Пәні: математика
|
Мектеп: №49 жалпы орта мектеп
|
Күні: 15.12.2017ж.
|
Мұғалімнің аты,тегі
:Усенова.С
|
Сыныбы: 3
|
Қатысқандар саны:
|
Қатыспағандар саны:
|
Тақырыбы: Кері есептер.Шаршының қабырғасы мен ауданының
арасындағы тәуелділік
|
Сабақ негізделген оқу мақсаты
(мақсаттары)
|
Шаршының қабырғасы мен ауданының арасындағы
тәуелділікті білу, қолдану
|
Сабақ мақсаттары
|
Барлық
оқушылар: Шаршының қабырғасы мен
ауданының арасындағы тәуелділікті
біледі
|
Оқушылардың басым
бөлігі:
Шаршының қабырғасы мен
ауданының арасындағы тәуелділікті біледі,
қолданады
|
Кейбір
оқушылар: Шаршының қабырғасы мен
ауданының арасындағы тәуелділікті біледі, қолданады,
түсіндіреді
|
Тілдік мақсат
|
Тік төртбұрыштың ені,
ұзындығы, ауданы арасындағы
тәуелсіздік
|
Бағалау критерийлері
|
Шаршының қабырғасы мен
ауданының арасындағы тәуелділікті білу,
қолдану
1000 көлеміндегі сандарды
жазбаша қосу және азайту
Кестелік көбейту және бөлуді
білу
Амалдарды ретімен
орындау
Есептерді шығару
|
Пәнаралық байланыс
|
Дүниетану, бейнелеу
өнері
|
АҚТ қолдану дағдысы
|
Дерек көздер
|
Алдыңғы тақырып
|
Кері есептер.Тік төртбұрыштың
ұзындығы , ені және ауданы арасындағы
тәуелділік
|
Жоспар :
|
Жоспарланған уақыт
|
Жоспарланған жаттығулар
(төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді
жазыңыз)
|
Ресурстар
|
Басталуы
5мин
|
Ұйымдастыру
кезеңі
Ынтымақтастық атмосферасын
құру
«Ыстық алақан» тренингі арқылы (алақан
арқылы оқушылар бір-біріне деген жылы лебіздерін білдіру)
ұйымдастыру
Топқа
бөлу
Үй тапсырмасын
тексеру
6-тапсырма
Дескриптор:Үлестерді шығарып
алу
|
Фигуралар
|
Ортасы
5мин
6мин
5мин
7мин
6мин
2мин
2мин
|
Оқулықпен
жұмыс
«Көршіңе көрсет»
әдісі
1-тапсырма
Тік төртбұрыштың
ұзындығы
|
Тік төртбұрыштың
ені
|
Тік төртбұрыштың
ауданы
|
Тік төртбұрыштың
периметрі
|
?см
|
4см
|
32см2
|
?см
|
7см
|
5см
|
?
см2
|
?см
|
9см
|
?см
|
27см2
|
?см
|
?см
|
4см
|
20см2
|
?см
|
2-тапсырма
А)Ойын алаңының ұзындығы 30м,
ені 9м. Ойын алаңының ауданын тап.
Ә)Шаршының ауданы
81см2
Оның қабырғасын және периметрін
тап.
Б)
Шаршының периметрі 24см. Оның қабырғасын және ауданын
тап.
Топтық жұмыс
4-тапсырма
Мектеп ауласына кіреберісте екі гүлзар бар.
Гүлзарлардың бірі қабырғасы 3м шаршы пішіндес. Екінші гүлзар
қабырғасы 5м және 2м тік төртбұрыш тәріздес. Осы гүлзарлардың
аудандарын және периметрлерін салыстыр.
Дескриптор: Фигуралардың ауданын және
периметрлерін табу
5-тапсырма
Амалдарды орында:
783-415 177+194 573+377
956-388 851-248 365-187
169+782 876-159 725+246
6:3*8:4+30:6*5
6*4:3+54:6
4*7+16:4*7
3*6+2*9+(39+7*4)
Дескриптор: Үш таңбалы сандарды қосу және
азайту
Амалдарды ретімен
орындау
7-есеп
А)
жүзім-әрқайсысы 9кг –нан 6 жәшік
Алма 4жәшік
Барлығы -94кг жеміс
1
жәшік алма -?кг
94-6*9=40 кг
40:4=10 кг
Ж:
1 жәшік алма -10кг
Ә)
Күндіз-4сеанс, әр сеансқа 100билет
Кешке-3сеанс, ? 100 билет
артық
4*100+3*200=1000 билет
Ж:
барлығы 1000 билет
Дескриптор: Есептерді
шығару
Сергіту сәті
«Серпілген сауал» әдісі арқылы
қорытындылау
|
Кесте
фигуралар
Оқулық
Дәптер
Дескриптор
Оқулық
Флипчарт
маркерлер
АҚТ
|
Сабақтың соңы
2мин
|
Кері
байланыс
«Блоб ағашы»
әдісі
Үй
тапсырмасы
3,6-тапсырма, СТ
|
Оқулық
|
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай
жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы
күрделендіру қалай жоспарлайсыз?
|
Бағалау – оқушылардың
материалды меңгеру деңгейін тексеру
жоспарыңыз?
|
Денсаулық және қауіпсіздік
техникасының сақталуы
|
Фигураның ауданын, периметрін
табады
Үш
таңбалы сандарды қосады, азайтады
Есептерді шығарады
|
«Ашық журнал»
әдісі
«Бағдаршам»
әдісі
|
Қауіпсіздік ережелері: электр
желісін ұстамау,
сызғышты дұрыс пайдалану
|
Рефлексия
Сабақтың мақсаттары /оқу мақсаттары
дұрыс
қойылған ба?
Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді
ме?
Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау
дұрыс
жүргізілді ме?
Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды
ма?
Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды,
неліктен?
|
|
Жалпы баға
Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі ( оқыту туралы
да, оқу туралы да ойланыңыз)
1:
2:
Сабақты жақсартуға не ықпал ете алды ( оқытуды
да, оқуды да ескеріңіз)?
1:
2:
Сабақ барысында сынып немесе жекелеген
оқушылардың жетістік/ қиындықтары туралы нені білдім, келесі
сабақтарды неге көңіл бөлу қажет?
|