|
Бөлім: |
Математикалық статистика элементтері |
||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Исмайлова А Е |
||||||
|
Күні: |
21.10.25 ж |
||||||
|
Сынып: 11 Б |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Кездейсоқ шаманың сандық сипаттамаларын таңдамалар бойынша бағалау. |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
11.3.3.4 – таңдама бойынша кездейсоқ шамалардың сандық сипаттамаларын бағалау; |
||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
таңдама бойынша кездейсоқ шамалардың сандық сипаттамаларын бағалау |
||||||
|
Құндылықтарға баулу: |
Тәуелсіздік және отаншылдық: Оқушыларға Қазақстанның тәуелсіздігі – ел дамуының негізгі құндылығы екенін түсіндіру, математикалық тапсырмаларды елдің жетістіктерімен байланыстыру (тәуелсіздік жылдарына қатысты сандар, еліміздің атаулы күндері, тарихи даталар арқылы есептер құрастыру). |
||||||
|
Сабақ барысы: |
|||||||
|
Уақыты/ кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Ұйымдас- тыру кезеңі 5мин |
Сәлемдесу; Сыныптағы оқушылардың көңіл күйлерін сұрап, жағымды ахуал туындату; Оқушыларды түгелдеу; Үй тапсырмасын тексеру. Сабақтың мақсатымен таныстыру Үй тапсырмасын пысықтау. QR код арқылы пысықтау. |
Мұғаліммен сәлемдесу; Сыныпта жағымды ахуал туындату, бір-біріне жақсы тілектерін білдіру; Сабақтың мақсатын мұғаліммен бірге ашу, сұрақтар туындаса мұғалімнің көмегіне жүгіну Вариациялық қатар дегеніміз не? Жиілікнені білдіреді? Мода, медиана және орташа арифметикалық мәннің айырмашылығы неде? Қандай жағдайда мода болмайды? Медиананы табу үшін сандар қалай орналасуы тиіс? Вариациялық қатарда не үшін жиілік қолданылады? |
Ауызша бағалауды қоданамын «Өте жақсы» «Жарайсың» |
Тақта; Оқулық;
|
|||
|
Сабақтың басы 10минут |
Мысалдар талдау. https://web.telegram.org/k/d/791329774 Тапсырма №1 Жеке жұмыс.
Мұғалім оқушылар жұмысын бақылап, оларға кері байланыс береді. |
Жұмыс дәптеріне жазылым тапсырмаларын орындау Қарапайым есептерді бір-бірімен талқылап шығарады Өзара салыстырып, қателерін анықтайды
|
Дескрипторлар: Формуланы жазады 1 балл Кездейсоқ шаманың математикалық күтімін табады 1 балл Дисперсиясын есептейді 1 балл Орташа квадраттық ауытқуды табады 1 балл Бағалау Оқушылар жеке орындап болған соң дайын жауаптар мен дескрипторлар бойынша бағалайды. |
Слайд арқылы https://web.telegram.org/k/d/791329774 |
|||
|
Сабақтың ортасы 25минут |
Тапсырма №2 . Жұптық жұмыс.
І нұсқа
Кез келген бір басты нәтиже а
|
Өзара салыстырып, қателерін анықтайды. Жұпта талықлайды. |
Дескрипторлар: Формуланы жазады Орташа мәнін табады Дисперсиясын есептейді Орташа квадраттық ауытқуды табады |
Тақта; Слайд; Оқулық 11-сынып, Алгебра және анализ бастамалары, авторы Абылкасымова және т.б...-Алматы, Мектеп 2020 |
|||
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Үй жұмысы: №7/7-есеп Сабақ соңында рефлексия жүргіземіз. (3 минут) «Сөйлемді жалғастыр» (дәптерге жазады).
|
Оқушылар өзін өзі бағалап қорытындысын айтады. |
Жалпы 10 балл 8-9 Балл 85-100% 6-7 балл 65-84% 4-5 балл 43-64% |
Тақта Бор Кітап Дәптер Интерактивті тақта Бағалау парақтары |
|||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Кездейсоқ шаманың сандық сипаттамаларын таңдамалар бойынша бағалау.
