Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
Педагогтің аты-жөні |
Азизов Мусурмон Саидович |
|||||
|
Пән/Сынып: |
10 сынып, ҚАТЫСҚАНДАР САНЫ: 15 ҚАТЫСПАҒАНДАР САНЫ: |
|||||
|
Күні: |
03.10.2023ж |
|||||
|
Тарау немесе бөлім атауы: |
10.1С Кері тригонометриялық функциялар |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Кері тригонометриялық функциялары бар қарапайым теңдеулер. ББЖБ №3. |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты |
10.2.3.7 - кері тригонометриялық функциялары бар қарапайым теңдеулерді шеше алу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
кері тригонометриялық функциялары бар қарапайым теңдеуді графиктік тәсілмен орындай алады; кері тригонометриялық функциялары бар қарапайым теңдеулерді шеше алады. |
|||||
|
Сабақтың барысы: |
||||||
|
Уақыты |
Кезең дері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
5 минут |
Ұйымдас тыру |
Сәлеметсіздерме! Бүгін, Кері тригонометриялық функциялары бар қарапайым теңдеулер тақырыбын қарастырамыз. Бүгінгі сабақта меңгеретініңіз: - кері тригонометриялық функциялары бар қарапайым теңдеулерді шеше алу Ұйымдастыру. Үй жұмысын тексеру. |
Амандасады. Үй тапсырмасын айтады. |
Өз ойын дұрыс мағынада білдірген оқушыларды ауызша мақтау арқылы бағалау |
Жалпы білім беретін мектептің 10–сыныбына арналған оқулық. |
|
|
10 мин |
Негізгі бөлім |
«Серпілген сауал».Ұжымдық жұмыс. Өтілген тақырып бойынша сұрақтар оқушылар арасында бір-біріне қойылады. 1. Тригонометриялық функция дегеніміз не? 2.у 3.Барлық нақты сандар жиыны
неге tg x және сtg х функцияларының анықталу облысы бола
алмайды? |
Қосымша ақпарат көздерін пайдалана отырып түсінеді Тақырып бойынша ресурстарды қарап, танысады. Сұрақтарға жауап береді. Өз бетімен жұмыс. Дескриптор тригонометриялық функцияны зерттеу алгоритмін жасайды: -графигінің түрі -анықталу облысы -мәндер облысы -ең кіші оң периоды -жұптығы, тақтығы -симметрия сызығы -бірсарынды кемімелі аралығы -бірсарынды өспелі аралығы |
«Екі жұлдыз бір ұсыныс» |
Тақта Бор Кітап Дәптер Интерактивті тақта Бағалау парақтары Жалпы білім беретін мектептің 10–сыныбына арналған оқулық |
|
|
25 мин |
Бекіту тапсырма лары |
Жүйедегі теңдеуді шешеміз:
Мұндағы Жауабы:
Жауабы: |
Есептер шығарады Берілген тапсырма бойынша өз ойларын ортаға салып, пікірлерін білдіріп, топтық талдау жасайды. Талқылау нәтижесінде өзара бір келісімге келіп есепті орындайды. Жеке оқушымен жұмыс/карточка/ Оқулықтан №18.11, №18.13.
|
Дескриптор: -қасиеттерін пайдаланады; -шешімін жазады;
ҚБ «Екi жұлдыз бiр тiлек» әдiсi .Бiрiн-бiрi бағалау Дескриптор: -кері тригонометриялық функциялармен берілген теңдеулерді шеше алады. |
Интернет ресурстары Жалпы білім беретін мектептің 10–сыныбына арналған оқулық. |
|
|
|
Жеке жұмыс |
Шешуі:
Жауабы: 2. |
Тапсырмаларды орындайды. |
ҚБ: Бас бармақ арқылы бір-бірін бағалау.
