
|
Сабақтың мақсаты |
1.Шығарманың тақырыбын түсінеді және негізгі ойды анықтайды. 2.Шығарманы бөліктерге бөледі, әр бөлікке ат қояды, жоспар құрастырады. 3.Шығарма мазмұнына сәйкес түрлі суреттер мен деректерді пайдаланады. |
|
|
Бағалау критерийлері |
1. Сұраққа жауап беру арқылы шығарманың негізгі ойын анықтайды. 2. Шолып оқу арқылы шығарманы бөліктерге бөліп, әр бөлікке ат қояды. 3.Сөз тіркестерін пайдаланып, іс-әрекетпен көрсетеді. |
|
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
Қолдану Жоғары деңгей дағдылары |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақ кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 10-12 минут 4 минут
5 минут
2минут
1 минут
|
Психологиялық дайындық: Ән тыңдау арқылы, қала атауын табу. (Түркістан қаласы)
«Саяхат» әдісі Суреттер арасынан Түркістан қаласының суреттерін жинақтайды.
*Тт дыбысынан басталатын Түркістаннан басқа тағы қала атауын айтыңыздар. -Тараз, Талдықорған *Ендеше осы үш қала атауына байланысты топқа бөлініп отыра қалыңыздар. 1-қатар «Түркістан» тобы 2-қатар «Тараз» тобы 3-қатар «Талдықорған» тобы
Сабақтың тақырыбымен, мақсатымен таныстыру.
|
Әнді тыңдап, қай қала екенін табады.
Түркістан қаласының суреттерін теріп алады.
Тт дыбысынан басталатын қала атауын айтады. Қатар бойынша топқа бөлініп отырады.
|
«Өзара бағалау» әдісі
«Қызыл-жасыл» әдісі
|
https://images.app.goo.gl/chcZfKxbdrLLhCo2A https://images.app.goo.gl/MxaurmKzZ5PTTtbY8 https://images.app.goo.gl/7ZQJpZ1cAC3YU5PA6 |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 20-25 минут
3 минут
5минут
15 минут
|
Ой қозғау. «Ойла да, ойна» әдісі (жеке жұмыс) Мақалды жылдам оқып, ойланып,тез жауап береді.
*Күмбездің суреті көрсетіледі.
Берілен мәтінді үш оқушы тізбектей оқиды. 1-тапсырма Жеке жұмыс «Сұрақтар жаңбыры» тәсілі Мақсаты: сұраққа жауап беру арқылы мәтіннің тақырыбы мен негізгі ойын анықтайды. (Мұғалім бір оқушыға бір сұрақ береді. Сол оқушы сұраққа жауап беріп, ары қарай сұрақ құрастырып, келесі оқушыға береді, осылай мәтін мазмұнына сәйкес бірнеше сұрақ құрастырылады) 1.Ғалым Ахметті қайда алып кетті? 2.Жас Ахмет Иранға не үшін барды? 3.Ахмет неше жасында еліне оралды? 4.Ясы қандай қала? 5.Ақсақ Темір не орнатты? 6.Қожа Ахмет Яссауи күмбезін сипаттаған сөйлемді тауып оқы.
ЕББҚ тапсырма «Таза тақта» әдісі Шашылған сөздер арасынан мәтінге қатысы жоқ сөздерді қоқысқа тастайды. Топтық жұмыс І топ «Серпілген сауал» әдісі Мақсаты: үш түрлі сұраққа жауап бере отырып, мәтінді бөліктерге бөліп, әр бөліктегі негізгі ойды анықтайды, жоспар құрады. 1.Жас Ахмет қайда барып оқиды? 2.Ясы қалай қалаға айналды? 3.Ақсақ Темір кімге арнап күмбез тұрғызды? 1-бөлік: «Ахметтің білім алуы» немесе «Ахмет және Иран мемлекеті» 2-бөлік: «Көркейген Ясы» немесе «Туған жер» 3-бөлік: «Керемет күмбез» немесе «Құрмет»
ІІ топ Кластерлер құрастыру Мақсаты: тұжырымды ойларын картаға түсіріп, шығарманы жүйелі мазмұндайды.
ІІІ топ «Жанды әңгіме» ширату әдісі Мақсаты: үш түрлі сөз тіркесі арқылы мәтін мазмұнын іс-әрекетпен көрсетеді. 1.Білім алу 2.Елге оралу 3.Керемет күмбез ЕББҚ тапсырма Білім, күмбез, туған жерге сөздерін етістіктермен сәйкестендіреді.
Б
К Туған жерге салды |
1.Сөзжұмбаққа назар аударады. 2.Мақалдарды оқиды. 3.Ойланып, жауап береді, жазады. 4.Ерекше түспен берілген кестедегі сөзді табады.
1.Мәтінді тізбектей оқиды.
1.Сұрақтарды түсініп оқиды. 2.Сұраққа жауап беру арқылы мәтіннің тақырыбы мен негізгі ойын анықтайды. 3.Шолып оқу арқылы сөйлемді табады.
1.Сұрақтарды оқиды. 2.Мәтінді шолып оқу арқылы, сұрақтарға жауап береді. 3.Әр жауаптағы негізгі ойды анықтап, мәтінді бөліктерге бөледі. 3.Әр бөлікке ат қояды.
1.Мәтінді шолып, зерделеп, қажетті ақпаратты тауып, белгі қойып оқиды. 2.Кластер құрастырады. 3.Құрастырған кластер арқылы мәтінді мазмұндайды.
1.Сөз тіркесін оқиды, ретімен орналастырады. 2. Сахналайды.
|
Дискриптор: 1.Мақалдағы жоқ сөзді табады. 2.Тапқан сөзін торкөзге жазады.
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Касымбекова Жанар ЖакыпбековнаШағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз Керемет күмбез
Тақырып бойынша 14 материал табылды
Керемет күмбезМатериал туралы қысқаша түсінік
Бұл қысқа мерзімді жоспар Смарт форматта жазылған.
Материалдың қысқаша нұсқасы Қысқа мерзімді жоспар
Сабақтың барысы
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||