Кездейсоқ шаманың сандық сипаттамаларын таңдамалар бойынша бағалау.
|
Бөлім: |
Математикалық статистика элементтері |
||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Исмайлова А Е |
||||||
|
Күні: |
21.10.25 ж |
||||||
|
Сынып: 11 Б |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Кездейсоқ шаманың сандық сипаттамаларын таңдамалар бойынша бағалау. |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
11.3.3.4 – таңдама бойынша кездейсоқ шамалардың сандық сипаттамаларын бағалау; |
||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
таңдама бойынша кездейсоқ шамалардың сандық сипаттамаларын бағалау |
||||||
|
Құндылықтарға баулу: |
Тәуелсіздік және отаншылдық: Оқушыларға Қазақстанның тәуелсіздігі – ел дамуының негізгі құндылығы екенін түсіндіру, математикалық тапсырмаларды елдің жетістіктерімен байланыстыру (тәуелсіздік жылдарына қатысты сандар, еліміздің атаулы күндері, тарихи даталар арқылы есептер құрастыру). |
||||||
|
Сабақ барысы: |
|||||||
|
Уақыты/ кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Ұйымдас- тыру кезеңі 5мин |
Сәлемдесу; Сыныптағы оқушылардың көңіл күйлерін сұрап, жағымды ахуал туындату; Оқушыларды түгелдеу; Үй тапсырмасын тексеру. Сабақтың мақсатымен таныстыру Үй тапсырмасын пысықтау. QR код арқылы пысықтау. |
Мұғаліммен сәлемдесу; Сыныпта жағымды ахуал туындату, бір-біріне жақсы тілектерін білдіру; Сабақтың мақсатын мұғаліммен бірге ашу, сұрақтар туындаса мұғалімнің көмегіне жүгіну Вариациялық қатар дегеніміз не? Жиілікнені білдіреді? Мода, медиана және орташа арифметикалық мәннің айырмашылығы неде? Қандай жағдайда мода болмайды? Медиананы табу үшін сандар қалай орналасуы тиіс? Вариациялық қатарда не үшін жиілік қолданылады? |
Ауызша бағалауды қоданамын «Өте жақсы» «Жарайсың» |
Тақта; Оқулық;
|
|||
|
Сабақтың басы 10минут |
Мысалдар талдау. https://web.telegram.org/k/d/791329774 Тапсырма №1 Жеке жұмыс.
Мұғалім оқушылар жұмысын бақылап, оларға кері байланыс береді. |
Жұмыс дәптеріне жазылым тапсырмаларын орындау Қарапайым есептерді бір-бірімен талқылап шығарады Өзара салыстырып, қателерін анықтайды
|
Дескрипторлар: Формуланы жазады 1 балл Кездейсоқ шаманың математикалық күтімін табады 1 балл Дисперсиясын есептейді 1 балл Орташа квадраттық ауытқуды табады 1 балл Бағалау Оқушылар жеке орындап болған соң дайын жауаптар мен дескрипторлар бойынша бағалайды. |
Слайд арқылы https://web.telegram.org/k/d/791329774 |
|||
|
Сабақтың ортасы 25минут |
Тапсырма №2 . Жұптық жұмыс.
І нұсқа
Кез келген бір басты нәтиже а
|
Өзара салыстырып, қателерін анықтайды. Жұпта талықлайды. |
Дескрипторлар: Формуланы жазады Орташа мәнін табады Дисперсиясын есептейді Орташа квадраттық ауытқуды табады |
Тақта; Слайд; Оқулық 11-сынып, Алгебра және анализ бастамалары, авторы Абылкасымова және т.б...-Алматы, Мектеп 2020 |
|||
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Үй жұмысы: №7/7-есеп Сабақ соңында рефлексия жүргіземіз. (3 минут) «Сөйлемді жалғастыр» (дәптерге жазады).
|
Оқушылар өзін өзі бағалап қорытындысын айтады. |
Жалпы 10 балл 8-9 Балл 85-100% 6-7 балл 65-84% 4-5 балл 43-64% |
Тақта Бор Кітап Дәптер Интерактивті тақта Бағалау парақтары |
|||
шағым қалдыра аласыз
