|
Жалпы білім беретін мектептің 10–сыныбына арналған оқулық. |
|
|
5 минут |
|
Бүгінгі сабақта: - кері тригонометриялық функциялары бар қарапайым теңдеулерді шеше алады. Кері байланыс: БББ кестесі. |
Тақырыпты меңгергенін анықтау |
Кері байланыс |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Кері тригонометриялық функциялар
Кері тригонометриялық функциялар
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
Педагогтің аты-жөні |
Азизов Мусурмон Саидович |
|||||
|
Пән/Сынып: |
10 сынып, ҚАТЫСҚАНДАР САНЫ: 15 ҚАТЫСПАҒАНДАР САНЫ: |
|||||
|
Күні: |
03.10.2023ж |
|||||
|
Тарау немесе бөлім атауы: |
10.1С Кері тригонометриялық функциялар |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Кері тригонометриялық функциялары бар қарапайым теңдеулер. ББЖБ №3. |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты |
10.2.3.7 - кері тригонометриялық функциялары бар қарапайым теңдеулерді шеше алу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
кері тригонометриялық функциялары бар қарапайым теңдеуді графиктік тәсілмен орындай алады; кері тригонометриялық функциялары бар қарапайым теңдеулерді шеше алады. |
|||||
|
Сабақтың барысы: |
||||||
|
Уақыты |
Кезең дері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
5 минут |
Ұйымдас тыру |
Сәлеметсіздерме! Бүгін, Кері тригонометриялық функциялары бар қарапайым теңдеулер тақырыбын қарастырамыз. Бүгінгі сабақта меңгеретініңіз: - кері тригонометриялық функциялары бар қарапайым теңдеулерді шеше алу Ұйымдастыру. Үй жұмысын тексеру. |
Амандасады. Үй тапсырмасын айтады. |
Өз ойын дұрыс мағынада білдірген оқушыларды ауызша мақтау арқылы бағалау |
Жалпы білім беретін мектептің 10–сыныбына арналған оқулық. |
|
|
10 мин |
Негізгі бөлім |
«Серпілген сауал».Ұжымдық жұмыс. Өтілген тақырып бойынша сұрақтар оқушылар арасында бір-біріне қойылады. 1. Тригонометриялық функция дегеніміз не? 2.у 3.Барлық нақты сандар жиыны
неге tg x және сtg х функцияларының анықталу облысы бола
алмайды? |
Қосымша ақпарат көздерін пайдалана отырып түсінеді Тақырып бойынша ресурстарды қарап, танысады. Сұрақтарға жауап береді. Өз бетімен жұмыс. Дескриптор тригонометриялық функцияны зерттеу алгоритмін жасайды: -графигінің түрі -анықталу облысы -мәндер облысы -ең кіші оң периоды -жұптығы, тақтығы -симметрия сызығы -бірсарынды кемімелі аралығы -бірсарынды өспелі аралығы |
«Екі жұлдыз бір ұсыныс» |
Тақта Бор Кітап Дәптер Интерактивті тақта Бағалау парақтары Жалпы білім беретін мектептің 10–сыныбына арналған оқулық |
|
|
25 мин |
Бекіту тапсырма лары |
Жүйедегі теңдеуді шешеміз:
Мұндағы Жауабы:
Жауабы: |
Есептер шығарады Берілген тапсырма бойынша өз ойларын ортаға салып, пікірлерін білдіріп, топтық талдау жасайды. Талқылау нәтижесінде өзара бір келісімге келіп есепті орындайды. Жеке оқушымен жұмыс/карточка/ Оқулықтан №18.11, №18.13.
|
Дескриптор: -қасиеттерін пайдаланады; -шешімін жазады;
ҚБ «Екi жұлдыз бiр тiлек» әдiсi .Бiрiн-бiрi бағалау Дескриптор: -кері тригонометриялық функциялармен берілген теңдеулерді шеше алады. |
Интернет ресурстары Жалпы білім беретін мектептің 10–сыныбына арналған оқулық. |
|
|
|
Жеке жұмыс |
Шешуі:
Жауабы: 2. |
Тапсырмаларды орындайды. |
ҚБ: Бас бармақ арқылы бір-бірін бағалау.
|
Жалпы білім беретін мектептің 10–сыныбына арналған оқулық. |
|
|
5 минут |
|
Бүгінгі сабақта: - кері тригонометриялық функциялары бар қарапайым теңдеулерді шеше алады. Кері байланыс: БББ кестесі. |
Тақырыпты меңгергенін анықтау |
Кері байланыс |
|
|
шағым қалдыра аласыз


















