|
Бөлім: |
9.3А Тригонометрия |
||||||||||||
|
Педагогтің Тегі, Аты,Әкесінің аты |
|
||||||||||||
|
Күні: |
|
||||||||||||
|
Пән/Сынып: |
Алгебра/9-сынып. Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Кез келген бұрыштың синусы, косинусы, тангенсі және котангенсі. Бұрыш синусының, косинусының, тангенсінің және котангенсінің мәндері |
||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
9.2.4.1 тригонометриялық функциялардың анықтамаларын білу; |
||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
-Бұрышты градустық өлшемнен радиандық өлшемге айналдыру; -бірлік шеңберде радиандық және градустық өлшеммен берілген бұрыштарға сәйкес нүктелерді белгілеу; |
||||||||||||
|
Сабақ барысы: |
|||||||||||||
|
Уақыты |
Кезең дері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||
|
5 минут |
Сабақтың басы |
Сәлеметсіздерме! Атмосфералық жағдайды қалыптастыру. «Дирижер» әдісі Жүргізуші дерижер қимылын көрсетіп, сұқ саусағымен кімді көрсетсе, сол оқушы берілген сұрақтарға жауап беруі керек. Кім тез жауап бере алмаса, сол ойыннан шығады. Жүргізуші бір қимылды бірнеше адамға жасата отырып, өткен материалды қайталап шығады. Үйге тапсырмасын тексеру: № 19.5 Мұғалім: Бүгін, кез келген бұрыштың синусы, косинусы, тангенсі және котангенсі. Бұрыш синусының, косинусының, тангенсінің және котангенсінің мәндері тақырыбын қарастырамыз. Мақсатымен таныстырады. Бүгінгі сабақта меңгеретініңіз: - кез келген бұрыштың тригонометриялық функцияларының анықтамалары. -бірлік шеңберде кез келген бұрыштың синусын, косинусын, тангенсін және котангенсін анықтау. |
Сұрақтарға жауап береді.
|
|
Интернет ресурстары |
||||||||
|
5мин |
Сабақтың ортасы. Жаңа сабақ |
«Бірлес-Оқы-Талқыла» әдісі бойынша оқушыларға оқулықтағы тақырыпты өздігінен оқып, талқылауға беріледі. Жетіспеген жерін мұғалім толықтырады.
|
|
|
Интернет ресурстары |
||||||||
|
5 мин |
Бекіту тапсырмалары |
|
|
Қосымша ақпарат көздерін пайдалана отырып түсінеді. «Екі жұлдыз бір ұсыныс» |
Презентация Интернет ресурстары |
||||||||
|
15 мин |
|
|
«Кір жайғыш» әдісі қолданылады
|
Дескриптор: Білім алушы Тригонометриялық функциялардың анықтамаларын біледі; бірлік шеңбердегі нүктелердің
координаталары ( ҚБ: «Плюс, минус, қызықты» әдісі арқылы оқушылар бірін бірі бағалайды |
Интернет ресурстары Жалпы білім беретін мектептің 9–сыныбына арналған оқулық. Оқулық авторлары: А.Е.Әбілқасымова, Т.П.Кучер, В.Е.Корчевский, З.Ә.Жұмағұлова Алматы «Мектеп» баспасы 2019 жыл |
||||||||
|
|
|
|
|
ҚБ: «Плюс, минус, қызықты» әдісі арқылы оқушылар бірін бірі бағалайды |
бағалау парағы. Интернет ресурстары Презентация |
||||||||
|
10мин |
Жеке жұмыс |
|
Тапсырманы орындайды А бұрышының синусын косинусын тангенсін котангенсін тап
|
Дескриптор: -Сүйір бұрыштың синусын табады; -Сүйір бұрыштың косинусын табады; -Сүйір бұрыштың тангенсін табады; -Сүйір бұрыштың котангенсін табады; ҚБ: Жұлдызша арқылы бір-бірін бағалау. |
бағалау парағы |
||||||||
|
|
|
А бұрышын сал |
Шешімі:
|
Дескриптор: -бұрышты салу әдісін таңдайды; А бұрышын салады
|
бағалау парағы презентация |
||||||||
|
|
|
А бұрышын сал |
|
Дескриптор: -бұрышты салу әдісін таңдайды; А бұрышын салады
|
бағалау парағы |
||||||||
|
5 минут |
Сабақтың соңы |
«Сұрақ ілмегі» әдісі. Оқушы сабақтың қай бөлігін немесе тақырыпты түсінбеген болса сабақ төңірегінде ойландырып жүрген сұрақтарын ашық айтады. Бүгінгі сабақта: -Бұрыштың радиандық өлшемі ұғымын меңгеру,есептер шығару; -Градусты радианға және радианды градусқа айналдыру тәсілдерін білу. Рефлексия:
Үйге тапсырма. №20.5. |
Тақырыпты меңгергенін анықтау . |
Кері байланыс |
бағалау парағы |
||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Кез келген бұрыштың синусы, косинусы, тангенсі және котангенсі.
