Материалдар / кескіндеме гуашьпен жұмыс

кескіндеме гуашьпен жұмыс

Материал туралы қысқаша түсінік
"Жамбыл обылысы әкімдігінің білім басқармасы Байзақ ауданының білім бөлімінің көркем-сурет балалар мектебі" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіп орыны сабақ жоспарлары ҚМЖ
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
29 Наурыз 2023
341
2 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары



Бөлім:

Кескіндеме

Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)

Адилбекова Венера Адилбеккызы

Күні:

1 «Е» 28.03.23 1 «В» 30.03.23

04.04.23 06.04.23

11.04.23 13.04.23

Сынып: 1 «В» 1 «Е»

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Гуашь кескіндемесіндегі түстердің

қарама-қарсылығы – 9 сағат.


Практикалық тапсырма

Түс қарама-қарсылығы азайтылған бірнеше заттардың натюрморт этюды. Кескіндеменің жеңіл және ауыр түстері. Бояулардың қарама-қарсылығы туралы түсінік. Қарама-қарсы түстердің өзара ықпалдасуы мен араласуы. Түс рефлекстері.


Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

Түс қарама-қарсылығы азайтылған бірнеше заттардың натюрморт этюды.

1. Натюрморт құрылымы а.

2. Түстердің өзара ықпалдасуына байланысты жұмыстар орындау.

3. Жұмысты аяқтау.

Сабақтың мақсаты

Түстердің қарама-қарсылығы және олардың кескіндеме жұмыстарына әсер ету ықпалдарын байыптау


Сабақтың барысы


Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Басы

1.Ұымдастыру кезеңі



2.Өтілген сабақты

қайталау





Ортасы


Жаңа сабақты түсіндіру








Сергіту сәті











Сабақтың аяғы


Рефлексия







Сабақты қорыту









1.Балармен амандасып олардың құралдарын түгендеп алғызған соң сабаққа назар аударту

2.Балаларға өткен сабақ бойынша сұрақтар қойып білім деңгейлерін бақылау.

.Гризайль тәсілі қалай орындалады?

.Алля прима техникасы қалай орындалады?

.Перспектива дегеніміз не және қандай түрлері бар?

Баларға жаңа тақырыпты таныстырамын. Сурет салуды меңгеруді тірі модельден емес, «өлі», қозғалмайтын модельден – натюрморттан (француздың natura - morte өлі табиғат, натура деген сөзінен шыққан) бастаған жақсы. Натюрмортты ол тұруға шаршап, кетіп қалады, тұрған қалпын өзгертеді деп қорықпай - ақ, оны түрлі нүктелерден мұқият зерттей отырып, қалағанынша ұзақ салуға болады. 

Балаларға жаңа сабақтың тақырыбымен

Балаардың көздері жұмғызып қолдарына зат беріледі ол затты сипап сезу арқылы тақта бетіне затты қандай пішінде екенін салып көрсетеді

Гуашь – бояудың бір түрі. Оны акварель сияқты қағазға тигізбес бұрын әуелі суға езіп алған жөн. Бірақ оның акварельден негізгі айырмашылығы қағаз бетіне мөлдіреп түспей, қалың қою болып жағылады. Өйткені гуашьты ақ ұнтақ қосып әзірлейді.
Гуашь қағаз бетіне бір тегіс жұмсақ боп жағылады. Балалар, әсіресе сәбилер, осынау айқын да жарқын бояуды өте жақсы көреді. Онымен жұмыс жасау өте оңай. Егер қағаз бетіне жаққан бояуың ұнамаса, оны үстінен басқа бір түсті бояу жағып өзгерте саласың. Жұмыс жасау техникасы бойынша гуашьпен салу техникасы майлы бояуға біршама жақын келеді.
Онда да мұнда да барлық түстерге ақ түс қосылып отырады.
Түстер ашық әрі қанық келеді. Бірақ кепкен кезде біршама ағаратынын да естен шығармау керек. Гуашь бояуымен акварель бояуы сияқты да, майлы бояу сияқты қою жаға отырып, дақтар арқылы да сурет салуға әбден болады.

Бүгінгі сабақта нені үйрендіңдер?

Бұл сабақ сендерге ұнады ма?

Бүгінгі сабақ бойынша бандай сұрақтарың бар?

Сабақ түсінікті болды ма?



Балалар бүгінгі сабақта гуащь бояумен танысып,оның қасиеттерінің қандай екекнін біраз білдік келешекте бұл бояумен жұмыс жасау тәжрибемізді дамыта беретін боламыз.


Балалар құрал жабдықтарын дайындап сабаққа көңіл бөледі.



Қайталау сұрақтарына жауап береді.








1-Балар қойлымда тұрған натюрморттың формасын мұқият зерттеп,мұғалімнің түсіндіруі бойынша қағазға натюрмортты жоспарлайды

2-Гуащь бояуымен қойылымға қарап отрып құрлысын көмекші сызықтарды пайдаланып тұрғызады.

3-натюрморттың түстік шешімін натураға қарап отырып салыстырмалы түрде аяқтайы.










Сабақ соңында балардың жұмыстарын қарап қателері болса түсіндіріп жұмыстарын жас ерекшелігіне сай және жұмыс жасау деңгейіне қарап көңіл күй арқылы бағалау





35×45см көлемді планшет, қағаз, гуашь.









Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Осы аптаның ең үздік материалдары
Педагогтардың біліктілігін арттыру курстары
Аттестацияда (ПББ) 100% келетін
тақырыптармен дайындаймыз
Аттестацияда (ПББ) келетін тақырыптар бойынша жасалған тесттермен дайындалып, бізбен бірге тестілеуден оңай өтесіз
Өткен жылы бізбен дайындалған ұстаздар 50/50 жинап рекорд жасады
Толығырақ