Қысқа мерзімді жоспар.
|
Күні: Сынып: 1 Пәні:Математика |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: Мұғалім:Жетибаева А.Е. |
||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Кері есеп құрастыру және шығару. |
||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
1.5.1.1. есепті сызба, сурет, қысқаша жазба түрінде модельдеу; есепті шешу үшін тірек сұлбаны талдау. 1.5.1.3.қосынды мен қалдықты табуға арналған есептер шығару және талдау; кері есептер құрастырып,оларды шығару. |
||
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлық оқушылар: Есепті сызба, сурет, қысқаша жазба түрінде модельдейді.Есепті шешуге қажетті тірек сызбаларын таңдай алады. Көпшілік оқушылар: Оқушылардың басым бөлігі кері есеп құрастырып,шығара алады. Кейбір оқушылар: Сызба бойынша есеп құрастыру және есептерге сызба салу. |
||
|
Бағалау критерийлері |
●Берілген есепке кері есептер құрастырады. ●Сызба бойынша есеп құрастырады және есептерге сызба салады. |
||
|
Құндылықтарды дарыту |
Құрмет, ынтымақтастық, ашықтық |
||
|
Пәнаралық байланыс |
Дүниетану |
||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Интерактивті тақта, тапсырмалар, таныстырылым. |
||
|
Тілдік құзыреттілік |
Оқулық, жануарлар |
||
|
Сабақ барысы |
|||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы 2 мин |
Ширату. Әрбір адам-досым, сыныптасым, Әрбір ісің-тірлік, тірек, адамдық, Әрбір сөзің-шындық, бірлік, адалдық, Әрбір сабақ-үйрену, оқу, іздену. |
|
|
|
Сабақтың ортасы 28 мин |
1 Дескриптор: ●Есепті салыстырады. ●Есептердің сызбасын құрып, оларды шығарады. Кері байланыс:Сызба бойынша есепті талдауға дағдылан. Мадақтау: Тамаша! 2.Тапсырма. Сызба бойынша есеп құрастыр. Кері есеп құрастырып шығар. ОЖ. ЖЖ. Орындап көр. 8мин
Дескриптор: ●Берілген есепке кері есеп құрастырып шығарады. ●Сызба бойынша есеп құрастырады. Кері байланыс:Кері есепті дұрыс құруға үйрен. Мадақтау: Керемет! |
Оқулықпен жұмыс.68 бет Суреттер. |
|
|
Сергіту сәті. 5 мин. |
«Көңілді күн»
|
Бейнежазба |
|
|
|
3.Тапсырма. ОЖ. ЖЖ. «Үштік» әдісі.7 мин (Ойлан, жұптас, бөліс) Сурет бойынша есеп құрастыр және есептерге сызба сал. Кері есеп құрастырып, шығар.
Дескриптор: ●Сурет бойынша есеп құрастырады және есептерге сызба салады. ●Берілген есепке кері есеп құрастырып,шығарады. Кері байланыс:Берілген есептің мазмұнына сызба құрып машықтан. Мадақтау: Жарайсын! |
|
|
|
|
С Қолдауды қажет етпейтін оқушылар: Берілген есепке кері есептер құрастыр. Дескриптор: ●Берілген есепке кері есеп құрастырады. Кері байланыс: Есепті шапшан орындауға тырыс. Қолдауды қажет ететін оқушылар: Есепті шығар.Сызбаны таңда. Дескриптор: ●Есепті оқып,оны шығарады. ●Оларды шығаруға арналған сызбаларды таңдайды. Кері байланыс:Сызбаларды дұрыс таңда. |
Жұмыс дәптер 65-66 бет |
|
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Рефлексия
|
|
|
|
Дифференциация (саралау) – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз? Қолдау көрсету.Қабілеті жоғары оқушылар айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады. |
Б |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
|
|
|
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Кері есеп құрастыру және шығару
Кері есеп құрастыру және шығару
Қысқа мерзімді жоспар.
