Қысқа мерзімді жоспар
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
||||
|
Пәні: |
Математика |
||||
|
Бөлім: |
Сәулет өнері |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||
|
Күні: |
|
||||
|
Сынып: |
3 «» |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Кестеден тыс көбейту және бөлу |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
3.1.2.1 100 көлеміндегі сандарды ауызша көбейту және бөлуді орындауда қосындыны және көбейтіндіні бір таңбалы санға бөлу, қосындыны санға көбейту ережесін қолдану; |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Кестеден тыс ауызша көбейтуді және бөлуді орындауды біледі; қосындыны санға көбейту ережесін қолданады; |
||||
|
Бағалау критерийлері |
1.100 көлеміндегі сандармен ауызша көбейту және бөлуді орындайды; 2. Қосындыны санға көбейту ережесін қолданады; |
||||
|
Құндылыққа баулу |
Жасампаздық және жаңашылдық. Өз әрекеттерінің қоршаған әлем үшін маңыздылығы мен салдарын түсіну. Жаңа идеяларды қалыптастыру. |
||||
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақтың кезең уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
|
Сабақ тың басы 3 мин Өткен білімді еске түсіру 3 мин Сабақтың ортасы Білу 5 мин Түсіну 8 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру
«Асық» әдісі арқылы 3 топқа біріктіреміз. І-топ «Киіз үй» ІІ- топ «Домбыра» ІІІ- топ «Асық» . «Алдыңғы білімге оралу» Ұжымдық жұмыс. «Асық» әдісі арқылы өткен білімді пысықтау.
Сабақтың оқу мақсатын, сабақ мақсатын , жаңа тақырыпты хабарлау. ЖИ арқылы жасалған бейнематериалды көрсету арқылы жаңа сабаққа көпірше жасаймын. Оқушылар жаңа тақырыптың мазмұнын ашуға мүмкіндік алады. Ширату жаттығуы. «Бәйге» әдісі. Ұжымдық жұмыс. Белсенді тақтадағы жасырынған суреттің бірін таңдап, есептерді шығарыңдар. Отбасы құндылықтарына байланысты суреттердегі тапсырмаларды орындаңдар. (500+150):5=650:5=130 (800+160):8=960:8=120 (600+360):6=960:6=160 1-тапсырма: «Білімді кітап» әдісі Топтық жұмыс Көбейтудің ауыстырымдылық және терімділік қасиеттерін пайдалана отырып, тапсырманы топта талқылап, орындаңдар. 2*6*8*5=(2*5)*(6*8)=10*48=480 3*2*9*5=(2*5)*(3*9)=10*27=270 12*40=12*(20+20)=12*20+12*20=480 6*45=6*(20+25)=6*20+2*25=120+150=270 5*(20*8)=(5*20)*8=100*8=800 2*(9*50)=(2*50)*9=100*9=900 |
Оқушылар сабақты жағымды эмоциямен бастайды. Тақтадағы асық суреттің бірін таңдай отырып, топқа жайғасады. Алдыңғы білімдерін еске түсіріп, жауап береді.
Жаңа тақырыпты түсінеді Берілген тапсырмаларды жүйелі түрде орындайды. . |
Дескриптор: Алдыңғы білімдерін дәлелдейді; 1балл; ҚБ: «Асық» әдісі
Дескрипторлар: 1.Есептің мәнін амалдар реті бойынша анықтайды; 1балл; 2.Отбасы құндылықтарын түсінеді; 1 балл ҚБ: «Асық» әдісі
Дескрипторлар: 1.Көбейтудің ауыстырымдылық, терімділік қасиетін қолданады; 1балл; 2.Есептің мәнін табады;1 балл ҚБ: «Асық» әдісі
|
Көңіл күй стикерлері
тақтасы Сүйек асықтар
Сүйек асықтар
Оқулық
Сүйек асықтар |
|
|
5 мин Талдау 8 мин Қолдану 6 мин |
2-тапсырма: «Дөңгелек үстел» әдісі Жұптық жұмыс Киіз үйдегі кестемен берілген тапсырманы орындаңдар. Шаңырақтың отбасы құндылығын сақтау үшін қандай қасиеті бар? деген сұраққа жауап дайындаңдар. 90:15=6 100:25=4 84:12=7 63:21=3 72:18=4 96:32=3 69:23=3 96:48=2 .
Сергіту сәті: «Ою сыры» әдісі Оқушыларға сергіту сәтінің ережесі түсіндіріледі.
