Материалдар / Керемет су

Керемет су

Материал туралы қысқаша түсінік
Балаларға судың адам үшін де, жалпы тіршілік үшін де қажет екендігін түсіндіру. 2. Суды үнемдеп пайдалану суды ластауға болмайтындығы жөнінде түсініктерін қалыптастыру. 3. Табиғат байлығына қамқор бола білу дағдыларын жетілдіру.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
18 Қаңтар 2022
313
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Досова Айгул Тасбергеновна

Нұр-Сұлтан қаласы

68 «Балбұлақ» балабақшасының

тәрбиешісі





«Керемет су»

Кіші топ:«Айгөлек»

Білім беру саласы: Таным

Бөлімі: Жаратылыстану

Мақсаты: 

1 .Балаларға судың адам үшін де, жалпы тіршілік үшін де қажет екендігін түсіндіру.

2. Суды үнемдеп пайдалану суды ластауға болмайтындығы жөнінде түсініктерін қалыптастыру.

3. Табиғат байлығына қамқор бола білу дағдыларын жетілдіру.

Қажетті құрал-жабдықтар:  су құйылған банкі,түрлі түсті гуаш.Видео, сиқырлы сандық.

Сөздік жұмысы: су, дәмсіз, сүйіқ.

Әдіс-тәсілдер: Судың дәмін ішіп көрсету, түсіндіру,сұрақ-жауап,әңгімелесу,ойын.


ҰОҚ

Тәрбиешініңіс-әрекеті

Балалардыңіс-әрекеті

Мотивациялық-көзғаушылық

Шаттықшеңбері

Амансың ба күн ана

Амансың ба жер ана

Амансың ба балабақшам

Амансың ба достарым.


Қимылдарды орындайды.

Ұйымдастыру-іздестірушілік

Су туралыөлеңоқиды:

Құдық суы, байқасаң,

Шыңыраудан шығады.

Әрқашан да әрқашан.

Тұп-тұнық боп тұрады.


Суретпен жұмыс

-Су адамға не үшін қажет?

-суды ішеміз, тамақ әзірлеу үшін пайдаланамыз, шомыламыз, киімді жуамыз, үйді тазалаймыз.

-Ал енді су кімге не үшін қажет екенін білесіндер ме?

-иә, сусыз адам да, жануар да, өсімдік те тіршілік ете алмайды. Көрдіңдер ме, балалар судың қажет емес жері жоқ, сондықтан да суды үнемдеп пайдалану керек, суға қоқыстар тастауға болмайды. Ғажайып сәт:

(Балалар көзін жұмады, су ханшаймы пайда болады)

Су ханшайымы:


-Балалар мен сендерге сиқыры сандық ала келдім. Ішінде не бар екенің көрейікші.

(сиқырлы сандықтан гүл және су шығады)

-Балалар сендер маған көмектесіндерші!

-мына гүлдің аты фикус.

-Жапырағының көлемі қаңдай?

-Түсі қаңдай?

-Балалар сендер маған гүлді күтіп баптауға көмектесіндерші?

-Балалар мен сендерге сиқыр көрсеткім келіп тұр!

-Балалар енді біз сендерме судың дәмін көрейікші!

-Су дәмді ма әлде дәмсіз ба?

(Балалар көзін жұмады, су ханшайымы кетіп қалады)

(Сергіту сәті)

Қолымызды жуамыз,

Тісімізді ысамыз.

Бетімізді жуамыз,

Суға рахмет айтамыз!

Бейне баян көрсету

Дидактикалық ойын

«Кім тапқыр?»



Тақпақты тындайды.



Су туралы.

Балалардың жауаптары.



Тістерімізді тазалаймыз, қол беттерімізді жуамыз, ыдыс жуамыз, су ішеміз, ас пісіреміз кір жуамыз, шомыламыз, гүл суарамыз, т.б

Балалардың жауаптары.



Балалардың жауаптары.



Балалар суды құяды



Shape1



Балалардыңжауаптары.





Рефлексивті-түзетушілік

Тәрбиеші:

-Балалар бізге қонаққа кім келді?

-Біз ханшайымға немен көмектестік!

-Біз бүгін не үйрендік?

Балалардың жуаптары.

Сұйық, иіссіз, дәмсіз, түссіз, мөлдір.





Күтілетін нәтиже:

судың мөлдір болатынын және тіршілік үшін (адам, жануар, өсімдіктер) қажет екендігін түсіне біледі;

су туралы өлең,тыиым және нақыл сөздермен танысады игереді;

судың тіршілік үшін қажет екендігін ұғынып, оның маңызы туралы білімді меңгереді.


















Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Осы аптаның ең үздік материалдары
Педагогтардың біліктілігін арттыру курстары
Аттестацияда (ПББ) 100% келетін
тақырыптармен дайындаймыз
Аттестацияда (ПББ) келетін тақырыптар бойынша жасалған тесттермен дайындалып, бізбен бірге тестілеуден оңай өтесіз
Өткен жылы бізбен дайындалған ұстаздар 50/50 жинап рекорд жасады
Толығырақ