Қазақстан Республикасының
Білім және ғылым министрлігі
(білім беру ұйымының атауы)
Қысқа мерзімді (сабақ)
жоспары
Шартты
пішімдеу
(сабақтың
тақырыбы)
|
Бөлім: |
|
|
|
Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда) |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 7 а.ә |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Кестелік деректерді графикалық ұсыну |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
|
|
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
1. Ұйымдастыру кезеңі (5 мин) |
- Сабақтың тақырыбы мен мақсатын түсіндіру. |
- Оқушылар сабаққа дайындалып, сұрақтарға жауап береді. |
- Оқушылардың белсенділігін бақылау. |
Компьютер, тақта, маркерлер. |
|
2. Жаңа тақырыпты түсіндіру (10 мин) |
- Электрондық кесте бағдарламасының негізгі
құралдарымен таныстыру (мысалы, Microsoft Excel). |
- Оқушылар жаңа тақырыпты тыңдап, сұрақтар қояды. |
- Оқушылардың тақырыпты түсінуін бақылау. |
Презентация, тақта, электрондық кесте бағдарламасы. |
|
3. Негізгі жұмыс (15 мин) |
- Электрондық кесте бағдарламасында диаграмма
жасау әдісін көрсету (қадамдық нұсқаулық). |
- Оқушылар өз компьютерлерінде берілген деректер бойынша диаграмма жасайды. |
- Оқушылардың диаграммаларды дұрыс құруын бақылау. |
Компьютер, электрондық кесте бағдарламасы. |
|
4. Топтық жұмыс (10 мин) |
- Оқушыларды топтарға бөліп, топтық тапсырма беру: әр топ өздеріне берілген деректер бойынша диаграмма жасайды. Тапсырмалар: Жеке тапсырма:
Топтық тапсырма:
|
- Оқушылар топпен бірігіп, деректерден диаграмма құрады. |
- Топтардың жұмысын бақылау, кері байланыс беру. Бағалау критерийлері мен дискрипторлары: Жеке тапсырма:
Топтық тапсырма:
Дискрипторлар:
|
Компьютер, топтық тапсырманың нұсқаулығы. |
|
5. Қорытындылау және бағалау (5 мин) |
- Оқушыларға өз диаграммаларын көрсету және
олардың жұмысына кері байланыс беру. |
- Оқушылар өз жұмыстарын қорытындылап, сұрақтарға жауап береді. |
- Оқушылардың диаграммаларды дұрыс құрып, түсіндіруін бағалау. |
Тақта, бағалау парақшасы. |
Қорытынды:
Сабақ барысында оқушылар электрондық кесте бағдарламасында диаграммаларды жасау арқылы кестелік деректерді графикалық түрде ұсыну дағдыларын меңгереді. Бұл дағдылар олардың аналитикалық ойлау қабілетін арттырып, ақпаратты тиімді және нақты көрсетуге көмектеседі. Оқушылардың жұмысы топта және жеке орындау арқылы бағаланады, бұл олардың өзара байланысын және жеке үлесін арттыруға мүмкіндік береді.
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Кестелік деректерді графикалық ұсыну
Кестелік деректерді графикалық ұсыну
Қазақстан Республикасының
Білім және ғылым министрлігі
(білім беру ұйымының атауы)
Қысқа мерзімді (сабақ)
жоспары
Шартты
пішімдеу
(сабақтың
тақырыбы)
|
Бөлім: |
|
|
|
Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда) |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 7 а.ә |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Кестелік деректерді графикалық ұсыну |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
|
|
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
1. Ұйымдастыру кезеңі (5 мин) |
- Сабақтың тақырыбы мен мақсатын түсіндіру. |
- Оқушылар сабаққа дайындалып, сұрақтарға жауап береді. |
- Оқушылардың белсенділігін бақылау. |
Компьютер, тақта, маркерлер. |
|
2. Жаңа тақырыпты түсіндіру (10 мин) |
- Электрондық кесте бағдарламасының негізгі
құралдарымен таныстыру (мысалы, Microsoft Excel). |
- Оқушылар жаңа тақырыпты тыңдап, сұрақтар қояды. |
- Оқушылардың тақырыпты түсінуін бақылау. |
Презентация, тақта, электрондық кесте бағдарламасы. |
|
3. Негізгі жұмыс (15 мин) |
- Электрондық кесте бағдарламасында диаграмма
жасау әдісін көрсету (қадамдық нұсқаулық). |
- Оқушылар өз компьютерлерінде берілген деректер бойынша диаграмма жасайды. |
- Оқушылардың диаграммаларды дұрыс құруын бақылау. |
Компьютер, электрондық кесте бағдарламасы. |
|
4. Топтық жұмыс (10 мин) |
- Оқушыларды топтарға бөліп, топтық тапсырма беру: әр топ өздеріне берілген деректер бойынша диаграмма жасайды. Тапсырмалар: Жеке тапсырма:
Топтық тапсырма:
|
- Оқушылар топпен бірігіп, деректерден диаграмма құрады. |
- Топтардың жұмысын бақылау, кері байланыс беру. Бағалау критерийлері мен дискрипторлары: Жеке тапсырма:
Топтық тапсырма:
Дискрипторлар:
|
Компьютер, топтық тапсырманың нұсқаулығы. |
|
5. Қорытындылау және бағалау (5 мин) |
- Оқушыларға өз диаграммаларын көрсету және
олардың жұмысына кері байланыс беру. |
- Оқушылар өз жұмыстарын қорытындылап, сұрақтарға жауап береді. |
- Оқушылардың диаграммаларды дұрыс құрып, түсіндіруін бағалау. |
Тақта, бағалау парақшасы. |
Қорытынды:
Сабақ барысында оқушылар электрондық кесте бағдарламасында диаграммаларды жасау арқылы кестелік деректерді графикалық түрде ұсыну дағдыларын меңгереді. Бұл дағдылар олардың аналитикалық ойлау қабілетін арттырып, ақпаратты тиімді және нақты көрсетуге көмектеседі. Оқушылардың жұмысы топта және жеке орындау арқылы бағаланады, бұл олардың өзара байланысын және жеке үлесін арттыруға мүмкіндік береді.
шағым қалдыра аласыз