3-тапсырма: «Білімімді қолданамын!» әдісі Өзіндік жұмыс. Дәптерлеріне орындатамын.Берілген тапсырманы өзіндік жұмыста орындаңдар. Х*30=900:3 Х*30=300 Х=300:30 Х=10 10*30=900:3 300=300 Х*6=50+310 Х*6=360 Х=360:6 Х=60 60*6=50+310 360=360 «Отбасылық» шеңбер әдісі Ұжымдық жұмыс. Wordwall платформасы арқылы көбейту және бөлу тапсырмаларын орындатамыз. |
Оқушылар жұптаса отырып, тапсырмаларды орындайды. Бір-бірінің жұмысын толықтырып, қателерін түзейді.Шаңы рақтың отбасы үшін маңыздылығын түсінеді.
Іс-қимылмен көрсетеді.
Тапсырманы өз бетінше орындайды. Теңдеуді шешеді.
Оқушылар платформа арқылы ауызша есептер шығарады. |
Дескрипторлар: 1. 100 көлеміндегі сандармен ауызша бөлуді орындайды; 1балл; 2.Отбасы құндылығын түсінеді; 1 балл ҚБ: «Асық» әдісі
Дескрипторлар: 1.Теңдеудің түбірін табады; 1балл; 2.Теңдеуді тексеріп, шешеді; 1 балл ҚБ: «Асық» әдісі
Дескрипторлар: 1. 100 көлеміндегі сандарды ауызша көбейту және бөлуді орындайды; 1балл; ҚБ: «Асық» әдісі
|
Бағалау парақшасы
Сүйек асықтар
Оқулық
Сүйек асықтар
Wordwall Сүйек асықтар |
|
|
Сабақ тың соңы Жинақтау 3 минут Бағалау 2 минут |
Сабақты қорытындылау: «Білім шыңы» әдісі Educaplay платформасы арқылы көбейту және бөлу тапсырмаларын орындатамыз. “Бағалау парағы ” Сабақ барысында жинаған асықтарының жиынтығы бойынша оқушы еңбегін бағалаймыз.
Үй тапсырмасы: 21- бет, №6 Үй тапсырмасын түсіндіру, оқушымен бірге талқылау. |
Оқушылар жаңа сабақ бойынша алған білімдерін көрсетеді. |
Дескрипторлар: 1. Функционалды сауаттылықтарын дәлелдейді; 1балл; ҚБ: «Асық» әдісі
|
educaplay
|
|
|
Кері байланыс 2 минут |
|
Сабаққа кері байланыс жасайды.
Мадақтау сөздер. Жарайсың! |
«Бағдаршам» әдісі
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Кестеден тыс көбейту және бөлу
Кестеден тыс көбейту және бөлу
Қысқа мерзімді жоспар
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
||||
|
Пәні: |
Математика |
||||
|
Бөлім: |
Сәулет өнері |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||
|
Күні: |
|
||||
|
Сынып: |
3 «» |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Кестеден тыс көбейту және бөлу |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
3.1.2.1 100 көлеміндегі сандарды ауызша көбейту және бөлуді орындауда қосындыны және көбейтіндіні бір таңбалы санға бөлу, қосындыны санға көбейту ережесін қолдану; |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Кестеден тыс ауызша көбейтуді және бөлуді орындауды біледі; қосындыны санға көбейту ережесін қолданады; |
||||
|
Бағалау критерийлері |
1.100 көлеміндегі сандармен ауызша көбейту және бөлуді орындайды; 2. Қосындыны санға көбейту ережесін қолданады; |
||||
|
Құндылыққа баулу |
Жасампаздық және жаңашылдық. Өз әрекеттерінің қоршаған әлем үшін маңыздылығы мен салдарын түсіну. Жаңа идеяларды қалыптастыру. |
||||
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақтың кезең уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
|
Сабақ тың басы 3 мин Өткен білімді еске түсіру 3 мин Сабақтың ортасы Білу 5 мин Түсіну 8 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру
«Асық» әдісі арқылы 3 топқа біріктіреміз. І-топ «Киіз үй» ІІ- топ «Домбыра» ІІІ- топ «Асық» . «Алдыңғы білімге оралу» Ұжымдық жұмыс. «Асық» әдісі арқылы өткен білімді пысықтау.
Сабақтың оқу мақсатын, сабақ мақсатын , жаңа тақырыпты хабарлау. ЖИ арқылы жасалған бейнематериалды көрсету арқылы жаңа сабаққа көпірше жасаймын. Оқушылар жаңа тақырыптың мазмұнын ашуға мүмкіндік алады. Ширату жаттығуы. «Бәйге» әдісі. Ұжымдық жұмыс. Белсенді тақтадағы жасырынған суреттің бірін таңдап, есептерді шығарыңдар. Отбасы құндылықтарына байланысты суреттердегі тапсырмаларды орындаңдар. (500+150):5=650:5=130 (800+160):8=960:8=120 (600+360):6=960:6=160 1-тапсырма: «Білімді кітап» әдісі Топтық жұмыс Көбейтудің ауыстырымдылық және терімділік қасиеттерін пайдалана отырып, тапсырманы топта талқылап, орындаңдар. 2*6*8*5=(2*5)*(6*8)=10*48=480 3*2*9*5=(2*5)*(3*9)=10*27=270 12*40=12*(20+20)=12*20+12*20=480 6*45=6*(20+25)=6*20+2*25=120+150=270 5*(20*8)=(5*20)*8=100*8=800 2*(9*50)=(2*50)*9=100*9=900 |
Оқушылар сабақты жағымды эмоциямен бастайды. Тақтадағы асық суреттің бірін таңдай отырып, топқа жайғасады. Алдыңғы білімдерін еске түсіріп, жауап береді.