Кез келген бұрыштың синусы, косинусы, тангенсі және котангенсі.
|
Бөлім: |
9.3А Тригонометрия |
||||||||||||
|
Педагогтің Тегі, Аты,Әкесінің аты |
|
||||||||||||
|
Күні: |
|
||||||||||||
|
Пән/Сынып: |
Алгебра/9-сынып. Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Кез келген бұрыштың синусы, косинусы, тангенсі және котангенсі. Бұрыш синусының, косинусының, тангенсінің және котангенсінің мәндері |
||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
9.2.4.1 тригонометриялық функциялардың анықтамаларын білу; |
||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
-Бұрышты градустық өлшемнен радиандық өлшемге айналдыру; -бірлік шеңберде радиандық және градустық өлшеммен берілген бұрыштарға сәйкес нүктелерді белгілеу; |
||||||||||||
|
Сабақ барысы: |
|||||||||||||
|
Уақыты |
Кезең дері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||
|
5 минут |
Сабақтың басы |
Сәлеметсіздерме! Атмосфералық жағдайды қалыптастыру. «Дирижер» әдісі Жүргізуші дерижер қимылын көрсетіп, сұқ саусағымен кімді көрсетсе, сол оқушы берілген сұрақтарға жауап беруі керек. Кім тез жауап бере алмаса, сол ойыннан шығады. Жүргізуші бір қимылды бірнеше адамға жасата отырып, өткен материалды қайталап шығады. Үйге тапсырмасын тексеру: № 19.5 Мұғалім: Бүгін, кез келген бұрыштың синусы, косинусы, тангенсі және котангенсі. Бұрыш синусының, косинусының, тангенсінің және котангенсінің мәндері тақырыбын қарастырамыз. Мақсатымен таныстырады. Бүгінгі сабақта меңгеретініңіз: - кез келген бұрыштың тригонометриялық функцияларының анықтамалары. -бірлік шеңберде кез келген бұрыштың синусын, косинусын, тангенсін және котангенсін анықтау. |
Сұрақтарға жауап береді.
|
|
Интернет ресурстары |
||||||||
|
5мин |
Сабақтың ортасы. Жаңа сабақ |
«Бірлес-Оқы-Талқыла» әдісі бойынша оқушыларға оқулықтағы тақырыпты өздігінен оқып, талқылауға беріледі. Жетіспеген жерін мұғалім толықтырады.
|
|
|
Интернет ресурстары |
||||||||
|
5 мин |
Бекіту тапсырмалары |
|
|
Қосымша ақпарат көздерін пайдалана отырып түсінеді. «Екі жұлдыз бір ұсыныс» |
Презентация Интернет ресурстары |
||||||||
|
15 мин |
|
|
«Кір жайғыш» әдісі қолданылады
|
Дескриптор: Білім алушы Тригонометриялық функциялардың анықтамаларын біледі; бірлік шеңбердегі нүктелердің
координаталары ( ҚБ: «Плюс, минус, қызықты» әдісі арқылы оқушылар бірін бірі бағалайды |
Интернет ресурстары Жалпы білім беретін мектептің 9–сыныбына арналған оқулық. Оқулық авторлары: А.Е.Әбілқасымова, Т.П.Кучер, В.Е.Корчевский, З.Ә.Жұмағұлова Алматы «Мектеп» баспасы 2019 жыл |
||||||||
|
|
|
|
|
ҚБ: «Плюс, минус, қызықты» әдісі арқылы оқушылар бірін бірі бағалайды |
бағалау парағы. Интернет ресурстары Презентация |
||||||||
|
10мин |
Жеке жұмыс |
|
Тапсырманы орындайды А бұрышының синусын косинусын тангенсін котангенсін тап
|
Дескриптор: -Сүйір бұрыштың синусын табады; -Сүйір бұрыштың косинусын табады; -Сүйір бұрыштың тангенсін табады; -Сүйір бұрыштың котангенсін табады; ҚБ: Жұлдызша арқылы бір-бірін бағалау. |
бағалау парағы |
||||||||
|
|
|
А бұрышын сал |
Шешімі:
|
Дескриптор: -бұрышты салу әдісін таңдайды; А бұрышын салады
|
бағалау парағы презентация |
||||||||
|
|
|
А бұрышын сал |
|
Дескриптор: -бұрышты салу әдісін таңдайды; А бұрышын салады
|
бағалау парағы |
||||||||
|
5 минут |
Сабақтың соңы |
«Сұрақ ілмегі» әдісі. Оқушы сабақтың қай бөлігін немесе тақырыпты түсінбеген болса сабақ төңірегінде ойландырып жүрген сұрақтарын ашық айтады. Бүгінгі сабақта: -Бұрыштың радиандық өлшемі ұғымын меңгеру,есептер шығару; -Градусты радианға және радианды градусқа айналдыру тәсілдерін білу. Рефлексия:
Үйге тапсырма. №20.5. |
Тақырыпты меңгергенін анықтау . |
Кері байланыс |
бағалау парағы |
||||||||
шағым қалдыра аласыз





