|
Күні: Сынып: 1 Пәні:Математика |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: Мұғалім:Жетибаева А.Е. |
||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Кері есеп құрастыру және шығару. |
||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
1.5.1.1. есепті сызба, сурет, қысқаша жазба түрінде модельдеу; есепті шешу үшін тірек сұлбаны талдау. 1.5.1.3.қосынды мен қалдықты табуға арналған есептер шығару және талдау; кері есептер құрастырып,оларды шығару. |
||
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлық оқушылар: Есепті сызба, сурет, қысқаша жазба түрінде модельдейді.Есепті шешуге қажетті тірек сызбаларын таңдай алады. Көпшілік оқушылар: Оқушылардың басым бөлігі кері есеп құрастырып,шығара алады. Кейбір оқушылар: Сызба бойынша есеп құрастыру және есептерге сызба салу. |
||
|
Бағалау критерийлері |
●Берілген есепке кері есептер құрастырады. ●Сызба бойынша есеп құрастырады және есептерге сызба салады. |
||
|
Құндылықтарды дарыту |
Құрмет, ынтымақтастық, ашықтық |
||
|
Пәнаралық байланыс |
Дүниетану |
||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Интерактивті тақта, тапсырмалар, таныстырылым. |
||
|
Тілдік құзыреттілік |
Оқулық, жануарлар |
||
|
Сабақ барысы |
|||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы 2 мин |
Ширату. Әрбір адам-досым, сыныптасым, Әрбір ісің-тірлік, тірек, адамдық, Әрбір сөзің-шындық, бірлік, адалдық, Әрбір сабақ-үйрену, оқу, іздену. |
|
|
|
Сабақтың ортасы 28 мин |
1 Дескриптор: ●Есепті салыстырады. ●Есептердің сызбасын құрып, оларды шығарады. Кері байланыс:Сызба бойынша есепті талдауға дағдылан. Мадақтау: Тамаша! 2.Тапсырма. Сызба бойынша есеп құрастыр. Кері есеп құрастырып шығар. ОЖ. ЖЖ. Орындап көр. 8мин
Дескриптор: ●Берілген есепке кері есеп құрастырып шығарады. ●Сызба бойынша есеп құрастырады. Кері байланыс:Кері есепті дұрыс құруға үйрен. Мадақтау: Керемет! |
Оқулықпен жұмыс.68 бет Суреттер. |
|
|
Сергіту сәті. 5 мин. |
«Көңілді күн»
|
Бейнежазба |
|
|
|
3.Тапсырма. ОЖ. ЖЖ. «Үштік» әдісі.7 мин (Ойлан, жұптас, бөліс) Сурет бойынша есеп құрастыр және есептерге сызба сал. Кері есеп құрастырып, шығар.
Дескриптор: ●Сурет бойынша есеп құрастырады және есептерге сызба салады. ●Берілген есепке кері есеп құрастырып,шығарады. Кері байланыс:Берілген есептің мазмұнына сызба құрып машықтан. Мадақтау: Жарайсын! |
|
|
|
|
С Қолдауды қажет етпейтін оқушылар: Берілген есепке кері есептер құрастыр. Дескриптор: ●Берілген есепке кері есеп құрастырады. Кері байланыс: Есепті шапшан орындауға тырыс. Қолдауды қажет ететін оқушылар: Есепті шығар.Сызбаны таңда. Дескриптор: ●Есепті оқып,оны шығарады. ●Оларды шығаруға арналған сызбаларды таңдайды. Кері байланыс:Сызбаларды дұрыс таңда. |
Жұмыс дәптер 65-66 бет |
|
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Рефлексия
|
|
|
|
Дифференциация (саралау) – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз? Қолдау көрсету.Қабілеті жоғары оқушылар айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады. |
Б |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
|
|
|
|
|
|
шағым қалдыра аласыз




