Жаңа тақырыпты түсінеді Берілген тапсырмаларды жүйелі түрде орындайды. . |
Дескриптор: Алдыңғы білімдерін дәлелдейді; 1балл; ҚБ: «Асық» әдісі
Дескрипторлар: 1.Есептің мәнін амалдар реті бойынша анықтайды; 1балл; 2.Отбасы құндылықтарын түсінеді; 1 балл ҚБ: «Асық» әдісі
Дескрипторлар: 1.Көбейтудің ауыстырымдылық, терімділік қасиетін қолданады; 1балл; 2.Есептің мәнін табады;1 балл ҚБ: «Асық» әдісі
|
Көңіл күй стикерлері
тақтасы Сүйек асықтар
Сүйек асықтар
Оқулық
Сүйек асықтар |
|
|
5 мин Талдау 8 мин Қолдану 6 мин |
2-тапсырма: «Дөңгелек үстел» әдісі Жұптық жұмыс Киіз үйдегі кестемен берілген тапсырманы орындаңдар. Шаңырақтың отбасы құндылығын сақтау үшін қандай қасиеті бар? деген сұраққа жауап дайындаңдар. 90:15=6 100:25=4 84:12=7 63:21=3 72:18=4 96:32=3 69:23=3 96:48=2 .
Сергіту сәті: «Ою сыры» әдісі Оқушыларға сергіту сәтінің ережесі түсіндіріледі.
3-тапсырма: «Білімімді қолданамын!» әдісі Өзіндік жұмыс. Дәптерлеріне орындатамын.Берілген тапсырманы өзіндік жұмыста орындаңдар. Х*30=900:3 Х*30=300 Х=300:30 Х=10 10*30=900:3 300=300 Х*6=50+310 Х*6=360 Х=360:6 Х=60 60*6=50+310 360=360 «Отбасылық» шеңбер әдісі Ұжымдық жұмыс. Wordwall платформасы арқылы көбейту және бөлу тапсырмаларын орындатамыз. |
Оқушылар жұптаса отырып, тапсырмаларды орындайды. Бір-бірінің жұмысын толықтырып, қателерін түзейді.Шаңы рақтың отбасы үшін маңыздылығын түсінеді.
Іс-қимылмен көрсетеді.
Тапсырманы өз бетінше орындайды. Теңдеуді шешеді.
Оқушылар платформа арқылы ауызша есептер шығарады. |
Дескрипторлар: 1. 100 көлеміндегі сандармен ауызша бөлуді орындайды; 1балл; 2.Отбасы құндылығын түсінеді; 1 балл ҚБ: «Асық» әдісі
Дескрипторлар: 1.Теңдеудің түбірін табады; 1балл; 2.Теңдеуді тексеріп, шешеді; 1 балл ҚБ: «Асық» әдісі
Дескрипторлар: 1. 100 көлеміндегі сандарды ауызша көбейту және бөлуді орындайды; 1балл; ҚБ: «Асық» әдісі
|
Бағалау парақшасы
Сүйек асықтар
Оқулық
Сүйек асықтар
Wordwall Сүйек асықтар |
|
|
Сабақ тың соңы Жинақтау 3 минут Бағалау 2 минут |
Сабақты қорытындылау: «Білім шыңы» әдісі Educaplay платформасы арқылы көбейту және бөлу тапсырмаларын орындатамыз. “Бағалау парағы ” Сабақ барысында жинаған асықтарының жиынтығы бойынша оқушы еңбегін бағалаймыз.
Үй тапсырмасы: 21- бет, №6 Үй тапсырмасын түсіндіру, оқушымен бірге талқылау. |
Оқушылар жаңа сабақ бойынша алған білімдерін көрсетеді. |
Дескрипторлар: 1. Функционалды сауаттылықтарын дәлелдейді; 1балл; ҚБ: «Асық» әдісі
|
educaplay
|
|
|
Кері байланыс 2 минут |
|
Сабаққа кері байланыс жасайды.
Мадақтау сөздер. Жарайсың! |
«Бағдаршам» әдісі
|
|
|
шағым қалдыра аласыз


















